Препарати для поліпшення пам'яті

Товари від 1 до 16 з 104

на сторінці
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Товари від 1 до 16 з 104

на сторінці
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Препарати для поліпшення пам'яті

Нервові клітини з віком відмирають, що призводить до погіршення пам'яті. Цей процес характерний для людей, які досягли 50 років, а пік його доводиться на 65-70 років. Він характеризується нездатністю запам'ятовувати дати, події, необхідність що-небудь виконати, наприклад, прийняти ліки чи зробити щось вдома. В першу чергу при втраті здатності запам'ятовувати вдаються до медикаментозного лікування. Препарати для поліпшення пам'яті на фармакологічному ринку представлені в широкому асортименті. Так, показані до застосування в основному ноотропи. Вони підсилюють процес постачання мозку кров'ю і, відповідно, киснем, що призводить до поліпшення засвоєння глюкози. Глюкоза ж є одним з основних компонентів, які поліпшують концентрацію уваги, а значить і поліпшенню пам'яті, розумових здібностей.

Ноотропи для покращення пам'яті і уваги

Лікування ноотропами, наприклад, ноотропілом, призначається людям похилого віку, погіршення пам'яті в яких досягло такого рівня, коли вони не в змозі пригадати імена рідних і знайомих, дорогу додому, інформацію про себе: вік, адресу, професію. Препарат застосовується протягом одного місяця до 5 мг на добу, а потім доза скорочується наполовину. Покращення стану спостерігаються вже в перший тиждень прийому.

Серед недоліків такого лікування можна назвати звикання до препарату, що призводить до необхідності збільшувати споживану дозу. У зв'язку з цим рекомендується робити перерви в прийомі ліків, або виробляти регулярну заміну одних на інші, схожі за призначенням.

Крім того, дані препарати для поліпшення пам'яті застосовуються в ситуації:

 • депресивних станів;
 • при жорсткій і тривалій дієті;
 • у випадку травмування голови і головного мозку.

Вони досить безпечні, але приймаються виключно за рекомендацією лікаря.

Вітаміни

Для профілактики рекомендуються до застосування вітамінні комплекси на основі женьшеню – це ноотроп рослинного походження, що стимулює процеси поліпшення пам'яті. Серед них найбільш популярний «Женьшеню настоянка». Приймати її можуть не тільки люди похилого віку, а й студенти в період сесій і іспитів, а також зайняті інтенсивною розумовою працею.

Більш широкий спектр дії має «Біотредин» - він підсилює пам'ять за допомогою благотворного впливу на стан нервової системи. Показаний до застосування в стресових ситуаціях або у випадку тривалої депресії.

«Меморіцитам» - рослинний лікарський засіб, для поліпшення мозкової діяльності, властивостей крові. Застосовується при ослабленні уваги, пам'яті, зниженні ступеня інтелектуальних здібностей, погіршенні слуху і зору у літніх людей.

Серед лікарських засобів для поліпшення пам'яті частіше за все призначаються:

 • Гліцисед. Відомий препарат - «Гліцисед», застосовується при лікуванні погіршень пам'яті у літніх людей, що проявляються у формі склерозу або амнезії. Його дія спрямована на поліпшення і регулювання обміну речовин, в результаті чого підвищується працездатність, знижується ступінь напруги, тривожності, відновлюється нормальний сон. Призначається гліцисед і молодим людям, які перенесли травми голови, забої головного мозку або струси. Інтенсивні розумові навантаження і, як наслідок, нервове виснаження і емоційна втома також є підставами для його призначення.  Гліцисед майже не має протипоказань, за винятком індивідуальної непереносимості його компонентів. У числі побічних ефектів помічені алергічні реакції на медикамент, сонливість або шуми у вухах.
 • Інтеллан. Даний лікарський засіб є стимулятором активності мозку. Він показаний до застосування в ситуації сильного стресу, затяжного депресивного стану, порушення уваги і пам'яті. Нерідко призначається дітям при затримці в розвитку, розсіяній увазі. Протипоказаний хворим на цукровий діабет. Серед побічних ефектів можливе безсоння, якщо ліки прийняти на ніч.
 • Пірацетам і Ентроп. Лікарські препарати широкого спектра дії: вони сприяють поліпшенню кровообігу і активізують обмінні процеси. «Пірацетам» призначається в комплексі з іншими препаратами при лікуванні захворювань нервової системи, атеросклерозі, травмах, в результаті яких відбулися погіршення пам'яті. Приймати слід з обережністю: можливі алергічні реакції, безсоння, загострення серцевих захворювань. Форма випуску: ампули, капсули, гранули, для дітей - таблетки.
 • Подібним за дією є «Ентроп». Але, на відміну від «Пірацетаму», має психостимулюючий ефект. Застосовується при травмах, в ході лікування алкогольної залежності для поліпшення інтелектуальної діяльності і пам'яті. Застосовувати рекомендується до обіду. Серед побічних явищ підвищення тиску, порушення сну. Протипоказань, крім індивідуальної непереносимості, немає.
 • Танакан і Біфрен. Дані препарати призначаються тільки після досягнення повноліття. Танакан показаний до застосування при енцефалопатії з порушенням розумової діяльності. Біфрен призначають при стані посиленої тривожності, страхах, дратівливості. Обидва препарати мають подібні побічні явища: абдомінальний біль, запаморочення,  свербіж. Перелік протипоказань також ідентичний: гастрит, виразка, порушене мозковий кровообіг.

Будь-які ліки мають певні побічні ефекти, а зловживання медикаментами може привести до зворотного ефекту. З цієї причини рекомендується поряд з їх прийомом використовувати і альтернативні методи відновлення і поліпшення пам'яті. Серед них користуються популярність рецепти народної медицини, наприклад, відвар горобини. Також, вживання в їжу продуктів, що впливають на роботу мозку, стан пам'яті і увагу. Серед них лосось , чорниця, яловичина, а також овочі (броколі, шпинат) та фрукти (манго, ківі). Корисний масаж з використанням ефірних масел: гірчиці і розмарину. Слід пам'ятати про користь сну.