Мазі і гелі для очей
Серед усіх можливих порушень нормального функціонування очей запалення займають перше місце. Вони провокують різної тяжкості симптоми, які значно ускладнюють життя і можуть привести до негативних наслідків аж до втрати зору. Антибактеріальні мазі для очей є частиною комплексного вирішення цієї проблеми, допомагають зупинити хворобу і позбутися від її проявів.
Запалення є проявом безлічі захворювань:
- Блефарити - мають бактеріальну природу і характеризуються появою гнійних кірочок на віях.
- Кератити. В першу чергу запалюється рогівка, потім почервоніння поширюється на всі тканини навколо неї.
- Кон'юнктивіти незалежно від природи їх виникнення. З урахуванням стадії захворювання запалення може бути рожевим або яскраво червоним.
- Увеіт. Розвивається стан при дії інфекційних або токсичних чинників. Також на виникнення захворювання може вплинути носіння оптики або алергічна реакція.
- Бактерії можуть провокувати виникнення виразки рогової оболонки, через що рогівка і кон'юнктива стають червоними.
Мазь для очей з певною концентрацією діючих компонентів є одним з найбільш ефективних методів лікування патологій, які призводять до виникнення запалення. При цьому використовуються різні групи фармацевтичних препаратів.
Краща мазь для усунення почервоніння, викликаного алергією – гідрокортизонова. Відмінно знімає запалення і зменшує прояви алергії, використовується для лікування, якщо в очах немає ніяких пошкоджень. Наноситься таким способом: на палець видавлюється сантиметрова смужка мазі і закладається за повіку. Повторювати процедуру можна до 5 разів, в залежності від стадії захворювання.
Бактеріальні інфекції добре усуває тетрациклінова мазь. Вона вбиває більшість патогенних мікроорганізмів, які провокують запальні процеси в очах. Однак ніяк не діє на грибки і синьогнійну паличку. Може застосовуватися від двох до чотирьох разів на добу.
Від запалення також використовують еритроміцинову мазь на основі антибіотика. Курс лікування маззю становить - від 1 до 3 разів на день протягом 14 днів. Противірусна мазь для очей, до складу, якої входить Зовіракс з Ацикловіром, через мінімальну кількість протипоказань може використовуватися навіть для лікування маленьких дітей.
Ефективні компоненти для боротьби із захворюваннями очей - дексаметазон і тобраміцин, є в складі фармацевтичного препарату Тобрадекс. Залежно від вираженності симптомів, наносити мазь можна від 1 до 3 разів на добу. При зниженні інтенсивності прояву симптоматики не потрібно скасовувати лікарський засіб відразу, скасування проводити слід поступово, адже можливий рецидив. Добре комбінується з однойменними краплями. Мазь повинен призначати лікар на підставі стану пацієнта, перебігу захворювання та індивідуальних особливостей організму.
Офтальмологічні мазі можуть застосовуватися не тільки для усунення запальних процесів. З їх допомогою можна боротися з іншими неприємними явищами, наприклад використовувати від мішків під очима. Якщо підібрати правильно відповідний фармацевтичний препарат можна спробувати позбутися від набряків навколо очей. Мазь в такому випадку допомагає усунути набряклість, відновити нормальний водний баланс в клітинах, оновити клітини дерми, наситити всі шари шкіри поживними компонентами, підвищити стійкість до негативного впливу зовнішніх факторів. Мазь, що прибирає набряки, не повинна використовуватися при хворобах серця, порушеннях в роботі нирок і печінки. Перед початком лікування необхідно з'ясувати, чи не є ці порушення причиною виникнення набряків.
Від синців, набряків використовуються популярні засоби для лікування геморою, варикозного розширення вен, травм: Гепариновая мазь, Гепатромбин, Реліф, Реліф, Ліотон, Солкосерил. Вони допомагають позбутися від гематоми значно швидше, ніж це відбувається без їх застосування.
При опіку, який провокують хімічні речовини, або який виникає під час роботи зі зварюванням, можна використовувати мазь Флоксал або краплі з однойменною назвою.
Потрібну мазь для очей можна купити в будь-якій аптеці.