Протиалергійні препарати для дітей
Перш ніж обирати засоби від алергії у дітей, слід визначитись із причинами та факторами розвитку негативних реакцій. До алергіі схильні люди різних вікових груп, і діти не є винятком. Більш того, в дитячому віці виникнення алергічних реакцій більш імовірно і протікають вони зазвичай важче, ніж у дорослих. Це пов'язано багато в чому з незрілістю організму дитини і особливо дитячої імунної системи. Тому всі батьки повинні знати, як виглядає алергія у дітей, щоб вчасно розпочати її лікування. Алергійні реакції – це процеси, пов'язані з неправильним функціонуванням імунної системи. Для їх виникнення необхідні алергени - речовини, на які імунна система реагує особливим чином, викликаючи запальні процеси. Механізм розвитку алергічних реакцій задіює клітини імунної системи – лімфоцити і лейкоцити, медіатор запалення – гістамін .
Дитячий імунітет має меншу стійкість в порівнянні з імунітетом дорослих і не вміє правильно реагувати на негативні зовнішні впливи, надходження в організм незнайомих речовин і відокремлювати справді небезпечні субстанції від тих, які такими не є. Це відбувається через те, що імунна система дитини перебуває в процесі становлення. І чим молодша дитина, тим менш стійким є її імунітет. А це означає, що частота виникнення алергічних реакцій у дітей набагато вище.
Список субстанцій, які можуть викликати алергічні реакції як у дітей, так і у дорослих, досить великий. Адже ми живемо в світі, в якому нас оточує величезна кількість потенційно небезпечних речовин. Багато з них з'явилися на світ завдяки розвитку цивілізації. Однак це не означає, що алергенами є виключно продукти хімічної промисловості та штучно створені людиною з'єднання. Чимало алергенів присутній в природних матеріалах і біологічних об'єктах.
У дітей найчастіше спостерігається алергія, викликана контактом з наступними речовинами:
- харчові продукти,
- продукти побутової хімії,
- шерсть і слина тварин,
- домашній пил,
- пилок,
- медикаменти.
Також нерідко до реакцій можуть призводити укуси комах, вплив холоду або сонячних променів. ечень алергії у дитини
Щоб вилікувати алергію, перш за все, необхідно виявити алерген, який викликав небажаний стан дитини. У цьому батькам можуть допомогти нехитрі способи, такі, як ведення харчового щоденника, в який записуються всі продукти, які давалися дитині. Особливу увагу слід звертати на продукти з високим ступенем алергенності. Подібні продукти найкраще не давати маленьким дітям.
Медикаментозне лікування алергії в першу чергу включає препарати, що блокують гистаминні рецептори в тканинах організму. Ці препарати можна розділити на кілька поколінь. До першого покоління відносяться такі лікарські засоби, як Супрастин, Тавегіл, Димедрол. Однак, незважаючи на їх дешевизну, вони мають значну кількість побічних ефектів і не завжди можуть призначатися дітям. Тому для лікування алергічних реакцій у дітей найчастіше призначаються антигістамінні препарати другого покоління, такі, як Лоратадин, Цетиризин. У важких випадках лікарем можуть призначатися гормональні протизапальні препарати.
Алергічні реакції у дітей - це досить часте, і в принципі, не небезпечне явище, якщо воно не переходить певних рамок. Вони свідчать про активно працюючий імунітет, який поступово набирається «досвіду» і вчиться адекватно сприймати сигнали, що надходять із зовнішнього середовища подразники. Однак деякі типи алергічних реакцій можуть становити серйозну небезпеку для життя і здоров'я малюка. Тому, якщо організм малюка схильний надмірно інтенсивно реагувати на якісь подразники, то рекомендується показати його лікарям, щоб спільно з ним батьки могли б вибрати оптимальну стратегію, що дозволяє уникнути ускладнень алергічних реакцій. Виходячи з цього, купувати ліки від алергії у дітей слід виключно в аптеці и лише за рекомендацією лікаря.