Противірусні препарати
Віруси - це велика група патогенних мікроорганізмів, які викликають величезну кількість всіляких захворювань. Наприклад, тільки вірусів, здатних викликати ГРВІ, в даний час вчені виділяють більше 500. І це не кажучи про віруси герпесу, папіломи людини і багатьох-багатьох інших. Але і медицина не стоїть на місці: сучасна фармація досить стрімко розвивається – постійно з'являються нові ефективні противірусні засоби, призначені як для дорослих, так для дітей, здатні протистояти вірусній атаці.
Згідно зі статистикою, на сьогоднішній день грип і ГРВІ займають перше місце в світі за поширеністю. Ця група викликає майже 95% всіх інфекційних захворювань. Протистояти інфекціям допомагають противірусні препарати. Багато з них здатні деактивувати вірус «на підльоті» до клітини, іншими словами, захистити її від зараження. Але якщо вірус знаходиться вже всередині, зруйнувати його і не знищити при цьому клітину може лише обмежене коло лікарських засобів.
Різновиди противірусних препаратів
Противірусні засоби умовно поділяються на вакцини, імуностимулятори, імуномодулятори та безпосередньо противірусні препарати. Деякі вчені вважають, що до цієї групи можна також віднести гомеопатичні засоби, але клінічна результативність цих ліків до сих пір не доведена, а механізм дії, як і раніше, не описаний.
- Вакцини розробляються і застосовуються тільки в профілактичних цілях, для стимуляції вироблення антитіл до зараження інфекцією. Якщо говорити про ГРВІ, то сьогодні існує вакцина тільки проти вірусу грипу, яка не здатна захистити від інших ГРВІ. Однак і з цією вакциною все не так просто. Вона може бути створена тільки проти конкретного штаму цього вірусу. Оскільки практично щороку з'являється новий штам грипу, кожен раз вакцина повинна бути модифікована, а її склад переглянутий. Її виробляють, грунтуючись на прогнозах щодо розповсюдження.
- Імуностимулятори - це група препаратів, що підсилюють імунітет, завдяки якому організм швидше справляється з вірусом. Існує безліч імуностимулюючих препаратів, які умовно можна розділити на кілька груп залежно від їх походження: природні, синтетичні, пептидні. В умовно здоровому організмі ці препарати можуть виявляти свою ефективність і позитивно впливати на результат захворювання. Вони покликані активізувати власні сили і внутрішні ресурси організму. Однак, якщо мова йде про ослаблений організм (стресами, поганою екологічною обстановкою, хронічними інфекційними та соматичними захворюваннями, дитячим і літнім віком, вагітністю, нестачею вітамінів, відсутністю фізичної активності, перенесеними раніше інфекційними захворюванням) ефективність імуностимуляторів може падати.
- Імуномодулятори. Ця група препаратів спрямована на відновлення власних захисних властивостей організму. На відміну від імуностимуляторів, вони не витрачають накопичені захисні фактори, а збільшують їх кількість і концентрацію. У цю групу, наприклад, входять індуктори інтерферону. Як відомо, інтерферони - це важливі захисні білки імунної системи, які виробляються на появу. За допомогою індукторів ми можемо простимулювати вироблення більшої кількості інтерферонів. У нормі існує певна концентрація цих білків в крові, яка ефективно запобігає зараженню або поширення захворювання. Причому інтерферон діє як поза клітиною, так і всередині клітини. Однак синтез даної речовини - довгий і енергомісткий процес для нашого організму, саме тому «запас» власних інтерферонів закінчується досить швидко після початку захворювання.
Противірусні препарати також діляться на специфічні і неспецифічні. При цьому перші діють тільки по відношенню до конкретного збудника і тільки в той момент, коли він ще не проник в клітини господаря.
Якщо шукаєте недорогі, але ефективні противірусні препарати, купуйте їх у нас. «1 Соціальна Аптека» пропонує оригінальні та перевірені лікарські засоби по найнижчій в Україні ціні!