Засоби для дітей і немовлят
Повноцінний догляд за дитячою шкірою можливий тільки в тому випадку, якщо добре знати її особливості. У немовлят шкірні покриви знаходяться в процесі розвитку. Вони ще незрілі і тільки активно ростуть. У новонароджених і дітей до 1 року епідерміс (шар, який виконує захисну функцію) в 2-3 рази тонше, ніж у дітей старшого віку і дорослих. Тому шкіра зовсім маленької дитини більш ніжна і чутлива, а значить, ймовірність появи подразнень в місцях тертя дуже висока. Вона має розвинену мережу капілярів і підвищену проникність судин. Ця особливість, з одного боку, підвищує ризик поширення інфекції по току крові, а з іншого - сприяє ефективному газообміну. Можна сказати, що дитина буквально дихає шкірою. Іншими словами, захисна функція епідермісу новонародженого поступається аналогічній у дорослого, але при цьому дихальна значно перевершує. Ця особливість багато в чому визначає те, що у немовлят красивий рожево-перламутровий відтінок шкіри.
Особливості засобів для дітей і немовлят
Перше, що спадає на думку більшості батьків – це дитяче мило для догляду за шкірою дитини. Але при його постійному використанні пошкоджується кислотна мантія. Це відбувається через те, що даний засіб завжди має лужну реакцію, у зв'язку з чим змінює рН шкіри (підсушує її).
Від застосування звичайного мила в гігієнічних цілях (миття рук, купання, догляду за делікатними місцями) краще відмовитися. Для цих цілей ми пропонуємо скористатися сучасними засобами для шкіри немовлят, які спеціально розроблені для дбайливого і делікатного очищення шкіри дитини будь-якого віку. Вони представлені у вигляді:
Такі засоби можна використовувати з перших днів життя малюка. В їх склад входять м'які поверхнево-активні речовини, що відмінно підходять для дітей. Водневий показник є природним, тому вони не дратують і не підсушують чутливу шкіру малюка.
У пінках, як і в дитячих шампунях з соком алое і ромашкою, міститься гліцерил олеїнової кислоти. Цей інгредієнт виробляється з соняшнику, за своєю будовою він схожий з природними компонентами шкірного сала. Крім того, він сприяє посиленню і збереженню ліпідного шару шкіри дитини. Засоби на їх основі відмінно підходять для частого використання. До їх складу також входять цілющі екстракти алое, ромашки та деревію. Вони мають протизапальну, протиалергійну, пом'якшувальну, знеболюючу і зволожуючу дію, регенерують та мають заспокійливий і ранозагоюючий ефекти. Такі екстракти вже давно відомі і широко застосовуються для виготовлення дитячої косметики.
Крім того, до складу дитячих засобів входять зволожуючі компоненти (гліцерин і сечовина) і антиоксиданти (вітамін Е). Завдяки перерахованим вище інгредієнтам вони допомагають підтримувати природну захисну функцію ніжних шкірних покривів дитини, при цьому не впливаючи на механізми саморегуляції, самозахисту і самовідновлення.
Правила застосування дитячої косметики
Повноцінні водні процедури можна починати проводити тільки після відпадання пуповини. У перші півроку, коли шкірні покриви малюка дуже ніжні, гігієнічну ванну треба приймати щодня. Така процедура не просто забезпечує чистоту тіла, вона сприяє нормалізації всіх функцій шкіри, стимулювання циркуляції крові, зміцненню нервової та імунної систем, психомоторному розвитку дитини. Купання дітей старше 6 місяців можна проводити через день, а після 1 року – 2 рази на тиждень. При досягненні 3-річного віку досить приймати ванну 1 раз в тиждень. Підмивання та миття ніг повинно проводитися щодня.
Немовлят, у яких не до кінця зажила пупкова ранка, необхідно купати в кип'яченій воді, іноді можна додавати трохи марганцевокислого калію. Коли дитина зміцніє, в ванну набирається звичайна вода з-під крана. Малюкам дуже корисно купатися у відварі трав. Ромашка, кропива, череда, лаванда і ялівець мають протизапальну і заспокійливу дію. Дитячу ванночку перед купанням дитини необхідно вимити гарячою водою з милом, потім на її дно покласти чисту пелюшку або спеціальний килимок. Температура води не повинна перевищує 36-37 °С, а повітря у ванній кімнаті - 22 ° C (для дітей в перші місяці життя), пізніше - 20 ° C. Занурювати дитину у ванночку треба дуже обережно, головку необхідно покласти на передпліччя.
Для догляду за волоссям можна використовувати дитячий шампунь з соком алое і ромашкою, а перед тим як надягати підгузок, дитину на деякий час потрібно залишити без одягу (влаштувати йому «повітряну ванну»).
І головне правило: купувати засоби для дитячої шкіри необхідно лише у аптеках.