Засоби від педикульозу для дітей

10 шт.

на сторінці

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

10 шт.

на сторінці

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Засоби від педикульозу для дітей

Педикульоз (термін походить від латинського слова «pediculus», що в перекладі означає «воша») є паразитарним захворюванням шкірного покриву. У разі зараження в волоссі людини заводяться кровоссальні комахи – воші, які повноцінно там існують.  Там вони розмножуються, продуктивно відкладаючи яйця (до 15-ти штук в день), харчуючись кров'ю. Досить цікаво, що педикульоз характерний не тільки для людини, але і для більшості ссавців, що мають шерстяний покрив. Але при цьому у кожного виду тварин живе свій підвид вошей, кілька відрізняються за структурою тіла і характером поведінки, що робить цих паразитів видоспецифічними.

Педикульоз у людини викликається трьома підвидами вошей:

  • головними, які існують в волосяному покриві голови;
  • платтяними - живуть у волосяному покриві на тілі;
  • лобковими - живуть у волосяному покриві інтимних зон.

Щоб заразитися вошами, не потрібно вести асоціальний і антигігієнічного спосіб життя. Досить одноразового торкання волоссям з людиною з педикульозом. Статися це може в громадському транспорті, на ігровому майданчику, в місцях скупчення людей. Це стосується головних і платтяних вошей.

Лобкові воші в переважній більшості випадків передаються статевим шляхом і лише в одиничних ситуаціях паразити цього типу можуть передатися через використання чужого нижньої білизни або засобів інтимної гігієни.

Обов'язково потрібно пам'ятати і те, що воші - це далеко не найгірша сторона педикульозу. Ці паразити можуть переносити безліч інфекційних хвороб: гарячку, вошивий поворотний тиф і вошивий висипний тиф. Виявлення педикульозу у дитини, факт хоч і неприємний, але не є при цьому приводом для паніки. Насправді, сучасні засоби боротьби з вошами дуже ефективні і прості в застосуванні, і при цьому не вимагають відвідування лікаря. В будь-якій аптеці можна купити відразу кілька засобів, які допоможуть досить легко подолати педикульоз у дітей.

Огляд препаратів

Найбільш популярно та часто призначуваними засобами проти педикульозу у дітей є:

  • Бензилбензоат. Крем для зовнішнього застосування Препарат надає акарицидну дію проти кліщів і вошей. Відрізняється швидким ефектом. Після нанесення воші гинуть протягом 2-5 годин. Бензілбензоат наносять ватним тампоном на шкіру голови і волосся. Після нанесення голову потрібно вкрити косинкою. Через півгодини волосся потрібно ретельно промити теплою проточною водою і п'ятипроцентним розчином оцту. Після цього голову ще раз миють милом або шампунем, а після висихання вичісують загиблих вошей і гниди гребенем з частими зубцями. Через добу проводиться візуальний огляд ефективності процедури і при необхідності її повторюють.
  • Паразідоз. Шампунь або спрей, який продається в комплекті з гребінцем для вичісування гнид. Препарат на основі d-Фенотріну. Має нейротоксичну дію на вошей і гнид. Допоміжні речовини Паразідоза також розчиняють речовину, за допомогою якого гниди приклеюються до волосся, завдяки чому істотно полегшується процес їх вичісування. Шампунь наносять на вологе волосся, ретельно вспінюють і залишають на три хвилини. Після цього шампунь змивають і повторюють процедуру ще раз. Потім гниди вичісують гребінцем. Використання шампуню потрібно повторити через тиждень. Спрей наноситься на вологе волосся і через 45 хвилин двічі змивається звичайним шампунем. Процедура проводиться одноразово.
  • Перметрин. Розчин для зовнішнього застосування, крем-шампунь, крем одновідсотковий з кондиціонером Природний пиретрин з сильною інсектицидний активністю, надає також антисептичну дію. Незалежно від форми випуску, Перметрин наноситься на волосся ватним тампоном. Потрібно ретельно втирати його в коріння волосся. Після цього голова покривається хусткою і через 40 хвилин засіб змивається теплою проточною водою з використанням звичайного шампуню. Гниди вичісують густим гребінцем.
  • Пара Плюс – аерозоль для зовнішнього застосування,  комбінований препарат на основі перметрина. Дія аерозолю Пара Плюс полягає в розбалансуванні катіонного обміну мембран нервових клітин у паразитуючих комах. Аерозоль наноситься по всій довжині волосся. Через десять хвилин волосся промиваються теплою водою з шампунем, загиблі воші і гниди вичісують густим гребінцем. Рекомендується також обробляти препаратом Пара Плюс постільну білизну і одяг, з якими контактував людина з педикульозом.
  • Педілін (емульсія, шампунь). Комбінований препарат, створений на основі малатіону. Ця речовина - нервова і контактна отрута, яка ефективно діє на вошей, попутно знищуючи і гниди, які після впливу Педіліну не здатні перетворюватися в нових особин паразитів. Емульсія або шампунь наносяться вологим тампоном на волосся, особливо ретельно втираючи засіб в коріння волосся. Далі голову потрібно накрити косинкою і через кілька хвилин (при сильній вошивості через півгодини) ретельно змити водою і звичайним шампунем

Крім того, в аптеці можна купити і інші засоби проти педикульозу у дітей, але призначати їх повинен виключно лікар після детального обстеження.