Засоби для кишечника
Сучасна медицина розробила великий вибір ліків для лікування кишечника. Вони представлені широким різноманіттям засобів різного спектру дії, призначення та форм випуску. Так, одні препарати нормалізують кишкову мікрофлору, інші мають антибактеріальний ефект, а треті застосовуються в профілактичних цілях. З усього цього достатку тільки лікар зможе підібрати відповідний препарат, з урахуванням специфіки захворювання, віку та стану пацієнта. Незважаючи на значні досягнення в сфері сучасної фармакології, засоби для кишечника все ж мають протипоказання. Тому будь-які ліки повинні строго приписувати фахівцями, які підбирають дозування і тривалість використання.
Асортимент даної групи фармпрепаратів представлений наступними категоріями:
- протидіарейними і проносними засобами;
- антибактеріальними і протизапальними препаратами;
- відновлюють кишкову мікрофлору;
- антацидними і ферментними ліками;
- спазмолітичними і ентеросорбентами;
- профілактичними засобами.
Кожна з них має свою специфіку.
Огляд засобів для кишечника
При інфекційному ураженні лікар може прописати прийом антибіотиків. Антибактеріальні препарати націлені на знищення самого вогнища запалення, а не вірусів, що необхідно враховувати при їх вживанні. Що стосується протизапальної групи, то ці препарати купірують запальні процеси на ранніх етапах, що дозволяє запобігти розвитку ускладнень. Наступною групою є засоби, які нормалізують стілець. Крім цього, прокінетики дозволяють ефективно усувати і здуття. Вони відновлюють перистальтику кишечника, позбавляють від больових відчуттів, а деякі з них мають протиблювотну ефектом. Сприяють схудненню (за допомогою чистки і промивання) проносні засоби для кишечника - вони позбавлять від закрепів і допоможуть очиститися від шлаків. При проносі призначають препарати з протилежною дією - протидіарейні.
Вживання антибіотиків порушує кишкову мікрофлору, тому для її відновлення потрібні пребіотики і пробіотики. Так, пробіотичні препарати містять сприятливі для організму бактерії, в тому числі і біфідобактерії, а пребіотики сприяють їх росту і розмноження, відновлюючи мікрофлору.
Що стосується антацидних (обволікучих) засобів, то їх дія спрямована на усунення підвищеної кислотності. Обволікаючі властивості таких ліків дозволяють лікувати широкий спектр кислотозалежних патологій органів шлунково-кишкового тракту. Ферменти ж, в свою чергу, прописуються пацієнтам з порушеннями кишкового всмоктування і рухової активності кишечника. Вони зменшують больовий синдром, усувають метеоризм і налагоджують обмінні процеси. Препарати ж, які вбирають токсини і виводять їх з організму, відносяться до групи сорбентів. Вони нейтралізують отрути і хімікати, діючи дуже ефективно і швидко.
Щоб бути впевненим у якості та безпечності препаратів для кишечника, необхідно купувати їх виключно в аптеках.