Детальніше

Клосарт 50 мг таблетки №14х2

Обліковий номер: 360022

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Kusum Healthcare (Индия)

Виробник: Kusum Healthcare (Індия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/8765/01/02

Назва російською: Клосарт® таблетки, п/плен. обол., по 50 мг №28 (14х2)

Мiжнародна назва : Лозартан

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Лозартан калия

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

КЛОСАРТ&reg

(KLOSART)

Склад:

діюча речовина: losartan

1 таблетка містить лосартану калію 25 мг 50 мг або 100 мг

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна натрію кроскармелоза магнію стеарат кремнію діоксид колоїдний безводний Опадрай О3В 52014 жовтий*.

Лікарська форма. Таблетки вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки вкриті плівковою оболонкою жовтого кольору.

Фармакотерапевтична група. Прості препарати антагоністів ангіотензину ІІ.

Код АТХ С09С А01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

II (типу АТ1). Ангіотензин II що утворюється з ангіотензину I під час реакції з участю ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ кінінази II) є потужним вазоконстриктором первинним вазоактивним гормоном ренін-ангіотензинової системи та важливим компонентом патофізіологічних механізмів артеріальної гіпертензії. Ангіотензин II1

Лосартан та його активний метаболіт карбоксильна кислота блокують усі фізіологічно вагомі впливи ангіотензину ІІ незалежно від джерела або шляху синтезу.

1

1 такі як посилення впливів медіатором яких є брадикінін не асоційовані із застосуванням лозартану.

Під час застосування лосартану усунення негативної оборотної реакції ангіотензину ІІ на секрецію реніну призводить до підвищення активності реніну у плазмі крові. Таке підвищення активності призводить до зростання ангіотензину ІІ у плазмі крові. Хоча відбувається таке зростання антигіпертензивна активність і супресія концентрації альдостерону у плазмі крові зберігаються що свідчить про ефективну блокаду рецепторів ангіотензину ІІ. Після відміни лосартану активність реніну у плазмі крові і показники рівнів ангіотензину ІІ протягом 3 днів повертаються до початкових значень.

Як лосартан так і його основний метаболіт мають вищу спорідненість до АТ1 рецепторів ніж АТ2. Активний метаболіт у 10-40 разів активніший ніж лосартан.

Фармакокінетика.

Пацієнти літнього віку.

Достовірних змін фармакокінетичних характеристик у пацієнтів літнього віку з артеріальною гіпертензією порівняно з молодими пацієнтами не виявлено.

Стать.

Концентрації лосартану у плазмі крові у жінок з артеріальною гіпертензією у 2 рази перевищували дані показники у чоловіків. Залежності концентрації активного метаболіту від статі не виявлено.

Порушення функції печінки та нирок.

Концентрації лосартану та його активного метаболіту у плазмі крові у пацієнтів із порушеннями функції печінки у 1 7-5 разів перевищують ці показники у пацієнтів із незміненою функцією печінки.

Концентрації лосартану у плазмі крові пацієнтів із кліренсом креатиніну вище 10 мл/хв не відрізнялися від таких у здорових пацієнтів. Площа під кривою концентрації (ППК) у пацієнтів із тяжкими порушеннями функції нирок у 2 рази перевищувала ППК лосартану пацієнтів із нормальною функцією нирок. Плазмові концентрації активного метаболіту лосартану при цьому залишалися незмінними. Лосартан та його активний метаболіт неможливо вивести за допомогою гемодіалізу.

Фармакокінетика у дітей.

Активний метаболіт лосартану утворюється у пацієнтів усіх вікових груп. Показники фармакокінетики лосартану після перорального застосування приблизно аналогічні у новонароджених і дітей віком від 2 років дітей дошкільного шкільного віку і у підлітків. Фармакокінетичні показники метаболіту залежать більше від вікової групи особливо при порівнянні дітей дошкільного віку і підлітків. Експозиція у новонароджених і дітей до 2 років є порівняно високою.

Клінічні характеристики.

Показання.

  • Лікування есенціальної гіпертензії у дорослих а також у дітей віком від 6 років.
  • Зниження ризику розвитку інсульту у дорослих пацієнтів з артеріальною гіпертензією і гіпертрофією лівого шлуночка що підтверджено ЕКГ.

Протипоказання.

  • Гіперчутливість до діючої речовини та до будь-якої допоміжної речовини що входить до складу препарату.
  • Тяжкі порушення функції печінки.
  • 2

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Інші антигіпертензивні засоби можуть посилювати гіпотензивний ефект лосартану. Одночасне застосування з іншими препаратами що можуть індукувати таку побічну дію як артеріальна гіпотензія (трициклічні антидепресанти антипсихотичні засоби баклофен і аміфостин) може підвищувати ризик виникнення артеріальної гіпотензії.

Так само як і при застосуванні інших препаратів що блокують ангіотензин ІІ або його ефекти супутнє застосування препаратів що затримують калій в організмі (наприклад калійзберігаючих діуретиків: спіронолактону тріамтерену амілориду) або можуть підвищувати рівні калію (наприклад гепарин) добавок що містять калій або замінників солі що містять калій може призвести до підвищення вмісту калію у сироватці крові. Одночасне застосування таких засобів не рекомендоване.

Про оборотне підвищення концентрацій літію у сироватці крові а також про токсичність повідомлялося при одночасному застосуванні літію з інгібіторами АПФ. Одночасне застосування препаратів літію та лосартану слід проводити з обережністю. Якщо застосування такої комбінації вважається необхідним рекомендовано перевіряти рівні літію у сироватці крові протягом періоду лікування.

Особливості застосування.

Вагітність.

Гіперчутливість.

Ангіоневротичний набряк. Під час прийому препарату пацієнтам з ангіоневротичним набряком в анамнезі (набряки обличчя губ горла та/або язика) слід постійно контролювати їх загальний стан.

Артеріальна гіпотензія і водно-електролітний дисбаланс.

Електролітний дисбаланс.

Електролітний дисбаланс часто спостерігається у пацієнтів із порушенням функції нирок (з або без цукрового діабету) що слід брати до уваги. Слід також ретельно контролювати концентрації калію (можливість гіперкаліємії) у плазмі крові а також показники кліренсу креатиніну особливо у пацієнтів із серцевою недостатністю і кліренсом креатиніну 30-50 мл/хв.

Не рекомендується одночасне застосування лосартану і калійзберігаючих діуретиків добавок калію і замінників солі що містять калій.

Порушення функції печінки.

Беручи до уваги фармакокінетичні дані що вказують на істотне підвищення концентрації лосартану у плазмі крові хворих на цироз печінки слід розглянути питання щодо зниження дози для пацієнтів із наявністю в анамнезі порушень функції печінки. Немає досвіду застосування препарату пацієнтам із тяжкими порушеннями функції печінки.

Препарат не рекомендований для застосування дітям із порушеннями функції печінки.

Порушення функції нирок.

Препарати що впливають на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему можуть спричиняти підвищення рівнів сечовини крові та креатиніну сироватки крові у хворих із двобічним стенозом ниркових артерій зі стенозом ниркових артерій або зі стенозом артерії єдиної нирки. Ці зміни у функції нирок можуть бути оборотними після припинення терапії. Слід з обережністю застосовувати Клосарт пацієнтам із двобічним стенозом ниркових артерій або зі стенозом артерії єдиної нирки.

Застосування дітям із порушенням функції нирок.

2 оскільки немає відповідних даних щодо застосування.

Протягом періоду застосування Клосарту слід регулярно перевіряти функцію нирок оскільки можливе її погіршення. Особливо це стосується ситуацій коли Клосарт застосовувати при наявності інших патологічних станів (гарячка дегідратація) які можуть впливати на функцію нирок.

Одночасне застосування Клосарту та інгібіторів АПФ погіршує функцію нирок тому така комбінація не рекомендована.

Трансплантація нирки.

Немає досвіду щодо безпеки застосування лосартану пацієнтам яким щойно проведено трансплантацію нирки.

Первинний гіперальдостеронізм.

У пацієнтів із первинним гіперальдостеронізмом як правило не спостерігається ефекту при застосуванні препаратів що діють шляхом інгібіції ренін-ангіотензинової системи. Тому Клосарт не рекомендований для цієї групи пацієнтів.

Захворювання коронарних артерій та цереброваскулярні захворювання.

Як і при застосуванні інших антигіпертензивних препаратів надмірне зниження артеріального тиску у пацієнтів з ішемічними захворюваннями коронарних артерій та цереброваскулярними захворюваннями може призводити до розвитку інфаркту міокарда або інсульту.

Серцева недостатність.

Як і при застосуванні інших препаратів що впливають на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему у пацієнтів із серцевою недостатністю з/без порушення функції нирок існує ризик розвитку тяжкої артеріальної гіпотензії і (часто гострого) порушення функції нирок.

Стеноз аортального і мітрального клапанів обструктивна гіпертрофічна кардіоміопатія.

Як і при застосуванні інших вазодилататорів з особливою обережністю слід призначати Клосарт пацієнтам зі стенозом аортального і мітрального клапанів або обструктивною гіпертрофічною кардіоміопатією.

Інші застереження.

Як встановлено щодо інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту лосартан та інші антагоністи ангіотензину менш ефективні у пацієнтів негроїдної раси ніж у інших пацієнтів можливо через низьку активність реніну у пацієнтів з артеріальною гіпертензією які є представниками негроїдної раси.

Подвійна блокада ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (РААС)

2).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Відомо що застосування АРАІІ протягом II та III триместрів індукує фетотоксичність (послаблення функції нирок олігогідрамніон затримка осифікації кісток черепа) і неонатальну токсичність (ниркова недостатність артеріальна гіпотензія гіперкаліємія).

Якщо протягом II триместру вагітності застосовувалися АРАІІ рекомендовано провести ультразвукове обстеження для перевірки функції нирок і стану кісток черепа.

Стан новонароджених матері яких застосовували АРАІІ слід часто перевіряти щодо розвитку артеріальної гіпотензії.

Годування груддю. Оскільки немає інформації щодо застосування лозартану у період годування груддю не рекомендується призначати цей препарат. Бажане альтернативне лікування препаратами з краще вивченим профілем безпеки щодо годування груддю особливо у період новонародженості або якщо дитина недоношена.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Дані щодо впливу лосартану на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами обмежені. Слід враховувати можливість розвитку таких побічних реакцій як запаморочення та сонливість особливо на початку лікування та при підвищенні дози препарату.

Спосіб застосування та дози.

Таблетки приймати незалежно від прийому їжі запиваючи 1 склянкою води.

Артеріальна гіпертензія.

Клосартможна застосовувати у поєднанні з іншими антигіпертензивними препаратами особливо з діуретиками (наприклад гідрохлортіазидом).

Зазвичай початкова доза Клосарту становить 50 мг 1 раз на добу. Дозу можна збільшити до

100 мг 1 раз на добу залежно від того якими є показання артеріального тиску через 1 місяць після початку лікування. Клосарт

Серцева недостатність.

Зазвичай початкова доза лосартану для пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю становить 12 5 мг 1 раз на добу. Як правило доза титрується з тижневим інтервалом (тобто

Зниження ризику розвитку інсульту у пацієнтів з артеріальною гіпертензією і гіпертрофією лівого шлуночка що документально підтверджено за допомогою ЕКГ.

Зазвичай початкова доза становить 50 мг 1 раз на добу. Залежно від змін рівня артеріального тиску може бути необхідним призначення гідрохлоротіазиду у низькій дозі та/або дозу лосартану слід збільшити до 100 мг 1 раз на добу.

Окремі групи пацієнтів.

Застосування пацієнтам із нирковою недостатністю та пацієнтам яким проводять гемодіаліз.

При призначенні Клосарту пацієнтам із порушенням функції нирок а також пацієнтам яким проводять гемодіаліз початкову корекцію дози проводити не потрібно.

Застосування пацієнтам з порушенням функції печінки в анамнезі.

Для пацієнтів із порушенням функції печінки в анамнезі слід розглянути питання щодо призначення препарату у меншій дозі. Немає досвіду лікування пацієнтів із тяжкими порушеннями функції печінки тому Клосарт протипоказаний цій групі пацієнтів.

Застосування дітям віком від 6 років.

Клосарт не рекомендується застосовувати дітям із порушенням функції печінки.

Клосарт2 оскільки немає відповідних даних щодо такого застосування.

Застосування пацієнтам віком від 75 років.

Терапію слід розпочинати із дози 25 мг 1 раз на добу. Корекція дози зазвичай не потрібна.

Діти.

Безпека та ефективність застосування Клосарту дітям віком до 6 років не встановлені.

Передозування.

Симптоми передозування.

Дані щодо передозування лосартану обмежені. Найімовірнішими проявами передозування є гіпотензія і тахікардія брадикардія може бути наслідком парасимпатичної (вагусної) стимуляції.

Лікування. Лікування залежить від тривалості часу що минув після прийому препарату а також від характеру і тяжкості симптомів. Пріоритетною мірою має бути стабілізація функції серцево-судинної системи. Після перорального прийому лосартану показане застосування активованого вугілля у відповідній дозі. Пізніше слід часто контролювати основні показники життєдіяльності організму та коригувати при необхідності. Лосартан та його активні метаболіти не видаляються при проведенні гемодіалізу.

Побічні реакції.

З боку нервової системи: запаморочення сонливість головний біль безсоння м`язові судоми парестезії інсульт мігрень дисгевзія.

З боку органів слуху та лабіринту: вертиго дзвін у вухах.

З боку психіки: депресія.

З боку серця: пальпітація синкопе стенокардія тахікардія фібриляція передсердь.

З боку судинної системи: симптоматична гіпотензія (особливо у пацієнтів з внутрішньосудинною дегідратацією наприклад пацієнти з тяжкою серцевою недостатністю або при лікуванні діуретиками у високих дозах) дозозалежний ортостатичний ефект.

З боку травного тракту: абдомінальний біль диспепсія запор діарея панкреатит нудота блювання.

З боку гепатобіліарної системи: гепатит порушення функції печінки.

З боку респіраторної системи: кашель диспное нежить синусит фарингіт інфекція верхніх дихальних шляхів.

З боку нирок та сечовивідних шляхів: зміни функції нирок включаючи ниркову недостатність у пацієнтів групи ризику (такі зміни функції нирок можуть бути оборотними при припиненні терапії) інфекції сечовивідних шляхів.

З боку системи крові та лімфатичної системи: анемія тромбоцитопенія.

: астенія/слабкість недомагання набряки грипоподібні симптоми.

З боку шкіри та підшкірної клітковини

: біль у спині міалгія артралгія рабдоміоліз.

З боку репродуктивної системи і молочних залоз: еректильна дисфункція/імпотенція.

З боку імунної системи

Лабораторні показники: гіпоглікемія гіперкаліємія гіпонатріємія підвищення рівня АЛТ підвищення рівня сечовини крові креатиніну у сироватці крові.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

Таблетки по 25 мг по 50 мг.

По 14 таблеток у блістері по 1 по 2 або по 6 блістерів у картонній упаковці.

Таблетки по 100 мг.

По 14 таблеток у блістері по 1 по 2 або по 6 блістерів у картонній упаковці.

По 10 таблеток у блістері по 3 або по 10 блістерів у картонній упаковці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна 40020 м. Суми вул. Скрябіна 54.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Клосарт 50 мг таблетки №14х2

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Клосарт 50 мг таблетки №14х2

Обліковий номер : 360022

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Kusum Healthcare (Индия)

Виробник : Kusum Healthcare (Індия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/8765/01/02

Назва російською : Клосарт® таблетки, п/плен. обол., по 50 мг №28 (14х2)

Мiжнародна назва : Лозартан

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Лозартан калия

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО