Налаштування
Шрифт:
 • А
 • А
 • А
Колір:
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
Фото
 • ЧБ
 • Колір
 • Вимк.
Повна версія
Тобрадекс мазь очна туба 3,5 г
191,20 ₴
Alcon-Couvreur (Бельгія)
Код товару:
94991
У список

Тобрадекс мазь очна туба 3,5 г

Упаковка В наявності
191,20 ₴
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Купити в 1 клік
Кур'єром
від 70 грн
від 48 годин
Самовивіз
Безкоштовно
за 15 хвилин
Нова Пошта
від 70 грн
2-3 днi
Укр Пошта
від 39 грн
2-5 днi
Доставка
На сайті
При отриманні
Оплата
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Alcon-Couvreur (Бельгія)
Форма товару Мазь
шт. 1
Діюча речовина препарату Дексаметазон
Назва (рус) Тобрадекс® мазь глаз. по 3,5 г в тубах
Назва Дексаметазон+тобраміцин
Фармацевтична форма продукту Мазь очна
Форма продукту Мазь
№ Реєстраційного посвідчення UA/2448/02/01
Інструкція

Інструкція тобрадекс мазь

Склад

діючі речовини тобрадекс: тобраміцин, дексаметазон

1 г мазі містить тобраміцину 3 мг та дексаметазону 1 мг

допоміжні речовини тобрадекс: хлорбутанол безводний, олія мінеральна, парафін білий м&rsquo який.

Лікарська форма

Мазь очна.

Основні фізико-хімічні властивості:

однорідна мазь від білого до майже білого кольору.

Фармакотерапевтична група

Протизапальні та протимікробні засоби у комбінації. Кортикостероїди та протимікробні засоби у комбінації. Код АТХ S01C A01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Дексаметазон

Ефективність кортикостероїдів для лікування протизапальних станів ока добре відома. Кортикостероїди досягають своєї протизапальної дії шляхом пригнічення адгезії молекул до ендотеліальних клітин судин, циклооксигенази І або ІІ, та виділення цитокінів. У результаті цього зменшується утворення медіаторів запалення та пригнічується адгезія циркулюючих лейкоцитів до судинного ендотелію, що запобігає їх проникненню у запалені тканини ока. Дексаметазон чинить виражену протизапальну дію зі зменшеною мінералокортикоїдною активністю порівняно з деякими іншими стероїдами та є одним з найбільш сильнодіючих протизапальних засобів.

Тобраміцин

Тобраміцин &ndash високоактивний швидкодіючий бактерицидний антибіотик групи аміноглікозидів, що протидіє як грампозитивним, так і грамнегативним мікроорганізмам. Його механізм дії пов&rsquo язаний із пригніченням комплексу поліпептидів та синтезу у рибосомах бактеріальних клітин.

Загалом дія тобраміцину описана in vitro шляхом визначення мінімальної пригнічувальної концентрації (МПК), що визначає активність антибіотика проти кожного виду бактерій. Оскільки МПК тобраміцину дуже низька проти більшості очних патогенних організмів, то він вважається антибіотиком широкого спектра дії. Були визначені критичні значення МПК, що визначають чутливість або резистентність бактеріальної культури до певного антибіотика. Існуюче критичне значення МПК для тобраміцину щодо відповідних видів бактерій враховує властиву чутливість видів, а також максимальну концентрацію та фармакокінетичні значення залежності час/концентрація, виміряні у сироватці крові після перорального застосування. Визначення цих критичних значень, що поділяє мікроорганізми на чутливі та резистентні, використовувались для визначення клінічної ефективності антибіотиків, що застосовувалися системно. Однак при місцевому застосуванні антибіотика у високих концентраціях безпосередньо на місце інфекції визначення критичних значень не проводились. Більшість мікроорганізмів, які можна було б класифікувати як стійкі шляхом визначення критичних значень при системному застосуванні, насправді добре реагують на місцеве лікування. З метою профілактики є можливість призупинити розвиток таких мікроорганізмів, які спричиняють інфекцію.

Під час клінічних досліджень розчин тобраміцину, що застосовувався місцево, виявився ефективним проти багатьох існуючих штамів патогенних для очей мікроорганізмів у пацієнтів, які брали участь у дослідженнях. Вважається, що деякі з цих патогенних для очей мікроорганізмів є стійкими, базуючись на визначенні критичних значень при системному застосуванні. Під час клінічних досліджень було продемонстровано, що тобраміцин є ефективним для лікування поверхневих інфекцій ока, викликаних нижчезазначеними   патогенними мікроорганізмами.

Грампозитивні бактерії:

 • Staphylococcus aureus (чутливі до метициліну або резистентні*)
 • Staphylococcus epidermidis (чутливі до метициліну або резистентні*)
 • Інші коагулазо-негативні види Staphylococcus
 • Streptococcus pneumoniaе (чутливі до пеніциліну або резистентні*)
 • Інші види Streptococcus.

*Фенотип резистентності бета-лактамів (тобто метициліну, пеніциліну) не пов&rsquo язаний із фенотипом резистентності аміноглікозидів та обидва не пов&rsquo язані з вірулентністю та фенотипами патогенних організмів. Виявлено, що багато стафілококів, стійких до метициліну, є стійкими до тобраміцину (та до інших аміноглікозидних антибіотиків). Однак ці стійкі стафілококові культури (як визначено критичними значеннями МПК) зазвичай добре реагують на лікування тобраміцином, що застосовується місцево.

Грамнегативні бактерії:

 • Acinetobacter spp.
 • Citrobacter spp.
 • Enterobacter spp.
 • Escherichia coli
 • Haemophilus influenzae
 • Klebsiella pneumoniae
 • Moraxella spp.
 • Morganella morganii
 • Proteus mirabilis
 • Pseudomonas aeruginosa
 • Serratia marcescens.

Дослідження чутливості бактерій продемонстрували, що у деяких випадках мікроорганізми, стійкі до гентаміцину, залишаються чутливими до тобраміцину. У значної частини мікрофлори резистентність до тобраміцину ще не розвинулася, однак бактеріальна резистентність може розвинутися під час тривалого застосування.

Можливе виникнення перехресної чутливості до інших антибіотиків групи аміноглікозидів у разі виникнення підвищеної чутливості при застосуванні препарату тобрадекс слід припинити його застосування та провести відповідне лікування.

Фармакокінетика.

Дексаметазон

Клінічні фармакокінетичні дослідження очної мазі тобрадекс  не проводилися. Однак дослідження, проведені з очними краплями Тобрадекс, показали, що системний вплив дексаметазону після місцевого офтальмологічного застосування низький. Рівні пікових концентрацій у плазмі крові коливаються від 220 до 888 пг/мл (у середньому 555± 217 пг/мл) після закапування однієї краплі препарату тобрадекс  у  кожне око 4 рази на добу послідовно протягом двох днів.

Дексаметазон виводиться з організму шляхом метаболізму. Приблизно 60% дози виділяється у сечу у вигляді 6-&beta -гідроксидексаметазону. Незмінений дексаметазон у сечі не був виявлений. Період напіввиведення з плазми відносно короткий ­ ­ ­ ­ &ndash 3-4 години. Дексаметазон приблизно на 77-84 % зв&rsquo язується з альбуміном сироватки крові. Кліренс коливається від 0,111 до 0,225 л/год/кг та об&rsquo єм розподілу коливається від 0,576 до 1,15 л/кг. Біодоступність при пероральному застосуванні становить приблизно 70 %.

Тобраміцин

Клінічні фармакокінетичні дослідження очної мазі тобрадекс  не проводилися. Однак дослідження, проведені з очними краплями тобрадекс, показали, що системний вплив тобраміцину після місцевого офтальмологічного застосування низький. Рівні концентрації тобраміцину у плазмі крові не піддавалися кількісному визначенню у 9 з 12 пацієнтів, що застосовували очні краплі тобрадекс  по одній краплі у кожне око чотири рази на добу послідовно протягом двох днів. Найбільший вимірюваний рівень становив 0,25 мкг/мл, що у 8 разів нижче, ніж концентрація 2 мкг/мл, яка, як відомо, знаходиться нижче межі ризику виникнення нефротоксичності.

Тобраміцин активно та екстенсивно екскретується у сечу шляхом гломерулярної фільтрації головним чином у незміненому стані. Період напіввиведення з плазми становить приблизно 2 години з кліренсом 0,04 л/год/кг та об&rsquo ємом розподілу 0,26 л/кг. Зв&rsquo язування білка плазми з тобраміцином є незначним &ndash менше ніж 10 %. Біодоступність при пероральному застосуванні тобраміцину низька (< 1 %).

Доклінічні дані з безпеки

Дані щодо безпеки

Дані з системної токсичності активних речовин є добре вивченими. Системний вплив тобраміцину при токсичних дозах, які набагато перевищують дозу тобрадекс при місцевому застосуванні в око, може бути пов&rsquo язаний із нефротоксичністю та ототоксичністю. Системний вплив дексаметазону може бути пов&rsquo язаний з ефектами, що мають відношення до глюкокортикостероїдного дисбалансу. Дослідження токсичності повторних доз очних крапель тобрадекс  у кролів виявили системні ефекти, пов&rsquo язані з кортикостероїдами, але навіть у дозах тобрадекс, що істотно перевищують дозу для людини, цей прояв має незначну клінічну релевантність. При застосуванні тобрадекс  у рекомендованих дозах тобрадекс виникнення цих ефектів малоймовірне.

Мутагенність

Дослідження in vitro та in vivo кожної з діючих речовин мутагенної дії не виявили.

Тератогенність

Тобраміцин проникає крізь плаценту у кровообіг плода та навколоплідні води. Дослідження на тваринах при системному застосуванні вагітним тваринам великих доз тобраміцину під час органогенезу виявили ниркову токсичність та ототоксичність плода. Інші дослідження, які були проведені на щурах та кролях із застосуванням тобраміцину у дозах понад 100 мг/кг/день при парентеральному введенні (> 400 разів за максимальну клінічну дозу тобрадекс), не виявили жодних випадків порушення фертильності або шкідливого впливу на плід.

Було встановлено, що під час досліджень на тваринах кортикостероїди мали тератогенний вплив. Застосування в око 0,1% дексаметазону вагітним кролям призвело до збільшення випадків порушення розвитку плода та затримки внутрішньоутробного розвитку. Затримка розвитку плода та збільшення випадків смертності спостерігалися у щурів при тривалій терапії дексаметазоном.

Тобрадекс  слід застосовувати під час вагітності тільки тоді, якщо потенційна користь від застосування препарату  тобрадекс перевищуватиме потенційний ризик для плода.

Не проводилося будь-яких досліджень для оцінки канцерогенної дії тобрадекс.

Показання

Запалення очей у пацієнтів, чутливих до стероїдів, при яких показане застосування кортикостероїдів та існує поверхнева бактеріальна інфекція або ризик розвитку бактеріальної інфекції ока. Ці запальні процеси можуть виникнути після хірургічного втручання (видалення катаракти) або можуть бути спричинені інфекцією, потраплянням в око стороннього тіла або очною травмою.

Протипоказання

 • Підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якого компонента препарату тобрадекс.
 • Кератит, спричинений вірусом herpes simplex.
 • Коров&rsquo яча віспа, вітряна віспа та інші вірусні інфекції рогівки та кон&rsquo юнктиви.
 • Грибкові захворювання структур ока або неліковані паразитарні інфекції ока.
 • Мікобактеріальні інфекції ока.

Взаємодія тобрадекс з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Одночасне призначення стероїдів для місцевого застосування та НПЗП для місцевого застосування може збільшити ризик виникнення ускладнень при загоєнні ран рогівки. Супутнє та/або послідовне застосування антибіотиків групи аміноглікозидів (таких як тобраміцин) та інших системних пероральних або лікарських засобів для місцевого застосування, які мають токсичний (шкідливий) вплив на нервову систему, органи слуху або нирки, може призвести до адитивної токсичності, тому, якщо це можливо, слід уникати такого застосування.

У пацієнтів, які отримували ритонавір, концентрація дексаметазону в плазмі може підвищитися (див.  розділ  « Особливості застосування» ).

Якщо місцево застосовується більше одного офтальмологічного засобу, інтервал між їх застосуванням повинен становити не менше 5 хвилин. Очні мазі слід застосовувати в останню чергу.

Особливості застосування

Тільки для офтальмологічного застосування.

 • У деяких пацієнтів можлива підвищена чутливість до аміноглікозидів, що застосовуються місцево. Тяжкість реакцій підвищеної чутливості може варіюватися від локальних ефектів до генералізованих реакцій, таких як еритема, свербіж, кропив&rsquo янка, шкірні висипи, анафілаксія, анафілактоїдні реакції або бульозні реакції. У разі виникнення реакції підвищеної чутливості слід припинити застосування препарату тобрадекс.
 • Повідомлялося про серйозні побічні реакції, включаючи нейротоксичність, ототоксичність та нефротоксичність, у пацієнтів, які отримували системну терапію аміноглікозидами. При одночасному застосуванні з системними аміноглікозидами слід бути обережним.
 • Тривале лікування кортикостероїдами для місцевого офтальмологічного застосування може призвести до очної гіпертензії та/або глаукоми з ушкодженням зорового нерва, погіршенням гостроти зору та поля зору, а також до утворення субкапсулярної катаракти задньої камери ока. У пацієнтів, яким терапію кортикостероїдами застосовують в око тривало, необхідно регулярно та багаторазово контролювати внутрішньоочний тиск. Особливо це є важливим для дітей, оскільки ризик виникнення підвищеного внутрішньоочного тиску, спричиненого кортикостероїдами, може бути більшим у дітей та з&rsquo явитися раніше, ніж у дорослих.
 • Синдром Кушинга та/або пригнічення функції надниркових залоз, пов&rsquo язані із системною абсорбцією офтальмологічного дексаметазону, можуть з&rsquo явитися після інтенсивної або тривалої безперервної терапії у схильних пацієнтів, включаючи дітей та пацієнтів, які отримували ритонавір. У цих випадках лікування слід припиняти поступово.
 • Можливе виникнення перехресної підвищеної чутливості до інших аміноглікозидів. Слід розглянути вірогідність того, що пацієнти з підвищеною чутливістю до тобраміцину при місцевому застосуванні можуть також бути чутливими і до інших аміноглікозидів, які призначаються місцево або системно.
 • Ризик виникнення підвищеного внутрішньоочного тиску, спричиненого кортикостероїдами, та/або ризик утворення катаракти, зумовленої застосуванням кортикостероїдів, збільшується у схильних до цього пацієнтів (наприклад у хворих на цукровий діабет).
 • Кортикостероїди можуть зменшувати резистентність до бактеріальної, вірусної, грибкової або паразитарної інфекцій та завадити виявленню таких інфекцій, маскуючи клінічні ознаки інфекції.
 • При стійкому утворенні виразок рогівки слід враховувати можливість грибкової інфекції. У разі виникнення грибкової інфекції терапію кортикостероїдами слід припинити.
 • Тривале застосування антибіотиків, таких як тобраміцин, може спричинити надмірний ріст нечутливих мікроорганізмів, включаючи гриби. При виникненні суперінфекції необхідно розпочати відповідну терапію.
 • Кортикостероїди для офтальмологічного застосування можуть сповільнювати загоєння ран рогівки. Також відомо, що НПЗП для місцевого застосування уповільнюють або затримують загоєння ран. Одночасне призначення   НПЗП для місцевого застосування і стероїдів для місцевого застосування може збільшити ризик виникнення ускладнень при загоєнні ран (див. розділ « Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій» ).
 • При наявності захворювань, що призводять до потоншання рогівки або склери, місцеве застосування стероїдів може спричинити перфорацію.
 • Не рекомендується носити контактні лінзи під час лікування запалення або інфекції ока.

Застосування тобрадекс у період вагітності або годування груддю

Репродуктивна функція

Дослідження, метою яких була оцінка ефекту тобраміцину та дексаметазону на репродуктивну функцію людини або тварин, не проводилися. Клінічні дані для оцінки ефекту дексаметазону на чоловічу або жіночу репродуктивну функцію обмежені. При застосуванні дексаметазону у щурів, сенсибілізованих до хоріонічного гонадотропіну, не було відзначено небажаних явищ з боку репродуктивної системи.

Вагітність

Дані щодо застосування  тобрадекс вагітним жінкам відсутні або їх кількість обмежена. Після внутрішньовенного введення вагітним жінкам тобраміцин проникає через плаценту плода. При впливі inutero тобраміцин не викликає ототоксичність. Тривале чи повторне застосування кортикостероїдів під час вагітності асоціюється зі збільшеним ризиком затримки внутрішньоутробного розвитку. Слід уважно стежити за появою ознак гіпоадреналізму у немовлят, чиї матері отримували великі дози  тобрадекс під час вагітності. Дослідження на тваринах продемонстрували репродуктивну токсичність після місцевого застосування дексаметазону та системного застосування дексаметазону і тобраміцину.

Не рекомендується застосовування препарату тобрадекс  під час вагітності.

Годування груддю

Після системного застосування тобраміцин потрапляє у грудне молоко. Дані щодо потрапляння дексаметазону у грудне молоко відсутні. Невідомо, чи потрапляє тобраміцин та дексаметазон у грудне молоко при місцевому офтальмологічному застосуванні. Малоймовірно, що після місцевого застосування лікарського засобу тобраміцин і дексаметазон будуть виявлятись в грудному молоці або будуть викликати клінічні ефекти у новонароджених. Не можна виключати ризику для дитини, яку годують груддю.

Необхідно прийняти рішення щодо припинення годування груддю або припинення/утримання від лікування тобрадекс з урахуванням користі від годування груддю для дитини та користі від терапії для жінки.

Оскільки багато лікарських засобів потрапляють у грудне молоко, слід розглянути можливість тимчасового припинення годування груддю на час застосування тобрадекс.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

тобрадекс, мазь очна, не має або має незначний вплив на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами. Тимчасове затуманення зору або інші порушення зору можуть впливати на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами. Якщо затуманення зору виникає під час застосування, пацієнту необхідно зачекати, доки зір проясниться, перш ніж керувати автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

тобрадекс - для офтальмологічного застосування.

Застосування дорослим, включаючи пацієнтів літнього віку, та дітям віком від 12 до 18 років.

Невелику кількість мазі тобрадекс (смужка довжиною приблизно 1,5 см) слід застосовувати у кон&rsquo юнктивальний мішок(-ки) ураженого ока (очей) до 3 або 4 разів на добу. Частоту застосування препарату  тобрадекс слід поступово зменшувати при поліпшенні клінічних ознак. Слід бути уважним та не припиняти терапію тобрадекс передчасно.

Очну мазь тобрадекс можна використовувати на ніч у поєднанні із застосуванням очних крапель тобрадекс  протягом дня.

Після застосування мазі тобрадекс рекомендується обережно закрити повіки. Це знижує системну абсорбцію препарату тобрадекс, введеного в око, що зменшує вірогідність виникнення системних побічних ефектів.

Рекомендується постійно контролювати внутрішньоочний тиск.

Застосування тобрадекс дітям.

Отримані дані підтверджують безпеку та ефективність застосування препарату тобрадекс дітям віком від 1 року, яким застосовували препарат тобрадекс протягом 7 днів для лікування поверхневих запалень ока бактеріального походження.

Можливе застосування тобрадекс дітям, яким необхідно провести хірургічне втручання з видалення катаракти.

Застосування тобрадекс при порушеннях функції печінки та нирок

тобрадекс  не досліджувався для цієї категорії пацієнтів. Однак через низьку системну абсорбцію тобраміцину та дексаметазону після місцевого застосування препарату тобрадекс необхідності у коригуванні дози тобрадекс немає.

Спосіб застосування  тобрадекс

Щоб попередити забруднення наконечника та вмісту туби, необхідно дотримуватись обережності і не торкатися повік, прилеглих ділянок або інших поверхонь наконечником туби.

Тримати тубу тобрадекс щільно закритою.

Діти

Безпека та ефективність застосування тобрадекс дітям молодше 1 року не встановлені.

Отримані дані підтверджують безпеку та ефективність застосування препарату  тобрадекс дітям віком від 1 року.

Передозування

Зважаючи на характеристики препарату тобрадекс, призначеного для місцевого застосування, не очікується будь-якого токсичного ефекту як при його застосуванні в офтальмології в рекомендованих дозах тобрадекс, так і при випадковому проковтуванні вмісту туби. У разі передозування препаратом тобрадекс  при місцевому застосуванні вимити надлишок препарату тобрадекс з ока (очей) теплою водою.

Можливі клінічні ознаки та симптоми передозування препаратом  тобрадекс (точковий кератит, еритема, підвищена сльозотеча, набряк та свербіж повік) можуть бути подібними до побічних ефектів, що спостерігались у деяких пацієнтів.

Побічні реакції

Під час проведення клінічних досліджень найчастішими побічними реакціями були біль в очах, підвищений внутрішньоочний тиск, подразнення очей та свербіж очей, які виникали у менш ніж 1% пацієнтів.

При проведенні клінічних досліджень з очною маззю тобрадекс  було отримано повідомлення про нижчезазначені наступні побічні реакції, які оцінювалися за такою частотою: дуже часті (&ge 1/10) часті (&ge 1/100 - < 1/10) нечасті (&ge 1/1000 - < 1/100) поодинокі (&ge 10 000 - < 1/1 000) одиничні (< 1/10 000). У межах кожної групи побічні ефекти представлені в порядку зменшення їх ступеня тяжкості.

Таблиця 1

Класи систем органів

 

Побічні реакції

[відповідний термін MedDRA (v.15.1)]

Порушення з боку органів зору

Нечасті: підвищення внутрішньоочного тиску, біль в очах, свербіж очей, дискомфорт в очах, подразнення очей.

Поодинокі: кератит, алергія очей, затуманення зору, сухість очей, гіперемія очей.

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту

Поодинокі: дисгевзія.

 

За результатами постмаркетингових досліджень були виявлені нижчезазначені побічні реакції.

На підставі представлених даних неможливо розрахувати частоту їх виникнення.

Таблиця 2

Класи систем органів

 

Побічні реакції

[відповідний термін MedDRA (v.15.1)]

Порушення з боку імунної системи

Гіперчутливість, анафілактична реакція

Порушення з боку нервової системи

Запаморочення, головний біль

Порушення з боку органів зору

Набряк повік, еритема повік, мідріаз, підвищена сльозотеча, виразковий кератит

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту

Нудота, дискомфорт у шлунку

Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини

Висип, набряк обличчя, свербіж, мультиформна еритема


Опис деяких побічних реакцій

Тривале застосування  тобрадекс місцево в око може призвести до підвищення внутрішньоочного тиску з подальшим ушкодженням зорового нерва, погіршенням гостроти зору і порушенням поля зору, а також до утворення задньої субкапсулярної катаракти та уповільнення загоєння ран (див. розділ « Особливості застосування» ).

Оскільки препарат тобрадекс містить кортикостероїд, то при наявності захворювань, що призводять до потоншання рогівки або склери, підвищується ризик перфорації особливо після довготривалого застосування (див. розділ « Особливості застосування» ).

Можливий розвиток вторинних інфекцій після застосування комбінацій, що містять кортикостероїди та антимікробні речовини. Грибкові інфекції рогівки особливо активно розвиваються при тривалому застосуванні стероїдів (див. розділ « Особливості застосування» ).

У пацієнтів, яким здійснювали системну терапію із застосуванням тобраміцину, виникали серйозні побічні реакції, включаючи нейротоксичність, ототоксичність і нефротоксичність.

Деякі побічні реакції, такі як абразія рогівки, погіршення зору, набряк кон&rsquo юнктиви, порушення з боку повік, виділення з очей, свербіж повік, кропив&rsquo янка, дерматит, мадароз, лейкодерма, сухість шкіри спостерігались під час терапії тобраміцином.

Побічні реакції, такі як кератокон&rsquo юнктивіт, забарвлення рогівки, фотофобія, утворення лусочок по краях повік, зниження гостроти зору, ерозія рогівки, птоз повік спостерігались під час терапії дексаметазоном.

У деяких пацієнтів можлива реакція підвищеної чутливості до аміноглікозидів при місцевому застосуванні (див. розділ « Особливості застосування» ).

Термін придатності

2 роки. Термін зберігання тобрадекс після першого відкриття туби &ndash 1 місяць.

Умови зберігання

Зберігати тобрадекс при температурі не вище 25 ° C.

Не заморожувати.

Зберігайте  тобрадекс у місцях, недоступних для дітей. Тримайте тубу щільно закритою.

Упаковка

По 3,5 г препарату тобрадекс в алюмінієвій тубі з епоксифенольним внутрішнім покриттям, поліетиленовим наконечником та поліетиленовим ковпачком. По 1 тубі   в картонній коробці   з картону пакувального.

Категорія відпуску

За рецептом.

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Розшифрувати рецепт
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку