Засоби проти кашлю для дітей
Кашель є природним процесом, що виникає через подразнення слизової оболонки дихальних шляхів. Це свого роду захисна реакція організму, яка спрямована на звільнення дихальних шляхів від мокроти або сторонніх тіл. У кашлю може бути безліч різних причин: алергічні реакції, вірусні/бактеріальні хвороби та інші. Перш ніж призначати лікування, лікар визначає захворювання, вид кашлю і виходячи з цього рекомендує, ніж лікувати малюка.
За характером кашель у дітей ділиться на вологий (продуктивний) та сухий (непродуктивний). Перший супроводжується відхаркуванням (відходженням мокротиння) і може спровокувати появу хрипів і болю в грудині. Сухий кашель – нападоподібний і гавкаючий. Він може супроводжуватися втратою голосу, першінням або болем в горлі.
Залежно від тривалості кашель буває:
- гострим, який триває не більше 21 дня;
- затяжним, який спостерігається у пацієнта більше 3 тижнів.
Для лікування кашлю у дітей 3 років і старше випускається безліч ліків, в числі яких – сиропи та пастилки. Вони створені на основі рослинних компонентів та рекомендуються в якості симптоматичної терапії при хронічних і гострих захворюваннях верхніх дихальних шляхів (фарингітах, ларингіті, трахеїтах і бронхітах), які супроводжуються сухим або вологим (іноді його ще називають «мокрим») кашлем.
Також часто застосовуються комплексні ліки, що мають широкий спектр дії:
- борються з причиною кашлю - запаленням;
- розширюють бронхи;
- розріджують мокротиння;
- виводять інфекцію з організма.
Дані засоби можуть використовуватися довше в порівнянні з хімічними препаратами, завдяки чому дають можливість вилікувати сильний кашель у дитини до кінця. Також ліки у формі сиропу легше давати малюкові в порівнянні з таблетками.
Додаткові способи лікування кашлю:
- Зволоження повітря. Занадто тепле сухе повітря може пересушити слизову оболонку носоглотки і дихальних шляхів і тим самим викликати застій слизу. Щоб уникнути цього, необхідно підтримувати оптимальну вологість не нижче 50%. Це допомагає поліпшити відходження мокроти і полегшити стан дитини.
- Підтримка оптимальної температури повітря в кімнаті. Ідеальний варіант – це 20-22 °С. Перед сном вночі бажано провітрювати приміщення.
- Вживання достатнью кількість рідини. Давайте дитині питво невеликими порціями кілька разів на день. Слідкуйте, щоб малюк пив нешвидко. Можна дати теплу воду, компот або морси. Рідина допомагає розріджувати слиз і виводити мокроту.
Звертаємо Вашу увагу! Вибрати, що краще дати від кашлю дитині 3 років, може тільки лікар після ретельної діагностики.