Протиглистові препарати

7 шт.

на сторінці

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

7 шт.

на сторінці

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Протиглистні препарати

Гельмінтоз – небезпечне захворювання, зараження організму паразитами. Існує велика кількість різних видів глистів, вони можуть існувати не тільки в кишечнику, але  практично у всіх органах і тканинах організму. Глисти виділяють токсини і стають причиною безлічі небезпечних захворювань.

Сучасна фармакологія пропонує широкий вибір протигельмінтних препаратів як вузького, так і широкого спектру дії. Подібні лікарські засоби поділяються на два види: для одноразового прийому та ті, що вимагають прийому протягом декількох днів. Лікування буде ефективним тільки в разі коректного підбору препарату фахівцем після комплексного обстеження. Варто відзначити, що одного курсу лікування навіть найефективнішими ліками недостатньо. Глисти відкладають яйця, тому через 2-3 тижні після лікування курс обов'язково необхідно повторити.

Класифікація ліків від глистів

  • Препарати від нематод (круглих черв'яків). Круглі черви можуть існувати не тільки в кишечнику, але і в тканинах, крові, лімфатичних протоках. Людський організм найбільш часто вражають гострики і аскариди. Ліки від круглих глистів для дорослих - Албендазол, Вермакар, Вермокс, Ворміл, Вормін, Гелмодол ВМ, Гельмінтокс та інші. Так, Мебендазол перешкоджає поглинанню паразитами глюкози, а Піперазин провокує периферичний параліч глистів, сприяє виведенню паразитів з кишечника. Такі препарати від глистів необхідно приймати тільки за призначенням лікаря і з дотриманням дозування, так як подібні засоби досить токсичні для організму. Рекомендується повторити курс лікування через 2 тижні, щоб уникнути повторного зараження паразитами.
  • Лікарські засоби від цестод (стрічкових черв'яків) Стрічкові глисти кріпляться до стінок кишечника, але не здатні проникати всередину тканин. Ефективні препарати від стрічкових черв'яків - Акрихін, Ніклозамід.
  • Препарати від плоских червів - Більтрицид, Бітіонол, Перхлоретілен, Празиквантел, Хлоксил.

Назви найбільш популярних ліків від глистів для дорослих: 

  1. Пірантел - ефективний препарат проти аскарид і гостриків, який приймається одноразово. Прийом слід повторити через 2 тижні.
  2. Вермокс (вормін) містить діючу речовину мебендазол.
  3. Альдазол (Ворміл) містить діючу речовину альбендазол.
  4. Пиперазин - найбільш безпечний препарат, дозволений для лікування вагітних жінок. Курс лікування зазвичай становить 3 дні.
  5. Декарис - ліки від глистів для дорослих, яка не тільки знищує гельмінтів, а й надає імуномодулюючі вплив на організм. Для лікування гельмінтозу достатньо одноразового прийому, який необхідно повторити через 2 тижні.

При комплексному лікуванні деяких видів гельмінтозу, особливо тих, які протікають в хронічній формі, часто використовуються препарати-ентеросорбенти. Вони необхідні для виведення з організму небезпечних токсинів, які виділяються в процесі життєдіяльності глистів. Це можуть бути такі ліки від глистів для дорослих - Активоване вугілля, Біле вугілля, Полісорб, Поліфепан, Смекта, Фільтрум-Сти, Ентеросгель.

Оскільки гельмінтоз (ентеробіоз) часто стає причиною алергічних реакцій (найчастіше це висип на тілі), в комплексній терапії захворювання можуть використовуватися антигістамінні препарати - Діазолін, Зиртек, Кларитин, Лоратадин, Тавегіл.

Зараження глистами – серйозне  випробування для імунітету, тому під час і після лікування захворювання необхідно приймати препарати, що підвищують імунні сили організму: Деринат, Імуноплюс, Імудон, Імунорікс, настоянка Ехінацеї. Для підтримки імунітету можуть також використовувати вітамінні комплекси. У деяких випадках при ураженнях паразитами печінки доцільний прийом препаратів-гепатопротекторів.