Імуноглобуліни

5 шт.

на сторінці

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

5 шт.

на сторінці

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Імуноглобуліни

Імуноглобуліни представляють собою білки людини (тварин), які є носіями активності антитіл і присутні в крові, цереброспінальної рідини, лімфовузлах, селезінці, слині та інших тканинах. Синтезуються вони в лімфоїдних клітинах, містять вуглеводні угруповання і можуть розглядатися як глікопротеїни. За електрофоретичної рухливістю імуноглобуліни відносяться в основному до гамма-глобулінів і бета2-глобулинів. Біологічна роль імуноглобулінів в організмі пов'язана з участю в процесах імунітету. Їх захисна функція обумовлена ​​здатністю специфічно взаємодіяти з антигенами.

Імуноглобулінами (гамма-глобулінами) називають очищені і концентровані препарати гамма-глобулінової фракції сироваткових білків, що містять високі титри антитіл. Звільнення від баластних сироваткових білків сприяє зниженню токсичності і забезпечує швидке реагування і міцне зв'язування з антигенами. Застосування гамма-глобулінів знижує кількість алергічних реакцій і ускладнень, що виникають при введенні гетерологічних сироваток. Сучасна технологія отримання людського імуноглобуліну гарантує загибель вірусу інфекційного гепатиту. Основним імуноглобуліном в препаратах гамма-глобуліну є IgG. Сироватки та гамма-глобуліни вводять в організм різними шляхами: підшкірно, внутрішньом'язово, внутрішньовенно. Можливо також введення в спинномозковий канал. Пасивний імунітет виникає через кілька годин і триває до двох тижнів.

Гомологічні сироватки або гамма-глобуліни людини не викликають анафілактичних реакцій і вводяться одноразово. Людський гамма-глобулін для профілактики кору вводять внутрішньом'язово в кількості 1,5-3 мл.

Важливою умовою ефективного використання сироваток і гамма-глобулінів для лікування і профілактики інфекційних захворювань є якомога більш раннє їх призначення з моменту захворювання або зараження.