Детальніше

Індапамід-Ратіофарм SR 1,5 мг таблетки №30

Обліковий номер: 357263

Товару немає в наявності

Виробник: Ratiopharm (Германия)

Назва російською: Индапамид-ратиофарм sr таблетки, п/плен. обол., прол./д. по 1,5 мг №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Індапамід

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Индапамид

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ІНДАПАМІД-РАТІОФАРМ SR

(INDAPAMID-RATIOPHARM SR)

Склад:

діюча речовина: Індапамід

1 таблетка містить індапаміду 1 5 мг

допоміжні речовини: лактози моногідрат гіпромелоза кремнію діоксид колоїдний безводний магнію стеарат гліцерин титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма. Таблетки вкриті плівковою оболонкою пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група. Засоби що впливають на серцево-судинну систему. Нетіазидні діуретики з помірно вираженою активністю. Індапамід. Код АТС С03В А11.

Клінічні характеристики.

Показання.

Есенціальна гіпертензія.

Протипоказання.

Спосіб застосування та дози.

Для перорального застосування: 1 таблетка на добу бажано вранці. Таблетки слід ковтати цілими не розжовуючи запивати водою.

Максимальна добова доза 1 5 мг індапаміду (1 таблетка). Підвищення дози препарату не призводить до підвищення антигіпертензивного ефекту але спричиняє збільшення його діуретичної дії.

Ниркова недостатність

Літній вік

У пацієнтів літнього віку рівень креатиніну у плазмі крові повинен відповідати віку масі тіла та статі. Пацієнтам літнього віку індапамід можна призначати якщо функція нирок не порушена або якщо порушення є незначними.

Пацієнти із порушенням функції печінки

У разі тяжкого порушення функції печінки лікування препаратом протипоказане.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально.

Побічні реакції.

Більшість небажаних ефектів як клінічних так і з боку лабораторних показників є дозозалежними. Тіазидоподібні діуретики у тому числі індапамід можуть спричинити небажані ефекти зазначені нижче.

З боку системи крові та лімфатичної системи: тромбоцитопенія лейкопенія агранулоцитоз апластична анемія гемолітична анемія.

Порушення з боку імунної системи: реакції гіперчутливості переважно дерматологічні реакції особливо у пацієнтів схильних до алергічних та астматичних реакцій.

Порушення метаболізму: гіперкальціємія гіпокаліємія.

Гіпонатріємія з гіповолемією може призвести до виникнення дегідратації та ортостатичної гіпотензії. Супутня втрата іонів хлору може спричинити вторинний компенсаторний метаболічний алкалоз. Можливе збільшення рівня сечової кислоти та глюкози у плазмі крові під час лікування тіазидними діуретиками: слід зважити доцільність призначення цих діуретиків пацієнтам із подагрою та цукровим діабетом.

З боку нервової системи: запаморочення втомлюваність головний біль парестезія непритомність.

З боку серцево-судинної системи:torsades de pointes

З боку шлунково-кишкового тракту: блювання нудота запор сухість у роті панкреатит.

Гепатобіліарні порушення: порушення функції печінки. При печінковій недостатності можливе виникнення печінкової енцефалопатії гепатит.

З боку шкіри та підшкірної тканини:

З боку нирок та сечовивідних шляхів: ниркова недостатність.

Загальні порушення: підвищена втомлюваність.

Дослідження:

Передозування.

27 разових терапевтичних доз.

Ознаки передозування мають прояви водно-електролiтних розладiв (гiпонатрiємiя гiпокалiємiя). Клiнiчно до них належать нудота блювання артеріальна гiпотензiя судоми запаморочення сплутаність свідомості сонливiсть полiурiя або олiгурiя аж до анурiї (внаслiдок гiповолемiї).

Лікування. Необхідно вивести препарат з організму: промити шлунок призначити активоване вугілля та відновити водно-електролітний баланс в умовах стаціонару. Симптоматична терапія.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Слід уникати призначення діуретиків вагітним жінкам та ніколи не застосовувати їх для лікування фізіологічних набряків вагітних. Діуретики можуть призвести до фетоплацентарної ішемії з ризиком затримки росту плода.

Під час періоду годування груддю застосування індапаміду протипоказане через наявність даних щодо його проникнення у грудне молоко.

Діти.

Індапамід не рекомендовано застосовувати дітям через недостатню кількість даних щодо безпеки та ефективності для цієї групи пацієнтів.

Особливості застосування.

Пацієнти із порушенням функції печінки

При наявності порушень функції печінки тіазидні діуретики можуть спричинити печінкову енцефалопатію. У цьому разі слід негайно припинити застосування діуретиків.

Пацієнти літнього віку

Пацієнти з нирковою недостатністю

Фоточутливість

На фоні застосування індапаміду відмічені випадки фоточутливості. Якщо під час лікування спостерігається реакція фоточутливості рекомендується припинити терапію. У випадку необхідності у відновленні терапії індапамідом рекомендується забезпечити захист ділянок що перебувають під впливом сонця чи штучного ультрафіолетового опромінення.

Водно-електролітний баланс

Натрій плазми крові.

Перед початком лікування необхідно провести контроль рівня натрію плазми крові та надалі контролювати його регулярно.

Будь-які діуретики можуть спричинити гіпонатріємію що іноді має серйозні наслідки. Зниження рівнів натрію плазми крові може бути безсимптомним тому важливо проводити регулярний моніторинг даного показника. Його необхідно проводити частіше у хворих літнього віку та хворих з цирозом печінки.

Калій плазми крові.

пацієнтів з недостатнім харчуванням та/або пацієнтів які приймають багато ліків пацієнтів із цирозом печінки особливо з набряками або асцитом з ішемічною хворобою серця та з серцевою недостатністю. У цьому випадку гіпокаліємія сприяє збільшенню токсичності серцевих глікозидів та ризику розвитку аритмій.

torsades de pointes

Регулярний моніторинг визначення (К+) у плазмі крові є необхідним у всіх випадках зазначених вище. Перший контроль концентрації (К+) у плазмі крові слід провести протягом першого тижня лікування.

Кальцій плазми крові.

Глюкоза крові.

Необхідний моніторинг глюкози крові у хворих на цукровий діабет особливо при наявності гіпокаліємії.

Сечова кислота.

У пацієнтів із підвищеним рівнем сечової кислоти може спостерігатися тенденція до підвищення кількості нападів подагри.

Спортсмени.

Допоміжні речовини.

До складу препарату входить лактоза тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози синдромом мальабсорбції глюкози та галактози лактазною недостатністю Лаппа не рекомендується його призначати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Нерекомендовані комбінації.

Літій: можливе підвищення рівня літію у плазмі крові та поява симптомів передозування внаслідок зменшення виведення літію (як і при безсольовій дієті). Якщо потрібне призначення діуретика необхідно проводити ретельний моніторинг рівня літію у плазмі крові та адаптувати його дозу.

Діуретики: не рекомендується одночасно застосовувати індапамід з діуретиками які можуть викликати гіпокаліємію (буметанід фуросемід піретанід тіазиди та ксипамід).

Комбінації які слід застосовувати з обережністю.

При застосуванні індапаміду з вищезазначеними лікарськими засобами підвищується ризик виникнення шлуночкових аритмій зокрема torsades de pointes (гіпокаліємія є фактором ризику).

Перед призначенням такої комбінації перевіряють рівень калію та у разі необхідності коригують його. Слід контролювати клінічний стан пацієнтів електроліти плазми та ЕКГ. У разі наявності гіпокаліємії слід призначати препарати які не спричиняють виникнення torsade de pointes.

Нестероїдні протизапальні препарати (для системного призначення) включаючи селективні інгібітори ЦОГ-2 великі дози саліцилатів (понад 3 г/день): можуть зменшувати гіпотензивний ефект індапаміду. У пацієнтів зі зневодненням підвищується ризик виникнення гострої ниркової недостатності (через зниження гломерулярної фільтрації). Перед початком лікування необхідно відновити водний баланс та перевірити функцію нирок.

Інгібітори АПФ: можливе виникнення раптової артеріальної гіпотензії та/або гострої ниркової недостатності у пацієнтів із гіпонатріємією (особливо у пацієнтів зі стенозом ниркової артерії).

Артеріальна гіпертензія. Пацієнтам з артеріальною гіпертензією у яких попереднє застосування діуретика призвело до гіпонатріємії необхідно за 3 доби до початку лікування інгібіторами АПФ припинити застосування діуретиків та потім у разі необхідності відновити терапію діуретиком або розпочинати призначення інгібітору АПФ з низької початкової дози з наступним поступовим збільшенням дози.

У пацієнтів із застійною серцевою недостатністю слід розпочинати застосування інгібітору АПФ з мінімальної дози можливо після зниження дози супутнього діуретика. В усіх випадках є необхідним ретельний моніторинг ниркової функції (рівень креатиніну плазми крові) протягом перших тижнів лікування інгібіторами АПФ.

Препарати одночасне призначення з якими може спричинити виникнення гіпокаліємії: глюко- та мінералокортикоїди (для системного призначення) амфотерицин В (внутрішньовенний) тетракозактид проносні препарати що стимулюють перистальтику. Підвищується ризик виникнення гіпокаліємії (адитивний ефект). Необхідно проводити ретельний моніторинг рівня калію у плазмі крові та при потребі адаптувати його дозу. Застосовують проносні засоби що не стимулюють перистальтику.

Серцеві глікозиди:

Баклофен: посилює антигіпертензивну дію препарату. На початку терапії необхідно відновити водно-електролітний баланс пацієнта та контролювати функцію нирок.

Комбінації які потребують уваги.

Калійзберігаючі діуретики (амілорид спіронолактон тріамтерен): така комбінація не виключає можливості виникнення гіпокаліємії або гіперкаліємії (особливо у хворих на цукровий діабет або з нирковою недостатністю).

Метформін: підвищується ризик виникнення молочнокислого ацидозу у разі розвитку функціональної ниркової недостатності внаслідок прийому діуретиків і особливо петльових діуретиків. Не слід призначати метформін якщо рівень креатиніну крові перевищує 15 мг/л

(135 мкмоль/л) у чоловіків та 12 мг/л (110 мкмоль/л) у жінок.

Йодоконтрастні засоби: при виникненні дегідратації спричиненої діуретиками збільшується ризик розвитку гострої ниркової недостатності особливо при застосуванні великих доз йодоконтрастних засобів. Необхідно відновити водний баланс до призначення йодоконтрастних засобів.

Іміпраміноподібні антидепресанти нейролептики: посилюється ризик розвитку ортостатичної гіпотензії (адитивний ефект).

Солі кальцію: можливе виникнення гіперкальціємії внаслідок зниження елімінації кальцію з нирками.

Циклоспорин такролімус: можливе підвищення креатиніну плазми крові без впливу на рівень циркулюючого циклоспрорину навіть якщо немає дефіциту води та натрію.

Кортикостероїди тетракозактид (системної дії):

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Індапамід є сульфонамiдним похідним який фармакологiчно споріднений з тiазидними діуретиками та призначається для лікування артеріальної гіпертензії. Завдяки всебічному механізму дії індапамід знижує артеріальний тиск але не спричиняє значне збільшення діурезу. Індапамід діє на рівні нирок і судин.

Індапамід зменшує гiпертрофiю лiвого шлуночка. Індапамiд практично не впливає на метаболiзм лiпiдiв (тригліцерин холестерин/ЛПНГ холестерин/ЛПВГ) і вуглеводiв навiть у пацієнтів з артеріальною гіпертензією включаючи хворих на цукровий діабет.

Антигiпертензивна ефективність препарату зберігається у пацієнтів які перебувають на гемодіалізі.

Фармакокінетика.

Індапамід швидко і повністю всмоктується зі шлунково-кишкового тракту. Їжа дещо уповільнює швидкість абсорбції але не впливає на кількість препарату який абсорбується.

Препарат метаболізується у печінці та виводиться у вигляді неактивних метаболітів переважно нирками (70 % дози) i з калом (22 %).

Фармакокiнетичнi параметри не змiнюються у пацiєнтiв з помірною нирковою недостатнiстю.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки білого або майже білого кольору вкриті плівковою оболонкою.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 30 С у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері. По 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Меркле ГмбХ.

Місцезнаходження.

Людвіг-Меркле-Штрассе 3 89143 Блаубойрен Німеччина/

вул. Граф-Арко 3 89079 Ульм Німеччина.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Індапамід-Ратіофарм SR 1,5 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Індапамід-Ратіофарм SR 1,5 мг таблетки №30

Обліковий номер : 357263

Товару немає в наявності

Виробник : Ratiopharm (Германия)

Назва російською : Индапамид-ратиофарм sr таблетки, п/плен. обол., прол./д. по 1,5 мг №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Індапамід

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Индапамид

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою