Препарати від ревматизму
Ревматизм – це системне запальне захворювання сполучної тканини, для якого характерно переважне ураження серця. Він зустрічається у дітей і молодих людей, у жінок в кілька разів частіше, ніж у чоловіків. Розрізняють ревматизм суглобів, наприклад, колінного, ніг, рук, м'яких тканин. Також він буває м'язовий. Захворювання викликається стрептококами, імунними порушеннями. Часто ревматизм діагностують після ангіни або інших інфекцій. Загострення виникають після операцій, важких навантажень, інтеркурентних хвороб. Також існує генетична схильність, чи не самого ревматизму, а ймовірності його розвитку при інфікуванні стрептококом. Дуже важливо звернутися до лікаря при перших симптомах - лихоманці, болях в суглобах, збільшення їх об’єму, набряках. В іншому випадку, захворювання буде прогресувати і призведе до ускладнень, лікування яких вже важко.
Дуже важливо, щоб в перші дні після того, як пацієнт помітив ознаки ревматизму, він дотримувався постільного режиму. Перед призначенням терапії потрібна ретельна діагностика, що включає УЗД, ЕКГ, аналізи крові. Раніше для лікування поєднували Преднізолон з ацетилсаліциловою кислотою, але згодом довели неефективність даної комбінації. У сучасних стандартах терапії Преднізолон використовується як самостійний засіб. Для активного процесу розвитку захворювання потрібно прийом глюкокортикостероїдів. Ізольовано можуть призначати Вольтарен або Індометацин.
Протизапальні лікарські препарати (Диклофенак, Ксефокам) допомагають полегшити загальний стан. Гострий ревматизм часто лікують пеніциліном, що знищує стрептокок. Якщо перебіг захворювання затяжний і рецидивуючий, буде необхідний тривалий прийом хінолінових медикаментозних препаратів. Підбір медикаментів може залежати від того, яка форма ревматизму діагностована у пацієнта, в його індивідуальному випадку:
- серцева;
- суглобова;
- неврологічна;
- легенева;
- шкірна;
- офтальмологічна.
Крім медикаментозної терапії, пацієнту знадобиться дотримуватися дієти, а також встановлені правила гігієни. Не завадить санаторно-курортна реабілітація.
Види препаратів від ревматизму
Купити ліки від ревматизму можна в аптеці, їх список досить великий:
- Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Боротьба з болем і запаленням - Диклофенак, Індометацин, Німесулід, Мелоксикам, Кеторолак, Ібупрофен, Лорноксикам.
- Глюкокортикостероїди. Боротьба з болем і запаленням - Преднізолон, Дексаметазон, Триамцинолон.
- Антибіотики. Боротьба з основним збудником захворювання - стрептококом (Пеніцилін, Ампіцилін, Еритроміцин, Біцеллін)
- Імунодепресанти - ослаблення імунної відповіді (Азатіоприн, Хлорбутин, Хлорохін, Гидроксихлорохин)
- Серцеві глікозиди, дія яких направлена на підтримку роботи серця (Дігоксин).
Також при терапії можуть використовуватися знеболюючі препарати, седативні засоби, препарати калію, що нейтралізують негативні ефекти глюкокортикостероїдів. Тривалість медикаментозного лікування визначається лікарем, але зазвичай вона складає не менше 15 днів.
Активну фазу ревматизму бажано лікувати в стаціонарі. Якщо ж лікар вважатиме, що лікування можливе і в домашніх умовах, то хворому необхідно дотримуватися постільного режиму як мінімум протягом 10 днів. При цьому обмежуються фізичні навантаження. При правильній тактиці боротьби з патологією можливе запобігання її переходу в хронічну стадію.