Детальніше

Глібомет таблетки №40

Обліковий номер: 330987

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник: Berlin-Chemie (Menarini Group) (Германия)

Назва російською: Глибомет® таблетки, п/о, №40 (20х2)

Мiжнародна назва : Глібенкламід+метформін

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Глибенкламид

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГЛІБОМЕТ&reg

(GLIBOMET)

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка вкрита оболонкою містить метформіну гідрохлориду 400 мг та глібенкламіду 2 5 мг

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна крохмаль кукурудзяний кремнію діоксид колоїдний безводний желатин гліцерин тальк магнію стеарат целюлози ацетилфталат діетилфталат.

Лікарська форма. Таблетки вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Протидіабетичні засоби і пероральні гіпоглікемізуючі препарати. Код АТС А10В D02.

Клінічні характеристики.

Показання.

Протипоказання.

-Підвищена чутливість до будь-якого діючого (глібенкламід метформін) або допоміжного компонента препарату чи до інших похідних сульфонілсечовини сульфамідів сульфамідних діуретичних засобів та до пробенециду через можливість перехресних реакцій

-діабет вагітних

-повна неефективність терапії глібенкламідом при цукровому діабеті ІІ типу

-діабет І типу (інсулінозалежний)

-діабетична кома та прекома

-

-

-гострі та хронічні захворювання що можуть спричинити розвиток тканинної гіпоксії такі як тяжкі порушення серцевої діяльності та кровообігу (серцева недостатність кардіогенний шок інфекційно-токсичний шок порушення артеріального периферичного кровообігу) нещодавно перенесений інфаркт міокарда тяжкі респіраторні захворювання)

-застосування діуретичних або антигіпертензивних засобів здатних спричинити порушення функції нирок або при внутрішньовенній урографії

-метаболізм з ухилом у бік ацидозу

-епізоди лактоацидозу в анамнезі

-стан після резекції підшлункової залози

-тяжкі порушення функції печінки гостра алкогольна інтоксикація хронічний алкоголізм

-тяжкі розлади дихання

-адреналінова недостатність

-жорстка низькокалорійна дієта та особливе голодування

-тяжкі дистрофічні захворювання

-тяжкі гострі кровотечі

-гангрена

-вагітність або період годування груддю

-одночасне застосування з босентаном.

Спосіб застосування та дози.

Добову дозу схему та тривалість лікування на підставі показників метаболізму хворого визначає лікар.

Як правило початкова доза становить 2 таблетки вкритих оболонкою на добу яку слід приймати під час основного вживання їжі. Добова доза не повинна перевищувати 6 таблеток. Поступово її слід зменшувати до мінімальної підтримуючої дози під контролем рівня глікемії.

Побічні реакції.

З боку крові та лімфатичної системи.

З боку нервової системи.

Головний біль порушення смакового сприйняття.

З боку органів зору.

Унаслідок зміни рівня глюкози у крові можуть виникати порушення зору та акомодації особливо на початку лікування.

З боку обміну речовин та харчування.

Збільшення маси тіла.

Лактоацидоз незважаючи на недостатність літературних даних на фоні лікування метформіном можливий розвиток лактоацидозу особливо у хворих зі схильністю до нього наприклад при нирковій недостатності та гострій серцево-судинній недостатності. Слід негайно припинити прийом препарату та вжити відповідних заходів інакше цей стан дуже швидко може прийняти тяжкий перебіг. Були повідомлення про випадки підвищення рівня молочної кислоти в крові підвищення співвідношення лактату та пірувату зменшення рН крові та гіперазотемію що мали дуже несприятливий перебіг. Вживання алкоголю в період лікування сприяє розвитку лактоацидозу.

Тривале застосування препарату може призводити до зменшення всмоктування вітаміну В12 з наступним зниженням його рівня у сироватці крові хворого що може спричинити розвиток мегалобластичної анемії.

З боку травного тракту.

Нудота блювання діарея болі у верхній частині живота металевий присмак у роті здуття живота втрата апетиту відчуття переповнення шлунка відрижка. Найчастіше зазначені побічні реакції виникають на початку лікування і у більшості випадків зникають самі по собі. Для уникнення цих явищ рекомендується поступове збільшення дози та застосування добової дози у 2-3 прийоми.

З боку шкіри та підшкірно-жирової клітковини.

З боку печінки.

Інші.

Слабка діуретична дія оборотна протеїнурія гіпонатріємія дисульфірамоподібна реакція перехресна алергія з сульфонамідами похідними сульфонамідів та пробенецидом.

Передозування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Діти.

Препарат протипоказано застосовувати дітям.

Особливості застосування.

Будь-яке лікування та зокрема перехід з одного гіпоглікемічного засобу на інший призначає лікар. Хворий повинен чітко дотримуватися рекомендацій лікаря щодо дозування та способу застосування лікарського засобу а також супутнього харчування та режиму фізичних навантажень.

Через вміст похідного сульфонілсечовини препарат слід застосовувати лише хворим цукровим діабетом ІІ типу при недостатній ефективності дієтотерапії.

Лактоацидоз. Це рідкісне але дуже серйозне порушення обміну речовин причиною якого може стати кумуляція метформіну. Факторами ризику розвитку лактоацидозу можуть бути погано компенсований діабет кетоз. Лактоацидоз характеризується гіпотермією що переходить у кому. Діагноз підтверджується такими лабораторними показниками як зниження рН крові підвищення рівня лактату у плазмі крові до рівня 5 ммоль/л збільшення аніонного інтервалу та співвідношення лактату/пірувату.

Хворих які застосовують препарат слід часто обстежувати щоб виявити можливі фактори або умови які можуть спровокувати або загострити клітинну гіпоксію та призвести таким чином до розвитку лактатацидозу небезпека виникнення якого підвищується при печінковій та/або нирковій недостатності серцево-легеневій недостатності алкогольній інтоксикації тривалому голодуванні застосуванні діуретиків та шлунково-кишкових захворюваннях. Крім того пацієнта необхідно навчити розпізнавати симптоми лактатацидозу (анорексія нудота пропасниця блювання м' язові спазми збільшення амплітуди та частоти дихання загальне погіршення здоров' я абдомінальні болі діарея можлива обнубіляція та втрата свідомості) та гіпоглікемії (головний біль дратівливість порушення сну невроз тремор підвищене потовиділення) щоб він міг негайно повідомити лікаря про їх появу. Лікаря також слід інформувати про гарячкові стани та шлунково-кишкові порушення. У цьому випадку лікар повинен швидко обстежувати хворого (визначити рівень електролітів у сироватці крові рН артеріальної крові зміст лактату пірувату глюкози та кетонових тіл). Оскільки навіть при незначному порушенні функції нирок може істотно підвищитися ризик розвитку лактатацидозу необхідно оцінити ниркову функцію до початку терапії а потім контролювати її як мінімум кожні 8 тижнів упродовж перших шести місяців лікування та далі кожні шість місяців.

Оскільки при лактатоацидозі можливий летальний наслідок при підозрі на цей стан терапію слід припинити а хворого терміново госпіталізувати. Підозрілим у хворих діабетом слід вважати наявність метаболічного ацидозу з ознаками кетоацидозу при відсутності отруєнь (саліцилатами алкоголем тощо).

Функція нирок. Оскільки метформін виводиться нирками кліренс креатиніну (його можна розрахувати виходячи з рівня креатиніну у сироватці крові по формулі Кокрофта-Голта) слід визначити до початку лікування та далі перевіряти через регулярні проміжки часу:

-не менше 1 разу на рік у хворих із нормальною функцією нирок

-не менше 2-4 разів на рік у хворих із кліренсом креатиніну поблизу нижньої межі норми а також у хворих літнього віку.

У хворих літнього віку функція нирок часто знижена хоча це не супроводжується клінічними проявами. Слід бути особливо обережним у тих випадках коли виникає ризик порушення функції нирок наприклад при призначенні антигіпертензивних або сечогінних засобів або на початку терапії нестероїдними протизапальними засобами.

Хірургічні втручання.

Глібомет містить глібенкламід тому у хворих які його застосовують підвищений ризик розвитку гіпоглікемії. Слід бути особливо обережним при лікуванні хворих із порушенням функції печінки нирок та зі зниженням активності щитовидної залози гіпофізу та кори надниркових залоз. Ризик затяжної гіпоглікемії підвищений у хворих літнього віку тому для

цієї групи хворих слід застосовувати препарат з особливою обережністю а на початку лікування хворі мають перебувати під ретельним наглядом. У хворих із вираженими ознаками склерозу судин головного мозку які відмовляються від співробітництва ризик гіпоглікемії як правило підвищений. При тривалому голодуванні неадекватному вживанні вуглеводів при незвичних фізичних навантаженнях поносі або блюванні ризик гіпоглікемії також підвищений. Симптоми гіпоглікемії можуть бути замасковані при одночасному застосуванні препаратів центральної дії та блокаторів бета-адренорецепторів а також при наявності автономної нейропатії різного типу.

Хронічне зловживання послаблювальними засобами також може призводити до порушення обміну речовин.

При супутніх травмах оперативних втручаннях інфекційних захворюваннях та гарячкових станах може виникнути необхідність у тимчасовому застосуванні інсуліну для достатньої підтримки регуляції метаболізму.

Симптомами гіперглікемії можуть бути сильна спрага сухість у роті часте сечовипускання свербіж та/або сухість шкіри грибкові захворювання та шкірні інфекції а також погіршення загального стану.

Слід враховувати те що після вживання алкогольних напоїв можлива поява реакцій подібних до антабусно-алкогольних (почервоніння обличчя та верхньої частини тулуба головний біль нудота блювання посилене серцебиття підвищення артеріального тиску).

У хворих із дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази препарати сульфонілсечовини можуть призвести до розвитку гемолітичної анемії тому глібенкламід їм слід призначати з обережністю та необхідно розглянути можливість використання інших лікарських засобів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Хворого слід повідомити про ризик розвитку гіпоглікемії і як наслідок зниження здатності до концентрації уваги та швидкості реакцій щоб він враховував це при управлінні транспортними засобами та роботі з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Метформін не рекомендується застосовувати одночасно з:

-етиловим спиртом (у випадку гострої алкогольної інтоксикації підвищується ризик виникнення лактоацидозу особливо при супутньому голодуванні виснаженні печінковій недостатності. Треба уникати вживання алкогольних напоїв та застосування препаратів що містять спирт).

-

Застосування глібенкламіду може призвести до розвитку гіпоглікемії при одночасному застосуванні з:

пероральними антидіабетичними засобами або інсуліном інгібіторами ангіотензинперетво-рювального ферменту анаболічними стероїдними засобами та іншими чоловічими статевими гормонами антидепресантними засобами наприклад флуокетином інгібіторами МАО блокаторами бета-адренорецепторів похідними хінолону хлорамфеніколом клофібратом та його аналогами похідними кумарину дизопірамідом фенфлураміном міконазолом пара-аміносаліциловою кислотою пентоксифіліном при парентеральному застосуванні у великих дозах пергекселіном похідними піразолону пробенецидом саліцилатами сульфонамідами препаратами групи тетрацикліну тритокваліном цитостатичними засобами групи циклофосфаміду.

Вираженість симптомів гіпоглікемії може також бути ослаблена при застосуванні блокаторів бета-адренорецепторів клонідину гуанетидину та резерпіну.

Гіперглікемічні реакції як наслідок ослаблення дії глібенкламіду можуть виникати при одночасному застосуванні з:

ацетазоламідом блокаторами бета-адренорецепторів барбітуратами діазоксидом діуретичними засобами глюкагоном ізоніазидом кортикостероїдними засобами засобами групи нікотинової кислоти похідними фенотіазіну фенітоїном рифампіцином гормонами щитовидної залози жіночими статевими гормонами (прогестерон естрогени) симпатоміметичними засобами.

Антагоністи Н2-рецепторів клонідин та резерпін можуть спричинити як ослаблення так і посилення ефекту зниження рівня глюкози у крові.

В окремих випадках пентамідин може призводити до тяжкої гіпоглікемії або гіперглікемії.

Ефект похідних кумарину може посилюватися або знижуватися у хворих які застосовують глібенкламід.

Босентан. У хворих які застосовували босентан одночасно з глібенкламідом часто спостерігався підвищений рівень ферментів печінки. Як босентан так і глібенкламід пригнічують механізм експорту жовчних кислот що призводить до накопичення цитотоксичних жовчних кислот усередині клітин тому одночасне застосування цих засобів протипоказано.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Препарат Глібомет

Фармакокінетика.

Метформін всмоктується у травному тракті швидко виводиться з калом та сечею не зв' язується з білками плазми не піддається метаболізму в організмі період напіврозпаду у плазмі складає близько двох годин.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: білі круглі двоопуклі таблетки вкриті оболонкою з насічкою для поділу.

Термін придатності. 3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 С. Зберігати препарат у недоступному для дітей місці.

Упаковка. 20 таблеток вкритих оболонкою у блістері 2 блістери або 5 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Заявник.

Лабораторі ГІДОТТІ С.п.А.

Місцезнаходження. Віа Ліворнезе 897 56010 Ла Веттола (Піза) Італія.

Виробники.

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ.

Місцезнаходження. Темпельхофер Вег 83 12347 Берлін Німеччина.

Пакування контроль та випуск серій:

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ.

Місцезнаходження. Глінікер Вег 125 12489 Берлін Німеччина.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Глібомет таблетки №40

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Глібомет таблетки №40

Обліковий номер : 330987

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник : Berlin-Chemie (Menarini Group) (Германия)

Назва російською : Глибомет® таблетки, п/о, №40 (20х2)

Мiжнародна назва : Глібенкламід+метформін

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Глибенкламид

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО