Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Карведилол-Зентива 25 мг таблетки №30
27,70 ₴
Zentiva (Чешская Республика)
Код товару:
238983
У список

Карведилол-Зентива 25 мг таблетки №30

Немає в наявності
27,70 ₴
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Zentiva (Чешская Республика)
шт. 3
Діюча речовина препарату Карведилол
Назва (рус) Карведилол-зентива таблетки по 25 мг №30 (10х3)
Назва Карведилол
Форма продукту Капсулы
Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу


КАРВЕДИЛОЛ-ЗЕНТІВА

(CARVEDILOL-ZENTIVA)


Склад:

діюча речовина: карведилол

1 таблетка містить карведилолу 6 25 мг 12 5 мг або 25 мг

допоміжні речовини:

Карведилол-Зентіва таблетки по 6 25 мг: сахароза повідон лактози моногідрат кремнію діоксид колоїдний безводний натрію кроскармелоза магнію стеарат заліза оксид жовтий (Е 172)

Карведилол-Зентіва таблетки по 12 5 мг: сахароза повідон лактози моногідрат кремнію діоксид колоїдний безводний натрію кроскармелоза магнію стеарат заліза оксид жовтий (Е 172) заліза оксид червоний (Е 172)

Карведилол-Зентіва таблетки по 25 мг: сахароза повідон лактози моногідрат кремнію діоксид колоїдний безводний натрію кроскармелоза магнію стеарат заліза оксид жовтий (Е 172) заліза оксид червоний (Е 172).


Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості:

Карведилол-Зентіва таблетки по 6 25 мг: жовті злегка плямисті таблетки з розподільчою рискою типу « карате» з одного боку та гравіюванням « 6» з іншого боку

Карведилол-Зентіва таблетки по 12 5 мг: коричнювато-жовті злегка плямисті таблетки з розподільчою рискою типу « карате» з одного боку та гравіюванням « 12» з іншого боку

Карведилол-Зентіва таблетки по 25 мг: коричнювато-жовті злегка плямисті таблетки з розподільчою рискою типу « карате» з одного боку та гравіюванням « 25» з іншого боку.


Фармакотерапевтична група. Сполучені блокатори альфа- і бета-адренорецепторів.

Код АТХ C07A G02.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Карведилол є вазодилататором неселективним бета-адреноблокатором з антиоксидантними властивостями. Судинорозширювальна дія відбувається головним чином завдяки селективному блокуванню альфа-1-адренорецепторів. Карведилол зменшує периферичний судинний опір завдяки розширенню судин та пригніченню активності ренін-ангіотензин-альдостеронової системи в результаті блокування бета-адренорецепторів. Активність реніну плазми при цьому знижується тому затримка рідини в організмі спостерігається лише у поодиноких випадках.

Карведилол не має власної симпатоміметичної активності і подібно до пропранололу виявляє мембраностабілізуючі властивості.

Карведилол є рацемічною сумішшю 2 стереоізомерів. На моделях лабораторних тварин було продемонстровано що обидва стереоізомери мають альфа-адреноблокуючі властивості. Бета-адреноблокуючі ефекти не є селективним щодо бета-1 та бета-2 адренорецепторів і пов&rsquo язані із лівообертаючим стереоізомером карведилолу.

Карведилол діє як потужний антиоксидант зменшує кількість активних кисневих радикалів. Антиоксидантні властивості карведилолу та його метаболітів були продемонстровані у ході досліджень на тваринах in vitro та in vivo і на різних видах людських клітин in vitro.

Клінічні дослідження вказують на те що судинорозширювальні і бета-адреноблокуючі властивості карведилолу призводять до розвитку нижчезазначених ефектів.

У хворих на артеріальну гіпертензію зниження артеріального тиску не супроводжується одночасним підвищенням загального периферичного судинного опору яке спостерігається при прийомі істинних бета-адреноблокаторів. ЧСС знижується незначною мірою. Ниркова перфузія і функція нирок залишаються незмінними. Оскільки периферичний кровообіг також не змінюється то відчуття холоду у кінцівках (яке часто спостерігається при застосуванні істинних бета-адреноблокаторів) спостерігається рідко.

У пацієнтів з ішемічною хворобою серця карведилол продемонстрував протиішемічні та антиангінальні ефекти які зберігаються при тривалому застосуванні препарату. Карведилол зменшує перед- і післянавантаження на серце.

У пацієнтів із порушенням функції лівого шлуночка або хронічною серцевою недостатністю препарат сприятливо впливає на гемодинамічні показники та поліпшує показники фракції викиду лівого шлуночка.

Під час лікування карведилолом співвідношення ліпопротеїнів високої щільності до ліпопротеїдів низької щільності (ЛПВЩ/ЛПНЩ) залишається нормальним. Електролітний баланс не порушується.

Фармакокінетика.

У чоловіків абсолютна біологічна доступність карведилолу становить майже 25 %. Максимальна концентрація у сироватці крові досягається приблизно через 1 годину після перорального прийому препарату. Співвідношення між дозою препарату та його концентрацією у сироватці крові є лінійним. Прийом їжі не впливає на біологічну доступність та максимальну концентрацію препарату у сироватці крові однак збільшує час до досягнення максимальної концентрації препарату в крові. Карведилол є високоліпофільною сполукою: зв&rsquo язування з білками плазми становить майже 98-99 %. Об&rsquo єм розподілу становить приблизно 2 л/кг але у пацієнтів з цирозом печінки він більший. Досліди на тваринах продемонстрували ентерогепатичну циркуляцію вихідної речовини.

Середній біологічний період напіввиведення карведилолу становить від 6 до 10 год. Плазмовий кліренс становить близько 590 мл/хв. Виведення відбувається переважно з жовчю та калом. Невелика частина дози виводиться нирками у вигляді різних метаболітів.

Карведилол інтенсивно метаболізується з утворенням цілої низки метаболітів які виводяться переважно з жовчю. Карведилол метаболізується головним чином у печінці в першу чергу шляхом зв&rsquo язування з глюкуроновою кислотою. Деметилювання і гідроксилювання фенольного кільця призводять до утворення 3 активних метаболітів які мають бета-адреноблокуючу активність. Згідно з даними доклінічних досліджень 4-гідроксифенольний метаболіт як бета-адреноблокатор майже у 13 разів активніший ніж карведилол. Порівняно з карведилолом ці три активні метаболіти мають слабку судинорозширювальну дію. У людини їх концентрації в 10 разів нижчі ніж концентрації вихідної сполуки. Крім цього два гідроксикарбазольні метаболіти карведилолу є винятково потужними антиоксидантами антиоксидантна активність яких у 30-80 разів перевищує таку у карведилолу.

Вік не впливає на фармакокінетику препарату: у пацієнтів літнього віку рівні карведилолу в плазмі крові приблизно на 50 % вищі порівняно із такими у молодих пацієнтів. У одному із досліджень серед пацієнтів які страждають на цироз печінки біологічна доступність карведилолу була у 4 рази вищою а максимальна концентрація у плазмі була у 5 разів вищою ніж у здорових осіб.

Надходили повідомлення про те що у пацієнтів з артеріальною гіпертензією які мають помірну (кліренс креатиніну 20-30 мл/хв) або тяжку ниркову недостатність (кліренс креатиніну < 20 мл/хв) спостерігалося зростання концентрації карведилолу у плазмі на 40-55  % порівняно з такою у пацієнтів з артеріальною гіпертензією функція нирок у яких знаходиться в межах норми.


Клінічні характеристики.

Показання.

-            Есенціальна гіпертензія.

-            Хронічна стабільна стенокардія.

-            Як додаткове лікування при хронічній серцевій недостатності від помірного до тяжкого ступеня.


Протипоказання.

-            Декомпенсована серцева недостатність &ndash серцева недостатність ІV класу за класифікацією Нью-Йоркської асоціації кардіологів (NYHA ІV) яка вимагає внутрішньовенного введення інотропних засобів

-            дисфункція печінки яка супроводжується клінічними проявами

-            підвищена чутливість до діючої речовини або допоміжних речовин що входять до складу препарату

-            бронхоспазм або бронхіальна астма в анамнезі

-            атріовентрикулярна блокада ІІ та ІІІ ступеня крім випадків коли встановлений постійний кардіостимулятор

-            тяжка брадикардія (ЧСС < 50 ударів на хвилину)

-            кардіогенний шок

-            синдром слабкості синусного вузла (в тому числі синоатріальна блокада)

-            тяжка артеріальна гіпотензія (систолічний артеріальний тиск менше 85 мм рт. ст.).

-            феохромоцитома (за винятком випадків коли вона належним чином контролюється при застосуванні альфа-блокаторів)

-            стенокардія Принцметала

-            супутнє застосування інгібіторів МАО (за винятком інгібіторів МАО-В)

-            тяжке порушення периферичного кровообігу легеневе серце легенева гіпертензія

-            супутнє внутрішньовенне введення верапамілу дилтіазему або інших антиаритмічних засобів (особливо антиаритмічних засобів класу I)

-            метаболічний ацидоз.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Фармакокінетичні взаємодії

Карведилол є субстратом а також інгібітором P-глікопротеїну. У зв&rsquo язку з цим при одночасному застосуванні з карведилолом лікарських засобів які переносяться
P-глікопротеїном їхня біодоступність може збільшуватися. Крім того біодоступність карведилолу може змінюватися при застосуванні індукторів або інгібіторів P-глікопротеїну.


Інгібітори а також індуктори ізоферментів CYP2D6 та CYP2C9 можуть змінювати системний та/або пресистемний метаболізм карведилолу зі стереоселективністю що призводить до збільшення або зменшення плазмових концентрацій R- та S-енантіомерів карведилолу. Деякі приклади цього які спостерігалися у пацієнтів та здорових осіб зазначені нижче але цей перелік не є вичерпним.


Дигоксин

При одночасному застосуванні дигоксину та карведилолу концентрація дигоксину у плазмі крові збільшувалася приблизно на 15 %. І дигоксин і карведилол уповільнюють атріовентрикулярну провідність. Тому рекомендується посилений контроль рівнів дигоксину в плазмі крові на початку лікування під час коригування дози або при відміні карведилолу (див. розділ « Особливості застосування» ).


Рифампіцин

У ході дослідження з участю 12 здорових осіб у результаті застосування рифампіцину плазмові рівні карведилолу зменшувалися приблизно на 70 % найбільш імовірно через індукування P-глікопротеїну в результаті якого абсорбція карведилолу в кишечнику зменшувалася.


Циклоспорин

У ході двох досліджень із пероральним застосуванням циклоспорину з участю пацієнтів які перенесли трансплантацію серця і нирок було показано що після початку терапії карведилолом плазмові концентрації циклоспорину у таких пацієнтів збільшувалися. Приблизно у 30 % цих пацієнтів була необхідна корекція дози циклоспорину для того щоб утримати його плазмову концентрацію у межах терапевтичного діапазону тоді як у решти популяції потреби в корекції дози не було. В середньому дозу циклоспорину для таких пацієнтів доводилося зменшувати приблизно на 20 %. Надати точні рекомендації щодо того на яку величину слід зменшувати дозу неможливо через велику міжіндивідуальну варіабельність. Рекомендується ретельно контролювати концентрації циклоспорину у плазмі крові після початку терапії карведилолом та відкоригувати дозу циклоспорину належним чином.


Аміодарон

У пацієнтів із серцевою недостатністю на тлі застосування аміодарону кліренс
S-енантіомерів карведилолу знижувався імовірно через інгібування ізоферменту CYP2C9. Середні концентрації R-енантіомерів карведилолу в плазмі крові не змінювалися. Таким чином існує потенційний ризик збільшення блокади бета-адренорецепторів спричинений збільшенням концентрації S-енантіомерів карведилолу в плазмі крові.


Флуоксетин

У ході рандомізованого перехресного дослідження з участю 10 пацієнтів із серцевою недостатністю на тлі одночасного застосування флуоксетину який є потужним інгібітором CYP2D6 спостерігалося стереоселективне інгібування метаболізму карведилолу при цьому середнє значення AUC для R(+) енантіомерів збільшувалося на 77 %. Однак будь-якої різниці в профілі небажаних реакцій значеннях артеріального тиску або ЧСС у різних групах лікування не спостерігалося.


Циметидин

При одночасному застосуванні циметидину сироваткові рівні карведилолу можуть збільшуватися.


Фармакодинамічні взаємодії

Інсулін та пероральні протидіабетичні засоби

Бета-блокатори можуть посилювати цукрознижуючий ефект інсуліну та пероральних протидіабетичних препаратів. Ознаки гіпоглікемії можуть бути замасковані або ослаблені (особливо це стосується тахікардії). У зв&rsquo язку з цим у пацієнтів які отримують інсулін чи пероральні протидіабетичні препарати рекомендується регулярно контролювати рівень глюкози в крові.


Препарати які зменшують рівні катехоламінів

У пацієнтів які отримують одночасно і препарат з бета-блокуючими властивостями і препарат здатний зменшувати рівні катехоламінів (наприклад резерпін гуанетидин метилдопа гуанфацин та інгібітори моноаміноксидази) може спостерігатися додаткове зниження ЧСС. Слід ретельно спостерігати за станом пацієнтів для своєчасного виявлення ознак артеріальної гіпотензії та/або важкої брадикардії. Рекомендується виконувати контроль основних показників життєдіяльності.


Дигоксин

Одночасне застосування бета-блокаторів та дигоксину може призводити до адитивного ефекту у вигляді подовження часу атріовентрикулярної провідності.


Верапаміл дилтіазем аміодарон або інші протиаритмічні засоби

Одночасне застосування цих засобів одночасно з карведилолом підвищує ризик розладів з боку атріовентрикулярної провідності та може провокувати виражену артеріальну гіпотензію і серцеву недостатність. Внутрішньовенне введення цих препаратів сумісно з прийомом карведилолу протипоказане (див. розділ « Особливості застосування» ).


Клонідин

Клонідин при одночасному застосуванні з препаратами з бета-блокуючими властивостями може потенціювати ефекти зниження артеріального тиску та частоти серцевих скорочень. При відміні одночасної терапії препаратами з бета-блокуючими властивостями та клонідином першим слід відміняти бета-блокатор. Через декілька днів після цього можна відміняти терапію клонідином поступово зменшуючи його дозу.


Блокатори кальцієвих каналів (див. розділ « Особливості застосування» )

При одночасному застосуванні карведилолу та дилтіазему спостерігалися окремі випадки розладів провідності (рідко &mdash з гемодинамічними наслідками). Як і у випадку з іншими бета-блокаторами при пероральному застосуванні карведилолу одночасно з блокаторами кальцієвих каналів типу верапамілу або дилтіазему рекомендується ретельний контроль даних ЕКГ та показників артеріального тиску. Не слід застосовувати ці засоби внутрішньовенно в один і той самий час.


Антигіпертензивні засоби

Як і інші бета-блокатори карведилол може потенціювати ефект інших одночасно застосованих препаратів які мають антигіпертензивну дію (наприклад антагоністів альфа-1-адренорецепторів) або профіль небажаних реакцій яких включає артеріальну гіпотензію.


Засоби для анестезії

При проведенні анестезії слід ретельно контролювати основні показники життєдіяльності беручи до уваги можливість синергізму негативного інотропного або гіпотензивного ефектів карведилолу та засобів для анестезії (див. розділ « Протипоказання» ).


НПЗП

Одночасне застосування нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) та бета-адреноблокаторів може призводити до підвищення артеріального тиску і послаблення його контролю.


Бронходилататори &ndash бета-агоністи

Некардіоселективні бета-блокатори перешкоджають прояву ефектів бронходилататорів &ndash бета-агоністів. Рекомендується ретельний контроль стану пацієнтів.


Дигідропіридини

Одночасне застосування дигідропіридинів та карведилолу потребує ретельного медичного спостереження оскільки при застосуванні такої комбінації спостерігалися випадки розвитку серцевої недостатності та важкої артеріальної гіпотензії.


Естрогени і кортикостероїди

Антигіпертензивний ефект карведилолу зменшується внаслідок затримки рідини та натрію в організмі.

Ерготамін

Посилюється судинозвужувальний ефект.


Нервово-м&rsquo язові блокатори

Посилюється блокада нервово-м&rsquo язової провідності.


Слід з обережністю застосовувати карведилол одночасно з такими лікарськими засобами:

-      з нітратами та антигіпертензивними засобами (клонідин гуанетидин резерпін альфа-метилдопа гуанфацин) через посилення гіпотензивної дії і зменшення ЧСС

-      із засобами що впливають на ЦНС (снодійні транквілізатори трициклічні антидепресанти та етиловий спирт) &ndash через можливість взаємного посилення ефектів

-      з альфа- і бета-симпатоміметиками (через можливий розвиток артеріальної  гіпертензії вираженої рефлекторної брадикардії та асистолії а також зменшення бета-адреноблокуючої дії карведилолу)

-      з похідними ксантину (амінофілін теофілін) &ndash через зменшення бета-адреноблокуючої дії

-      з інгібіторами моноамінооксидази (за винятком інгібіторів МАО-В)) слід встановити ретельний контроль щодо проявів гіпотензії та/або тяжкої брадикардії.


Особливості застосування.

Слід з особливою обережністю застосовувати препарат при наступних станах: блокада правої ніжки пучка Гіса гострий кардит порушення функції клапанів серця та гемодинамічні порушення.


Педіатрична популяція

Безпечність та ефективність карведилолу у пацієнтів віком до 18 років не встановлені.


Карведилол слід з обережністю призначати пацієнтам із хронічною серцевою недостатністю які отримують дигоксин діуретики та/або інгібітори АПФ оскільки дигоксин та карведилол уповільнюють атріовентрикулярну провідність.


Терапію необхідно розпочинати під спостереженням лікаря в умовах стаціонару. Терапію слід розпочинати лише тоді коли стан пацієнта залишається стабільним у результаті застосування стандартної базисної терапії протягом щонайменше 4 тижнів. У пацієнтів з декомпенсацією необхідно відновити компенсацію стану. За станом пацієнтів з важкою серцевою недостатністю дефіцитом солей в організмі та гіповолемією пацієнтів літнього віку або пацієнтів з низьким базовим артеріальним тиском на слід ретельно спостерігати протягом приблизно 2 годин після прийому першої дози препарату або після підвищення його дози через можливість виникнення артеріальної гіпотензії. При артеріальній гіпотензії спричиненій надмірною вазодилатацією спочатку зменшують дозу діуретика. Якщо незважаючи на це симптоми зберігаються можна зменшити дозу будь-якого із призначених інгібіторів АПФ. На початку терапії або при підвищенні дози карведилолу шляхом титрування може спостерігатися посилення симптомів серцевої недостатності або затримки рідини в організмі. У цих випадках дозу діуретика слід збільшити. Однак іноді може виникнути необхідність зменшити дозу карведилолу або відмінити його зовсім. Дозу карведилолу не можна підвищувати до того часу поки не будуть усунуті симптоми спричинені посиленням серцевої недостатності або артеріальна гіпотензія спричинена вазодилатацією.


Хронічна застійна серцева недостатність

У пацієнтів із застійною серцевою недостатністю під час збільшення дози карведилолу шляхом титрування можуть посилюватися симптоми серцевої недостатності або затримки рідини в організмі. При виникненні таких симптомів дозу діуретика слід збільшити а дозу карведилолу рекомендується не збільшувати поки не буде досягнуто клінічної стабільності стану пацієнта. У деяких випадках може знадобитися зменшення дози карведилолу або в рідкісних випадках тимчасово припинити його застосування. Однак подібні епізоди не виключають можливості подальшого успішного титрування карведилолу. В комбінації з глікозидами наперстянки карведилол слід застосовувати з обережністю оскільки і глікозиди наперстянки і карведилол уповільнюють атріовентрикулярну провідність.


Функція нирок при застійній серцевій недостатності

Під час терапії карведилолом у пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю і низьким артеріальним тиском (систолічний артеріальний тиск <   100 мм рт. ст.) з ішемічною хворобою серця та дифузним захворюванням судин та/або у пацієнтів які вже мають ниркову недостатність може виникати оборотне зниження функції нирок.

У пацієнтів які мають хронічну серцеву недостатність і фактори ризику її розвитку при збільшенні дози слід ретельно контролювати функцію нирок. Як тільки буде діагностовано погіршення функції нирок лікування карведилолом необхідно одразу припинити або зменшити його дозу.


Дисфункція лівого шлуночка після гострого інфаркту міокарда

Перед початком терапії карведилолом стан пацієнта має бути клінічно стабільним. Застосування інгібіторів АПФ слід розпочати не менше ніж за 48 годин до першого прийому карведилолу при цьому доза інгібітора АПФ має бути стабільною не менш ніж за 24 години до першого прийому карведилолу.


Хронічне обструктивне захворювання легень

Пацієнтам із хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) із бронхоспастичним компонентом які не отримують пероральних або інгаляційних протиастматичних препаратів карведилол слід застосовувати з обережністю і лише в тому випадку коли потенційна користь від його застосування перевищує потенційний ризик.

У пацієнтів схильних до виникнення бронхоспазму в результаті можливого підвищення опору дихальних шляхів може розвинутися респіраторний дистрес-синдром. За станом таких пацієнтів потрібно ретельно спостерігати на початку лікування і при збільшенні дози карведилолу. При появі перших ознак бронхоспазму дозу карведилолу необхідно зменшити.


Цукровий діабет

Застосовувати карведилол пацієнтам із цукровим діабетом слід з обережністю оскільки ранні ознаки та симптоми гострої гіпоглікемії можуть бути замасковані або послаблені. У пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю та цукровим діабетом застосування карведилолу може супроводжуватися погіршенням контролю рівня глюкози в крові.

У зв&rsquo язку з цим на початку терапії карведилолом або при збільшенні його дози необхідно регулярно контролювати рівень глюкози в крові та бути готовими вжити відповідні заходи при можливому розвитку гіпоглікемії.


Захворювання периферичних судин

Пацієнтам із захворюванням периферичних судин карведилол слід застосовувати з обережністю оскільки бета-блокатори можуть провокувати або загострювати симптоми артеріальної недостатності.


Феномен Рейно

У пацієнтів із розладами периферичного кровообігу (наприклад із феноменом Рейно) карведилол слід застосовувати з обережністю через можливе загострення симптомів цих розладів.


Тиреотоксикоз

При раптовій відміні препарату можливе посилення тиреотоксикозу і розвиток тиреотоксичного кризу.


Анестезія та серйозні хірургічні операції

Рекомендується виявляти обережність пацієнтам у яких планується загальне хірургічне втручання у зв&rsquo язку з наявністю синергізму між негативними інотропними ефектами карведилолу та засобами для анестезії.


Брадикардія

Карведилол може спричинити брадикардію. Якщо ЧСС пацієнта менше 55 ударів на хвилину дозу карведилолу необхідно зменшити.


Гіперчутливість

Слід з обережністю застосовувати карведилол пацієнтам із серйозними реакціями гіперчутливості в анамнезі а також пацієнтам які проходять курс десенсибілізації оскільки бета-блокатори можуть підвищувати чутливість до алергенів та ступінь серйозності анафілактичних реакцій.


Псоріаз

Пацієнтам які мають в анамнезі псоріаз асоційований із застосуванням бета-блокаторів карведилол слід призначати лише після ретельної оцінки співвідношення « користь/ризик» такого лікування.


Одночасне застосування блокаторів кальцієвих каналів

Для пацієнтів які одночасно з карведилолом отримують блокатори кальцієвих каналів типу верапамілу або дилтіазему чи інші протиаритмічні засоби необхідний ретельний контроль даних ЕКГ та показників артеріального тиску.


Карведилол слід з обережністю застосовувати пацієнтам із лабільною або вторинною артеріальною гіпертензією.


Феохромоцитома

Лікування карведилолом хворих зі встановленою феохромоцитомою не слід розпочинати до відповідної терапевтичної блокади альфа-адренорецепторів.


Стенокардія Принцметала

У хворих на стенокардію Принцметала неселективні бета-адреноблокатори можуть спричинити біль у грудях (альфа1-адреноблокуючий ефект карведилолу може запобігти цьому але немає достатнього клінічного досвіду застосування карведилолу при стенокардії Принцметала).

Контактні лінзи

Пацієнтів які користуються контактними лінзами необхідно попередити про можливість зменшення сльозовиділення.


Синдром відміни препарату

При різкому припиненні лікування карведилолом (як і іншими бета-блокаторами) може виникати пітливість тахікардія задишка посилення стенокардії і навіть інфаркт міокарда та шлуночкові аритмії. На найбільший ризик наражаються ті пацієнти зі стенокардією у яких може виникнути серцевий напад. Дозу необхідно зменшувати поступово протягом
1-2 тижнів. Якщо необхідно можна одночасно розпочати замісну терапію для запобігання загострення захворювання. Якщо лікування було тимчасово припинено більш ніж на 2 тижні то його поновлення слід проводити починаючи з найнижчої дози.


Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам які страждають на депресію метаболічний ацидоз та міастенію ґравіс.


Сахароза

Цей лікарський засіб містить сахарозу. Не слід застосовувати цей препарат пацієнтам із такими рідкісними спадковими захворюваннями як непереносимість фруктози синдром мальабсорбції глюкози-галактози або сахаразо-ізомальтазна недостатність.


Лактози моногідрат

Цей лікарський засіб містить лактозу. Не слід застосовувати цей засіб пацієнтам з такими рідкісними спадковими захворюваннями як непереносимість галактози лактазна недостатність саамів або синдром мальабсорбції глюкози-галактози.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

На даний час немає досвіду клінічного застосування карведилолу вагітним жінкам.


Дані досліджень на тваринах є недостатніми для того щоб робити будь-які висновки про ефекти на перебіг вагітності розвиток ембріона/плода пологи та постнатальний розвиток потомства (див. розділ « Фармакологічні властивості» ). Потенційний ризик для людини
не відомий.


Не слід застосовувати карведилол у період вагітності за винятком випадків коли потенційна користь від такої терапії перевищує потенційний ризик.

Препарат слід відмінити за 2-3 дні до дня коли очікуються пологи. Якщо це неможливо необхідно ретельно спостерігати за новонародженою дитиною протягом перших 2-3 днів життя.


Бета-блокатори зменшують плацентарний кровотік що може призвести до внутрішньоутробної загибелі плода народження недоношеної дитини або передчасних пологів. Крім того спостерігалися побічні ефекти (переважно гіпоглікемія та брадикардія) у плода та новонародженої дитини. Також може підвищуватися ризик розвитку серцевих та респіраторних ускладнень у новонародженої дитини у постнатальному періоді. Під час досліджень проведених на тваринах доказових даних існування тератогенних ефектів карведилолу виявлено не було.

Явища ембріотоксичності спостерігалися лише у кроликів при застосуванні високих доз препарату. Однак значущість цих даних для людини не відома.

Результати досліджень на тваринах вказують на те що карведилол чи його метаболіти екскретуються в материнське молоко. Здатність карведилолу проникати в грудне молоко людини не встановлена. У зв&rsquo язку з цим під час терапії карведилолом грудне годування дитини не рекомендується.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Жодних досліджень з вивчення впливу карведилолу на здатність пацієнта керувати транспортними засобами або працювати з механізмами не проводилися.

Реакції на карведилол мають велику міжіндивідуальну варіабельність (наприклад запаморочення втомлюваність) тому здатність пацієнта керувати транспортними засобами працювати з механізмами або працювати самостійно може знижуватися. Особливо це стосується періодів початку терапії збільшення дози переведення пацієнта на інші препарати та випадків споживання алкоголю на тлі прийому препарату.


Спосіб застосування та дози.

Таблетки слід приймати під час їди та запивати достатньою кількістю рідини.

Есенціальна гіпертензія.

Рекомендована частота прийому препарату - 1 раз на добу.

Рекомендована початкова доза становить 12 5 мг 1 раз на добу протягом перших двох днів лікування. Потім рекомендована доза препарату становить 25 мг на добу. У разі необхідності дозу можна поступово підвищувати не менше ніж з двотижневим інтервалом до досягнення максимальної рекомендованої дози 50 мг на добу яку приймають за один раз або розподіляють на два прийоми.

Препарат можна застосовувати як у вигляді монотерапії так і у комбінації з іншими антигіпертензивними препаратами особливо тіазидними діуретиками.

Пацієнти літнього віку

Рекомендована доза на початку лікування становить 12 5 мг 1 раз на добу. У разі якщо досягнутий ефект є незадовільним дозу можна поступово підвищувати не менше ніж з двотижневим інтервалом  до досягнення максимальної рекомендованої добової дози 50 мг.

Хронічна стабільна стенокардія.

Рекомендована доза на початку лікування становить 12 5 мг 2 рази на добу протягом перших двох днів лікування. Потім рекомендована доза препарату становить 25 мг 2 рази на добу. У разі необхідності дозу можна підвищувати не менше ніж з двотижневим інтервалом до досягнення максимальної рекомендованої добової дози 100 мг яку розподіляють на два прийоми.

Пацієнти літнього віку

Рекомендована початкова доза становить 12 5 мг 2 рази на добу протягом двох днів.

Потім лікування продовжують у дозі 25 мг 2 рази на добу яка є рекомендованою максимальною добовою дозою.

Хронічна серцева недостатність.

Дозу препарату потрібно встановлювати індивідуально а її поступове підвищення слід проводити під ретельним наглядом лікаря.

Карведилол можна застосовувати як доповнення до стандартної терапії але його також можна застосовувати пацієнтам з непереносимістю інгібіторів АПФ або тим пацієнтам які отримують препарати наперстянки гідралазин або нітрати.

Пацієнти які приймають дигоксин діуретики або інгібітори АПФ повинні отримувати ці препарати у попередньо встановленій дозі ще до початку лікування карведилолом.

Рекомендована доза на початку лікування становить 3 125 мг 2 рази на добу протягом двох тижнів лікування. Якщо ця доза добре переноситься пацієнтом її можна поступово підвищувати не менше ніж з двотижневим інтервалом спочатку до 6 25 мг 2 рази на добу потім &ndash до 12 5 мг 2 рази на добу та зрештою &ndash до 25 мг 2 рази на добу. Дозу слід підвищувати до найвищої дози яку добре переносить пацієнт.

Максимальна рекомендована доза становить 25 мг 2 рази на добу для всіх пацієнтів з тяжкою

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Розшифрувати рецепт
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку