Препарати від подагри
Подагра, або подагричний артрит – це хвороба суглобів, викликана відкладенням в них солей сечової кислоти. Хворобливий стан може відзначатися в суглобах ліктів, колін, стоп, кистей, пальців. Найбільш поширеною формою подагри є захворювання пальців ніг. Присутність сечової кислоти і її солей в організмі вважається нормою: вони є продуктами обміну речовин. У здорових людей ці сполуки виводяться нирками. При надлишку ж вони починають відкладатися в суглобах. Як наслідок – виникають запалення і больовий синдром. Біль починається раптово, суглоб запалюється, стає гарячим на дотик, уражене місце червоніє. Загострення хвороби, як правило, виникають після рясного прийому алкоголю і переїдання. Якийсь час хвороба не дає про себе знати, потім знову починаються приступи. Сечова кислота є продуктом розщеплення пуринів - особливих речовин, які самостійно виробляються в організмі, а також надходять з їжею. Велика кількість пуринів міститься в жирних м'ясі та рибі, м'ясних субпродуктах, в алкоголі (особливо в пиві та виноградне вино), ненатуральних соках, солодких газованих напоях, кава. У разі рясного застілля або надмірного захоплення перерахованими продуктами в організмі виробляється величезна кількість сечової кислоти і нирки не справляються з її виведенням.
Використання лікарських препаратів у період загострення подагри найбільш дієво. Під час протизапальної терапії при подагричному артриті часто призначають колхіцин. Препарат приймають всередину або вводять внутрішньовенно, дозування призначає лікар. Колхіцин особливо ефективний, якщо його починають застосовувати, як тільки проявилися перші симптоми захворювання. Значне поліпшення стану хворих вже в перші 12 годин прийому цих ліків відзначається в 75% випадків. Однак можуть виникнути побічні реакції у вигляді порушення роботи шлунково-кишкового тракту.
Також при загостренні подагри призначають і інші протизапальні засоби, серед них:
- Індометацин;
- Фенілбутазон;
- Напроксен;
- Еторикоксиб та інші.
Крім того, якщо є протипоказання до прийому зазначених вище препаратів, то при загостренні подагричного артриту може бути ефективно пероральне або внутрішньосуглобове введення глюкокортикоїдів, наприклад триамцинолона гексацетоніду.
Ще один метод: зовнішнє лікування подагри. Для цього використовують креми і гелі, до складу яких входять нестероїдні протизапальні препарати. Найбільш популярні в цьому списку диклофенак, кетопрофен, німесулід.
У «спокійний» період перебігу хвороби призначають препарати, які нормалізують в організмі рівень сечової кислоти. Це лікарські засоби на основі бензбромарону, алопуринолу, «Авісан» та інші. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем.