Гепатопротектори

Товари від 1 до 16 з 64

на сторінці
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Товари від 1 до 16 з 64

на сторінці
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Гепатопротектори

Поняття «гепатопротектори» утворено від двох латинських слів - «Hepato» ( «печінка») і «Protecto» ( «захищати») і позначає групу ліків, призначених для лікування різних порушень роботи печінки. Оскільки вживання алкоголю серед інших органів сильно позначається саме на роботі печінки, гепатопротектори часто застосовуються для лікування алкогольних і токсичних гепатитів. Крім того, вони використовуються для відновлення тканин печінки, пошкоджених при прийомі різних медикаментозних препаратів.

У сучасній фармацевтичній промисловості налічується кілька десятків препаратів, які, по завіреннях виробників, сприяють відновленню клітин печінки після вживання алкоголю або деяких ліків. Виділяють кілька основних різновидів гепатопротекторів:

 • фосфоліпіди;
 • гомеопатичні препарати;
 • засоби на основі амінокислот;
 • біологічно активні добавки (БАДи);
 • рослинні препарати.

При цьому деякі лікарі з недовірою ставляться до розмов про безпечність та ефективність подібних речовин. Вони справедливо відзначають, що домогтися повного відновлення печінки не може ні один препарат, тому засоби для захисту печінки можна сприймати тільки як доповнення до повноцінного курсу лікування.

Гепатопротектори приймаються тільки за призначенням лікаря. Прийом препаратів здійснюється декількома курсами, кількість і тривалість яких визначаються тяжкістю впливу вражаючих факторів на організм. Іноді лікар може призначити прийом гепатопротекторів для профілактики, коли печінка вилікувана, але все одно потребує захисту. Не рекомендується приймати ліки після вживання алкоголю або рясного застілля, так як ефект від їх прийому в такі хвилини помітно знижується. Самостійне лікування печінки заборонено, так як ви легко можете помилитися в діагнозі. Якщо ви відчуваєте, що ваша печінка не в порядку, зверніться до фахівця. Досвідчений лікар правильно визначить джерело нездужання і розробить необхідний курс лікування, при цьому гепатопротектори будуть всього лише додатковими засобами в цілому комплексі лікувальних заходів.

Коли використовуються гепатопротектори

 У більшості випадків лікування за допомогою гепатопротекторів призначається при наступних діагнозах:

 • Запалення тканин печінки (вірусний гепатит). Подібні препарати призначаються у випадках, коли інші ліки не справляються з вірусами, або їх застосування протипоказано у зв'язку з можливими ускладненнями. Гепатопротектори при цьому використовуються в комплексі з іншими заходами щодо лікування цирозу печінки.
 • Алкогольний гепатит. Ця хвороба розвивається при надмірному вживанні алкоголю, тому першим і найбільш надійним способом лікування буде повна відмова від спиртного. Якщо пацієнт не може відмовитися від згубної звички, застосування гепатопротекторів не допоможе йому істотно.
 • Жирова хвороба полягає в  виникненні надлишків жирової тканини при її нормі в печінці в 5%. Якщо наростання жиру прогресує, орган починає руйнуватися і перестає виконувати свої функції. Причини розвитку жирової хвороби різні, але в більшості випадків вона з'являється у людей із зайвою вагою, або хворих на цукровий діабет другого типу. Гепатопротектори при цьому виписуються виключно як допоміжні засоби. Основними ж методами лікування жирової хвороби печінки є спеціальні дієти, комплекси фізичних вправ і препарати для зниження рівня холестерину в крові.
 • Лікарський гепатит, як випливає з назви, обумовлений застосуванням препаратів, з якими організм людини з якихось причин виявився несумісним. Лікування цього різновиду гепатиту одними тільки гепатопротекторами не дає бажаного ефекту – вони повинні застосовуватися тільки в сукупності з іншими методами терапії.

При хворобах печінки важливо розуміти, що її лікування одними лише лікарськими препаратами неможливо. Печінка є важливою частиною організму, яка взаємопов'язана з іншими органами і способом життя свого власника. Якщо ви хочете зберегти печінку здоровою або відновити її після хвороби, відмовтеся або обмежте вживання алкоголю, перестаньте курити, займіться спортом і стежте за своїм раціоном.  Не забудьте перевіритися у лікаря на предмет інших захворювань