Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Відора 3 мг/0,03 мг таблетки №28
206,90 ₴
Lab. Leon Farma ( Испания)
Арт.
239948
У список

Відора 3 мг/0,03 мг таблетки №28

Дивитись аналоги Немає в наявності
206,90 ₴
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Lab. Leon Farma ( Испания)
шт. 1
Умови відпуску за рецептом
Назва Етинілестрадіол
Форма продукту Таблетки
Інструкція

для медичного застосування препарату

Відора

(Vidora)


Склад:1 блістер містить 28 таблеток (21 активну таблетку жовтого кольору та 7 таблеток плацебо білого кольору).

діюча речовина: drospirenone ethinylestradiol

1 таблетка вкрита плівковою оболонкою жовтого кольору містить дроспіренону 3 0 мг та етинілестрадіолу 0 03 мг

допоміжні речовини: лактози моногідрат крохмаль кукурудзяний крохмаль прежелатинізований кросповідонPlasdone XL-10 кросповідонPlasdone XL повідон К-30 полісорбат 80 магнію стеарат Opadry® жовтий (поліетиленгліколь спирт полівініловий титану діоксид (Е 171) тальк заліза оксид жовтий (Е 172)).

1 таблетка вкрита плівковою оболонкою білого кольору (плацебо) містить:

допоміжні речовини: лактоза безводна повідон К-30 магнію стеарат Opadry® II білий (спирт полівініловий (гідролізована частина) титану діоксид (Е 171) макрогол 3350 тальк  (Е 553b)).


Лікарська форма. Таблетки вкриті плівковою оболонкою.


Фармакотерапевтична група. Гормональніконтрацептиви для системного застосування. Дроспіренон та естроген. Код АТС G03А A12.


Клінічні характеристики.


Показання.

Запобігання вагітності з додатковими ефектами особливо у разі наявності  гормонозалежної затримки рідини що проявляється набряклістю та підвищенням маси тіла а також при акне (вугровому висипанні) та надмірній жирності шкіри і волосся (себореї).


Протипоказання.

Комбіновані оральні контрацептиви (КОК) не слід застосовувати за наявності будь-яких захворювань перелічених нижче. У разі якщо будь-яке із нижчезазначених захворювань з&rsquo являється вперше під час прийому КОК прийом препарату слід негайно припинити.

-                Венозний тромбоз (тромбоз глибоких вен тромбоемболія легеневої артерії) нині або в анамнезі

-                артеріальний тромбоз (наприклад інфаркт міокарда) нині або в анамнезі або наявність продромальних явищ (наприклад стенокардії та транзиторної ішемічної атаки)

-                інсульт нині або в анамнезі

-                наявність тяжких або множинних факторів ризику артеріального тромбозу:

○ цукровий діабет із симптомами з боку судин

○ тяжка артеріальна гіпертензія

○ тяжка дисліпопротеїнемія

-                спадкова або набута схильність до венозного або артеріального тромбозу включаючи резистентність до активованого протеїну С (АРС) недостатність антитромбіну ІІІ недостатність протеїну С недостатність протеїну S гіпергомоцистеїнемію та антифосфоліпідні антитіла (антикардіоліпінові антитіла вовчаковий антикоагулянт)

-                панкреатит нині або в анамнезі якщо він пов&rsquo язаний із тяжкою гіпертригліцеридемією

-                наявність нині або в анамнезі тяжких захворювань печінки поки показники функції печінки не повернуться до нормальних значень

-                тяжка ниркова недостатність або гостра ниркова недостатність

-                наявність нині або в анамнезі пухлин печінки (доброякісних або злоякісних)

-                відомі або підозрювані пухлини що є залежними від статевих гормонів (наприклад пухлини статевих органів або молочних залоз)

-                вагінальна кровотеча нез&rsquo ясованої етіології

-                мігрень з вогнищевими неврологічними симптомами в анамнезі

-                підвищена чутливість до будь-якої діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин.

-                Відома чи підозрювана вагітність.



Спосіб застосування та дози.

Спосіб введення: пероральне застосування.

При правильному застосуваннікомбінованих оральних контрацептивів (КОК) ступіньнеефективності становить приблизно 1 % на рік. При пропуску прийому таблеток абоїх неправильному застосуванніступіньнеефективностіможезростати.


Як приймати препарат Відора

Таблетки необхідно приймати щодня в один і той же час при необхідності з невеликою кількістю рідини згідно з порядком зазначеним на блістерній упаковці.

Таблетки приймають безперервно. Одну таблетку приймають щодня протягом 28 днів підряд. Прийом таблеток з кожної наступної упаковки розпочинається на наступний день після прийому останньої таблетки з попередньої упаковки. Кровотеча відміни зазвичай починається на 2-3 день після початку прийому таблеток плацебо (останній рядок) і може не закінчитися до початку прийому таблеток з наступної упаковки.

Як починати приймати препарат Відора

Гормональнаконтрацепція в попереднійперіод (в минулиймісяць) не використовувалась

Прийом таблеток слід розпочинати у перший день природного циклу жінки (тобто в перший день менструальної кровотечі).

Перехід з комбінованого гормонального контрацептиву (КОК) вагінального кільця або трансдермального пластиру

Бажано щоб жінка почала приймати дроспіренон/етинілестрадіол на наступний день після прийому останньої активної таблетки (останньої таблетки що містить діючі речовини) її попереднього КОК але не пізніше як наступного дня після звичайної перерви у прийомі таблеток її попереднього КОК. У випадку застосування вагінального кільця або трансдермального пластиру бажано щобжінка почала прийматидроспіренон/етинілестрадіол в день видалення засобу але не пізніше дня коли необхідне наступне застосування цих засобів.

Перехід з методу що базується на застосуванні лише прогестагену (« міні-пілі» ін' єкції імплантати) або внутрішньоматкової системи з прогестагеном

Жінка яка приймає « міні-пілі» що містять лише прогестаген може перейти на прийом препарату у будь-який день (у випадку застосування імплантату або внутрішньоматкової системи &ndash в день їх видалення у випадку застосування ін' єкції &ndash замість наступної ін' єкції). Проте в усіх випадках рекомендується додатково використовувати бар' єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів приймання препарату.

Застосування препарату після аборту в першомутриместріВагітності

Жінка може починати застосовувати препарат негайно. У такому разів неї немаєнеобхідностізастосовуватидодатковізасобиконтрацепції.

Застосування препарату післяпологівабо після аборту в другому триместрівагітності

Жінкам слід розпочинати прийом препарату з 21-28-го дня після пологів або аборту в другому триместрі вагітності. Якщо прийом препарату починається пізніше жінці слід додатково використовувати бар' єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів прийому препарату. Проте якщо статевий акт уже відбувся то перед початком застосування КОК слід виключити можливу вагітність або дочекатися першої менструації.

У випадку годування груддю див. розділ « Вагітність та годування груддю» .

Поради у разі пропуску прийому таблеток

Пропущені таблетки з останнього рядка блістерної упаковки &ndash це таблетки плацебо тому їхнім прийомом можна знехтувати. Проте їх слід вилучити з упаковки щоб уникнути ненавмисного подовження фази застосування таблеток плацебо.

Нижчезазначені вказівки стосуються тільки пропущених активних таблеток (1&ndash 3 рядки блістерної упаковки).

Якщо запізнення в прийомі будь-якої активної таблетки менше ніж 12 годин протизаплідна дія препарату не знижується. Жінці необхідно прийняти таблетку якомога швидше як тільки вона про це згадає і надалі таблетки слід приймати у звичний час.

Якщо запізнення в прийомі будь-якої активної таблетки перевищує 12 годин контрацептивний захист може знизитися. У такому разі слід керуватися наступними двома основними правилами:

1. Прийом таблеток ніколи не слід перериватибільшеніж на 7 днів.

2. Для адекватного пригнічення системи гіпоталамус&ndash гіпофіз&ndash яєчники таблетки необхідно приймати протягом 7 днів без перерви.

Відповідно до цього у повсякденномужиттіслідкеруватисянижчезазначенимирекомендаціями:

1-й тиждень

Жінка повинна прийняти останню пропущену таблетку якомога швидше як тільки вона про це згадає навіть якщо це означає що їй доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Післяцього вона продовжуєприйматитаблетки у звичний час. Крім цього протягомнаступних 7 днівслідвикористовуватибар&rsquo єрний методконтрацепції наприкладпрезерватив. У разі якщо у попередні 7 днів відбувся статевий акт слід враховувати можливість настання вагітності. Чим більше таблеток пропущено і чим ближчий період застосування таблеток плацебо тим більший ризик настання вагітності.

2-й тиждень

Жінка повинна прийняти останню пропущену таблетку якомога швидше як тільки вона про це згадає навіть якщо це означає що їй доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Післяцього вона продовжуєприйматитаблетки у звичний час. За умови що жінка правильно приймала таблетки протягом 7 днів перед пропуском першої таблетки немає необхідності використовувати додаткові протизаплідні засоби. Проте якщо жінка пропустила прийом більше ніж однієї таблетки рекомендується використовувати додаткові запобіжні заходи протягом наступних 7 днів.

3-й тиждень

Ризик зниження надійності зростає з наближенням 7-денного періоду застосування таблеток плацебо. Однак при дотриманні схеми прийому таблеток можна уникнути зниження контрацептивного захисту. Якщо дотримуватися однієї з двох нижченаведених рекомендацій то не виникне необхідності використовувати додаткові контрацептивні засоби за умови правильного прийому всіх таблеток протягом 7 днів що передують першій пропущеній таблетці. Якщо це не так рекомендується дотримуватися першої з цих двох рекомендацій а також використовувати додаткові запобіжні методи протягом наступних 7 днів.

1.          Жінка повинна прийняти останню пропущену таблетку якомога швидше як тільки вона про це згадає навіть якщо це означає що їй доведеться прийняти дві таблетки одночасно.

Після цього вона продовжує приймати таблетки у звичний час до закінчення застосування активних таблеток. 7 таблетками з останнього рядку (таблетки плацебо) необхідно знехтувати. Таблетки з наступної упаковки слід почати приймати одразу ж після закінчення застосування останньої активної таблетки з попередньої упаковки.

Малоймовірно що у жінки почнеться менструальноподібна кровотеча до закінчення прийому всіх активних таблеток з другої упаковки хоча під час прийому таблеток можуть спостерігатися кровомазання або проривна кровотеча.

2. Жінці можна також припинити прийом активних таблеток з поточної блістерної упаковки. В такому разі жінка повинна приймати таблетки з останнього рядка (таблетки плацебо) протягом 7 днів включаючи дні пропуску прийому таблеток а потім переходити на прийом таблеток з наступної блістерної упаковки.

Якщо жінка пропустила прийом таблеток і у неї відсутня менструальноподібна кровотеча під час застосування таблеток плацебо слід розглянути ймовірність настання вагітності.

Рекомендації у випадку розладів з боку травного тракту

У випадку тяжких розладів з боку травного тракту (наприклад блювання або діарея) можливе неповне всмоктування препарату у такому разі слід застосовувати додаткові засоби контрацепції. Якщо протягом 3-4 годин після прийому активної таблетки виникло блювання нову таблетку (таблетка заміни) слід прийняти якомога швидше. Нову таблетку якщо це можливо слід прийняти протягом 12 годин звичайного часу прийому таблеток.

Якщо пройшло більше 12 годин слід діяти як це зазначено у розділі « Поради у разі пропуску прийому таблеток» . Якщо жінка не хоче змінювати свою звичайну схему прийому препарату їй необхідно прийняти додаткову таблетку(и) з іншої блістерної упаковки.

Як змінити час настання менструації або як затримати менструацію

Щоб затримати час виникнення менструальної кровотечі жінці слід продовжувати приймати активні таблетки дроспіренон/етинілестрадіол з іншої блістерної упаковки і не застосовувати таблетки плацебо з поточної упаковки. За бажанням термін прийому таблеток можна продовжити аж до закінчення прийому активних таблеток з другої упаковки. При цьому можуть спостерігатися проривна кровотеча або кровомазання. Звичайний прийом дроспіренону/етинілестрадіолу відновлюється після застосування таблеток плацебо.

Щоб змістити час настання менструації на інший день тижня на відміну від того дня на який припадає настання менструації згідно з поточною схемою прийому препарату рекомендується скоротити період застосування таблеток плацебо на стільки днів на скільки бажано. Чим коротший цей період тим вищий ризик відсутності менструальноподібної кровотечі та виникнення проривної кровотечі або кровомазання упродовж прийому таблеток з другої упаковки (як і у випадку затримки настання менструації).


Побічні реакції.

Інформація щодо серйозних небажаних ефектів що виникають у жінок які застосовують КОК наведена у розділі « Особливості застосування» .

Наступні небажані реакції на препарат були зареєстровані під час застосування дроспіренону/етинілестрадіолу.

У наведеній нижче таблиці повідомляється про небажані ефекти за класами системи органів за MedDRA.

Частоту небажаних ефектів встановлено на основі даних клінічних досліджень.


Клас системи органів

Частота небажаних реакцій

Часто

(від &ge 1/100 до < 1/10)

Нечасто

(від &ge 1/1000 до < 1/100)

Поодинокі випадки

(від &ge 1/10000 до < 1/1000)

Частота невідома

Розлади з боку імунної системи



Астма


Розлади з боку ендокринної системи

Порушення менструального циклу міжменструальна кровотеча


Виділення секрету з молочних залоз


Розлади з боку нервової системи

Головний біль депресивний настрій

Зміна лібідо



Розлади з боку органів слуху та рівноваги



Гіпоакузія


Розлади з боку судин

Мігрень

Артеріальна гіпертензія артеріальна гіпотензія

Тромбоемболія


Розлади з боку травного тракту

Нудота


Блювання



Розлади з боку шкіри і підшкірної клітковини


Aкне екзема свербіж


Мульти-

формна еритема

Розлади з боку репродуктивної системи та молочних залоз

Лейкорея вагінальний кандидоз болючість молочних залоз нерегулярні маткові кровотечі

Вагініт



Загальні порушення і реакції у місці введення препарату


Затримка рідини зміни маси тіла



Для опису певної реакції та її симптомів і пов&rsquo язаних з ними станів використовується найбільш відповідний термін MedDRA.


У жінок які приймають комбіновані оральні контрацептиви були зареєстровані наступні серйозні небажані ефекти що обговорюються в розділі « Особливості застосування» :

-                венозні тромбоемболічні розлади

-                артеріальні тромбоемболічні розлади

-                артеріальна гіпертензія

-                пухлини печінки

-                розвиток або посилення захворювань для яких зв&rsquo язок з прийомом комбінованих оральних контрацептивів не є остаточним: хвороба Крона виразковий коліт епілепсія мігрень міома матки порфірія системний червоний вовчак герпес вагітних хорея Сиденгама гемолітичний уремічний синдром холестатична жовтяниця

-                хлоазма

-                гострі або хронічні порушення функції печінки які можуть вимагати припинення застосування КОК поки показники функції печінки не повернуться до нормальних значень.

-                Вузликова еритема.

-                Жінки з гіпертригліцеридемією (підвищений ризик розвитку панкреатиту при застосуванні КОК).

-                Зміни переносимості глюкози або вплив на периферичну інсулінорезистентність.


У жінок зі спадковим ангіоневротичним набряком екзогенні естрогени можуть викликати або посилювати симптоми ангіоневротичного набряку.

У жінок які приймають оральні контрацептиви незначно підвищується частота діагностики раку молочної залози. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років зустрічається рідко ризик раку молочної залози є невеликим у порівнянні із загальним ризиком розвитку раку молочної залози. Причинно-наслідковий зв&rsquo язок невідомий. Див. також розділи « Протипоказання» та « Особливості застосування» .


Передозування.

До цього часу будь-який досвід щодо передозування дроспіренону/етинілестрадіолу відсутній. На підставі загального досвіду застосування комбінованих оральних контрацептивів виділяють симптоми що можуть спостерігатись при передозуванні активних таблеток: нудота блювання а у молодих дівчат &ndash незначна  кровотеча з піхви. Жодних антидотів не існує і подальше лікування повинно бути симптоматичним.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дроспіренон/етинілестрадіол протипоказаний під час вагітності.

У разі настання вагітності під час застосування дроспіренону/етинілестрадіолу прийом препарату слід відмінити негайноНе виявлено підвищеного ризику появи вроджених вад розвитку у дітей народжених від жінок які приймали комбіновані оральні контрацептиви до вагітності так само як тератогенного впливу на потомство при випадковому застосуванні комбінованих оральних контрацептивів під час вагітності.

Наявні дані щодо застосування дроспіренону/етинілестрадіолу під час вагітності дуже обмежені щоб зробити висновки про негативний вплив дроспіренону/етинілестрадіолу на перебіг вагітності здоров&rsquo я плода або новонародженого. КОК можуть впливати на годування груддю оскільки під їх впливом може зменшуватись кількість грудного молока а також змінюватись його склад. Таким чином застосування КОК як правило не рекомендується до того часу поки жінка яка годує груддю повністю не відлучить свою дитину від грудей. Протизаплідні стероїди щовходять до складу препарату та/абоїхметаболіти у невеликих кількостяхможуть виділятися з грудним молоком під час затосування КОК. Ці кількості можуть впливати на дитину.


Діти.

Препарат показаний для застосування тільки після настання першої менструації.



Особливості застосування.

Попередження

За наявності будь-якого із зазначених нижче станів/ факторів ризику необхідно зважити користь від застосування комбінованого орального контрацептиву можливий ризик з урахуванням індивідуальних особливостей кожної жінки та обговорити це з жінкою до того як вона вирішить розпочати застосування КОК. Пацієнтку слід попередити що у разі загострення погіршення або першої появи будь-якого з цих станів або факторів ризику їй слід негайно звернутися до лікаря. Лікар повинен прийняти рішення щодо необхідності припинення застосування КОК.

Циркуляторні порушення

Застосування будь-якого комбінованого орального контрацептиву є причиною підвищеного ризику розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ). Додатковий ризикрозвиткувенозноїтромбоемболії є найвищимпротягомпершого року застосування жінкою комбінованого орального контрацептиву.

Частота розвитку ВТЕ у жінок з невідомими факторами ризику розвитку ВТЕ які застосовують низькі дози КОК  незначна у порівнянні з частотою розвитку у  жінок які не застосовують КОК. ВТЕ є летальною в 1-2% випадків.

Частота ВТЕ у жінок з іншими факторами ризику розвитку ВТЕ або без них які застосовуютьетинілестрадіол/дроспіренон 0 03 мг/3 мг знаходиться в тому ж діапазоні що і у жінок які застосовують інші комбіновані оральні контрацептиви з низькою дозою естрогену включаючи оральні контрацептиви що містять левоноргестрел (так звані оральні контрацептиви « другого» покоління).

Відомо про зв&rsquo язок між застосуванням комбінованих оральних контрацептивів і підвищеним ризиком розвитку артеріальної тромбоемболії (інфаркт міокарда транзиторні ішемічні атаки).

У жінок які застосовують оральні контрацептиви дуже рідко спостерігалися випадки тромбозу що трапляється в інших кровоносних судинах наприклад в печінкових брижових ниркових церебральних або ретинальних венах і артеріях. Не існує консенсусу щодо того чи ці випадки пов&rsquo язані із застосуванням гормональних контрацептивів.

Симптоми венозних або артеріальних тромботичних/тромбоемболічних явищ або інсульту можуть включати:

-                незвичний однобічний біль у нижніхкінцівкахта/абоїх набряк

-                раптовийсильнийбіль у грудях щоможевіддаватив ліву руку

-                раптова задишка

-                кашель що раптово почався

-                будь-якийнезвичний сильний тривалийголовнийбіль

-                раптова часткова або повна втрата зору

-                диплопія

-                порушеннямовленняабоафазія

-                вертиго

-                колапс з фокальним епілептичним нападом або без нього

-                слабкістьабодужевираженераптовеоніміння одного боку абооднієїчастинитіла

-                порушення моторики

-                « гострий» живіт.

Ризик розвитку венозних тромбоемболічнихускладень у жінок які приймають КОК підвищується при наявності наступних факторів:

● немолодий вік

● відповідний сімейний анамнез (розвиток венозної тромбоемболії у братів чи сестер або батьків у відносно ранньому віці). Якщо підозрюється спадкова схильність перш ніж приймати рішення про застосування будь-якого комбінованого орального контрацептиву жінку слід направити на консультацію до відповідного фахівця

● тривала іммобілізація значні хірургічні втручання будь-які хірургічні операції на нижніх кінцівках або значні травми. В цих випадках рекомендується припинити використання комбінованого орального контрацептиву (у разі планової операції &ndash принаймні за чотири тижні до її проведення) і не відновлювати його прийом раніше 2 тижнів після повної ремобілізації. Якщо в потрібний час не було можливості зупинити застосування комбінованого орального контрацептиву необхідно розглянути питання щодо антитромботичного лікування

● ожиріння (індекс маси тіла вище 30 кг/м2)

● немає єдиної думки щодо можливої ролі варикозного розширення вен і поверхневого тромбофлебіту в початку або прогресуванні венозного тромбозу.

Ризик розвитку артеріальних тромбоемболічнихускладень або інсульту у жінок які приймають КОК підвищується при наявності наступних факторів:

● немолодий вік

● паління (жінкам після 35 років необхідно наполегливо рекомендувати не палити якщо вони бажають застосовувати КОК)

● дисліпопротеїнемія

● артеріальна гіпертензія

● мігрень

● ожиріння (індекс маси тіла більше 30 кг/м2)

● відповідний сімейний анамнез (артеріальна тромбоемболія у братів чи сестер або батьків у відносно ранньому віці). Якщо підозрюється спадкова схильність перш ніж приймати рішення про застосування будь-якого комбінованого орального контрацептиву жінку слід направити на консультацію до відповідного фахівця

● захворювання клапанів серця

● фібриляція передсердь.

Наявність одного серйозного фактора ризику або декількох факторів ризику що призводять до розвитку венозних або артеріальних розладів відповідно може також слугувати протипоказанням до застосування КОК. Рекомендується також розглянути питання про застосування антикоагулянтної терапії. Жінок які застосовують комбіновані оральні контрацептиви слід попередити що у випадку появи симптомів тромбозу необхідно негайно звернутися до свого лікаря. У разі підозри на тромбоз або якщо тромбоз діагностований прийом КОК необхідно припинити. Через тератогенний ефект антикоагулянтів (похідні кумарину) слід розпочати застосування альтернативних методів контрацепції.

Необхіднобрати до увагипідвищенняризикутромбоемболії у післяпологовомуперіоді (див. розділ « Вагітність та годування груддю» ).

До інших захворювань які були асоційовані з несприятливими циркуляторними розладами належать: цукровий діабет системний червоний вовчак гемолітичний уремічний синдром хронічні запальні захворювання кишечнику (хвороба Крона або виразковий коліт) та серповидноклітинна анемія.

Підвищення частоти виникнення мігрені або її посилення під час застосування комбінованого орального контрацептиву (що може бути передвісником цереброваскулярного явища) може бути підставою для негайного припинення застосування комбінованого орального контрацептиву.

● Пухлини

Повідомлялось про підвищений ризик розвитку раку шийки матки при тривалому застосуванні комбінованих оральних контрацептивів (> 5 років). проте як і раніше твердження щодо того в якій мірі цей результат пов&rsquo язаний із змішаним впливом статевої поведінки та інших факторів таких як вірус папіломи людини (HPV) залишається суперечливим.

Відомо про незначне підвищення відносного ризику розвитку раку молочної залози діагностованого у жінок які на даний час застосовують комбіновані оральні контрацептиви. Ризик поступово знижується протягом 10 років після закінчення прийому комбінованого орального контрацептиву. Оскільки рак молочної залози у жінок до 40 років зустрічається рідко збільшення частоти діагностики раку молочної залози у жінок що використовують у даний час або нещодавно використовували КОК є незначним щодо загального ризику раку молочної залози. Рак молочної залози виявлений у жінок які коли-небудь приймали КОК як правило клінічно менш виражений ніж у тих хто ніколи не застосовував КОК.

У рідких випадках у жінок які застосовують КОК спостерігаються доброякісні а ще рідше &ndash злоякісні пухлини печінки які в окремих випадках призводять до небезпечної для життя внутрішньочеревної кровотечі. Можливу наявність пухлини печінки слід враховувати у жінок які приймають КОК при диференційній діагностиці у випадку виникнення скарг на біль в епігастральній ділянці збільшення печінки або ознак внутрішньочеревної кровотечі.

При застосуванні високодозованих КОК (50 мкгетинілестрадіолу) ризик раку ендометрія і раку яєчників знижується. Поки що підтверджено що цю властивість мають також низькодозовані КОК.

● Інші стани

Прогестин що входить до складу дроспіренону/етинілестрадіолу є антагоністом альдостерону із калійзберігаючими властивостями. Відомом що у деяких пацієнток з нирковою недостатністю легкого або помірного ступеня тяжкості та при супутньому застосуванні калійзберігаючих лікарських засобів рівні калію в сироватці крові трохи але не значно збільшуються під час застосування дроспіренону. У зв&rsquo язку з цим рекомендується перевіряти рівень калію в сироватці крові під час першого циклу лікування у пацієнток з нирковою недостатністю та з рівнями калію в сироватці крові що до лікування знаходилися у верхніх межах контрольного діапазону і особливо під час одночасного застосування калійзберігаючих препаратів. Див. також розділ « Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій» .

Жінки з гіпертригліцеридемією або з цим порушенням у сімейному анамнезі можуть мати підвищений ризик розвитку панкреатиту при застосуванні КОК.

Поява клінічно значущої артеріальної гіпертензії є рідкісним явищем. Тільки в цих рідкісних випадках негайна відміна застосування КОК є виправданою. Якщо під час застосування КОК у жінок з артеріальною гіпертензією артеріальний тиск постійно підвищується або значно підвищений артеріальний тиск не реагує відповідним чином на лікування гіпотензивними засобами застосування КОК необхідно відмінити. Якщоцедоцільно прийом КОК може бути відновлений післядосягненнянормотонії за допомогоюгіпотензивноїтерапії.

Зазначені нижче захворюванняможуть виникати або загострюватися під час вагітності та при застосуванні комбінованих оральних контрацептивів але їх зв¢ язок з використанням КОК остаточно не доведений: жовтяниця та/або свербіж пов&rsquo язаний з холестазом утворення жовчних каменів порфірія системний червоний вовчак гемолітико-уремічн

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Розшифрувати рецепт
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку