Протиглисні препарати для дітей
Навіть в сім'ях, де уважні та турботливі батьки, дотримуються всіх правил гігієни, у дітей можуть з'явитися глисти. Розібравшись з причинами, які викликали це захворювання, тато з мамою повинні з допомогою лікаря вибрати правильні таблетки від глистів для дітей. Іноді педіатри рекомендують давати препарати з метою профілактики, особливо це стосується сімей, де є тварини. Це кращий спосіб убезпечити здоров'я малюка, ніж лікувати глисти у дитини.
Більше 75% маленьких дітей і школярів хворіють на гельмінтоз. Обстеження показують, що ризик захворювання збільшується в теплу пору року. Дитина більше часу проводить на вулиці, ігрових майданчиках, в пісочницях. Малюк може контактувати з бездомними тваринами, які здатні поширювати паразитів. Багато їдять невимитие ягоди, фрукти і овочі.
Крім того, що глистів видно в калі, існує ряд ознак, що вказують на наявність паразитів в організмі: свербіж в області анального отвору;
- періодичні болі в районі пупка;
- ранкова нудота;
- втрата ваги;
- відсутність апетиту;
- скрегіт зубами уві сні;
- рясне нічне слиновиділення;
- бліда шкіра;
- шкірні висипання;
- синці під очима;
- ослаблення імунітету, схильність до частих застуд;
- запори.
Виявивши глисти у дитини, перш ніж почати лікування у паразитолога, необхідно пройти досконале обстеження. Досвічений лікар при призначенні таблеток від глистів, візьме до уваги такі фактори, як: схильність до алергічних реакцій, можливі захворювання печінки, відхилення від норми вмісту гемоглобіну в крові, наявність дисбактеріозу кишечника. У сукупності з прийомом ліків варто привчити дитину обов'язково мити руки після туалету і перед їжею.
При наявності домашніх тварин давати дітям для профілактики протиглистні препарати не рідше чотирьох разів на рік, не залежно, гуляє чи улюбленець на вулиці чи ні. Такі заходи допоможуть швидко позбавитися і зведуть до мінімуму ризик повторного появи глистів у дитини.
Види протиглистових препаратів для дітей
Кожна мама думає, що знає, як лікувати глисти у дитини. Самостійне лікування протиглисними препаратами неприпустимо. Засоби в великому асортименті продаються в аптеках, але можуть нашкодити здоров'ю і погіршити і так ослаблений стан організму. Щоб лікування пройшло ефективно, лікар розписує схему черговості прийому для ліків різного спектру дії. За перші кілька днів організм потрібно очистити від токсинів, які виділяють паразити. Далі глистогінні препарати «виженуть» непроханих гостей. Призначаються ліки, спрямовані на знищення того виду глистів, який виявлено. У цей період важливо підтримати роботу печінки і звести до нуля можливість алергічних висипань антигістамінними таблетками. Через деякий час лікар може призначити повторний курс, щоб позбутися навіть від личинок.
Види ліків:
- Протівонематодозні. До цієї фармакологічної групи належать засоби від глистів для дітей, які призначають при виявленні у них в організмі круглих черв'яків. Приймають по призначенню лікаря відповідно до інструкції.
- «Вермокс». Таблетки від гостриків, нешкідливі, добре виводяться з каловими масами. Робота ліків спрямована на знищення гостриків та аскарид.
- «Пірантел». Блокує нервові закінчення глистів, позбавляючи можливості рухатися. Може впливати як на дорослі особини, так і на личинки. Випускається як суспензія або таблетки, які треба розжувати.
- «Піперазину адипинат». Висока ефективність знищення гельмінтів навіть при разовому застосуванні (досягає 95%). Повторний прийом дає гарантію позбавлення від паразитів в 100%. Дозволено дітям до року і старше.
- Протівоцестодозні засоби. На знищення плоских глистів спрямовані:
- «Празиквантел». Приймається препарат разово з розрахунку 25 мг на кілограм ваги.
- Насіння гарбуза. Відмінно зарекомендував себе народний природний протиглистовий препарат.
- Антигельмінтні препарати широкого спектра дії. Часто вибирають наступні «загальні» засоби:
- «Декаріс». Широкий спектр ураження глистів досягається придушенням роботи гладкої мускулатури тіла аскарид. Добре переноситься дитячим організмом. Розрахунок одноразової дози лікар робить, виходячи з маси тіла дитини.
- «Гельмінтокс». Викликає блокування нервових закінчень багатьох видів черв'яків, підходить для лікування гельмінтів різного походження.
- «Ворміл». Дитячі таблетки від глистів. Добре зарекомендували себе в лікуванні лямбліозу та інших форм захворювань паразитами.
Таблетки від глистів для дітей в своїй більшості мають побічні ефекти. Лікуючий лікар зобов'язаний попередити батьків про всі можливі симптоми, що викликаються ліками, яке призначене. При деяких захворюваннях є протипоказання. Наприклад, при прийомі «Левамізолу» обов'язково відстежувати лейкоцитарную картину крові, здаючи аналіз. Маючи проблеми в роботі печінки, нирок дитини, батьки повинні поставити лікаря-паразитолога до відома, щоб не нашкодити здоров'ю малюка. Часто зустрічаються такі побічні ефекти під час прийому протиглистових препаратів: нудота, біль в животі, блювота, пронос, запор, свербіж шкіри, висипання у вигляді кропивниц, головний біль.