Серцеві препарати
Будь-які порушення в роботі серцево-судинної системи потрібно усувати своєчасно. Тільки в цьому випадку Ви зможете не тільки поліпшити якість життя, але і продовжити його. Важливо розуміти, що правильна робота системи впливає на активність життя людини та її довголіття.
Пропоновані засоби застосовуються при:
- перенесених інфарктах,
- гіпертонії,
- змінах судинного тонусу,
- стенокардії, аритмії та ін.
Реалізовані групи препаратів дозволяють провести профілактику захворювань, їх терапію, запобігти ускладненням.
Всі засоби поділяють на кілька груп:
- Для поліпшення стану при стенокардії, скорочення кількості нападів.
- Протиаритмічні.
- Для лікування при інфаркті міокарда.
- Для усунення серцевої недостатності.
- Для регулювання артеріального тиску та ін.
Особлива увага приділяється засобам, які призначаються для зміцнення серця і профілактики захворювань. Для первинної терапії нерідко призначаються ліки, які містять ацетилсаліцилову кислоту або антиагреганти. Дані речовини здатні нормалізувати процеси згортання крові, перешкоджати утворенню тромбів, поліпшити харчування міокарда. Додатково лікарі призначають спеціальну дієту, рекомендують відмову від куріння і прийому алкогольних напоїв.
Також фахівці рекомендують і спеціальні вітаміни для судин і серця. Група F, наприклад, перешкоджає розвитку бляшок. Піридоксин знижує рівень холестерину. Зверніть увагу! Всі кошти для поліпшення роботи серцевого м'яза застосовуються тільки після консультації з лікарем. Спеціаліст робить призначення за результатами пройденого обстеження. Самолікування може призвести до погіршення стану хворого!
«Хворе серце» - визначення неінформативне. Захворювання «головного двигуна організму» дуже різноманітні (і вельми підступні). Тому і ліки для серця численні і різнорідні.
За міжнародною класифікацією ATX кардіопрепарати (їх код CO1) поділяються на такі групи:
- СO1A - серцеві глікозиди;
- СO1B - антиаритмічні препарати;
- СO1C - кардиотонічні препарати;
- СO1D - периферичні вазоділатори;
- СO1E - інші серцеві препарати.
Функція серцевих глікозидів – відновити якісну роботу серцевого м'яза без перевантажень. Тобто вони просто підвищують його працездатність. Серцеві глікозиди за функціональними можливостями відносять до кардіотонічних препаратів, але їх дія більш багатогранна і проявляється в усуненні аритмії і стимуляції діяльності серця. Тому їх виділяють в окрему групу. «Постачальниками» цих кардіологічних ліків є рослини - серед яких найбільш відомі наперстянка, конвалія, горицвіт. З цих препаратів можна назвати дігоксин, новодігал, строфантин (випускаються в різних лікарських формах, переважно - у вигляді розчинів для ін'єкцій).
Завдання антиаритмічних препаратів – забезпечити ритмічну роботу серця. Їх застосовують при аритміях, тахікардіях, і навіть при фібриляції шлуночків. З нею вони справляються, зменшуючи збудливість автоматизму серцевого м'яза, провідність різних її частин, частоту і силу її скорочень. З цих препаратів можна назвати аритмія, Пропанорм, Кардіодарон і багато інших. Випускаються найчастіше у вигляді таблеток, а також розчинів для ін'єкцій.
Функція кардіотонічних препаратів активізувати серце, посилити його скорочення. Застосовуються при серцевій недостатності (найчастіше при гострій). Так що їх можна назвати «швидкою допомогою» для серця. Вони стимулюють ß-адренорецептори (тобто роблять серце більш чутливим до стимулюючої дії адреналіну) або пригнічують діяльність ферменту фосфодіестерази, а це посилює скорочення серця. З препаратів можна назвати добутамін, допамін, мілренон, а також власне адреналін і норадреналін. Зазвичай це лікарські форми, призначені для ін'єкцій та інфузій (крапельниць).
Вазоділатори (від латинського vas - судина і dilator - розширювач) призначені для розширення судин, і тим самим - полегшення проходження потоку крові. Що розвантажує серце і сприяє насиченню органів киснем. Розширюють переважно артеріоли або венули. Застосовуються при артеріальній гіпертензії (підвищений тиск). Серцеві препарати-вазоділатори - це і загальновідомий нітрогліцерин (і інші нітропрепарати), пентакард, монозід і багато інших.
Кардіологічні препарати повинен призначати лікар - хвороби серця різноманітні, і неправильне самостійне «призначення» ліків може мати фатальні наслідки!