Препарати при псоріазі, екземі, шкірній сверблячці, укусах
Сучасна фармакологія доклала масу зусиль для того, щоб пацієнт мав вибір високоефективних препаратів від псоріазу, які допомагають від загострень і ускладнень. Оскільки перебіг хвороби завжди індивідуальний і проявляється у кожного пацієнта по-своєму, лікування захворювання також залежить від конкретного випадку. Терапія багатофакторного захворювання завжди проводиться комплексно. Складний патогенетичний механізм розвитку псоріазу призводить до морфофункціональних змін у всьому організмі, тому для лікування пацієнтів використовують препарати різних фармакологічних груп. Застосовують засоби для зовнішньої терапії, ін'єкційні форми і ліки для прийому всередину. Всі медикаментозні засоби лікування псоріазу призначаються лікарем-дерматологом з урахуванням результатів лабораторних досліджень. Характер терапії залежить від розмірів осередків ураження на тілі, стадії патологічного процесу, індивідуальних особливостей пацієнта.
Види ліків проти псоріазу та екзем
Всі лікарські засоби для лікування псоріазу поділяють на дві великі категорії: негормональні ліки і кортикостероїди. Глюкокортикостероїдні гормони, які виробляє кора надниркових залоз, контролюють розподіл і диференціацію клітин епідермісу. На ураженій псоріазом шкірі процеси ділення клітин прискорені, в зв'язку з чим патологічні осередки швидко збільшуються. Неправильна диференціація тканин призводить до масивного лущення і утворення бляшок. Синтетичні кортикостероїди, що входять до складу лікарських засобів, використовують проти симптомів запалення. Однак, ефект від препаратів зникає також стрімко: відразу після припинення прийому з'являються нові висипання. Крім того, несистемне і неконтрольоване застосування синтетичних кортикостероїдів тягне за собою дисфункцію кори надниркових залоз і порушення вироблення власних гормонів.
Кортикостероїди випускаються в різних формах:
- таблетки;
- капсули;
- мазі;
- креми;
- ампули для ін'єкцій.
Спільними протипоказаннями для призначення кортикостероїдів є порушення в роботі серцево-судинної системи, гіпертонія, вагітність і лактація, хвороби нирок і печінки. З побічних ефектів варто виділити симптомокомплекс Іценко-Кушинга та зниження регенеративних здібностей тканин. Крім того, їх застосування може привести до загострення виразкової хвороби шлунково-кишкового тракту, появи геморагічного панкреатиту і гіперкоагуляції. Пацієнтам з цукровим діабетом використовувати кортикоїди проти псоріазу потрібно з обережністю: гормони можуть спровокувати гиперглікемію.
Препарати даної групи доцільно застосовувати в важких клінічних випадках. Курс терапії призначають пацієнтам при відсутності ефекту від негормональних засобів, а також при ураженні псоріатичними бляшками більше 70% тіла. Починають лікування з застосування мазей і кремів, при відсутності ефекту переходять до системних препаратів. Тривалість лікування не повинна перевищувати 10 діб, а для збереження позитивної тенденції необхідно підключення негормональних препаратів проти псоріазу.
Негормональні препарати призводять до стійких результатів в лікуванні псоріазу, однак для підтримання ремісії пацієнтам доводиться використовувати ліки цієї групи протягом усього життя. Медикаменти підсилюють імунну систему, прискорюють процеси регенерації і нормалізують стан шкіри. Список протипоказань і побічних ефектів терапії значно коротше, ніж для препаратів на гормональної основі: це індивідуальна підвищена чутливість до окремих компонентів і в окремих випадках - вагітність і дитячий вік. Повний список протипоказань до препаратів є в інструкції.
Інші ліки від псоріазу
Псоріаз характеризується появою на тілі бляшок яскраво-червоного кольору, сверблячкою і лущенням. Однак за зовнішніми симптомами хвороби ховаються серйозні внутрішні порушення життєдіяльності. Відзначаються морфофункціональні зміни в печінці, нирках, серці. Відхилення в обмінних процесах позначаються на всіх системах організму, що в кінцевому підсумку ще більше ускладнює перебіг псоріазу.
Для корекції порушень використовують такі групи препаратів:
- гепатопротектори;
- цитостатичні засоби;
- дезінтоксикаційні;
- антигістамінні;
- заспокійливі;
- імуномодулюючі засоби.
Перераховані вище фармакологічні групи препаратів використовують в боротьбі проти загострень псоріазу, а також для профілактики рецидивів. Використовують як ін'єкційні медикаменти, так і лікарські форми для прийому всередину. Проти вторинних дерматитів призначають антибіотики, противірусні та протигрибкові засоби.
Лікування псоріазу – процес тривалий. Основою його повинен бути комплексний підхід і строгий контроль з боку фахівця. Однак медикаментозна терапія буде ефективною тільки в разі корекції способу життя. Зовнішні тригери є головними провокаторами захворювання. Крім того, досягненню і збереженню ремісії сприяє грамотний догляд за шкірою.
Доцільним рішенням буде купити ліки від псоріазу в аптеці – тільки в такому випадку ви отримаєте сертифікованій і якісний препарат. Крім того, в аптечних мережах ціни на лікарські засоби для шкіри контролюються.