Ліки від діареї для дітей
Кишкові інфекції частіше атакують дітей, ніж дорослих. За статистикою, 2/3 хворих на діарею – це діти до 5 років. І саме цей вік найбільш вразливий перед небезпекою ускладнень. Мова головним чином йде про зневоднення, яке швидко розвивається у дітей на тлі отруєння і при відсутності належного лікування може призвести до сумних наслідків.
При неодноразовому проносі необхідно звернутися до лікаря, щоб встановити причини нездужання і отримати рекомендації щодо лікування. Але є ряд загальних правил, яких необхідно дотримуватися при виникненні діареї у дитини:
- дотримуватися щадної дієти;
- збільшити прийом рідини, щоб не допустити виникнення її дефіциту в організмі;
- почати прийом протидіарейних засобів, які відповідають віку хворого;
- підтримати кишкову мікрофлору, використовуючи пробіотики.
При діареї організм швидко втрачає воду, солі та мікроелементи, які життєво необхідні для підтримки життєвого балансу. Тому треба суттєво збільшити прийом рідини – краще всього приймати воду, бажано підсолену. Сіль допоможе утримати воду в організмі і уникнути зневоднення.
Якщо ж симптоми діареї наростають і з'являються перші ознаки зневоднення, слід використовувати спеціальні регідраційні суміші, що містять глюкозу, натрій і калій хлорид, натрію цитрат – вони справляються з зневодненням набагато ефективніше звичайної питної води.
Групи препаратів від діареї у дітей
Головне завдання – зупинити діарею. Для цього лікар повинен встановити причину хвороби і призначити препарати. Це можуть бути:
- Ентеросорбенти - зв'язують і виводять з кишечника патогенну мікрофлору і токсичні речовини. Але у цієї категорії препаратів є недолік: вони не відновлюють баланс між виділенням і всмоктуванням рідини в кишечнику, тобто не сприяють зупинці діареї. Ефект від їх застосування розвивається лише на 3-4 день.
- Антимікробні препарати – використовуються при бактеріальній кишковій інфекції і тільки за призначенням лікаря. Якщо діарея викликана вірусами або неінфекційними причинами, їх використання не дасть бажаного результату.
- Регідратанти. Їх дія спрямована на боротьбу із зневодненням, що виникає від блювоти і проносу. Ці засоби відновлюють обсяг втраченої рідини і водно-електролітний баланс в організмі.
- Кишкові антисептики. Препарати місцевої дії. Згубно діють на патогенні мікроорганізми і деякі найпростіші. Однак неефективні по відношенню до вірусів.
- В'яжучі та препарати для нормалізації моторної функції кишечника. Призначають тільки в тому випадку, коли причини захворювання встановлено, оскільки такі ліки не рекомендується приймати, якщо діарея носить інфекційний характер.
- Ферментні препарати. Нормалізують процеси травлення.
Також виділяють комплексні засоби від діареї у дітей – типу Адіаріну. Розроблені на основі унікальної органічної сполуки - желатину танату, який захищає слизову кишечника від проникнення вірусів, бактерій і токсинів, утворюючи на її поверхні тонку захисну плівку (біо-бар'єр) нормалізуючи фізіологічні функції кишкової стінки. Препарати відновлюють зруйновані міжклітинні з'єднання і припиняють втрату рідини. Особливо рекомендовані для найменших дітей (з 3 місяців).
Більшість цих лікарських засобів від діареї відпускаються в аптеці без рецептів. Однак в такому випадку батьки повинні розуміти, що відповідальність за стан здоров'я своєї дитини вони беруть на себе. Тому краще всього звернутися до лікаря. Він обов'язково розробить індивідуальну схему і підбере оптимальне дозування відповідно до віку маленького пацієнта. Також доктор порадить, що давати дитині після проносу, порекомендує дотримання дієти і скоректує режим дня.