Препарати для розчинення каменів в нирках

16 шт.

на сторінці

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення
 • Спорошокишу трава 100 г

  Лектравы ЗАО (Украина, Житомир)
  23,00 грн
  Додати до списку бажань
 • Тутукон розчин 600 мл

  426,60 грн
  Додати до списку бажань
 • Ураліт У гран 280 г

  Відсутній на складі

  Відсутній на складі

  Додати до списку бажань
 • Уро-гран гранули 10 г

  Відсутній на складі

  Відсутній на складі

  Додати до списку бажань
 • Уролесан краплі 25 мл

  170,90 грн
  Додати до списку бажань
 • Уролесан сироп 180 мл

  Галичфарм АООТ (Украина, Львов)
  168,40 грн
  Додати до списку бажань
 • Уронефрон краплі 25 мл

  Фармак ОАО (Украина, Киев)
  72,30 грн
  Додати до списку бажань
 • Уронефрон сироп 100 мл

  Фармак ОАО (Украина, Киев)
  Відсутній на складі

  Відсутній на складі

  Додати до списку бажань
 • Урохолум краплі оральні 25 мл

  104,00 грн
  Додати до списку бажань
 • Урохолум краплі оральні 40 мл

  Житомирская ФФ ООО (Украина, Житомир)
  127,60 грн
  Додати до списку бажань
 • Урсоност 150 мг капсули №20

  176,60 грн
  Додати до списку бажань
 • Урсоност 300 мг капсули №20

  Euro Lifecare (Великобритания)
  272,80 грн
  Додати до списку бажань
 • Фітолізин паста 100 г

  Herbapol (Польша, Варшава)
  216,10 грн
  Додати до списку бажань
 • Фітоліт капсули №30

  Здоровье ООО (Украина, Харьков)
  47,70 грн
  Додати до списку бажань
 • Фітоліт капсули №60

  Здоровье ООО (Украина, Харьков)
  91,00 грн
  Додати до списку бажань
 • Цистон таблетки №100

  Himalaya (Индия)
  196,80 грн
  Додати до списку бажань

16 шт.

на сторінці

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Препарати для розчинення каменів в нирках

Камені в нирках – це результат порушення обмінних процесів в організмі. Збої можуть відбуватися через неправильне харчування, через порушення в роботі ендокринних залоз і з інших причин. У підсумку, порушується кислотно-лужний баланс сечі, і в нирках починають формуватися камені. Природно, що будь-яка людина, що довідалася про наявність конкременту в нирках, починає цікавитися в першу чергу безопераційним методом лікування сечокам'яної хвороби. Консервативна терапія при сечокам'яній хворобі можлива. Більш того, лікарі настійно рекомендують позбуватися від каменів у нирках без хірургічного втручання. У зв'язку з цим, тільки кожен 20-ий хворий потрапляє на операційний стіл. Сучасні лікарські засоби діють таким чином, що камені перетворюються в пісок, а потім виводяться з організму разом з сечею.

Прийом лікарських препаратів дозволяє не допустити формування каменів в нирках. Одні засоби впливають на рівень кислотності сечі, інші сприяють зниженню рівня каменеутворюючих речовин в крові людини, треті активно допомагають організму в процесах виведення цих речовин з організму.

Огляд засобів

Підбір лікарських препаратів для лікування сечокам'яної хвороби неможливий без попередньої діагностики. Тактика лікування визначається з урахуванням місця розташування каменю, а також його хімічного складу. Якщо у людини конкременти в нирках досягли великого розміру, то в першу чергу, необхідно змінювати кислотність сечі. Уратні камені утворюються з солей сечової кислоти. Виявити урати дозволяє ультразвукове дослідження нирок, проведення рентгена не інформативно. Уратні камені можна розчинити, приймаючи препарати, що знижують рівень концентрації сечової кіслоти (наприклад, Аллопурінол). Препарат допомагає розчиняти і виводити урати з нирок за рахунок зменшення кислотності сечі. Окрім того, при наявності уратів застосовують Пурінол і Цитрат калію . Це ефективні препарати для розчинення уратних каменів, які можна застосовувати для лікування хворих, у яких не перевищено рівень кальцію в сечі. Прийом Цитрата калію перешкоджає повторному утворенню каменів

Для того, щоб позбутися від фосфатних каменів, необхідно збільшити рівень кислотності сечі. Крім прийому препаратів, пацієнту необхідно буде дотримуватися дієтичного харчування, з включенням в меню кислих продуктів. Для цього призначають:

 • Екстракт марени фарбувальної. Це препарат практично не дає побічних ефектів, але добре виводить камені з нирок. Прийом екстракту дозволяє зменшити дискомфорт, який виникає під час проходження каменів по сечових шляхах, так як він має спазмолітичну дію. Варто підготуватися до того, що після початку лікування екстрактом марени, сеча придбає червонуватий відтінок. До гематурії це відношення не має. Не можна поєднувати прийом екстракту марени фарбувальної і Цистона.
 • Пролив.  Це препарат з високою ефективністю дозволяє видаляти фосфатні камені з нирок. Пролив є джерелом органічних кислот, дія яких спрямована на поліпшення функціонування сечовидільної системи в цілому. Ще один плюс лікування препаратом зводиться до того, що він дозволяє привести в норму обмін речовин. Адже саме збої в обмінних процесах є головною причиною формування каменів в нирках. Безсумнівною перевагою препарату є те, що він складається з натуральних компонентів. Це зводить до мінімуму ризик виникнення побічних ефектів. Пролив діє як сечогінний засіб, не даючи зайвої рідини затримуватися в організмі в цілому, і в сечових шляхах, зокрема. Препарат має антисептичну дію. Це дозволяє не допустити розвитку запальних процесів в нирках. Головним недоліком препарату Пролив є те, що після його прийому можливе виникнення алергічних реакцій. Однак, алергія розвивається частіше у тих хворих, які мають підвищену чутливість до компонентів препарату. Тому перед початком прийому потрібно ознайомитися зі складом лікарського засобу.

Оксалатні камені досить важко розчинити, тому курс лікування повинен бути тривалим. Для позбавлення від оксалатних конкрементів використовують такі препарати: Холестирамін,  Цистон

Аспаркам. Так, Холестирамін працює на рівні шлунково-кишкового тракту. Після проникнення в кишечник, його активні компоненти зв'язуються з оксалатами і не дають їм всмоктуватися. Їх рівень у сечі падає, а вже наявні камені починають руйнуватися. Потім, що утворився пісок виходить назовні по сечових шляхах.

Цистон є ефективним засобом для видалення каменів з нирок. Він не робить ніякого впливу на рівень кислотності сечі. Основною перевагою засобу є його висока ефективність при боротьбі з сечокам'яною хворобою за рахунок комплексного впливу на сечову систему. Препарат має одночасно сечогінну, протизапальну, знеболюючу (за рахунок усунення спазмів м'язів) і антибактеріальну дію. Однозначним плюсом Цистона є те, що він складається з натуральних компонентів, що зводить до мінімуму ризик виникнення побічних ефектів. Його можна приймати пацієнтам з сечокам'яною хворобою на фоні ниркової коліки, так як він буде сприяти зменшенню болів і полегшення стану людини. Найпоширенішими ускладненнями каменів в нирках є такі запальні захворювання, як цистит і пієлонефрит. Цестон дозволяє прискорити одужання і зняти запалення, так як він одночасно має антибактеріальну дію і впливає на першопричину запалення (тобто розчиняє камені). Його можна застосовувати для лікування навіть вагітних і годуючих жінок. Однак, необхідно строго дотримуватися дозування. Єдиним недоліком препарату є протипоказання до його застосування. Цистон не призначають для лікування людей з великими каменями в нирках (більше 10 мм), так як вони сприяють утруднення струму сечі. Варто відмовитися від лікування Цістона людям, які мають підвищену чутливість до компонентів препарату.

Аспаркам вважається одним з найбільш ефективних засобів для лікування сечокам'яної хвороби. Його застосовують для виведення уратних і оксалатних каменів. Однак, під час проведення терапії Аспаркамом, необхідний суворий лікарський контроль. Аналогом Аспаркаму є Панангин. Найголовнішою перевагою препарату є його висока ефективність, адже він дозволяє виводити з нирок навіть найтвердіші камені – оксалатні. Після прийому препарату, камені розпадаються і в вигляді піску виходять по сечових шляхах назовні. Аспаркам є препаратом, перевіреним часом і це його безсумнівний плюс. Лікарі точно знають, які можуть виникнути побічні ефекти від його застосування, що дозволяє не допустити їх розвитку. Однозначним плюсом препарату Аспаркам є можливість його застосування у вагітних жінок. Однак, під час лікування слід дотримуватися обережності і чітко дотримуватися лікарської інструкції. Аспаркам можна застосовувати в комплексі з іншими препаратами для лікування сечокам'яної хвороби. Важливо, щоб вони не чинили калійозберігаючу дію. Препарат здатний вплинути на роботу серця, тому не варто застосовувати його більше 3 днів і без лікарського контролю. Недоліком засобу є те, що він може значно підвищити рівень магнію і калію в крові. Це призводить до порушення роботи серцевого м'яза і нервової системи, а також може спровокувати повторне утворення каменів в нирках. Тому необхідно строго дотримуватися дозування і кратність прийому. Самостійне лікування Аспаркамом неможливо, так як він має значний список протипоказань та побічних ефектів. Так, заборонено призначати препарат людям, що страждають від ниркової недостатності (хронічної і гострої), на тлі анурії і олігурії, при метаболічному ацидозі. Ці протипоказання особливо важливі для хворих з каменями в нирках. Також не застосовують Аспаркам для лікування пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі і на тлі зневоднення організму.

Є препарати, які здатні розчиняти будь-які камені, незалежно від їх хімічного складу. До таких засобів можна віднести:

 • Блемарен. Прийом препарату сприяє злужуванню сечі, збільшує в ній вміст іонів натрію і калію. Блемарен активно застосовують для лікування сечокислого-оксалатних і кальцій-оксалатних каменів, за умови, що вміст оксалатів в них не більше 25%. Активному виведенню кальцієвих каменів сприяє Цитрат калію, який входить до складу Блемарену. Основною перевагою засобу є те, що він не тільки сприяє виведенню каменів з організму, але і не дозволяє утворюватися новим конкрементам. Це можливо за рахунок нормалізації рівня кислотності сечі до pH 6,6-6,8. Крім того, на тлі лікування Блемареном поліпшується розчинність кальцію оксалату в сечі, так як препарат пригнічує утворення кристалів. До плюсів Блемарену можна віднести його високу біологічну доступність, яка становить 100%.
 • Ураліт У. Цей препарат сприяє виведенню кальцієвих і сечокислих каменів з нирок за рахунок злужування сечі. Основною діючою речовиною в ньому є  натрію гідроцитрат. Головною перевагою препарату є те, що він не тільки сприяє виведенню каменів з нирок, але і перешкоджає їх утворенню. Після прийому засобу рівень кислотності сечі приходить в норму, і, як правило, не перевищує позначки в 7,2 Дуже зручна форма випуску препарату. Він випускається в гранулах для приготування розчину. Тому разом з лікарським засобом людина отримує додаткову порцію води, що дуже важливо для людей з сечокам'яною хворобою. Ураліт У має приємний лимонний присмак. Ураліт У має високу біологічну доступність, яка прирівнюється до 100%. Це означає, що всі діючі компоненти будуть повністю сприйняті організмом. Лікарський засіб виводиться разом з сечею. У комплекті з препаратом йде індикатор, який дозволяє вимірювати рівень кислотності сечі, що дуже зручно для лікування в домашніх умовах. Крім того, знання цього показника дозволяє коригувати дозу препарату. Найчастіше він добре переноситься хворими і не викликає побічних ефектів. Ураліт У має зовсім мало недоліків до яких можна віднести наявність протипоказань до прийому препарату, а також побічні ефекти, які можуть виникнути на тлі проведеного лікування. 

Для виведення каменів з нирок можливе застосування лікарських препаратів, що мають не хімічне, а природне походження. Їх можна використовувати для лікування дітей та вагітних жінок. Окрім того, вони безпечні для здоров'я, оскільки мають мінімальний набор побічних ефектів.

Серед таких препаратів:

 • Канефрон. Цей препарат часто призначають для виведення каменів, що мають будь-який хімічний склад. Основною перевагою Канефрону є його висока ефективність при лікуванні сечокам'яної хвороби. Це можливо за рахунок того, що препарат володіє комплексним впливом на організм людина. Він має сечогінну, знеболювальну (спазмолітичну), протизапальну і антибактеріальну дію. Канефрон можна застосовувати для виведення каменів з нирок навіть на тлі таких ускладнень, як цистит, пієлонефрит, гломерулонефрит тощо. Перевагою Канефрона в порівнянні з іншими препаратами для лікування сечокам'яної хвороби є його натуральна основа і можливість використання в профілактичних цілях. Пацієнт може самостійно вибрати найбільш прийнятну для нього форму випуску: Канефрон можна придбати в формі драже і в формі розчину.
 • Уролесан. Препарат ефективно очищає нирки від піску і дрібного каміння. Уролесан є на 100% натуральним препаратом, так як в його складі тільки рослинні компоненти. Ще одна перевага засобу – комплексний вплив на сечову систему людини. Препарат можна застосовувати при нирковій коліці для зменшення болю, при запальних захворюваннях нирок для надання сечогінного і антибактеріального ефекту. Крім того, Уролесан виступає як жовчогінний засіб. Ефект від прийому можна відчути вже через 20 хвилин після його прийому. Препарат виводиться з організму природним шляхом.

Перш ніж починати приймати будь-який лікарський засіб, необхідно пройти ряд обстежень, спрямованих на визначення хімічного складу каменів і їх розміру. Важливо строго дотримуватися всіх рекомендацій, які надає лікар. Всі препарати потрібно приймати в один і той же час. Під час лікування необхідно багато пити. Для позбавлення від уратних і оксалатних каменів призначають мінеральну воду Єсентуки і Боржомі. Вивести з нирок фосфатні камені допомагають такі мінеральні води Нарзан і Смирновська.

Хворому слід дотримуватися дієтичної схеми харчування, обмеживши вживання білкових продуктів і солі.