Заспокійливі засоби для дітей

9 шт.

на сторінці

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

9 шт.

на сторінці

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Заспокійливі засоби для дітей

Для діток будь-якого віку характерна особливо чутлива психіка. Лікарі це пояснюють незрілістю нервової системи і її несформованістю. Сучасні батьки часто не помічають проявів неврозу у свого чада, оскільки зайву роздратованість пояснюють віковими змінами. Тривалий невроз загрожує соматичними розладами, проблемами в соціальній адаптації. Таким чином, невротичний стан може призвести до незворотних змін в особистості зростаючої людини.

Все більше число сучасних дітей стикається з неврозами. Лікарі відзначають найголовніший фактор ризику – патології вагітності і родового процесу, а саме гіпоксія. Вона вражає нервові тканини плоду або вже новонародженої дитини, стаючи причиною підвищеної збудливості, емоційної нестабільності, приводячи до інших невротичних проблем крихти.

Сприятливі фактори у розвитку неврозів:

  • спадковість (хвороби нервової системи у батьків);
  • постійне емоційне напруження;
  • пережиті дитиною психотравмуючі ситуації (напад, прояв насильства, катастрофа, ДТП і тд.).

Стимулювати старт невротичного розладу можуть часте недосипання, «натягнуті» відносини між батьками, фізичне напруження. Тяжкість і тривалість стану залежать від статі, віку, психотипу дитини і особливостей його виховання. Так само велике значення має тип темпераменту (сангвінік, холерик, меланхолік, флегматик).

Роль і види заспокійливих засобів для дітей

 Для того, щоб допомогти своїй дитині, кожним батькам потрібно знати про спеціальні препарати. У сучасних аптеках можна побачити цілий асортимент дитячих заспокійливих засобів, які покликані «м'яко» впливати на ще не зрілу нервову систему. Всі заспокійливі ліки для дітей можна розділити на три великі групи:

  • медикаменти;
  • гомеопатичні седативні засоби для дітей;
  • препарати рослинного походження.

Перша група препаратів включає в себе найбільш сильні седативні ліки, які можна придбати виключно за призначенням лікаря. Якщо батьки бездумно будуть займатися самолікуванням своєї дитини з їх допомогою, то не уникнути серйозних наслідків. Вони актуальні при ураженні центральної нервової системи, вроджених патологіях і родових травмах. Засоби рослинного походження – це різні заспокійливі трав'яні збори та чаї, а так само сиропи і настоянки. Завдяки своєму помірного впливу і натуральним компонентам вони користуються колосальним попитом. У них, як правильно, мінімум протипоказань і приємний смак.

Гомеопатичні засоби менш популярні, але все ж користуються довірою батьків. Медицина ставить під сумнів дію цих ліків, прирівнюючи їх до ефекту плацебо, але суперечки з цього приводу не вщухають. Мільйони мам і тат переконані, що гомеопатія дійсно позбавляє їх чадо від підвищеної збудливості і дратівливості.