Контрастні продукти

7 шт.

на сторінці

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

7 шт.

на сторінці

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Контрастні продукти

На сьогоднішній день променева діагностика різних патологій тканин і внутрішніх органів здійснюється із застосуванням рентгенівських променів, фізичного ефекту магнітного резонансу і ультразвуку. Можливості зазначених методів дозволяють істотно розширити спеціальні контрастні препарати.

Вже згадана категорія діагностичних допоміжних засобів ділиться на 3 групи:

  • рентгеноконтрастні засоби (РКЗ);
  • засоби для магнітно-резонансної томографії (МРКЗ);
  • контрастні речовини для проведення ультразвукового сканування (УЗКЗ).

Кожна з них вимагає більш детального розгляду.

На сьогоднішній день випускається дві групи рентгеноконтрастних засобів - негативні (пропускають промені) і позитивні (затримують їх). До першої групи належить діоксид вуглецю, азотисті сполуки, кисневі препарати, а також засоби на основі ксенону та інших газів. Ренгтгенпозитивні засоби – це йодовмісні контрастні препарати. Вони мають більш високу щільність ніж кістки і м'які тканини, за рахунок чого підвищують рівень контрастування органів.

В якості основи для позитивних РКЗ найчастіше використовуються йод і барій. Так, останній має фармакологічну інертність, але не підходить до застосування для контрастування закритих порожнин або судинних патологій. Для цих завдань ідеально підійдуть препарати на основі йоду - ідеальне рішення для урографии, холецистографії, мієлографії та інших різновидів даних методик. Також сьогодні часто застосовуються моно- і димерні засоби.

З метою зниження ризиків розвитку анафілактоїдних реакцій, рекомендується паралельно з РКС використовувати премедикацію, засновану на застосуванні антигістамінних препаратів, глюкокортикоїдів, адреномиметиков та інших.

Засоби для магнітно-резонансної томографії

Якісна візуалізація в МРТ неможлива без застосування контрастних речовин - без них не можна виявити безліч патологічних змін. Сьогодні найбільш поширеною групою препаратів є засоби на основі гадолінію.

МРКЗ діляться на:

  • гепатотропні;
  • позаклітинні.

Всі вони є йодовмісними розчинами, які вводяться внутрішньовенно.

Контрастні речовини для проведення ультразвукового сканування

УЗКЗ істотно підвищують ефективність і точність використання методик ультразвукового сканування. Речовини призначені для поліпшення контрастної роздільної здатності між нормальними і ураженими тканинами, ідентифікації глибоко розташованих судин і пухлин. Крім того, вони дозволяють покращувати точність локалізації стенозів і судинних аневризми, ділянок інфаркту і ішемії. Діляться на позитивні і негативні препарати.

З огляду на величезне значення контрастних речовин в діагностиці захворювань і призначенні коректної стратегії лікування, купувати такі засоби необхідно виключно в сертифікованих аптечних мережах.