Препарати для нирок
Багато ниркових захворювань супроводжуються підвищеною температурою, хворобливістю в боці, а також спазмами в лівій або правій нирці. Щоб зняти біль і усунути симптоми, використовують таблетки з різних груп медикаментів. Яку з них призначити, вирішує лікар, на підставі результатів проведеної діагностики. Самостійне лікування неприпустимо і загрожує загостренням ситуації. При більшості захворювань біль в області нирок може бути, як постійною, так і періодичною, частіше вона виражена слабко і має ниючий характер, пацієнти скаржаться на тягнучі відчуття. Ці ознаки повинні стати приводом звернення до лікаря, але далеко не завжди вони свідчать про наявність патології саме нирок. Ниркові кольки характеризуються різким і гострим болем, який не проходить,. Причини болю – захворювання нирок, травми, вагітність та ін. Нерідко вони болять після алкоголю.
Щоб полегшити стан пацієнта і купірувати біль, призначають спазмолітики і анальгетики. Медикаменти першої групи знімають спазм органів і м'язів судин, що послаблює больовий синдром. Якщо відчуття можна перетерпіти, не потрібно приймати спазмолітики, так як це утруднить постановку діагнозу.
Препарати цієї категорії можна розділити на кілька груп:
- міотропні - впливають безпосередньо на клітини органів. До них відносяться Но-шпа, Дротаверин;
- комбіновані - нормалізують температуру тіла, прибирають запалення і спазм гладких м'язів. Це Спазмалгон, Мовеспазм, Дуспаталін;
- нестероїдні лікарські препарати – знижують температуру тіла, знімають біль і їх прийом не супроводжується побічними ефектами. До них відносять: Диклофенак, Індометацин та ін.
Профілактика болю в нирках передбачає ведення здорового способу життя, контроль вживання солей і рідин, регулярні медичні огляди.
Антибіотики для нирок
Антибіотики при болях в нирках використовуються досить часто. Препарати приймаються від 5-ти до 14-ти днів. Перш, ніж призначати антибіотики при захворюваннях нирок, проводяться дослідження, що визначають тип збудника. Важливу роль відіграє не тільки ступінь чутливості до потенційного подразника, але і тяжкість захворювання.
Визначивши збудника, лікар зможе пояснити пацієнтові, які антибіотики приймати при болях в нирках. Правильно підібраний антибактеріальний препарат гарантує швидкий і продуктивний лікування.
Найбільш затребувані антибіотики:
- Амінопеніциліни. Найпоширеніші препарати - Амоксіліцін і Пеніцилін. Ця група відносно безпечна, ліки прийнятні для терапії вагітних пацієнток.
- Цефалоспорини. Ці антибіотики при захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів призначаються в тому випадку, коли інфекція супроводжується тотальними гнійними запальними процесами. Популярні засоби - Клафоран, Зіннат, Цефорал, Таміцін, Цефалексин.
- Фторхінолони. Подібні антибіотики актуальні тоді, коли патологія знаходиться в занедбаному стані, супроводжується ускладненнями. Фторхінолони – надзвичайно потужні препарати, але їх сильний антибактеріальний ефект може супроводжуватися низкою побічних ефектів. Найпопулярніші препарати Нолицин, Левофлоксацин, Ципрофлоксацин.
- Аміноглікозиди. Сильні антибактеріальні засоби, які призначаються при запущених патологіях. Тривалий час препарати не можна приймати через токсичний вплив на ослаблений організм. Найпопулярніші препарати: Гентамацін і Амікацин.
- Нітрофурани. Подібні антибіотики для лікування нирок використовуються часто. Добре переносяться організмом. Популярні – Фурадонин, Фурамаг.
- Макроліди – препарати, що використовуються тільки в окремих випадках. Причина: до даних антибактеріальних засобів чутливі тільки деякі групи збудників. Найвідоміші препарати - Сумаммед, Вільпрафен.
Окремо варто виділити ще одну специфічну групу препаратів – уросептики. Як і будь-який антибіотик при запаленні нирок і сечового міхура, дані засоби впливають на сечовивідні шляхи, мають антисептичну дію, відновлюють запалені тканини. Більшість фармакологічних продуктів основані на натуральних компонентах і можуть призначатися в поєднанні з антибіотиками для прискорення процесу одужання.