Детальніше

Ессобел 20 мг таблетки №28

Обліковий номер: 437785

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник: Nobel (Турция) (м)

Назва російською: Эссобел® таблетки, п/о, по 20 мг №28 (14х2)

Мiжнародна назва : Есциталопрам

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Эсциталопрам

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ЕССОБЕЛ&reg

Склад:

діюча речовина: escitalopram

1 таблетка містить есциталопраму оксалату еквівалентно есциталопраму 10 мг або 20 мг

допоміжні речовини: коповідон лактози моногідрат крохмаль кукурудзяний целюлоза мікрокристалічна натрію кроскармелоза магнію стеарат покриття Sepifilm LP 770: гідроксипропілметилцелюлоза целюлоза мікрокристалічна кислота стеаринова титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки по 10 мг:

таблетки по 20 мг:

Фармакотерапевтична група.

Антидепресанти. Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну.

Код АТХ N06A B10.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

HT- 5HT2-рецептори дофамінові D1- и D2-рецептори a1 a2адренергічні рецептори гістамінові H1 мускаринові холінергічні бензодіазепінові та опіатні рецептори.

Фармакокінетика.

Метаболізм відбувається у печінці до метаболітів що деметилюються та дидеметилюються. Обидва з них є фармакологічно активними. Біотрансформація есциталопраму до деметильованого метаболіту проходить за допомогою цитохрому CYP2C19. Можлива незначна участь у процесі ізоферментів CYP3A4 та CYP2D6. Період напіввиведення препарату становить приблизно 30 годин. Кліренс креатиніну при пероральному прийомі становить приблизно 0 6 л/хв. В основних метаболітів період напіввиведення довший. Есциталопрам та його основні метаболіти виводяться печінкою (метаболічний шлях) і нирками. Більша частина дози виводиться у вигляді метаболітів із сечею. Кінетика есциталопраму лінійна. Рівноважна концентрація досягається приблизно через 1 тиждень. У пацієнтів літнього віку (від 65 років) есциталопрам виводиться повільніше ніж у молодих пацієнтів.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування великих депресивних епізодів панічних розладів з або без агорафобії соціальних тривожних розладів (соціальна фобія) генералізованих тривожних розладів обсесивно-компульсивних розладів.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до есциталопраму або до інших компонентів препарату одночасне лікування неселективними незворотними інгібіторами моноамінооксидази (ІМАО) або пімозидом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Фармакодинамічні взаємодії

Протипоказані комбінації

Неселективні незворотні ІМАО

Повідомлялося про випадки серйозних реакцій у пацієнтів які приймали СІЗЗС у комбінації з неселективним незворотним ІМАО та у пацієнтів які щойно закінчили лікування СІЗЗС і розпочали прийом ІМАО. У деяких випадках розвинувся серотоніновий синдром. Комбінація есциталопраму з неселективними незворотними ІМАО протипоказана. Лікування есциталопрамом слід розпочинати через 14 днів після відміни незворотного ІМАО. Лікування неселективними незворотними ІМАО слід починати не раніше ніж через 7 днів після припинення прийому есциталопраму.

Пімозид

Комбінація пімозиду і рацемічного циталопраму призводила до середнього подовження інтервалу QTc приблизно на 10 мсек. Унаслідок взаємодії есциталопраму з низькими дозами пімозиду та посилення побічної дії останнього одночасне застосування цих препаратів протипоказане.

Комбінації що потребують обережності

Зворотний селективний ІМАО типу А (моклобемід)

Внаслідок ризику розвитку серотонінового синдрому комбінація есциталопраму з ІМАО типу А моклобемідом не рекомендується. Якщо доведена необхідність цієї комбінації спочатку слід призначати мінімальні рекомендовані дози з ретельним клінічним моніторингом.

Лікування есциталопрамом можна розпочинати не раніше ніж через 1 добу після припинення прийому зворотного ІМАО моклобеміду.

Селегілін

Комбінація з селегіліном (незворотний ІМАО типу Б) потребує обережності через ризик розвитку серотонінового синдрому.

Серотонінергічні медичні препарати

Одночасне застосування з серотонінергічними засобами (наприклад з трамадолом суматриптаном та іншими триптанами) може призвести до серотонінового синдрому.

Медичні препарати які знижують судомний поріг

СІЗЗС можуть знижувати судомний поріг. Рекомендується обережність при одночасному застосуванні препаратів які здатні знижувати судомний поріг (наприклад антидепресантів (трициклічні СІЗЗС) нейролептиків (фенотіазини тіоксантени бутирофенони) мефлохіну бупропіону і трамадолу).

Літій триптофан

Оскільки зареєстровано випадки посилення дії при спільному застосуванні СІЗЗС і літію або триптофану рекомендується з обережністю призначати ці препарати одночасно.

Звіробій

Одночасне застосування СІЗЗС та рослинних засобів які містять звіробій може призвести до підвищення частоти побічних реакцій.

Антикоагулянти

Можлива зміна ефектів антикоагулянтів унаслідок одночасного застосування з есциталопрамом. Якщо пацієнти приймають пероральні антикоагулянти необхідно провести ретельний моніторинг системи згортання крові перед і після застосування есциталопраму.

Одночасне застосування нестероїдних протизапальних засобів може посилити схильність до кровотечі.

Алкоголь

Есциталопрам не вступає з алкоголем у фармакодинамічну або фармакокінетичну взаємодію. Однак комбінація з алкоголем є небажаною.

Фармакокінетичні взаємодії

Вплив інших засобів на фармакокінетику есциталопраму

Метаболізм есциталопраму головним чином опосередкований CYP2C19.

Сумісне призначення есциталопраму та омепразолу (інгібітор CYP2C19) призводить до помірного (приблизно на 50 %) підвищення концентрації есциталопраму у плазмі крові.

Сумісне призначення есциталопраму та циметидину (помірно сильний основний інгібітор ензимів) призводить до помірного (приблизно на 70 %) підвищення концентрації есциталопраму у плазмі крові.

Таким чином при сумісному застосуванні есциталопраму з CYP2C19 інгібіторами (наприклад омепразолом флуоксетином флувоксаміном лансопразолом тиклопідином) та з циметидином слід бути обережними призначаючи верхні граничні дози есциталопраму. Зниження дози есциталопраму може бути необхідним залежно від клінічної оцінки.

Вплив есциталопраму на фармакокінетику інших засобів

Комбінація з дезипраміном або метопрололом призводила до підвищення рівнів у плазмі крові цих двох засобів удвічі.

Рекомендується обережність при одночасному застосуванні з лікарськими засобами які метаболізуються CYP2C19.

Особливості застосування.

Наступні особливості застосування стосуються терапевтичного класу СІЗЗС.

Парадоксальна тривожність

Судомні напади

Манія

СІЗЗС слід з обережністю застосовувати для лікування хворих з манією/гіпоманією в анамнезі. При появі маніакального стану СІЗЗС слід відмінити.

Цукровий діабет

У пацієнтів з цукровим діабетом лікування СІЗЗС може змінювати контроль глікемії. Доза інсуліну та/або перорального гіпоглікемічного засобу може потребувати корекції.

Суїцид суїцидальні думки або клінічне погіршення

Пацієнти з анамнезом суїцидальної поведінки ще до початку лікування мають найвищий ризик суїцидальних думок або спроб і потребують пильного спостереження протягом лікування. Мета-аналіз досліджень виявив підвищений ризик суїцидальної поведінки серед пацієнтів віком до 25 років які приймали антидепресанти порівняно з тими які приймали плацебо. Пильний нагляд за пацієнтами з високим ризиком особливо необхідний на початку лікування та при зміні дози.

Пацієнтів та їх оточуючих слід попередити про необхідність спостереження щодо будь-якого погіршення стану суїцидальної поведінки або думок і незвичних змін у поведінці та необхідності негайної медичної консультації у разі розвитку цих симптомів.

Акатизія

Гіпонатріємія

Крововиливи

При прийомі СІЗЗС можливі шкірні кровотечі екхімоз і пурпура. Необхідно з обережністю застосовувати СІЗЗС пацієнтам які лікуються одночасно антикоагулянтами лікарськими засобами що впливають на функцію тромбоцитів (наприклад атиповими антипсихотичними засобами фенотіазинами трициклічними антидепресантами ацетилсаліциловою кислотою та нестероїдними протизапальними засобами дипіридамолом і тиклопідином) і пацієнтам зі зхильністю до кровотеч.

ЕСТ (електро-судомна терапія)

Клінічний досвід одночасного застосування СІЗЗС та ЕСТ обмежений отже рекомендується обережність.

Реверсивні селективні ІМАО типу А

Комбінувати есциталопрам та ІМАО типу А не рекомендується через ризик виникнення серотонінового синдрому.

Серотоніновий синдром

Рекомендується обережність при одночасному застосуванні есциталопраму із засобами серотонінергічної дії такими як суматриптан або інші триптани трамадол і триптофан.

Повідомлялося про розвиток серотонінового синдрому у поодиноких випадках у хворих які приймали СІЗЗС одночасно з серотонінергічними препаратами. Необхідно з обережністю застосовувати есциталопрам одночасно з лікарськими засобами що мають серотонінергічну дію. Комбінація таких симптомів як ажитація тремор міоклонус гіпертермія може означати розвиток цього стану. У такому випадку СІЗЗС і серотонінергічний засіб потрібно терміново відмінити і розпочати симптоматичне лікування.

Звіробій

Одночасне застосування СІЗЗС та рослинних засобів які містять звіробій може призвести до підвищення частоти побічних реакцій.

Симптоми відміни

Симптоми відміни для завершення лікування особливо різкого є поширеними. У дослідженнях негативні реакції під час припинення лікування виникали приблизно у 25 % пацієнтів яких лікували есциталопрамом та у 15 % пацієнтів які приймали плацебо.

Ризик симптомів відміни може залежити від кількох факторів у т. ч. тривалість та доза темп зниження дози. Запаморочення сенсорні порушення (у т. ч. парестезія відчуття удару струмом) розлади сну (у т. ч. безсоння яскраві сновидіння) збудження або тривога нудота та/або блювання тремор сплутаність свідомості підвищене потовиділення головний біль діарея посилене серцебиття емоційна нестабільність дратівливість і порушення зору є найчастішими реакціями. Зазвичай ці симптоми є легкими або середніми за тяжкістю та минають протягом 2 тижнів однак можуть бути більш тривалими (2-3 місяці або довше) у деяких пацієнтів. Таким чином рекомендується поступове припинення лікування есциталопрамом шляхом зниження дози протягом кількох тижнів або місяців залежно від стану пацієнта.

Ессобел містить лактозу. Пацієнтам з такими рідкісними спадковими захворюваннями як непереносимість галактози дефіцит лактази Лаппа або порушення мальабсорбції глюкози-галактози не слід приймати цей препарат.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Клінічні дані щодо застосування есциталопраму для лікування вагітних обмежені.

Есциталопрам протипоказаний вагітним за винятком випадків коли після ретельного розгляду всіх недоліків і переваг була чітко доведена необхідність призначення препарату. Рекомендується ретельне обстеження новонароджених матері яких приймали есциталопрам протягом періоду вагітності особливо у ІІІ триместрі.

У новонароджених матері яких приймали СІЗЗС/ІЗЗСН на пізніх стадіях вагітності можливе виникнення таких симптомів: респіраторний дистрес ціаноз апное судоми температурна нестабільність труднощі під час годування блювання гіпоглікемія гіпертонія гіпотонія гіперрефлексія тремор нервове збудження дратівливість апатичність постійний плач сонливість і труднощі зі сном. Такі симптоми можуть розвинутися як внаслідок надмірної серотонінергічної дії так і бути симптомами відміни. У більшості випадків такі ускладнення виникають одразу або незабаром (до 24 годин) після пологів.

Епідеміологічні дані засвідчили те що застосування СІЗЗС вагітним може підвищувати ризик стійкої легеневої гіпертензії у новонароджених (до 5 випадків на 1000 вагітних за даними спостережень). У загальній популяції виникає від 1 до 2 випадків на 1000 вагітних.

Оскільки есциталопрам проникає у грудне молоко протягом лікування годування груддю не рекомендується.

Фертильність

Дані досліджень на тваринах показали що деякі СІЗЗС можуть впливати на якість сперми. Повідомлення про застосування деяких СІЗЗС людям показали що вплив на якість сперми є оборотним. Вплив на фертильність людини досі не спостерігався.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Хоча есциталопрам не впливає на інтелектуальне або психомоторне функціонування будь-який психоактивний засіб може порушувати навички або здатність розсудливого мислення. Слід попередити пацієнтів про потенційний ризик впливу на керування автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Ессобел застосовують дорослим внутрішньо 1 раз на добу незалежно від прийому їжі.

Безпека застосування доз понад 20 мг на добу не була встановлена.

Великий депресивний епізод

Зазвичай призначають 10 мг 1 раз на добу. Залежно від індивідуальної чутливості пацієнта добова доза може бути збільшена до 20 мг.

Антидепресивний ефект зазвичай настає через 2-4 тижні. Після зникнення симптомів лікування необхідно продовжувати зазвичай протягом 6 місяців з метою зміцнення ефекту.

Панічні розлади з/без агорафобії

Протягом першого тижня рекомендується початкова доза 5 мг на добу після чого дозу можна збільшити до 10 мг на добу. Доза може бути в подальшому збільшена до 20 мг на добу залежно від індивідуальної чутливості пацієнта.

Максимальний ефект при лікуванні панічних розладів досягається через 3 місяці. Термін лікування становить декілька місяців і залежить від тяжкості захворювання.

Соціальні тривожні розлади (соціальна фобія)

Зазвичай призначають 10 мг 1 раз на добу. Залежно від індивідуальної чутливості пацієнта рекомендується підвищити дозу до 20 мг на добу.

Полегшення симптомів як правило відбувається через 2-4 тижні лікування. Рекомендується продовжити лікування протягом 3 місяців. Довготривале лікування протягом 6 місяців призначають з метою запобігання рецидиву враховуючи індивідуальні прояви захворювання слід регулярно оцінювати ефективність лікування.

Генералізовані тривожні розлади

Зазвичай призначають 10 мг 1 раз на добу. Залежно від індивідуальної чутливості доза може бути збільшена максимум до 20 мг на добу.

Рекомендується продовжити лікування протягом 3 місяців. Довготривале лікування протягом 6 місяців призначається з метою запобігання рецидиву враховуючи індивідуальні прояви захворювання регулярно оцінюється ефективність лікування.

Обсесивно-компульсивні розлади (ОКР)

Пацієнти літнього віку (від 65 років)

Ниркова недостатність

Зниження функції печінки

Рекомендована початкова доза протягом перших двох тижнів лікування становить 5 мг на добу. Залежно від індивідуальної реакції пацієнта доза може бути збільшена до 10 мг на добу.

Знижена активність цитохрому ізоферменту CYP2C19

Для пацієнтів зі слабкою активністю ізоферменту CYP2C19 рекомендована початкова доза протягом перших двох тижнів лікування становить 5 мг на добу. Залежно від індивідуальної реакції пацієнта доза може бути збільшена до 10 мг на добу.

Припинення лікування

При припиненні лікування Ессобелом дозу слід поступово знижувати протягом 1-2 тижнів аби уникнути виникнення реакції на припинення прийому препарату.

Діти.

Антидепресанти протипоказані для лікування дітей. Суїцидальну поведінку (суїцидальні спроби та суїцидальні думки) та ворожість (переважно агресію опозиційну поведінку та гнів) частіше спостерігали в ході клінічних випробувань серед дітей та підлітків які приймали антидепресанти порівняно з тими які приймали плацебо. Якщо з клінічних міркувань рішення про призначення все ж таки прийнято має бути забезпечене уважне спостереження за появою суїцидальних симптомів у пацієнта.

Передозування.

Токсичність. Клінічні дані про передозування есциталопраму обмежені. Багато випадків спричинені одночасним передозуванням інших лікарських засобів. У більшості випадків повідомлялося про легкі симптоми або безсимптомність передозування. Повідомлення про летальні наслідки передозування есциталопраму є винятковими більшість із них включають одночасне передозування інших лікарських засобів. Дози есциталопраму 400-800 мг не спричиняли будь-яких тяжких симптомів.

Симптоми

Лікування. Специфічного антидоту не існує. Слід підтримувати належне функціонування дихальної системи забезпечити адекватну оксигенацію. Можливе застосування гастрального лаважу та активованого вугілля. Рекомендується моніторинг серцевих та життєво важливих функцій разом із симптоматичним підтримуючим лікуванням.

Побічні реакції.

Побічні реакції найчастіше спостерігаються протягом першого або другого тижня лікування та зазвичай їх частота й інтенсивність поступово зменшуються при подальшому лікуванні.

З боку системи крові: тромбоцитопенія.

З боку імунної системи: анафілактичні реакції.

З боку ендокринної системи:

З боку метаболізму: зниження або посилення апетиту збільшення маси тіла зменшення маси тіла гіпонатріємія анорексія2.

З боку психіки: тривожність неспокій аномальні сни зниження лібідо у чоловіків і жінок аноргазмія у жінок скреготання зубами збудження нервозність панічні напади сплутаність свідомості агресія деперсоналізація галюцинації манія суїцидальна поведінка1.

З боку нервової системи: безсоння сонливість запаморочення парестезія тремор порушення смаку порушення сну непритомність серотоніновий синдром дискінезія рухові розлади судоми психомоторний неспокій/акатизія2.

З боку органів зору: розширення зіниці затуманення зору.

З боку органів слуху: дзвін у вухах.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія брадикардія подовження інтервалу QT електрокардіограми ортостатична гіпотензія.

З боку дихальної системи: синусити позіхання носова кровотеча.

З боку травного тракту: нудота діарея запор блювання сухість у роті шлунково-кишкова кровотеча (у т. ч. ректальна).

З боку гепатобіліарної системи: гепатит зміни функціональних печінкових тестів.

З боку шкіри:

артралгія міалгія.

З боку сечовидільної системи: затримка сечовипускання.

З боку репродуктивної системи: чоловіки: розлади еякуляції імпотенція пріапізм жінки: метрорагія менорагія галакторея.

Загальні порушення: втомлюваність пірексія набряк.

1 Про випадки суїцидальних думок та поведінки повідомлялося протягом лікування есциталопрамом або незабаром після його припинення.

2 Такі випадки відомі для засобів усього класу СІЗЗС.

Епідеміологічні дослідження переважно серед пацієнтів віком від 50 років продемонстрували підвищений ризик переломів кісток при застосуванні СІЗЗС та трициклічних антидепресантів. Механізм цього явища невідомий.

Симптоми відміни

Припинення лікування СІЗЗС (особливо раптове) зазвичай призводить до симптомів відміни. Запаморочення сенсорні розлади (у т. ч. парестезія та відчуття удару струмом) розлади сну (у т. ч. безсоння та яскраві сновидіння) збудження або тривожність нудота та/або блювання тремор сплутаність свідомості підвищене потовиділення головний біль діарея посилене серцебиття емоційна нестабільність дратівливість і порушення зору є найчастішими реакціями. Зазвичай ці симптоми є легкими або середніми за тяжкістю та минущими однак можуть бути тяжкими та/або тривалими у деяких пацієнтів. Таким чином рекомендується поступове припинення лікування есциталопрамом шляхом зниження дози.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 14 таблеток у блістері по 2 блістери у картонній упаковці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

НОБЕЛ ІЛАЧ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ А.Ш.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Санкаклар Коуї 81100 м. Дюздже Туреччина.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Ессобел 20 мг таблетки №28

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Ессобел 20 мг таблетки №28

Обліковий номер : 437785

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник : Nobel (Турция) (м)

Назва російською : Эссобел® таблетки, п/о, по 20 мг №28 (14х2)

Мiжнародна назва : Есциталопрам

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Эсциталопрам

Температура зберiгання : Не вище +25

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО