Ферменти

Товари від 1 до 16 з 18

на сторінці
Сторінка:
 1. 1
 2. 2

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Товари від 1 до 16 з 18

на сторінці
Сторінка:
 1. 1
 2. 2

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Ферменти

Ферментні препарати покращують засвоєння їжі, тим самим розвантажують підшлункову залозу, зменшують тяжкість в шлунку, запобігають утворенню газів в кишечнику. Ферментні препарати важливо приймати під час їжі або за схемою, призначеною лікарем. Потужність дії ліків залежить від активності ліпази, яка вимірюється в тисячах одиниць дії і часто входить в назву препарату (наприклад, Креон 10000, Креон 25000).

Вибір ферментного препарату для поліпшення порушених процесів травлення не такий простий, як здається на перший погляд. Незважаючи на схожість складів, одні ліки можуть бути протипоказані там, де інші є найкращими. Розглянемо, чим принципово відрізняються препарати цієї групи. Необхідність в застосуванні ферментів найбільш часто виникає при захворюваннях підшлункової залози (особливо супроводжуються її екзокринною недостатністю), жовчовивідних шляхів, шлунку і кишечника. В результаті перерахованих патологій і станів надходить їжа не може бути адекватно розщеплена і абсорбована, що призводить до розвитку безлічі клінічних симптомів, таких як стеаторея, диспепсичні розлади, метеоризм, біль і втрата ваги.

Показання до застосування ферментних препаратів дуже широкі. Засоби цієї групи застосовуються при порушеннях процесів порожнинного травлення, синдромі панкреатичної болю, розладах шлункового травлення і рухової активності шлунково-кишкового тракту.

Критерії вибору препарату на основі ферментів

При виборі певного ферментного засобу в розрахунок беруться такі їх характеристики:

 • склад ферментів;
 • показники безпеки;
 • дозування;
 • особливості лікарської форми;
 • ферментний склад.

За спектром активних речовин і, отже, по спектру фармакологічної дії ферменти можна розділити на наступні підгрупи:

 • «Монопрепарати» панкреатину (Ензістал-П, Креон та ін.) – найбільш численна категорія препаратів, що містить тільки панкреатичні ферменти (ліпаза, амілаза, протеаза). Дані засоби можуть застосовуватися як постійно, в якості заміщувальної терапії при захворюваннях підшлункової залози, так і короткими курсами (1-2 дні) – при високому харчовому навантаженні, інфекційних і запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту та ін. Ензістал-П та інші препарати панкреатину заповнюють дефіцит ферментів підшлункової залози, сприяють швидкому і повному перетравленню їжі, знімають відчуття тяжкості в шлунку.
 • Комбіновані препарати. До складу комплексних ферментних препаратів, поряд з панкреатином, найбільш часто входить жовч (наприклад, у складі Ензістал), функція якої полягає насамперед у поліпшенні процесу емульгування і всмоктування жирів, жиророзчинних вітамінів. Крім того, активні компоненти жовчі підвищують активність ліпази, стимулюють моторику кишечника і жовчного міхура. Препарати з жовчними кислотами в складі широко застосовуються при «переїданні» в допомогу травленню (1 прийому під час їжі), при зниженій функції жовчовивідних шляхів, порушеннях травлення, що супроводжуються запорами та ін. Інший активний компонент ряду комбінованих засобів (також входить до складу ензістал ) – геміцелюлаза. Цей фермент забезпечує розщеплення полісахаридів рослинного походження (перетравлюваної клітковини) і зменшує газоутворення. Таким чином, в ряді випадків показання до застосування монопрепаратів панкреатину і комбінованих препаратів панкреатину з жовчу сходяться (наприклад, «переїдання»), але в якості замісної терапії при хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються секреторною недостатністю підшлункової залози, частіше використовуються перші. Це необхідно мати на увазі в зв'язку з наявністю на фармацевтичному ринку препаратів зі схожими назвами, але різним складом. Наприклад, «просто» Ензістал відноситься до комбінованих засобів, що містять жовч і гемицеллюлазу, а Ензістал-П містить тільки панкреатин;
 • Комбіновані засоби рослинних ферментів. Ферментні препарати рослинного походження (Пепфіз і ін.) Зазвичай містять папаїн, грибкову амілазу і деякі інші рослинні ферменти. За ефективністю вони поступаються ензимам тваринного походження (препаратів панкреатину). У зв'язку з цим дана група засобів рекомендується для корекції екзокринної недостатності ПЖ тільки в особливих випадках, наприклад, при алергії у пацієнта на препарати панкреатину. До складу комбінованих препаратів рослинних ферментів включений симетикон, додатково зменшує кількість газів в кишечнику.

Всі ферментні препарати, призначені для поліпшення травлення, дозволені до відпуску без рецепта лікаря, тому їх можна вільно купити в аптеці.

Безпека, обмеження до прийому та дозування

Ферментні «монопрепарати» панкреатину (Ензістал-П та ін.) зазвичай добре переносяться: вони не впливають на моторику шлунково-кишкового тракту, секрецію жовчі, функцію жовчовивідних шляхів. Препарати, що містять жовч, на відміну від «чистого» панкреатину, протипоказані при гострому панкреатиті і загостренні хронічного панкреатиту (це обмежує їх прийом в якості засобів заміщувальної терапії), гепатиті, запальних захворювань кишечника.

Комбіновані препарати рослинних ензимів протипоказані хворим з сенсибілізацією до грибкових алергенів і з обережністю застосовуються у пацієнтів з бронхіальною астмою.

Фактор дозування необхідно мати на увазі, перш за все при прийомі взаємозамінюваних препаратів панкреатину. Основним ферментом, за яким визначається дозування, є ліпаза, і саме її зміст в ряді випадків вказується на упаковці, наприклад, Креон 10000 або Панзинорм форте 20000. Високі дози панкреатину (відповідно до змісту ліпази) - від 20000 ОД і більше застосовуються в основному при вираженій гіпофункції підшлункової залози або атрофічних процесах органу. Препарати з вмістом ліпази до 10000 ОД (наприклад, Ензістал-П, що містить 3500 ОД) підходять для поліпшення перетравлювання їжі у осіб з нормальною функцією шлунково-кишкового тракту у разі помилок в харчуванні (вживання жирної їжі, нерегулярне харчування), при порушеннях жувальної функції, малорухомому способі життя. Також вони застосовуються при порушенні травлення на тлі запальних захворювань кишечника (наприклад, ентериті), на початкових стадіях замісної терапії (в дозі 1-2 таблетки під час або після їди).

Лікарські форми ферментних препаратів

Однією з найважливіших особливостей панкреатичної ліпази є її висока чутливість до впливу кислоти. Тому, щоб забезпечити найбільш повну «доставку» ферментів в тонку кишку, сучасні препарати панкреатину випускаються в спеціальних кислотостійких формах:

 • Таблетки, драже в кишковорозчинній оболонці, які витримують «агресію» соляної кислоти в шлунку і розчиняються в початкових відділах тонкої кишки. До даних препаратів належать Ензістал-П, Ензістал і ін .
 • Капсули з кислотостійкими мікрогранулами панкреатину (Креон, Ерміталь і ін.) – свого роду лікарська форма нового покоління, що забезпечує високу змішання активних компонентів з їжею і, таким чином, велику площу контакту ферментів з хімусом. Відзначимо, що проблема недостатньої ефективності ферментних препаратів, в тому числі мікрогранульованих капсульованих форм найбільш часто обумовлена ​​закисленням середовища в дванадцятипалій кишці, що супроводжується преципітацією жовчних міцел, порушенням емульгації і перетравлення жирів. Ця проблема може бути вирішена використанням антацидів або антисекреторних препаратів.
 • Розчинні форми (шипучі таблетки) є тільки в групі рослинних ензимів (Пепфіз), які стабільні в кислому середовищі шлунку. Препарати розчиняються у воді, після чого розчин застосовується всередину.

Таким чином, завдяки великому вибору ферментних препаратів, на сьогоднішній день є реальна можливість індивідуальної корекції порушень травлення, в залежності від причини їх виникнення. У зв'язку з цим рекомендація і аналогова заміна ферментних препаратів вимагає особливого підходу в кожному конкретному випадку.