Детальніше

Діакарб 250 мг таблетки №30

Обліковий номер: 359694

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник: Polpharma (Польша) (м)

Мiжнародна назва : Ацетазоламід

Форма выпуску: Таблетки

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

Діакарб (DIACARB) інструкція для застосування

Склад:

діюча речовина: acetazolamide
1 таблетка містить 250 мг ацетазоламіду
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна повідон кремнію діоксид колоїдний безводний кроскармелоза магнію стеарат.

Лікарська форма.

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі двоопуклі таблетки білого кольору.

Фармакотерапевтична група.

Протиглаукомні препарати і міотичні засоби. Інгібітори карбоангідрази.
Код ATХ S01E C01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Діуретичний протиглаукомний протиепілептичний засіб. Механізм дії зумовлений вибірковим пригніченням карбоангідрази &ndash ферменту що каталізує оборотну реакцію гідратації діоксиду вуглецю і подальшу дисоціацію вугільної кислоти. Діуретичний ефект зумовлений пригніченням активності карбоангідрази у нирках (головним чином у проксимальних ниркових канальцях) що призводить до зниження реабсорбції бікарбонату іонів натрію і калію підсилення діурезу підвищення рН сечі збільшення реабсорбції аміаку. Не впливає на екскрецію іонів хлору. У результаті пригнічення карбоангідрази циліарного тіла зменшує секрецію водянистої вологи і знижує внутрішньоочний тиск. Пригнічення карбоангідрази у головному мозку призводить до накопичення СО2 у мозку і гальмування надмірних пароксизмальних розрядів нейронів що зумовлює протиепілептичну активність препарату. Застосування препарату при підвищеному внутрішньочерепному тиску пов&rsquo язане з пригніченням карбоангідрази у судинних сплетіннях шлуночків головного мозку і зниженням продукування спинномозкової рідини.

Фармакокінетика.

Всмоктування

Ацетазоламід добре всмоктується із травного тракту. Максимальна концентрація Сmax у плазмі крові досягається через 1-3 години після застосування. Невеликі концентрації ацетазоламіду зберігаються у крові упродовж 24 годин.

Розподіл

Ацетазоламід розподіляється у багатьох тканинах. Завдяки високому спорідненню з карбоангідразою накопичується переважно у тканинах що містять цей фермент зокрема в еритроцитах нирках м&rsquo язах тканинах очного яблука і центральній нервовій системі. Препарат не накопичується у тканинах.

Фракція з білками становить 70-90 % від загального вмісту ацетазоламіду в крові. Період напіввиведення становить 4-9 годин.

Ацетазоламід проникає через плацентарний бар&rsquo єр.

Ацетазоламід у невеликих кількостях проникає у грудне молоко.

Метаболізм

Ацетазоламід не метаболізується.

Виведення

Препарат виділяється нирками у незміненому вигляді. Після прийому внутрішньо близько 90 % прийнятої дози виводиться із сечею протягом 24 годин.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування глаукоми:

 • хронічна відкритокутова глаукома
 • вторинна глаукома
 • закритокутова глаукома (для короткочасної передопераційної терапії та перед офтальмологічними процедурами для зменшення внутрішньоочного тиску).

Лікування набряків:

 • при серцевій недостатності
 • набряків спричинених прийомом лікарських засобів.

Лікування епілепсії (у комбінації з іншими протисудомними засобами):

 • etit mal (малі напади) у дітей
 • grand mal (великі напади) у дорослих
 • змішаної форми.

Лікування висотної хвороби (препарат скорочує час акліматизації але його вплив на прояви цієї хвороби незначний).

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату і сульфонамідів порушення функції печінки та нирок гостра ниркова недостатність печінкова недостатність цироз печінки (ризик розвитку енцефалопатії) сечокам&rsquo яна хвороба (при гіперкальціурії) гіперхлоремічний ацидоз гіпокаліємія гіпонатріємія хронічна декомпенсована закритокутова глаукома (для тривалої терапії) цукровий діабет уремія недостатність надниркових залоз хвороба Аддісона. Ацетазоламід не повинен застосовуватись у пацієнтів із цирозом печінки оскільки це може підвищувати ризик печінкової енцефалопатії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

 • Ацетазоламід може посилювати дію антагоністів фолієвої кислоти гіпоглікемічних засобів та атикоагулянтів які застосовують внутрішньо.
 • Одночасне застосування ацетазоламіду з ацетилсаліциловою кислотою може призвести до тяжкого ацидозу та токсично вплинути на центральну нервову систему з ризиком розвитку анорексії тахіпное летаргічного стану коми з можливим летальним наслідком.
 • При одночасному застосуванні ацетазоламіду із серцевими глікозидами або лікарськими засобами що підвищують артеріальний тиск дозу першого необхідно змінити.
 • Ацетазоламід порушує метаболізм фенітоїну підвищуючи концентрації останнього в сироватці крові. У пацієнтів які застосовують ацетазоламід із певними протисудомними засобами (фенітоїном примідоном) спостерігалася тяжка форма остеомаляції.
 • Одночасне застосування ацетазоламіду з амфетамінами атропіном або хінідином може посилювати їхню побічну дію.
 • Ацетазоламід може підвищувати або знижувати концентрацію глюкози в крові що слід враховувати при лікуванні цукрового діабету. Може знадобитися зміна дози інсуліну або пероральних гіпоглікемізуючих препаратів.
 • Ацетазоламід посилює виведення літію та може послабити його дію.
 • Ацетазоламід може підвищувати концентрацію карбамазепіну у плазмі крові.
 • При одночасному застосуванні ацетазоламід підвищує ризик появи токсичних ефектів саліцилатів препаратів наперстянки карбамазепіну ефедрину недеполяризуючих міорелаксантів.
 • Сечогінний ефект ацетазоламіду підсилюється теофіліном послаблюється кислотоутворючими діуретиками.
 • Були одиничні повідомлення про зниження рівня прамідона у сироватці крові та збільшення рівня карбамазепіна при їх одночасному застосуванні із ацетазоламідом.
 • Через можливі адитивні ефекти не рекомендується одночасне застосування з іншими інгібіторами карбоангідрази.
 • Циклоспорин: Ацетазоламід може підвищувати рівень циклоспорину.
 • Метенамін: Ацетазоламід може порушувати антисептичний ефект метенаміну щодо сечі.
 • Бікарбонат натрію: одночасне застосування Ацетозаламіду з бікарбонатом натрію підвищує ризик утворення ниркових конкрементів.

Особливості застосування.

 • У разі гіперчутливості можливе виникнення симптомів які можуть загрожувати життю пацієнта наприклад синдром Стівенса-Джонсона синдром Лайєлла швидкоплинний некроз печінки агранулоцитоз апластична анемія та геморагічний діатез.

У випадку розвитку шкірних або гематологічних проявів прийом препарату слід негайно припинити.

 • Ацетазоламід слід з обережністю призначати пацієнтам які приймають ацетилсаліцилову кислоту (високі дози) оскільки існує імовірність розвитку анорексії прискорення дихання летаргічного стану коми та навіть летального наслідку.
 • Ацетазоламід призначений у дозах вищих за рекомендовані не призводить до збільшення діурезу однак може спричиняти сонливість і парестезію іноді може призвести навіть до зменшення діурезу.
 • Застосовувати з обережністю при емболії легеневої артерії та емфіземі легенів при нирковій недостатності а також хворим літнього віку у зв&rsquo язку з підвищеним ризиком розвитку метаболічного ацидозу.

При пропусканні чергової дози не слід підвищувати дозу у наступний прийом.

 • Якщо пацієнт приймає ацетазоламід довше 5 днів є ризик розвитку метаболічного ацидозу.
 • Препарат алкіризує сечу.
 • Рекомендується проводити контроль рівня тромбоцитів.

Лабораторні дослідження

При тривалій терапії потрібен моніторинг рівня електролітів у сироватці крові (особливо рівня калію і рН крові) а також контроль картини периферичної крові. У випадку появи змін у картині крові або шкірних проявів препарат необхідно терміново відмінити.

Були повідомлення про суїцидальні думки та поведінку у пацієнтів що лікувались протиепілептичними лікарськими засобами за різними показанями. Мета-аналіз рандомізованих плацебо-контрольованих досліджень також показав невелике підвищення ризику суїцидальних думок та поведінки. Механізм такого ризику невідомий та доступні дані не виключають можливості підвищення ризику для Ацетазоламіду.

Тому слід проводити моніторинг щодо ознак суїцидальних думок та поведінки а також розглянути необхідність відповідного лікування. Пацієнтам (та особам що наглядають за пацієнтами) слід рекомендувати негайно звертатись по медичну допомогу при виникненні ознак суїцидальних думок чи поведінки.

За певних умов однак необхідно давати дуже великі дози у комбінації із іншими діуретиками для того щоб захистити діурез при повному стійкому ураженні.

Мали місце летальні наслідки через серйозні реакції на сульфонаміди хоча такі випадки були рідкими.

У пацієнтів із каменями у нирках в анамнезі слід оцінити співвідношення ризик/користь для подальшого осадження конкрементів.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Ацетазоламід проникає через плацентарний бар&rsquo єр. Застосування препарату у період вагітності протипоказано.

Годування груддю

Ацетазоламід у невеликій кількості проникає у грудне молоко. Під час застосування препарату годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Ацетазоламід у високих дозах може спричиняти сонливість рідше &ndash стомлюваність запаморочення атаксію та дезорієнтацію. Тому під час лікування ацетазоламідом не слід керувати потенційно небезпечними механізмами та автомобілем.

Спосіб застосування та дози.

Препарат приймати внутрішньо.

Лікування глаукоми

Дозу препарату визначати індивідуально залежно від внутрішньоочного тиску.

Рекомендовані дози для дорослих:

При відкритокутовій глаукомі

250 мг (1 таблетка) 1-4 рази на день. Доза понад 1000 мг (4 таблетки) не підвищує терапевтичну ефективність.

При вторинній глаукомі

250 мг (1 таблетка) кожні 4 години. У деяких пацієнтів терапевтичний ефект спостерігається після прийому 250 мг (1 таблетки) двічі на день (тривале призначення не показано).

При гострих нападах закритокутової глаукоми

250 мг (1 таблетка) 4 рази на день.

Лікування епілепсії

Дорослі та діти

Як правило 8-30 мг/кг маси тіла на добу. Дозу застосовувати в 1-4 прийоми. Оптимальна доза становить 250-1000 мг (1-4 таблетки).

При одночасному застосуванні ацетазоламіду з іншими протисудомними препаратами початкова доза першого має становити 250 мг (1 таблетку) на день. Дозу при необхідності підвищувати поступово. Для дітей доза не має перевищувати 750 мг на день.

Лікування набряків при серцевій недостатності та набряків спричиненних застосуванням лікарських засобів

Початкова доза 250 мг на день (1 таблетка) вранці.

Найкращий діуретичний ефект спостерігається якщо застосовувати препарат через день або через 2 дні з одноденною перервою.

При лікуванні серцевої недостатності ацетазоламід призначати на тлі загальноприйнятої терапії (наприклад призначення глікозидів наперстянки низькосольова дієта та поповнення дефіциту калію).

Лікування висотної хвороби

Рекомендована денна доза становить 500-1000 мг (2-4 таблетки) розділена на кілька прийомів. У разі передбачуваного швидкого підйому на висоту (більше 500 м на день) рекомендована доза становить 1000 мг (4 таблетки) розділена на кілька прийомів.

Препарат слід приймати за 24-48 годин до підйому вгору а в разі появи симптомів хвороби лікування слід продовжити ще 48 годин або більше при необхідності.

Діти. Препарат застосовувати для лікування дітей віком від 3 років тільки як допоміжну терапію при епілепсії.

Передозування.

У випадку передозування можливі порушення електролітного балансу ацидоз і порушення з боку ЦНС (сонливість парестезії) іноді &ndash зменшення діурезу.

Лікування.

Відміна препарату симптоматична терапія при ацидозі призначати бікарбонати. Ефективний гемодіаліз. Специфічного антидоту не існує.

Побічні реакції.

Побічні реакції найчастіше спостерігаються на початку лікування.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості включаючи анафілактичні реакції.

З боку нервової системи та органів чуття: судоми парестезії порушення слуху/шум у вухах порушення смакових відчуттів головний біль запаморочення дратівливість депресія сплутаність свідомості атаксія при тривалому застосуванні &ndash дезорієнтація сонливість порушення дотику та чутливості загальна слабкість периферичний параліч у поодиноких випадках &ndash відчуття волосся на язиці в&rsquo ялий параліч втома.

З боку шлунково-кишкового тракту: анорексія нудота блювання діарея печінкова недостатність печінкова коліка кишкова коліка мелена гепатит холестатична жовтяниця зміни показників функції печінки некроз печінки.

З боку обміну речовин: метаболічний ацидоз зменшення маси тіла спрага порушення електролітного балансу (при тривалому застосуванні).

З боку системи крові: в окремих випадках при тривалому застосуванні &ndash гемолітична анемія лейкопенія агранулоцитоз тромбоцитопенія панцитопенія пригнічення кісткового мозку апластична анемія тромбоцитопенічна пурпура.

З боку сечовидільної системи: часте сечовипускання гематурія глюкозурія ниркова коліка гіпонатріємія гіпокаліємія кристалурія поліурія ниркова недостатність нефролітіаз пошкодження нирки.

Ацетазоламід як похідне сульфонаміду може викликати побічні реакції характерні для сульфонамідів.

З боку шкіри та слизових оболонок: шкірний висип свербіж еритема кропив&rsquo янка мультиформна еритема синдром Стівенса-Джонсона синдром Лайєлла.

Інші: оборотна міопія фотосенсибілізація зниження лібідо припливи гарячка.

Термін придатності.

5 років.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 &deg С в оригінальній упаковці.
Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері по 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Діакарб 250 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Діакарб 250 мг таблетки №30

Обліковий номер : 359694

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник : Polpharma (Польша) (м)

Мiжнародна назва : Ацетазоламід

Форма выпуску : Таблетки

Температура зберiгання : Не вище +25

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО