Детальніше

Кетанов 30 мг ампули 1 мл №10

Обліковий номер: 326625

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Ranbaxy (Индия)

Виробник: Ranbaxy (Индия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2596/02/01

Мiжнародна назва : Кеторолак

Форма выпуску: Ампулы

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

КЕТАНОВ

(KETANOV)

Склад:

1 мл розчину містить кеторолаку трометамолу 30 мг

допоміжні речовини: натрію хлорид динатрію едетат етанол 96% вода для ін' єкцій (натрій гідроксид або кислота хлористоводнева розведена добавлені для корекції рН).

Розчин для ін' єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний або блідо-жовтого кольору розчин що не містить видимих часток.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби.

Код АТX М01А В15.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Кеторолаку трометамол є нестероїдним протизапальним засобом (НПЗЗ) що демонструє аналгетичну активність. Механізм дії кеторолаку (як і інших НПЗЗ) зрозумілий не до кінця але може полягати в інгібуванні синтезу простагландинів. Біологічна активність кеторолаку трометамолу пов' язана з S-формою. Кеторолаку трометамол не має седативних або анксіолітичних властивостей.

Найбільша різниця між великими та малими дозами кеторолаку полягає у тривалості аналгезії. Аналгетична доза кеторолаку чинить також протизапальну дію.

Фармакокінетика.

. У дорослих після внутрішньом' язового введення кеторолаку трометамолу у рекомендованих діапазонах дозування кліренс рацемату не змінюється. Це вказує на те що фармакокінетика кеторолаку трометамолу у дорослих після одноразової або багаторазових внутрішньом' язових введень кеторолаку трометамолу є лінійною. При більш високих рекомендованих дозах спостерігається пропорційне підвищення концентрацій вільного та зв' язаного рацемату.

Препарат погано проникає через гематоенцефалічний бар' єр. Кеторолак проникає через плаценту та у невеликих кількостях - у грудне молоко. Більше 99 % кеторолаку у плазмі крові зв' язано з білками у межах широкого діапазону концентрацій.

Фармакінетичні параметри (одиниці)

15 мг

30 мг

60 мг

Біодоступність (ступінь)

100 %

Т max1 (хв)

С max2 (мкг/мл) (одноразове введення)

С max (мкг/мл) (у рівноважному стані при застосуванні 4 рази на добу)

Не застосовується#

Сmin3 (мкг/мл) (у рівноваженому стані при застосуванні 4 рази на добу)

Не застосовується

С avg4 (мкг/мл) (у рівноважному стані при застосуванні 4 рази на добу)

Не застосовується

Vb5 (л/кг)

1 Час досягнення максимальної плазмової концентрації.

3 Мінімальна концентрація у плазмі крові.

4 Середня концентрація у плазмі крові.

5 Об' єм розподілу.

max та Тmax.

# Не застосовується тому що 60 мг рекомендовано застосовувати тільки як одноразову дозу.

Метаболізм.

Екскреція.

В інших дослідженнях повідомлялося що Т рацемату становить 5-6 годин.

Накопичення. Кеторолаку трометамол який вводили внутрішньовенно болюсно і кожні 6 годин протягом 5 днів здоровим добровольцям (n=13) не продемонстрував суттєвої різниці у 1-й та 5-й день. Мінімальні рівні у середньому становили

Пацієнти літнього віку. Спираючись тільки на дані отримані після одноразового введення Т рацемату кеторолаку трометамолу збільшувався з 5 до 7 годин у пацієнтів літнього віку (65-78 років) порівняно з молодими здоровими добровольцями

(24-35 років).

Діти. Фармакокінетичні дані щодо внутрішньом' язового введення кеторолаку трометамолу дітям відсутні.

Ниркова недостатність.=0 5). У пацієнтів із захворюванням нирок значення AUC8 кожного з енантіомерів підвищується майже на 100 % порівняно зі здоровими добровольцями. Об' єм розподілу подвоюється для S-енантіомера та збільшується на 1/5 для R-енантіомера. Збільшення об' єму розподілу кеторолаку трометамолу вказує на збільшення незв' язаної фракції.

Печінкова недостатність. Значення Т AUC8 та Cmax у 7 пацієнтів із захворюванням печінки суттєво не відрізнялися від показників здорових добровольців.

Показання. Купірування помірного та сильного післяопераційного болю протягом нетривалого часу.

Протипоказання.

-Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

-Активна пептична виразка нещодавня шлунково-кишкова кровотеча або перфорація виразкова хвороба або шлунково-кишкова кровотеча в анамнезі.

-Наявна або підозрювана шлунково-кишкова кровотеча.

-Бронхіальна астма риніт ангіоневротичний набряк або кропив' янка спричинені застосуванням ацетилсаліцилової кислоти або іншими НПЗЗ (через можливість виникнення тяжких анафілактичних реакцій).

-Бронхіальна астма в анамнезі.

-Не застосовувати як аналгезуючий засіб перед і під час оперативного втручання та маніпуляціях на коронарних судинах.

-Тяжка серцева недостатність.

-

-Не застосовувати пацієнтам у яких було оперативне втручання з високим ризиком крововиливу або неповної зупинки кровотечі та пацієнтам які отримують антикоагулянти включаючи низькі дози гепарину (2500-5000 одиниць кожні

12 годин).

-

-Підозрювана або підтверджена цереброваскулярна кровотеча геморагічний діатез включаючи порушення згортання крові та високий ризик кровотечі.

-Одночасне лікування іншими НПЗЗ (включаючи селективні інгібітори циклооксигенази) ацетилсаліциловою кислотою варфарином пентоксифіліном пробенецидом або солями літію.

-Гіповолемія дегідратація з ризиком ниркової недостатності внаслідок зменшення об' єму рідини.

-Перейми.

-Протипоказане епідуральне або інтратекальне введення препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Кеторолак значною мірою зв' язується з білками плазми крові (у середньому на 99 2 %). Кеторолак трометамол не змінює фармакокінетику інших засобів через індукцію або інгібування ферментів.

Не можна застосовувати одночасно з кеторолаком.

Варфарин дигоксин саліцилати і гепарин. Кеторолаку трометамол незначно зменшував зв' язування варфарину з білками плазми крові іп vitro та не змінював зв' язування дигоксину з білками плазми крові. Дослідження іп vitro вказують що при терапевтичних концентраціях саліцилатів (300 мкг/мл) зв' язування кеторолаку зменшувалося приблизно з 99 2 % до 97 5 % що вказувало на потенційне дворазове збільшення рівнів незв' язаного кеторолаку у плазмі крові. Терапевтичні концентрації дигоксину варфарину ібупрофену напроксену піроксикаму цетамінофену фенітоїну толбутаміду не змінюють зв' язування кеторолаку трометамолу з білками плазми крові.

Ацетилсаліцилова кислота. При застосуванні з ацетилсаліциловою кислотою зв' язування кеторолаку з білками плазми крові зменшується хоча кліренс вільного кеторолаку не змінюється. Клінічне значення цього виду взаємодії невідоме хоча як і при застосуванні інших НПЗЗ не рекомендується одночасно призначати кеторолаку трометамол та ацетилсалщилову кислоту через потенційне підвищення частоти виникнення побічних явищ.

Пробенецид. Супутнє застосування кеторолаку трометамолу і пробенециду призводило до зниження кліренсу кеторолаку і значного підвищення його плазмових рівнів і Т. Отже одночасне застосування кеторолаку трометамолу і пробенециду протипоказане.

Циклоспорин. Як і при застосуванні всіх НПЗЗ протипоказано одночасне застосування циклоспорину через підвищений ризик виникнення нефротоксичної дії.

Міфепристон. Після застосування міфепристону протягом 8-12 днів не слід застосовувати НПЗЗ оскільки вони можуть послаблювати ефекти міфепристону.

Окспентифілін. Не рекомендується у зв' язку з підвищеним ризиком розвитку крововиливів.

Літій. Протипоказано одночасне застосування НПЗЗ і препаратів літію.

Антикоагулянти. При одночасному застосуванні з антикоагулянтами можливе посилення кровотеч. Одночасне застосування з антикоагулянтами (такими як варфарин) протипоказано.

Лікарські засоби в комбінації з кеторолаком слід призначати з обережністю.

Опіоїдні аналгетики. Посилюється ефект опіоїдних аналгетиків що дозволяє зменшувати дозу останніх при знеболюванні.

Серцеві глікозидu. НПЗЗ можуть погіршувати серцеву недостатність зменшувати швидкість клубочкової фільтрації та підвищувати плазмові рівні серцевих глікозидів при одночасному застосуванні з останніми.

Метотрексат. Одночасно призначати слід з обережністю.

Інгібітори АПФ. Одночасне застосування інгібіторів АПФ підвищує ризик розвитку порушень функції нирок зокрема для пацієнтів зі зменшеним об' ємом міжклітинної рідини.

НПЗЗ можуть зменшувати гіпотензивну дію інгібіторів АПФ. Про таку взаємодію слід пам' ятати при призначенні НПЗЗ разом з інгібіторами АПФ.

Протисудомні засоби. Повідомлялося про поодинокі випадки виникнення судом під час одночасного застосування кеторолаку трометамолу та протисудомних засобів (фенітоїну карбамазепіну).

Психотропні засоби.

Пентоксифілін. Одночасне застосування кеторолаку трометамолу і пентоксифіліну підвищує ризик появи кровотечі.

Кортикостероїди. Як і при застосуванні всіх НПЗЗ з обережністю слід одночасно призначати кортикостероїди через підвищений ризик виникнення шлунково-кишкової кровотечі.

Хіноліни. Пацієнти які приймають хіноліни можуть мати підвищений ризик виникнення судом.

b-блокатори. Кеторолак та інші НПЗЗ послаблюють гіпотензивну дію b-блокаторів.

Зидовудин. Одночасне застосування НПЗЗ із зидовудином призводить до підвищення ризику гематологічної токсичності. Існує підвищений ризик гемартрозу та гематоми у ВІЛ-інфікованих які страждають на гемофілію та які лікуються одночасно з зидовудином та ібупрофеном.

Препарати що містять часник цибулю гінго дволопатеве можуть посилювати ефект кеторолаку та підвищувати ризик розвитку геморагічних ускладнень.

Малоймовірно що наступні лікарські засоби взаємодіють з кеторолаком.

Діуретики. У деяких пацієнтів кеторолак здатен зменшувати натрійуретичну дію фуросеміду і тіазидів. Під час супутньої терапії із застосуванням НПЗЗ за пацієнтом слід уважно спостерігати щодо появи ознак ниркової недостатності а також щоб упевнитися в ефективності діуретичних препаратів.

Неполяризуючі міорелаксантu. Офіційних досліджень супутнього застосування кеторолаку трометамолу і міорелаксантів не проводили.

У дослідженнях на тваринах та у людей не було свідчень того що кеторолаку трометамін індукує або інгібує ферменти печінки які здатні метаболізувати його або інші препарати. Отже не очікується що кеторолак буде змінювати фармакокінетику інших препаратів шляхом механізму індукції або інгібування ферментів.

Вплив на результати лабораторних аналізів.

Кеторолак пригнічує агрегацію тромбоцитів та може подовжувати час кровотечі.

Особливості застосування. Імовірність виникнення побічних ефектів можна мінімізувати застосовуючи найменшу ефективну дозу протягом найкоротшого проміжку часу необхідного для контролю симптомів. Лікарі мають знати що у деяких пацієнтів знеболення настає тільки через 30 хвилин після внутрішньом' язового введення.

Комбіноване застосування кеторолаку трометамолу внутрішньом' язово та перорально дорослим пацієнтам не має перевищувати 5 днів.

При лікуванні пацієнтів із серцевою нирковою або печінковою недостатністю які приймають діуретики або після хірургічного втручання з гіповолемією необхідно проводити ретельний контроль діурезу та функцій нирок.

Вплив на фертильність. Жінкам які не можуть завагітніти і у зв' язку з цим проходять обстеження застосування кеторолаку трометамолу слід відмінити. Жінкам зі зниженою здатністю до запліднення слід уникати застосування препарату.

Вплив на травний тракт. Кеторолаку трометамол здатен спричиняти тяжкі побічні реакції з боку травного тракту. Ці побічні явища можуть виникати у пацієнтів які застосовують кеторолаку трометамол у будь-який час після симптомів-передвісників або без них і можуть мати летальні наслідки. Ризик появи серйозних з клінічної точки зору шлунково-кишкових кровотеч є дозозалежним. Але побічні явища можуть виникати навіть при нетривалій терапії. Крім наявності в анамнезі виразкової хвороби провокуючими факторами є одночасне застосування пероральних кортикостероїдів антикоагулянтів довготривала терапія НПЗЗ паління вживання алкогольних напоїв літній вік та поганий стан здоров' я у цілому. Більшість спонтанних звітів про явища з боку травного тракту стосувалися пацієнтів літнього віку або ослаблених пацієнтів тому при лікуванні такої категорії хворих слід приділяти їм особливу увагу та при виникненні підозри кеторолак слід відмінити. Пацієнтам із групи ризику слід призначати альтернативний вид терапії до якої не входять НПЗЗ.

Гематологічні ефекти.

Пацієнти з менш вираженим порушенням ниркової функції повинні отримувати нижчі дози кеторолаку (не більше 60 мг на добу внутрішньом' язово). За станом нирок таких пацієнтів необхідно пильно спостерігати. Перед початком лікування пацієнти мають бути добре гідратовані. У пацієнтів яким робили гемодіаліз кліренс кеторолаку був знижений приблизно наполовину від нормальної швидкості а термінальний Т збільшувався майже втричі.

Вплив на серцево-судинну систему та судини головного мозку. За станом пацієнтів з артеріальною гіпертензією та/або з незначною і помірною серцевою недостатністю в анамнезі необхідно пильно спостерігати.

Щоб мінімізувати потенційний ризик розвитку побічних кардіоваскулярних ускладнень у пацієнтів які застосовують НПЗЗ слід застосовувати найменшу ефективну дозу протягом найкоротшого можливого проміжку часу. Кеторолаку трометамол можна призначати пацієнтам із неконтрольованою артеріальною гіпертензією застійною серцевою недостатністю встановленою ішемічною хворобою серця захворюваннями периферичних артерій та/або судин головного мозку тільки після ретельного обмірковування всіх переваг та недоліків такого лікування. Так само необхідно зважувати доцільність призначення кеторолаку перед початком тривалого лікування пацієнтів групи ризику щодо розвитку серцево-судинних захворювань (наприклад з артеріальною гіпертензією гіперліпідемією цукровим діабетом а також курців).

Клінічні дослідження та епідеміологічні дані свідчать про те що застосування деяких НПЗЗ особливо у високих дозах та протягом тривалого часу може асоціюватися з незначним підвищенням ризику артеріальних тромбоемболічних ускладнень таких як інфаркт міокарда або інсульт. Не можна виключити такий ризик і для кеторолаку.

Застосування пацієнтам із порушенням функції печінки.

Респіраторна система. Слід контролювати стан пацієнта у зв' язку з імовірністю розвитку бронхоспазму.

Системний червоний вовчак та змішані захворювання сполучної тканини.

У пацієнтів із системним червоним вовчаком та різними змішаними захворюваннями сполучної тканини підвищується ризик розвитку асептичного менінгіту.

Дерматологічні.

Були повідомлення про серйозні реакції шкіри такі як ексфоліативний дерматит синдром СтівенсаДжонсона та синдром Лайєлла. Найвищий ризик цих реакцій виникає на початку курсу лікування причому перші прояви з' являються у більшості випадків упродовж першого місяця лікування. Пацієнтам слід припинити лікування препаратом при першій появі висипань пошкодженні слизових оболонок чи при інших проявах гіперчутливості.

Затримка рідини та набряки.

Повідомлялося про затримку рідини та набряк під час застосування кеторолаку тому його слід призначати з обережністю пацієнтам із серцевою декомпенсацією артеріальною гіпертензією або подібними станами.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування кеторолаку трометамолу протипоказане у період вагітності під час переймів та пологів через відомі ефекти НПЗЗ на серцевосудинну систему плода.

Не застосовувати у період годування груддю через можливий негативний вплив інгібіторів синтезу простагландину на немовлят.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. На період лікування необхідно утримуватися від занять потенційно небезпечними видами діяльності що потребують підвищеної уваги і швидкості психомоторних реакцій у зв' язку з можливим розвитком побічних реакцій з боку нервової системи.

Спосіб застосування та дози. Рекомендовано застосовувати в умовах стаціонару.

Після внутрішньом' язового введення аналгезуюча дія спостерігається приблизно через

30 хвилин

Препарат не можна вводити епідурально або інтраспінально.

Дорослі.

Можливе супутнє застосування опіоїдних аналгетиків (морфіну петидину). Кеторолак не має негативного впливу на зв' язування опіоїдних рецепторів і не посилює пригнічення дихання або седативну дію опіоїдних препаратів.

Пацієнти літнього віку. Пацієнтам віком від 65 років рекомендовано призначати найнижче значення діапазону дозування. Загальна добова доза не має перевищувати 60 мг.

Пацієнти з порушенням функції нирок. Кеторолак протипоказаний при порушенні функції нирок помірного та тяжкого ступеня. При менш виражених порушеннях необхідно зменшувати дозування (не вище 60 мг/добу внутрішньом' язово).

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 16 років.

Передозування.

Симптоми:

Лікування:

Побічні реакції:

З боку травної системи: нудота блювання диспепсія анорексія відчуття дискомфорту у животі абдомінальний біль спазм або печіння в епігастральній ділянці зміни смаку ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту кровотеча іноді з летальним наслідком (особливо у людей літнього віку) перфорація виразки діарея сухість у роті відчуття спраги метеоризм запор гострий панкреатит виразковий стоматит відчуття переповнення шлунка гастрит езофагіт відрижка гематемезис мелена загострення коліту та хвороби Крона виразковий стоматит.

З боку печінки і жовчовивідних шляхів: порушення функції печінки печінкова недостатність жовтяниця гепатит гепатомегалія підвищення активності печінкових трансаміназ.

З боку нервової системи:

З боку серцево-судинної системи: брадикардія припливи блідість прискорене серцебиття пальпітація біль у грудях. Були повідомлення про розвиток набряків артеріальної гіпертензії та серцевої недостатності пов' язаних із застосуванням НПЗЗ. Може зростати ризик артеріальних тромбоемболічних ускладнень наприклад інфаркту міокарда або інсульту.

З боку органів кровотворення: апластична анемія гемолітична анемія пурпура агранулоцитоз лейкопенія еозинофілія тромбоцитопенія нейтропенія.

З боку респіраторного тракту: бронхоспазм диспное набряк легень набряк гортані бронхіальна астма загострення бронхіальної астми.

З боку сечовидільної системи: нефротичний синдром олігурія дизурія підвищення частоти сечовипускання гіпонатріємія гіперкаліємія підвищення рівня креатиніну та сечовини інтерстиціальний нефрит папілярний некроз затримка сечі біль у попереку біль у боку (з/без гематурії) гостра ниркова недостатність гематурія азотемія гемолітикоуремічний синдром (гемолітична анемія ниркова недостатність тромбоцитопенія пурпура).

З боку шкіри: шкірні висипання (включаючи макулопапульозні висипання) ексфоліативний дерматит (гіперемія ущільнення або лущення шкіри збільшення та/або болючість піднебінних мигдалин) фотосенсибілізація бульозні реакції.

З боку системи гемостазу: кровотеча з післяопераційної рани носова кровотеча ректальні крововиливи крововиливи під шкіру зниження швидкості згортання крові підвищення часу кровотечі гематоми.

З бокурепродуктивної системи: жіноче безпліддя.

З боку імунної системи: алергічні реакції у т. ч. анафілаксія (може мати летальний наслідок) або анафілактоїдні реакції (зміна кольору шкіри обличчя шкірні висипання кропив' янка свербіж шкіри тахіпное або диспное набряки повік періорбітальний набряк задишка утруднене дихання тяжкість у грудній клітці свистяче дихання кропив' янка злоякісна ексудативна еритема (синдром СтівенсаДжонсона) токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла) ангіоневротичний набряк.

зниження слуху втрата слуху дзвін у вухах порушення зору нечіткість зорового сприйняття неврит зорового нерва.

пітливість набряки міалгія болючість зміни у місці введення.

Інші: набряки обличчя гомілок пальців ступнів набряк язика збільшення маси тіла підвищене потовиділення гарячка з ознобом або без сепсис.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25С у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

Категорія відпуску. За рецептом.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Кетанов 30 мг ампули 1 мл №10

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Кетанов 30 мг ампули 1 мл №10

Обліковий номер : 326625

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Ranbaxy (Индия)

Виробник : Ranbaxy (Индия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2596/02/01

Мiжнародна назва : Кеторолак

Форма выпуску : Ампулы

Температура зберiгання : Не вище +25

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО