Засоби від ангіни
Ангіна, або тонзиліт, по праву вважається одним з найнеприємніших запальних захворювань дихальних шляхів. Як правило, вона супроводжується великою кількістю симптомів, що приносять біль і дискомфорт хворому. Печіння і різкі болі в горлі, висока температура, слабкість, утруднене дихання, наліт і збільшення лімфатичних вузлів – все це істотно обмежує звичний життєвий розпорядок дня і змушує відчувати не тільки фізичний, але і психологічний дискомфорт.
Для того щоб ефективно ї швидко впоратися з ангіною, знадобиться комплекс лікарських препаратів, спрямованих не тільки на усунення симптомів і ознак гострої або хронічної хвороби, а й на придушення активності шкідливого мікроскопічного збудника, який спровокував виникнення запального процесу. Важливо пам'ятати про те, що препарати для лікування ангіни може призначити тільки лікар-фахівець – отоларинголог або терапевт, оскільки неправильний підбір медикаментів може привести до погіршення стану. Перш, ніж лікувати ангіну, потрібно обов'язково визначити природу збудника за допомогою аналізів. Тільки після цього необхідно вибрати групу препаратів, діючих на виявлений патогенний мікроорганізм.
Лікування ангіни включає в себе прийом засобів з наступних фармакологічних груп:
- антибактеріальних препаратів;
- пробіотиків для зниження негативних побічних ефектів антибактеріальних засобів;
- противірусних засобів;
- протигрибкових препаратів в разі утворення кандидозної ангіни;
- жарознижуючих і протизапальних препаратів для внутрішнього і зовнішнього застосування.
Сучасна фармакологія пропонує також комбіновані лікарські засоби, здатні поєднувати в собі кілька позитивних лікувальних ефектів, тому їх не відносять до будь-якої конкретної фармакологічної групи. Доцільність і раціональність їх застосування обговорюється з лікарем.
Огляд засобів для лікування ангіни
Найпоширенішими препаратами залишаються антибіотики. Перед тим, як виписати антибактеріальний засіб, лікар-фахівець враховує велику кількість факторів – вид збудника, який спровокував ангіну, індивідуальну переносимість пацієнтом даної групи лікарських засобів, його вік, вагу і інші фактори, що впливають на дію і побічні ефекти антибіотиків . Також всі ці чинники допомагають підібрати максимально ефективну дозу в кожному конкретному клінічному випадку. З антибактеріальних препаратів в терапії ангіни застосовуються пеніциліни, цефалоспорини, макроліди. Всі ці лікарські засоби приймаються виключно по курсу протягом визначеної лікарем кількості днів. В комплексі з антибіотичними препаратами призначають пробіотики, щоб відновити мікрофлору організму. Вони довели свою високу ефективність і доступність для засвоєння у будь-якому віці. Більшість сучасних засобів поєднують в собі не тільки безпосередньо бактеріальну культуру, а й компоненти, що створюють сприятливе середовище для комфортного заселення і активності корисних бактерій в людському кишечнику.
Найчастіше запальні захворювання порожнини рота і глотки провокують бактеріальні шкідливі мікроорганізми, проте в деяких випадках ангіна буває викликана вірусом або ж комплексною атакою двох різних видів патологічних мікроорганізмів. З'ясувати природу ангіни можна, тільки здавши відповідні аналізи, саме тому при будь-яких її симптомах рекомендується звертатися до лікаря-фахівця. Що стосується протигрибкових засобів при ангіні, то вони призначаються виключно в тих випадках, якщо було визначено, що виникнення хвороби було наслідком патологічної активності хвороботворного грибка Кандида. Найчастіше цим видом ангіни схильні хворіти маленькі діти, які намагаються спробувати все, до чого дотягуються, на смак. Єдиний препарат, рекомендований лікарями в даному випадку, це Ністатин. Він має високий терапевтичний ефект, пригнічуючи не тільки активність грибка, а й перешкоджаючи його подальшому зростанню і розмноженню.
Жарознижуючі засоби при ангіні призначаються для зменшення навантаження на серце і судини, а також загального полегшення стану хворого при високій температурі тіла. Антисептичні та протизапальні препарати при ангіні застосовуються з метою очищення порожнини рота і глотки від хвороботворних мікроорганізмів і усунення різних факторів, що провокують збільшення запалення і викликають біль. Їх можна підібрати самостійно, в залежності від індивідуальних переваг. Найбільш популярні антисептики у формі розчинів для полоскань, льодяників і спреїв для горла.