Засоби від нежитю

Товари від 1 до 16 з 104

на сторінці
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Товари від 1 до 16 з 104

на сторінці
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Засоби від нежитю

Із закладенням носа стикався, мабуть, кожен, і позбутися від нього буває не так просто. В аптеці можуть запропонувати велику кількість засобів від нежитю, але дуже важливо їх правильно підбирати і застосовувати.

Медична назва нежитю – риніт. Захворювання класифікується на інфекційний (через переохолодження, зниження імунітету, дію вірусної або бактеріальної інфекції), алергійний (у тому числі при бронхіальній астмі), неалергійний і неінфекційний риніт (медикаментозний, професійний, вазомоторний і інші). Нежить виникає через те, що слизова оболонка запалюється, набрякає, а клітини починають активно виділяти рідину і слиз. Внаслідок порушення носового дихання починаються головні болі, порушується сон, виникає слабкість. Природно, що людина намагається якомога швидше позбутися від цього захворювання, щоб відновити самопочуття. Але не завжди куплені ліки діють так, як хотілося б.

В аптеці можуть запропонувати найрізноманітніші засоби для лікування нежитю: краплі, спреї і навіть таблетки, тому розібратися у всьому цьому різноманітті часом буває досить складно. Краплі та спреї діють місцево, на слизову оболонку носа. При цьому останні зручніше використовувати - не потрібно лягати і закидати голову, можна використовувати в будь-якій ситуації. Насадка розпорошує лікарську речовину, і вона рівномірно потрапляє на слизову оболонку. У той же час краплі від нежитю частіше рекомендують для дітей, тому що струмінь спрею може налякати дитину, тому іноді дитині психологічно комфортніше погодитися на закапування. При лікуванні потрібно підібрати відповідні препарати:

 • Краплі та спреї з судинозвужувальним ефектом не лікують запалення, але тимчасово знімають набряк і закладеність носа. Це виключно симптоматичне лікування, швидка допомога «тут і зараз».
 • Якщо виділення з носа стали густими, зеленого або жовтого кольору, значить на слизовій оболонці почали розмножуватися бактерії, тому за погодженням з лікарем можна використовувати краплі з антибіотиками.
 • Якщо закладеність носа викликана алергією, одночасно швидкий і стійкий ефект дадуть препарати, які блокують механізми розвитку алергійних реакцій.
 • При вірусному захворюванні можна використовувати препарати з інтерфероном. Вони піднімають місцевий імунітет, завдяки чому імунна система більш активно починає боротися з вірусом.
 • Комбіновані засоби вирішують одночасно кілька завдань. Наприклад, звужують судини для полегшення дихання, борються з проявами алергії, розріджують густе виділення для їх якнайшвидшого видалення з носових пазух, знімають набряк.
 • Препарати з морською водою можна використовувати для промивання носа під час нежитю і для профілактики. Гіпертонічний розчин допоможе зняти набряклість і видалити виділення, а ізотонічний – провести гігієну порожнини носа.

Кожна з цих груп потребує більш детального розгляду.

Огляд засобів від нежитю

Найшвидший спосіб зняти закладеність носа – позбутися  від набряку слизової оболонки. А цього можна домогтися, якщо зменшити приплив крові (звузити кровоносні судини). За тривалістю ефекту судинозвужувальні ліки від нежитю можна розділити на три категорії: короткої дії (до 6 годин) середньої тривалості (від 8 до 10 годин) та тривалої дії ( до 12 годин). З переваг цієї групи препаратів – швидка дія: ефект настає вже через пару хвилин. З недоліків – лікування симптомів не призводить до зникнення захворювання. Як тільки дія препарату закінчиться, набряк може повернутися. Ще один мінус – звикання і побічні ефекти при тривалому застосуванні. Якщо використовувати один і той же засіб більше 10 днів, слизова оболонка носа пошкоджується. Її клітини втрачають свої вії, які необхідні для очищення від пилу і скупчилися виділень, а сама оболонка стоншується. Судинозвужувальні препарати прекрасно справляються зі своїм завданням в ті моменти, коли потрібно швидко зняти закладеність носа щоб поліпшити самопочуття пацієнта.

Наступна група – засоби проти алергійного нежитю. Якщо нежить, викликаний алергією, з'являється час від часу, не порушує сон і звичну активність, для його лікування використовують блокатори гістамінових рецепторів - «рецепторів алергії». Препарати на основі акривастину, азеластину, цетиризину, дезлоратадину, ебастину, фексофенадину, левоцетиризину, меквітазіну, мізоластину і рупатадину випускають в таблетках. Діяти вони починають в середньому через півгодини, а приймати їх досить 1-2 рази на день. Азеластин, левокабастин і олопатадин у вигляді спрею або крапель починають діяти приблизно за 15 хвилин, а ефект зберігають від 6 до 12 годин. Якщо препарати з першої групи не допомагають, можна використовувати ліки з категорії стабілізаторів мембран огрядних кліток. Ці ліки не блокують рецептори, а гальмують вивільнення тих речовин, які викликають алергію. Їх застосовують місцево, тобто закапують в ніс. Перевага цієї групи речовин - усунення всіх симптомів, які розвиваються при нежиті. Серед недоліків варто зазначити повільний розвиток ефекту і його коротка тривалість (до 6 годин).

Що стосується глюкокортикостероїдів, то це гормональні препарати, які допомагають зняти запалення і алергію. Їх використовують при важкому алергійному риніті.

Якщо виділення стали жовтого або зеленого кольору, є сенс використовувати антибактеріальні препарати. Їх потрібно приймати дуже обережно, оскільки занадто часте застосування антибіотиків призводить до формування бактерій, стійких до такого лікування. Найсучаснішими вважаються комбіновані засоби – вони  підсилюють дію один одного або надають взаємно доповнюючий ефект. Наприклад, інтерферон з протиалергійним компонентом,  або антибіотик, судинозвужувальний засіб і глюкокортикоїд в малій дозі. При виборі такого препарату варто уважно вивчити склад, прочитати, для якої саме форми нежиті він призначений.