Препарати при дисбактеріозі
Неприємний запах з рота, сонливість і стомлюваність, блідість і сухість шкіри, часті простудні захворювання, алергії і проблеми з кишечником - так може проявлятися дисбактеріоз. Кишковий варіант процесу може викликати лікування антибіотиками у дорослих (як і вагінальний у жінок) або відсутність власної мікрофлори у малюка. При цьому, якщо у новонароджених дисбактеріоз - не рідкість, то дитина в 2 роки може отримати його після ротавірусної або кишкової інфекції, або сальмонельозу.
У будь-якому випадку, лікуючий лікар призначає препарати для усунення причин дисбактеріозу і заповнення нормальної мікрофлори:
- Пробіотики і пребіотики – це засоби, до складу яких включені живі бактерії або продукти їх життєдіяльності. Вони можуть самостійно скорегувати незначне порушення флори кишечника. Пробіотоки зупиняють розвиток і поширення патогенних бактерій, а пребіотики стимулюють нормальне функціонування мікрофлори кишечника, ліквідують розриви в біоплівки. За складом вони відрізняються на монокомпонентні, полікомпонентні і комбіновані. Комплексні фармацевтичні препарати, до складу яких входять пробіотики і пребіотики одночасно, називаються симбіотики.
- Ентеросорбенти - мають здатність поглинати і нейтралізувати токсичні речовини з організму. Курс їх зазвичай складає не більше 2-х тижнів, прийом здійснюється за годину до прийому їжі, або ж через 3 години після нього. Комплексний підхід до проведення лікування дисбактеріозу, починаючи з 2 ступеня тяжкості потребують введення цих та більш активних лікарських препаратів.
- Бактеріофаги – нетоксичні антибіотики обмеженого спектра дії. Ці засоби 4-х видів впливають на певний тип мікроорганізмів. Бувають в рідкій або таблетованій формі.
- Антибіотичні та антисептичні фармзасоби – антисептики зупиняють дію шкідливих бактерій, не впливаючи на слизову, працюючи в кишечнику. Термін лікування – не менше 2-х тижнів. Антибіотики ж чинять активний вплив на негативну мікрофлору, тому призначаються лише при захворюванні 3-4 ступеня, при явно виявлених симптомах.
- Сорбенти - покращують стан біоплівки кишечника.
- Ферментні препарати, що полегшують перетравлювання їжі і засвоєння її організмом.
Лікування дисбактеріозу у дітей старше 3 років - таблетки або капсули, а малюкам до року підійдуть супозиторії (свічки).
В аптеці порадять цілий список - в першу чергу, засоби для покращення мікрофлори, ціна на які може відрізнятися навіть в аптечних кіосках по сусідству. Щоб купити їх недорого, слід пошукати назву препарату в аптеці, на сайті.