Знеболюючі препарати

Товари від 1 до 16 з 503

на сторінці
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Товари від 1 до 16 з 503

на сторінці
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Таблиця  Список 

Сортувати у порядку зменшення

Знеболюючі препарати

Одним із засобів першої необхідності є знеболюючі препарати, адже біль може виникнути раптово і сигналізувати про найрізноманітніші порушення нашого організму. Головний біль, зубний біль, біль в спині, симптоматичні болі при різних хворобах - все це вимагає негайного реагування, а значить під рукою повинно знаходитися відповідний ефективний засіб. Багато анальгетиків продаються без рецепта, і при їх купівлі важливо врахувати принцип їх дії, найбільш підходящу лікарську форму, показання, протипоказання і інші фактори.

Знеболюючі препарати – це засоби, купіруючі больові синдроми різної локалізації і відносяться до групи опіоїдів, неопіоідов або комбінованих ліків. Лікарі в один голос стверджують, що біль - це серйозний тривожний «дзвіночок», що сигналізує про розвиток великих проблем зі здоров'ям. В ідеалі здорова людина не повинна відчувати біль, тому її виникнення не можна ігнорувати, але і безконтрольно заглушати її анальгетиками також не варто. Важливо пам'ятати одне: знеболюючий препарат, яким би сучасним і безпечним він не був, не здатний позбавити від причини больового синдрому, а лише на час усуває неприємні відчуття. Якщо біль з'явилася раптово, він носить постійний характер і не дає вільно займатися повсякденними справами, варто звернутися за медичною допомогою і приймати анальгетики тільки за призначенням лікаря і після детального обстеження, спрямованого на встановлення діагнозу.

Засоби, що знімають біль, в залежності від їх складу і лікарської форми, можуть мати як місцеву болезаспокійливу дію, так і системну – зокрема на центральну нервову систему і головний мозок. Сьогодні знеболюючі препарати представлені безліччю груп, кожна з яких покликана позбавити людину від певного виду больового синдрому.

Класифікація та види знеболюючих ліків

Відповідь на питання, які засоби найбільш ефективно допоможуть зняти біль і який з них прийняти при тому чи іншому типу болю, зможе дати тільки лікар, спираючись на симптоматику і дані обстеження пацієнта.

Але сьогодні все анальгетики діляться на дві великі фармакологічні групи:

 • наркотичні;
 • ненаркотичні.

Механізм дії наркотичних знеболюючих препаратів заснований на пригніченні діяльності центральної нервової системи. Діючі речовини цих засобів здатні змінити характер болю за рахунок безпосереднього впливу на головний мозок людини. В результаті не тільки вщухає больовий синдром, але і настає почуття ейфорії. Однак наркотичні анальгетики несуть певну небезпеку - вони викликають лікарську залежність, тому придбати їх можна тільки за рецептом, а приймати - виключно під контролем лікаря. Такі препарати використовуються при інфаркті міокарда, серйозних опіках і переломах, онкологічних захворюваннях і інших важких станах. У цю групу відносять препарати на основі морфіну, кодеїну, фентанілу, а також такі сучасні препарати, як Нурофен Плюс та Седальгін Нео.

Ненаркотичні знеболюючі не впливають на центральну нервову систему, а тому у них немає недоліків, властивих наркотичним препаратам. Вони не формують у пацієнта залежності, не викликають сонливості і інших побічних ефектів від застосування. Однак вони мають, крім анальгезуючої, також протизапальну властивість за рахунок придушення вироблення інгібіторів запальної реакції – простагландинів. Вони безпечні у застосуванні та дуже ефективні, а тому входять в комплексну схему лікування багатьох захворювань.

Залежно від принципу дії і складу, всі ненаркотичні анальгетики діляться на кілька підгруп:

 • Прості, або традиційні - пірозолони і препарати, засновані на їх похідних (Спазган, Спазмолгон, Анальгін, Темпалгін, Баралгин і ін.).
 • Комбіновані – включають відразу кілька активних компонентів, що мають аналгетичну дію. як правило, це поєднання парацетамолу з будь-яким синтетичним компонентом, що забезпечує не тільки знеболюючу, але жарознижуючу і спазмолітичну дію (Пенталгін, Ібуклін, Вікс Актив Сімптомакс, Каффетін, Триган, і ін.).
 • Препарати від нападів мігрені - як правило, мігрень не піддається купіруванню звичайними анальгетиками, тому в даному випадку використовуються препарати, що додатково мають спазмолітичну і судинорозширювальну властивість (Суматриптан, Фроватріптан, Релпакс, і ін.). Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) – ефективні для зняття болю і запалення. Використовуються при головному, зубному болю, захворюваннях суглобів і хребта, остеохондрозі, артрозі, ревматизмі і інші патологіях, що супроводжуються запаленням і болем (Нурофен, Ібупрофен, Налгезін, Кеторол, Кетанов, Доломін, Напроксен, і ін.).
 • Інгібітори ЦОГ-2 (коксиби) – відносяться до групи нестероїдних протизапальних засобів, але виділені в окрему підгрупу препаратів, що захищають слизову оболонку шлунку і відчутно знижують негативний вплив на шлунково-кишковий тракт. Використовуються для зняття болю при гастриті і виразці, а також при хворобах суглобів (Парекоксиб, Еторикоксиб, Целекоксиб, Омепразол).
 • Спазмолітичні засоби – знеболюючі  таблетки, які розслаблюють гладку мускулатуру і розширюють кровоносні судини, за рахунок чого і забезпечується аналгезія (Дротаверину гідрохлорид, Но-шпа, Номігрен).

Як бачимо, список ліків-анальгетиків досить великий, і людині без спеціальної освіти буває складно в ньому розібратися.

Уже протягом багатьох років лідерами серед всіх знеболюючих таблеток є чотири засоби - анальгін, парацетамол, ібупрофен і ацетилсаліцилова кислота, більш відома як аспірин. Незважаючи на те, що всі вони розрізняються по жарознижувальному і протизапальному ефекту, від болю вони позбавляють однаково добре. Той факт, що всі вищевказані лікарські засоби відпускаються будь-якому охочому без рецепта лікаря, створює помилкову ілюзію їх безпеки. І анальгін, і парацетамол, і ібупрофен, і аспірин мають значний список протипоказань та побічних ефектів, тому приймати їх слід з великою обережністю. Вони можуть вступати у взаємодію і препаратами інших фармакологічних груп, посилюючи небажані ефекти або створюючи небезпечні лікарські поєднання. Навіть чай і кислий сік можуть змінити властивості цих засобів.