Препарати, що знижують цукор в крові

Товари від 1 до 16 з 68

на сторінці
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Товари від 1 до 16 з 68

на сторінці
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Засоби, що знижують рівень цукру в крові

Цукровий діабет – це досить поширене захворювання, яке ділиться на два типи – 1 і 2. Кожен з них має власні особливості патології, хоча обидва спричинені внутрішніми порушеннями вуглеводного обміну. В даному процесі чільну роль грає гормон інсулін, який відповідає за поглинання глюкози на клітинному рівні.

Діабет 1 типу визначається порушенням в роботі підшлункової залози – секреція інсуліну при такій патології недостатня або відсутня зовсім. При діабеті 2 типу інсулін продукується в достатній кількості, а іноді і вище: порушення безпосередньо полягає в зниженій сприйнятливості клітин до цього гормону. Унаслідок такої різниці між типами захворювання застосовуються різні методики зниження рівня глюкози – головним чином це дієтичне харчування і медикаменти.

Найбільш ефективними для зниження цукру в крові при діабеті вважаються інсулін і його похідні, але даний варіант підходить не кожному. Однак застосовуючи зазначені лікарські групи,  людині, яка страждає від цукрового діабету, необхідно уважно відстежувати показники глюкози натще і після застосування препарату (домашнім глюкометром). Для його корекції слід застосовувати спеціальні засоби, що знижують рівень цукру в крові.

Існує ряд симптомів, які вкажуть на гіпоглікемію і дозволять своєчасно звернутися за невідкладною допомогою. При різкому зниженні рівня глюкози проявляються:

 • голод;
 • тривога;
 • прискорене серцебиття;
 • слабкість;
 • запаморочення;
 • блідість;
 • підвищення пітливості.

При поступовому падінні глюкози:

 • головні болі;
 • розосередження уваги;
 • слабкість зору і двоїння в очах;
 • ослаблення розумової діяльності;
 • втрата координації і свідомості;
 • гіпоглікемічна кома.

При прояві позначених ознак сильного зниження рівня глюкози, потрібно скористатися екстреними засобами, що призводять до підвищення цукру крові. Найчастіше це прийом таблеток глюкози, але також існує препарат глюкагон. Його наявність у діабетика є дуже важливою - цей засіб відпускається в аптеках і вводиться в екстрених випадках відповідно до інструкції.

Які препарати використовуються для зниження цукру

Основним завданням лікарських препаратів, які виписуються пацієнтам з цукровим діабетом, є нормалізація рівня цукру в крові. В нормальному стані у діабетика показник глюкози знаходиться на підвищеному рівні, через що застосовуються препарати різного типу впливу (в залежності від етіології захворювання). Більшість засобів, призначених для зниження глюкози, використовуються при діабеті 2 типу: причина такого обмеження полягає в протипоказання до засобів при інсулінозалежного діабеті (1 типу). 

Відповідно до класифікації цукрознижувальних препаратів, можливо виділити такий перелік:

 • Тіазолідиндіони. Одні з найбільш поширених до використання цукрознижувальних ліків, які  випускаються в таблетованій формі, що багато в чому зручніше ін'єкційних засобів при необхідності регулярного самостійного використання.
 • Препарати, що містять похідні сульфонілсечовини. Відносяться до досить ефективних засобів, що впливають на роботу підшлункової залози при секреції інсуліну. При попаданні в організм, цукрознижувальні таблетки цієї групи впливають на рецепторному рівні, провокуючи активнішу роботу острівців Лангеранса.
 • Сенсітайзери. Ця група протидіабетичних засобів впливає на рецепторну функцію клітин, підвищуючи їх сприйнятливість до інсуліну, так як і тіазолідиндіони. Однак серед препаратів цього типу єдиним дозволеним є «Метформін», який має найнижчий ступінь ризиків розвитку лактат-ацидозу.
 • Меглітініди. Це пероральні цукрознижувальні препарати, які мають подібний вплив на підшлункову залозу із засобами сульфонілсечовини. Однак ці засоби впливають на іншу область рецепторного механізму ПЖ.
 • Інкретіноміметіки є представниками засобів нового покоління, спрямованих на зниження цукру в складі крові. Їх дія базується на впливі гормонів ГПП1 (глюканоподобний поліпептид) і ГІП (глюкозавісімий інсулінотропний поліпептид), які пролонгують роботу природного гормону або імітують його, що підсилює секрецію інсуліну.

Найбільш застосовні групи препаратів, що дозволяють швидко знизити цукор, потрібно розглядати більш детально з уточненням основних рекомендацій щодо застосування.

Перед прийомом таких засобів слід проконсультуватися з фахівцем, оскільки існують ризики отримання гіпоглікемічного нападу або пошкодження внутрішніх органів, зокрема – печінки і нирок.

Дозування ліків підбирається виключно в індивідуальному порядку, а засіб приймається згідно інструкції.