Детальніше

Алопуринол Сандоз 300 мг таблетки №50

Обліковий номер: 424977

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник: Salutas Pharma (Германия) (м)

Назва російською: Аллопуринол сандоз® таблетки по 300 мг №50 (10х5)

Мiжнародна назва : Алопуринол

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Аллопуринол

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

АЛОПУРИНОЛ САНДОЗ (ALLOPURINOL SANDOZ) інструкція для застосування

Склад

діюча речовина: алопуринол
1 таблетка містить алопуринолу 100 мг або 300 мг
допоміжні речовини: целюлоза порошкоподібна повідон макрогол 4000 кросповідон тальк магнію стеарат целюлоза мікрокристалічна.

Лікарська форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості:

 • таблетки по 100 мг &ndash білі круглі двоопуклі таблетки з рискою з одного боку
 • таблетки по 300 мг &ndash білі або майже білі довгасті двоопуклі таблетки з рискою з двох боків та неушкодженою поверхнею.

Фармакотерапевтична група

Препарати що пригнічують утворення сечової кислоти. Код АТХ М04А А01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Алопуринол та його основний метаболіт оксипуринол порушують синтез сечової кислоти мають уростатичні властивості які базуються переважно на здатності пригнічувати фермент ксантиноксидазу що каталізує окиснення гіпоксантину до ксантину і ксантину до сечової кислоти що призводить до зменшення концентрації сечової кислоти і сприяє розчиненню уратів.

Фармакокінетика.

Алопуринол швидко всмоктується у верхніх відділах травного тракту. Після перорального застосування алопуринол виявляється у плазмі крові через 30-60 хвилин. Біодоступність препарату становить 67-90 %.

Пікові концентрації алопуринолу та його метаболіту оксипуринолу у плазмі крові досягаються відповідно через 1 5 години та через 3-5 годин після прийому. Алопуринол майже не зв&rsquo язується з білками плазми крові. Об&rsquo єм його розподілу становить приблизно 1 3 л/кг.

Алопуринол швидко (період напіввиведення з плазми крові становить 1-2 години) окиснюється через ксантиноксидазу та альдегідоксидазу до оксипуринолу який також є потужним інгібітором ксантиноксидази проте період напіввиведення метаболіту може тривати від 13 до 30 годин. З урахуванням тривалого періоду напіввиведення оксипуринолу на початку терапії може мати місце його поступове накопичення до досягнення рівноважної концентрації у плазмі крові. У пацієнтів з нормальною функцією нирок середня концентрація оксипуринолу у плазмі крові зазвичай становить 5-10 мг/л після прийому одноразової дози 300 мг алопуринолу.

Алопуринол виводиться головним чином нирками причому менше 10 % препарату виводиться у незміненому стані. Приблизно 20 % алопуринолу виводиться з калом. Оксипуринол виводиться з сечею у незміненому стані після тубулярної реабсорбції.

Порушення функції нирок призводить до подовження періоду напіввиведення оксипуринолу тому пацієнтам з нирковою недостатністю необхідно дотримуватися рекомендацій щодо дозування.

Показання

Дорослі.

 • Лікування всіх форм гіперурикемії що не контролюються дієтою з рівнями сечової кислоти в сироватці крові в межах 535 мкмоль/л (9 мг/100 мл) і вище
 • захворювання спричинені підвищенням рівня сечової кислоти в сироватці крові зокрема подагра уратна нефропатія та уратна сечокам&rsquo яна хвороба
 • вторинна гіперурикемія різного походження
 • первинна і вторинна гіперурикемія при різних гемобластозах (гострому лейкозі хронічному мієлолейкозі лімфосаркомі).

Таблетки по 100 мг
Діти та підлітки з масою тіла &ge 15 кг.

 • Вторинна гіперурикемія різного походження
 • уратна нефропатія яка виникла внаслідок лікування лейкемії
 • вроджена ферментативна недостатність зокрема синдром Леша-Ніхана (частковий або повний дефіцит гіпоксантин-гуанін-фосфорибозилтрансферази) та дефіцит аденін-фосфорибозилтрансферази.

Таблетки по 300 мг
Діти та підлітки з масою тіла &ge 45 кг.

 • Вторинна гіперурикемія різного походження
 • уратна нефропатія яка виникла внаслідок лікування лейкемії
 • вроджена ферментативна недостатність зокрема синдром Леша-Ніхана (частковий або повний дефіцит гіпоксантин-гуанін-фосфорибозилтрансферази) та дефіцит аденін-фосфорибозилтрансферази.

Протипоказання

Підвищена чутливість до алопуринолу або до будь-якого з компонентів препарату. Тяжкі порушення функції нирок (кліренс креатиніну менше 2 мл/хв) і печінки. При кліренсі креатиніну менше 20 мл/хв таблетки по 300 мг не застосовують.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

6-Меркаптопурин та азатіоприн. При одночасному прийомі алопуринолу з 6-меркаптопурином або азатіоприном дози останніх слід знижувати до 25 % оскільки метаболізм цих препаратів уповільнюється у зв&rsquo язку з інгібуванням ксантиноксидази а їх ефект пролонгується.

Відарабін (аденіну арабінозид). При одночасному застосуванні алопуринолу з відарабіном пролонгується період напіввиведення останнього з плазми крові тому цю комбінацію слід застосовувати з обережністю для уникнення можливого посилення токсичних ефектів.

Саліцилати та препарати що сприяють виведенню сечової кислоти. Ефективність алопуринолу може знижуватися при сумісному застосуванні з препаратами що здатні виводити сечову кислоту (сульфінпіразоном пробенецидом бензбромароном або саліцилатами).

Алопуринол уповільнює виведення пробенециду.

Хлорпропамід. При порушенні функції нирок особливо при одночасному застосуванні з алопуринолом може пролонгуватися гіпоглікемічний ефект хлорпропаміду що потребує зниження дози.

Антикоагулянти (похідні кумарину). Може посилитися ефект варфарину та інших антикоагулянтів &ndash похідних кумарину тому потрібний частіший контроль коагуляції крові а також зниження дози антикоагулянтів.

Фенітоїн. Алопуринол може пригнічувати метаболізм фенітоїну в печінці проте клінічне значення цієї взаємодії не доведено.

Теофілін кофеїн. У високих дозах алопуринол інгібує метаболізм та підвищує плазмову концентрацію теофіліну кофеїну. На початку лікування алопуринолом або при підвищенні його дози необхідно контролювати рівні теофіліну у плазмі крові.

Ампіцилін/амоксицилін. При одночасному застосуванні алопуринолу з ампіциліном або амоксициліном є вірогідність виникнення шкірних алергічних реакцій (екзантема) тому пацієнтам які приймають алопуринол слід застосовувати інші антибіотики.

Цитостатики. При застосуванні алопуринолу з цитостатиками (циклофосфамід доксорубіцин блеоміцин прокарбазин мехлоретамін) спостерігалося посилене пригнічення функції кісткового мозку тому у таких пацієнтів показники крові слід контролювати через короткі інтервали часу.

Циклоспорин. При застосуванні з алопуринолом може підвищуватися концентрація циклоспорину у плазмі крові та збільшуватися його токсичність.

Диданозин. Не рекомендується одночасне застосування з алопуринолом оскільки спостерігалося майже подвійне збільшення Cmax та показників AUC для диданозину.

Каптоприл. Одночасне застосування алопуринолу та каптоприлу може підвищити ризик шкірних реакцій особливо при хронічних захворюваннях нирок.

Особливості застосування

При появі реакцій гіперчутливості включаючи синдром Стівенса-Джонсона токсичний епідермальний некроліз макулопапульозну екзантему алопуринол слід негайно відмінити та не призначати його повторно.

Наявність у пацієнтів які лікуються алопуринолом алелі HLA-B*5801 (генетичний маркер) асоціюється з ризиком розвитку реакцій гіперчутливості. Частота присутності цього генетичного маркера в різних етнічних групах значно відрізняється (він наявний у 20 % етнічної групи Китаю ханьців у 12 % населення Кореї у 1-2 % японців та представників європеоїдної раси). Якщо відомо що пацієнт має алель HLA-B*5801 питання про призначення алопуринолу може розглядатися тільки тоді коли очікувана користь від лікування переважає можливі ризики.

Такі пацієнти мають бути проінформовані про необхідність припинення лікування при появі перших симптомів синдрому гіперчутливості.

Алопуринол не рекомендується застосовувати якщо рівень сечової кислоти у плазмі крові нижче 535 мкмоль/л (9 мг/100 мл) при дотриманні рекомендацій щодо дієти і відсутності ураження нирок. Не вживати продукти з високим вмістом пурину (наприклад субпродукти: нирки мозок печінка серце і язик м&rsquo ясні навари та алкоголь особливо пиво).

При виникненні реакцій підвищеної чутливості (наприклад екземи) застосування алопуринолу слід негайно припинити.

При порушенні функції нирок та печінки або раніше встановлених порушеннях гемопоезу потрібен особливо ретельний нагляд лікаря. Для пацієнтів із порушеннями функції нирок або печінки необхідно враховувати відповідні рекомендації щодо доз. Пацієнтам які страждають на артеріальну гіпертензію або серцеву недостатність та отримують інгібітори АПФ або діуретики слід з особливою обережністю застосовувати алопуринол.

При лікуванні подагри і сечокам&rsquo яної хвороби об&rsquo єм сечі що виділяється має бути не менше 2 л на добу.

Для запобігання підвищенню концентрації сечової кислоти у сироватці крові або сечі що може відбуватися при радіотерапії або хіміотерапії новоутворень а також при синдромі Леша-Ніхана крім застосування алопуринолу слід приймати велику кількість рідини для підтримання достатнього діурезу. Крім того для покращення виведення сечової кислоти можна робити підлужування сечі що призводить до розчинення уратів/сечової кислоти.

Якщо уратна нефропатія або інші патологічні зміни вже спричинили порушення функції нирок дозу слід відкоригувати згідно з показниками функції нирок.

При наявності нападів гострої подагри лікування алопуринолом не слід починати до їх повного зникнення. На початку лікування алопуринолом гострі напади подагри можуть посилюватися внаслідок мобілізації великої кількості сечової кислоти. Тому протягом перших 4 тижнів лікування необхідне одночасне застосування аналгетиків або колхіцину.

При наявності у ниркових мисках великих каменів сечової кислоти не можна виключати що при лікуванні алопуринолом частина каменів може розчинитися і потрапити у сечовий міхур що може в подальшому спричинити закупорку сечоводу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Немає достатніх даних щодо застосування алопуринолу у період вагітності. Оскільки алопуринол впливає на метаболізм пурину а потенційний ризик для людини невідомий алопуринол не рекомендується застосовувати у період вагітності.

Алопуринол проникає у грудне молоко тому препарат не слід приймати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

До з&rsquo ясування індивідуальної реакції на алопуринол необхідно бути обережними при керуванні автотранспортом або іншими механізмами через можливість виникнення запаморочення сонливості та атаксії.

Спосіб застосування та дози

Дорослі. Добова доза визначається індивідуально залежно від рівня сечової кислоти у сироватці крові. Для зменшення ризику виникнення побічних реакцій лікування слід розпочинати з прийому 100 мг алопуринолу 1 раз на добу і підвищувати дозування тільки у випадку якщо рівень сечової кислоти в сироватці крові знижується недостатньо.

Рекомендуються наступні режими дозування:

 • при легких станах &ndash від 100 мг до 200 мг на добу
 • при помірно тяжких станах &ndash від 300 мг до 600 мг на добу
 • при тяжких станах: від 700 мг до 900 мг на добу.

Якщо добова доза алопуринолу перевищує 300 мг її слід розподілити на декілька прийомів (не більше 300 мг одноразово).

При розрахунку дози препарату на масу тіла пацієнта застосовувати дози 2-10 мг/кг маси тіла на добу.

Діти та підлітки з масою тіла &ge 15 кг. Добова доза алопуринолу становить 10 мг/кг маси тіла розподілена на 3 прийоми. Максимальна добова доза &ndash 400 мг. Застосовувати таблетки по 100 мг.

Діти та підлітки з масою тіла &ge 45 кг. Добова доза алопуринолу становить 10 мг/кг маси тіла розподілена на 3 прийоми. Максимальна добова доза &ndash 400 мг.

Пацієнти літнього віку. Через відсутність спеціальних даних щодо застосування алопуринолу цій категорії пацієнтів рекомендується використовувати найнижчі терапевтично обґрунтовані дози. Слід враховувати можливість порушення функції нирок у пацієнтів літнього віку.

Пацієнти з нирковою недостатністю. Оскільки алопуринол та його метаболіти виводяться нирками при порушенні їх функції можливе передозування якщо доза не була підібрана належним чином.

При тяжкому порушенні функції нирок максимальна добова доза становить 100 мг. Можливе застосування одноразової дози по 100 мг з інтервалом більше доби (кожні 2-3 дні).

При необхідності підвищення дози слід контролювати сироватковий рівень оксипуринолу який не має перевищувати 15 2 мкг/мл.

Кліренс креатиніну

Добова доза

&gt 20 мл/хв

Стандартна доза

10-20 мл/хв

100-200 мг

&lt 10 мл/хв

100 мг або 100 мг кожні 2-3 дні

При гемодіалізі після кожного сеансу (2-3 рази на тиждень) застосовувати 300-400 мг алопуринолу.

Пацієнти з порушенням функції печінки.

Пацієнтам з порушенням функції печінки слід призначати нижчі дози. На початку лікування рекомендується здійснювати періодичний контроль показників функціональних проб печінки.

Таблетки по 300 мг не слід призначати цим пацієнтам через високий вміст діючої речовини.

Таблетки слід приймати після їди не розжовуючи разом з великою кількістю рідини.

Тривалість лікування залежить від перебігу основного захворювання. З метою попередження утворення оксалатних і уратних каменів та при первинній гіперурикемії і подагрі у більшості випадків необхідне застосування довготривалої терапії. При вторинній гіперурикемії рекомендується проведення короткострокового лікування відповідно до тривалості підвищення рівня сечової кислоти.

Діти.

Препарат не застосовувати дітям з масою тіла &lt 15 кг. Таблетки по 300 мг не застосовувати дітям з масою тіла &lt 45 кг.

Передозування

Симптоми. Після прийому одноразової дози 20 г в одного пацієнта спостерігалися такі симптоми як нудота блювання діарея і запаморочення. В іншого пацієнта доза 22 5 г алопуринолу не спричинила небажаних ефектів. Після тривалого прийому 200-400 мг алопуринолу на добу пацієнтами з порушеннями функції нирок описані тяжкі симптоми інтоксикації (шкірні реакції гарячка гепатит еозинофілія і загострення ниркової недостатності). При передозуванні алопуринолом суттєво пригнічується активність ксантиноксидази проте тільки у випадку одночасного застосування з 6-меркаптопурином та азатіоприном дія препарату супроводжується значною побічною дією.

При підозрі на передозування особливо при одночасному прийомі 6-меркаптопурину та азатіоприну можна промити шлунок викликати блювання або прийняти активоване вугілля та фосфат натрію якщо після прийому препарату пройшло не більше 1 години.

Лікування. Терапія симптоматична. У разі необхідності &ndash гемодіаліз. Специфічний антидот невідомий.

Побічні реакції

Оцінка небажаних ефектів базується на інформації про їх частоту: дуже поширені (&ge 1/10) поширені (&ge 1/100 &lt 1/10) непоширені ( &ge 1/1000 &lt 1/100) рідко поширені (&ge 1/10000 &lt 1/1000) дуже рідко поширені (&lt 1/10000) не встановлені (не можна оцінити із доступних даних).

На початку лікування алопуринолом можуть виникати реактивні напади подагри.

Прояви побічних реакцій найчастіші при наявності ниркової та/або печінкової недостатності або при одночасному застосуванні з ампіциліном або амоксициліном.

З боку шкіри: дуже рідко поширені &ndash включаючи синдром Стівенса-Джонсона токсичний епідермальний некроліз алопеція фурункульоз набряк Квінке знебарвлення волосся.

Найрозповсюдженіші шкірні реакції (приблизно 4 %) виникають у будь-який період лікування і можуть проявлятися у вигляді пурпуроподібного макулопапульозного скваматозного або ексфоліативного висипання.

При виникненні цих реакцій прийом алопуринолу слід негайно припинити. Після зменшення симптомів можна призначати препарат у низьких дозах (наприклад 50 мг на добу). У разі необхідності цю дозу можна поступово підвищувати. При повторному прояві шкірного висипання прийом препарату необхідно припинити оскільки можуть з&rsquo явитися тяжкі генералізовані реакції гіперчутливості.

З боку імунної системи: рідко поширені &ndash реакції гіперчутливості уповільненого типу що супроводжуються лихоманкою шкірними висипаннями васкулітом лімфадонопатією псевдолімфомою артралгією лейкопенією еозинофілією гепатоспленомегалією відхиленням від норми показників функціональних проб печінки (оборотне підвищення трансаміназ і лужної фосфатази) гострий холангіт і ксантинові камені дуже рідко поширені &ndash анафілактичний шок.

З боку печінки: рідко поширені &ndash порушення функції печінки від асимптоматичного підвищення показників функції печінки до гепатиту (включаючи некроз печінки і грануломатозний гепатит).

З боку травного тракту: рідко поширені &ndash нудота блювання діарея дуже рідко поширені &ndash гематемезис стеаторея стоматит.

З боку системи крові: рідко поширені &ndash тяжке ушкодження кісткового мозку (тромбоцитопенія агранулоцитоз апластична анемія) особливо у пацієнтів з нирковою недостатністю дуже рідко поширені &ndash зміни показників крові (лейкопенія лейкоцитоз гранулоцитоз та еозинофілія) істинна еритроцитарна аплазія.

З боку дихальної системи органів грудної клітки та середостіння: дуже рідко поширені &ndash стенокардія.

З боку нервової системи: дуже рідко поширені &ndash атаксія периферичний неврит порушення смакових відчуттів кома головний біль нейропатія параліч запаморочення сонливість парестезія.

З боку серцево-судинної системи: дуже рідко поширені &ndash брадикардія артеріальна гіпертензія.

Метаболічні порушення: дуже рідко поширені &ndash цукровий діабет гіперліпідемія.

З боку психіки: дуже рідко поширені &ndash депресія.

З боку репродуктивної системи: дуже рідко поширені &ndash гінекомастія імпотенція безпліддя.

З боку сечовивідної системи: дуже рідко поширені &ndash гематурія уремія.

З боку органів зору: дуже рідко поширені &ndash катаракта дегенерація сітківки порушення зору.

З боку кістково-м&rsquo язової системи: дуже рідко поширені &ndash м&rsquo язовий біль.

Загальні порушення: дуже рідко поширені &ndash загальне нездужання астенія набряки.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 &deg С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері по 5 (10 &acute 5) блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Алопуринол Сандоз 300 мг таблетки №50

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Алопуринол Сандоз 300 мг таблетки №50

Обліковий номер : 424977

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник : Salutas Pharma (Германия) (м)

Назва російською : Аллопуринол сандоз® таблетки по 300 мг №50 (10х5)

Мiжнародна назва : Алопуринол

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Аллопуринол

Температура зберiгання : Не вище +25

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО