Налаштування
Шрифт:
 • А
 • А
 • А
Колір:
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
Фото
 • ЧБ
 • Колір
 • Вимк.
Повна версія
Азарга краплі очні 5 мл
412,20 ₴
Alcon-Couvreur (Бельгія)
Код товару:
200667
У список

Азарга краплі очні 5 мл

Упаковка В наявності
412,20 ₴
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Купити в 1 клік
Кур'єром
від 70 грн
від 48 годин
Самовивіз
Безкоштовно
за 15 хвилин
Нова Пошта
від 70 грн
2-3 днi
Укр Пошта
від 39 грн
2-5 днi
Доставка
На сайті
При отриманні
Оплата
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Alcon-Couvreur (Бельгія)
шт. 1
Об'єм 5 мл
Діюча речовина препарату Бринзоламид
Назва (рус) Азарга® капли глаз. по 5 мл во флак.-кап. "дроп-тейнер"
Назва Тимолол+бринзоламід
Форма продукту Флакон
№ Реєстраційного посвідчення UA/10400/01/01
Інструкція

АЗАРГА (AZARGA) інструкція для застосування

Склад

діючі речовини: 1 мл суспензії містить 10 мг бринзоламіду 5 мг тимололу (в якості тимололу малеату)
допоміжні речовини: бензалконію хлорид маніт (E 421) карбомер 974Р тилоксапол динатрію едетат натрію хлорид кислота хлористоводнева та/або натрію гідроксид (для регулювання рН) вода очищена.

Лікарська форма

Краплі очні.

Основні фізико-хімічні властивості:

білого або майже білого кольору однорідна суспензія.

Фармакотерапевтична група

Засоби які застосовуються в офтальмології. Антиглаукомні препарати та міотичні засоби. &beta -блокатори. Код АТХ S01E D51.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Механізм дії

Очні краплі АЗАРГА містять дві активні речовини: бринзоламід і тимололу малеат. Ці два компоненти знижують підвищений внутрішньоочний тиск (ВОТ) шляхом зменшення секреції внутрішньоочної рідини але роблять це за допомогою різних механізмів дії. Комбінований ефект цих двох активних речовин призводить до додаткового зменшення ВОТ порівняно з ефектом який досягається при застосуванні будь-якого з цих компонентів окремо.

Бринзоламід &minus сильнодіючий інгібітор карбоангідрази II (CA‑II) людини домінуючого ізоферменту ока. Пригнічення карбоангідрази у циліарних відрізках ока знижує виділення внутрішньоочної рідини головним чином за рахунок сповільнення утворення іонів бікарбонату з наступним зменшенням транспортування натрію та рідини.

Тимолол &minus це неселективний блокатор &beta -адренергічних рецепторів який не має внутрішньої симпатоміметичної та мембраностабілізуючої активності а також безпосередньої пригнічувальної дії на міокард. Тонографія і флуорофотометричні дослідження у людей підтвердили що основна його дія пов&rsquo язана зі зниженням утворення внутрішньоочної рідини і невеликим збільшенням її відтоку.

Фармакодинамічна дія

Клінічні ефекти:

У дванадцятимісячному контрольованому клінічному дослідженні у пацієнтів з відкритокутовою глаукомою або очною гіпертензією які на думку дослідників могли отримати користь від застосування комбінованої терапії і які мали середнє значення ВОТ від 25 до 27 мм рт. ст. середнє зниження ВОТ при застосуванні очних крапель АЗАРГА двічі на добу становило від 7 до 9 мм рт. ст. У всіх часових точках під час всіх візитів пацієнтів було продемонстровано що середнє зниження ВОТ при застосуванні дорзоламіду 20 мг/мл + тимолол 5 мг/мл не перевищувало аналогічний ефект при застосуванні препарату АЗАРГА.

У шестимісячному контрольованому клінічному дослідженні у пацієнтів з відкритокутовою глаукомою або очною гіпертензією з середнім значенням ВОТ від 25 до 27 мм рт. ст. середнє зниження ВОТ при застосуванні очних крапель АЗАРГА двічі на день становило від 7 до 9 мм рт. ст. що на 3 мм рт. ст. перевищувало ефект при застосуванні бринзоламіду 10 мг/мл двічі на добу і на 2 мм рт. ст. &minus ефект при застосуванні тимололу 5 мг/мл двічі на добу. Спостерігалось статистично значуще зниження середнього значення ВОТ порівняно із застосуванням бринзоламіду і тимололу під час усіх візитів протягом дослідження.

У трьох контрольованих клінічних дослідженнях очний дискомфорт після інстиляції очних крапель АЗАРГА був значно меншим ніж при застосуванні дорзоламіду 20 мг/мл + тимололу 5 мг/мл.

Фармакокінетика.

Абсорбція

Після місцевого застосування в око бринзоламід і тимолол абсорбуються через рогівку у системний кровотік. У фармакокінетичному дослідженні здорові добровольці приймали перорально бринзоламід по 1 мг двічі на день протягом 2 тижнів щоб скоротити час досягнення стабільної концентрації перед початком застосування очних крапель АЗАРГА. Після застосування очних крапель АЗАРГА двічі на день протягом 13 тижнів концентрація бринзоламіду у червоних кров'яних тільцях (ЧКТ) у середньому становила 18 8 ± 3 29 мкM 18 1 ± 2 68 мкM та 18 4 ± 3 01 мкM відповідно через 4 10 та 15 тижнів вказуючи на те що у ЧКТ підтримується стабільна концентрація бринзоламіду.

При досягненні стабільних концентрацій після застосування очних крапель АЗАРГА середнє значення максимальної концентрації (Cmax) тимололу у плазмі крові та значення концентрація-час (AUC0-12год) становили відповідно на 27% і 28% менше (Cmax: 0 824 ± 0 453 нг/мл AUC0-12год: 4 71 ± 4 29 нг· г/мл) порівняно із застосуванням тимололу 5 мг/мл (Cmax:1 13 ± 0 494 нг/мл AUC0‑12год: 6 58 ± 3 18 нг· г/мл). Низький системний вплив тимололу після застосування очних крапель АЗАРГА не є клінічно значимим. Після застосування очних крапель АЗАРГА середнє значення максимальної концентрації (Cmax) тимололу у плазмі крові досягалося через 0 79 ± 0 45 години.

Розподіл

Зв&rsquo язування бринзоламіду з білком плазми крові є помірним (приблизно 60 %). Завдяки своїй високій спорідненості з СА-ІІ та у трохи меншій мірі - з СА‑I бринзоламід проникає у ЧКТ. Його активний метаболіт N‑дезетилбринзоламід також акумулюється в ЧКТ де переважно зв&rsquo язується з СА‑I. Спорідненість бринзоламіду і метаболіту з червоними кров&rsquo яними тільцями і СА тканини призводить до низької концентрації у плазмі крові.

Дані щодо розподілу у тканинах ока у кролів продемонстрували що тимолол може бути кількісно визначений у внутрішньоочній рідині протягом 48 годин після застосування очних крапель АЗАРГА. При досягненні стабільної концентрації тимолол може бути визначений у плазмі крові людини протягом 12 годин після застосування очних крапель АЗАРГА.

Метаболізм

Шляхи метаболізму бринзоламіду включають у себе N‑деалкілування O‑деалкілування та окиснення його N‑пропілового бічного ланцюга. N‑дезетилбринзоламід є головним метаболітом бринзоламіду що утворюється у людей який також зв&rsquo язується з СА‑I у присутності бринзоламіду та акумулюється у ЧКТ. Дослідження іn vitro продемонстрували що метаболізм бринзоламіду головним чином пов&rsquo язаний з CYP3A4 а також принаймні з чотирма іншими ізоферментами (CYP2A6 CYP2B6 CYP2C8 та CYP2C9).

Тимолол метаболізується двома шляхами. Перший шлях пов&rsquo язаний з утворенням етаноламінового бічного ланцюга у тіодіазольному кільці а інший пов&rsquo язаний з утворенням етанольного бічного ланцюга у морфоліназоті та другого подібного бічного ланцюга з карбонільною групою суміжною з азотом. Метаболізм тимололу пов&rsquo язаний головним чином з CYP2D6.

Екскреція

Бринзоламід виводиться переважно нирками (приблизно 60 %). Майже 20 % дози виявлено в сечі у формі метаболіту. Бринзоламід та N-дезетилбринзоламід є основними компонентами виявленими у сечі разом зі слідами метаболітів N-дезметоксипропілу та О-дезметилу (< 1 %).

Тимолол та його метаболіти переважно виводяться нирками. Приблизно 20 % дози тимололу виводиться з сечею у незміненому вигляді а залишок виводиться також із сечею у формі метаболітів. Період напіввиведення тимололу з плазми крові t1/2 становить 4 8 години після застосування очних крапель АЗАРГА.

Доклінічні дані з безпеки

Бринзоламід

Доклінічні дані вказують що немає будь-якого ризику для людини при застосуванні бринзоламіду про що свідчать фармакологічні дослідження безпеки дослідження токсичності повторних доз генотоксичності канцерогенного потенціалу.

У ході досліджень токсичності на кролях при введенні пероральних доз бринзоламіду до 6 мг/кг/добу (у 214 разів більше рекомендованої щоденної клінічної дози що становить 28 мкг/кг/добу) не було виявлено будь-якого впливу на розвиток плода незважаючи на значний токсичний вплив на самку. Аналогічні дослідження на щурах виявили незначне зменшення осифікації кісток черепа та груднини плода у самок які одержували бринзоламід у кількості 18 мг/кг/добу (у 642 рази більше рекомендованої щоденної клінічної дози). Але у самок які одержували 6 мг/кг/добу цього ефекту не спостерігалось. Ці результати були одержані при дозах що спричинили метаболічний ацидоз зі зменшенням приросту маси тіла самок та зменшенням маси плода. Спостерігалося залежне від дози зниження маси плода у самок які одержували бринзоламід перорально: від незначного зниження (приблизно 5-6 %) при дозі 2 мг/кг/добу до приблизно 14 % при дозі 18 мг/кг/добу. Під час лактації при застосуванні 5 мг/кг/добу побічної дії на плід не спостерігалося.

Тимолол

Доклінічні дані вказують що немає будь-якого ризику для людини при застосуванні тимололу про що свідчать фармакологічні дослідження безпеки дослідження токсичності повторних доз генотоксичності канцерогенного потенціалу. Дослідження токсичного впливу тимололу на репродуктивну функцію показали сповільнену осифікацію плода у щурів при відсутності побічних ефектів у постнатальному періоді (при дозі 50 мг/кг/добу що у 3500 разів перевищує щоденну клінічну дозу 14 мкг/кг/добу) та підвищену резорбцію плода у кролів (при введенні дози 90 мг/кг/добу що у 6400 разів перевищує щоденну клінічну дозу).

Показання

Зниження внутрішньоочного тиску у дорослих пацієнтів з відкритокутовою глаукомою або очною гіпертензією у яких застосування монотерапії не призвело до достатнього зниження внутрішньоочного тиску.

Протипоказання

 • Підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-яких допоміжних речовин препарату.
 • Підвищена чутливість до інших &beta -блокаторів.
 • Підвищена чутливість до сульфонамідів (див. розділ « Особливості застосування» ).
 • Стани які супроводжуються гіперреактивністю дихальних шляхів включаючи бронхіальну астму або бронхіальну астму в анамнезі тяжке хронічне обструктивне захворювання легень.
 • Синусова брадикардія синдром слабкості синусового вузла синоаурикулярна блокада атріовентрикулярна блокада ІІ або ІІІ ступеня не контрольована кардіостимулятором. Виражена серцева недостатність кардіогенний шок.
 • Тяжкий алергічний риніт.
 • Гіперхлоремічний ацидоз (див. розділ « Спосіб застосування та дози» ).
 • Тяжка ниркова недостатність.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Досліджень очних крапель АЗАРГА щодо їх взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводили.

Хоча очні краплі АЗАРГА які містять бринзоламід інгібітор карбоангідрази застосовують місцево препарат абсорбується системно. При пероральному застосуванні інгібіторів карбоангідрази повідомлялося про порушення кислотно-лужного балансу. У пацієнтів які застосовують очні краплі АЗАРГА слід враховувати такий прояв взаємодії.

Існує імовірність виникнення адитивного ефекту до вже відомих системних ефектів інгібіторів карбоангідрази у пацієнтів які приймають інгібітори карбоангідрази перорально та очні краплі бринзоламіду. Одночасне застосування очних крапель що містять бринзоламід і пероральних інгібіторів карбоангідрази не рекомендується.

Ізоферменти цитохрому Р450 які відповідають за метаболізм бринзоламіду включають CYP3A4 (основний) CYP2A6 CYP2B6 CYP2С8 та CYP2С9. Очікується що інгібітори CYP3A4 такі як кетоконазол ітраконазол клотримазол ритонавір та тролеандоміцин будуть пригнічувати метаболізм бринзоламіду пов&rsquo язаний з ізоферментом CYP3A4. Слід бути обережними при супутньому застосуванні інгібіторів CYP3A4. Однак накопичення бринзоламіду є малоймовірним оскільки він переважно виводиться нирками. Бринзоламід не є інгібітором ізоферментів цитохрому Р450.

Існує імовірність виникнення адитивних ефектів що призводять до артеріальної гіпотензії та/або вираженої брадикардії при застосуванні очних крапель які містять &beta -блокатори одночасно з пероральними або внутрішньовенними блокаторами кальцієвих каналів (дилтіазему) &beta -блокаторами антиаритмічними засобами (включаючи аміодарон) глікозидами наперстянки парасимпатоміметиками гуанетидином та резерпіном.

&beta -блокатори можуть знижувати чутливість до адреналіну при лікуванні анафілактичних реакцій. Особливо обережними слід бути пацієнтам з атопією або анафілаксією в анамнезі (див. розділ « Особливості застсоування» ).

При прийомі &beta -блокаторів може посилюватися гіпертензивна реакція у разі раптового припинення застосування клонідину. Рекомендується бути обережним при одночасному застосуванні очних крапель АЗАРГА та клонідину.

Про посилення системної дії &beta -блокаторів (наприклад зниження частоти серцевих скорочень депресію) повідомлялося під час комбінованого лікування інгібіторами CYP2D6 (наприклад квінидином флуоксетином пароксетином) та тимололом. Рекомендується застосовувати комбінації з обережністю.

&beta -блокатори можуть посилювати гіпоглікемічний ефект протидіабетичних засобів.  &beta -блокатори можуть маскувати ознаки і симптоми гіпоглікемії (див. розділ « Особливості застосування» ).

Іноді повідомлялося про виникнення мідріазу при одночасному застосуванні офтальмологічних &beta -блокаторів та адреналіну (епінефрину).

Особливості застосування

Системні ефекти

 • Бринзоламід і тимолол абсорбуються системно. Через наявність &beta -адренергічного активного компонента тимололу при застосуванні препарату можуть виникнути ті ж небажані реакції з боку серцево-судинної системи легенів та інші побічні реакції що і при системному застосуванні блокаторів &beta -адренергічних рецепторів. Частота виникнення системних побічних реакцій при місцевому офтальмологічному застосуванні нижча ніж при системному застосуванні. Для того щоб зменшити системну абсорбцію див. розділ « Спосіб застосування та дози» .
 • Оскільки препарат абсорбується системно у пацієнтів які застосовують очні краплі АЗАРГА можливе виникнення реакцій гіперчутливості що притаманні всім похідним сульфонамідів.

Порушення з боку серця.

&beta -блокатори слід застосовувати з обережністю пацієнтам з кардіоваскулярними захворюваннями (наприклад ішемічна хвороба серця стенокардія Принцметала та серцева недостатність) гіпотензією та при необхідності розглянути можливість лікування іншими препаратами. Слід уважно спостерігати за пацієнтами з кардіоваскулярними захворюваннями щоб не пропустити симптомів погіршання цих захворювань та побічних реакцій.

Внаслідок негативного впливу на час проведення імпульсу &beta -блокатори слід з обережністю призначати тільки пацієнтам з першим ступенем блокади серця.

Судинні порушення

Лікувати пацієнтів з тяжкими порушеннями/хворобами периферичного кровообігу (наприклад тяжкі форми хвороби Рейно або синдром Рейно) необхідно з обережністю.

Гіпертиреоїдизм

&beta -блокатори можуть маскувати симптоми гіпертиреоїдизму.

М&rsquo язова слабкість

Повідомлялося про підсилення проявів м&rsquo язової слабкості пов&rsquo язаної з міастенічними симптомами (наприклад диплопія птоз і загальна слабкість) які проявлялися при застосуванні блокаторів &beta -адренергічних рецепторів.

Порушення функції органів дихання

Повідомлялося про реакції з боку дихальної системи в тому числі летальний наслідок через виникнення бронхоспазму у пацієнтів з астмою після застосування деяких блокаторів &beta -адренергічних рецепторів для місцевого офтальмологічного застосування.

Очні краплі АЗАРГА слід застосовувати з обережністю пацієнтам з легким/помірним ступенем хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) і лише тоді коли потенційна користь перевищує потенційний ризик.

Гіпоглікемія/діабет

Блокатори &beta -адренергічних рецепторів слід застосовувати з обережністю пацієнтам схильним до спонтанної гіпоглікемії або хворим на декомпенсований діабет оскільки блокатори &beta -адренорецепторів можуть маскувати симптоми та ознаки гострої гіпоглікемії.

Порушення кислотно-лужного балансу

Очні краплі АЗАРГА містять бринзоламід який є сульфонамідом. При місцевому застосуванні препарату можуть виникати такі ж небажані реакції що й при застосуванні сульфонамідів. Повідомлялося про порушення кислотно-лужного балансу при пероральному застосуванні інгібіторів карбоангідрази. Оскільки є ризик виникнення метаболічного ацидозу препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам із ризиком виникнення ураження нирок. У випадку виникнення симптомів серйозних реакцій або підвищеної чутливості застосування препарату слід припинити.

Розумова активність

Пероральні інгібітори карбоангідрази можуть погіршити здатність виконувати діяльність яка потребує розумової активності та/або фізичної координації. Очні краплі АЗАРГА абсорбуються системно і таким чином зазначені ефекти можуть виникати і при місцевому застосуванні крапель.

Анафілактичні реакції

Під час застосування &beta -адренергічних блокаторів пацієнти з атопією в анамнезі або тяжкими анафілактичними реакціями на різні алергени в анамнезі можуть більш активно реагувати на повторні потрапляння цих алергенів та не реагувати на звичайні дози адреналіну які застосовують для лікування анафілактичних реакцій.

Відшарування судинної оболонки ока

Повідомлялося про відшарування судинної оболонки ока при лікуванні яке було спрямоване на зниження секреції внутрішньоочної рідини (наприклад тимолол ацетазоламід) після трабекулотомії.

Хірургічна анестезія

При місцевому застосуванні в око блокатори &beta -адренергічних рецепторів можуть блокувати системні бета-агоністичні ефекти наприклад адреналіну. Якщо пацієнту призначено тимолол анестезіолог повинен бути проінформований про це.

Одночасне застосування

Вплив на внутрішньоочний тиск або відомі системні ефекти &beta -блокаторів можуть посилюватися при застосуванні тимололу пацієнтам які вже отримують системні &beta -блокатори. Слід ретельно спостерігати за такими пацієнтами. Застосування двох місцевих &beta -блокаторів або двох інгібіторів карбоангідрази місцево не рекомендується (див. розділ « Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій» ). Існує імовірність виникнення адитивного ефекту до вже відомих системних ефектів інгібіторів карбоангідрази у пацієнтів які приймають інгібітори карбоангідрази перорально та очні краплі АЗАРГА. Супутнє застосування очних крапель АЗАРГА і пероральних інгібіторів карбоангідрази не досліджувалося і тому не рекомендується (див. розділ « Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій» ).

Офтальмологічні ефекти

Досвід застосування очних крапель АЗАРГА для лікування пацієнтів з псевдоексфоліативною глаукомою або пігментною глаукомою обмежений. Слід бути обережним при лікуванні таких пацієнтів рекомендується здійснювати постійний моніторинг ВОТ.

Після припинення лікування препаратом очікується що зниження внутрішньоочного тиску триватиме протягом 5-7 днів і потенційно може виникати ефект відміни.

Очні краплі АЗАРГА не досліджувалися у пацієнтів із закритокутовою глаукомою тому їх застосування цій категорії пацієнтів не рекомендується.

Офтальмологічні &beta -блокатори можуть спричиняти сухість ока. Пацієнтів із хворобами рогівки слід лікувати з обережністю.

Можливий вплив бринзоламіду на функцію ендотелію рогівки у пацієнтів з ушкодженою рогівкою (зокрема у пацієнтів із низькою кількістю ендотеліальних клітин) не досліджували.

Особливу увагу слід звернути на пацієнтів які носять контактні лінзи оскільки досліджень у цієї категорії пацієнтів не проводилось. Тому рекомендується ретельний нагляд за такими пацієнтами при застосуванні бринзоламіду оскільки інгібітори карбоангідрази можуть впливати на гідратацію рогівки застосування при цьому контактних лінз може підвищити ризик ушкодження рогівки. При інших ушкодженнях рогівки наприклад у пацієнтів з цукровим діабетом або дистрофією рогівки також рекомендується ретельний нагляд.

Очні краплі АЗАРГА можна застосовувати під час носіння контактних лінз під ретельним наглядом (див. нижче розділ « Бензалконію хлорид» ).

Бензалконію хлорид

Очні краплі АЗАРГА містять бензалконію хлорид який може спричиняти подразнення ока і як відомо знебарвлювати м&rsquo які контактні лінзи. Слід уникати контакту з м&rsquo якими контактними лінзами. Слід попередити пацієнтів про те що необхідно знімати контактні лінзи перед застосуванням очних крапель АЗАРГА і зачекати 15 хв після інстиляції перш ніж знову одягати контактні лінзи.

Повідомлялося що бензалконію хлорид може спричиняти точкову кератопатію та/або токсичну виразкову кератопатію. Необхідно проводити ретельний моніторинг пацієнтів при частому або тривалому застосуванні крапель.

Порушення функцій печінки

Препарат АЗАРГА  слід з обережністю застосовувати пацієнтам з порушеннями функцій печінки тяжкого ступеня.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Немає відповідних даних щодо застосування бринзоламіду та тимололу вагітним жінкам. Дослідження бринзоламіду на тваринах продемонстрували наявність токсичного впливу на репродуктивну функцію (див. розділ « Доклінічні дані з безпеки» ). Очні краплі АЗАРГА не слід застосовувати у період вагітності. Щоб зменшити системну абсорбцію див. розділ « Спосіб застосування та дози» .

Епідеміологічні дослідження не виявили негативного впливу на формування плода однак при пероральному застосуванні &beta -блокаторів показали ризик для внутрішньоутробного розвитку. Крім того при застосуванні &beta -блокаторів до пологів у новонароджених спостерігалися ознаки та симптоми &beta -блокади (наприклад брадикардія гіпотензія респіраторний дистрес та гіпоглікемія). Новонароджені повинні бути під ретельним наглядом протягом перших днів життя якщо мати застосовувала очні краплі АЗАРГА перед пологами.

Враховуючи що дані щодо застосування бринзоламіду вагітним жінкам відсутні або їх кількість обмежена та дослідження на тваринах продемонстрували наявність токсичного впливу на репродуктивну функцію не слід призначати цей препарат у період вагітності та жінкам репродуктивного віку які не застосовують контрацептивні засоби.

Період годування груддю

Невідомо чи проникає бринзоламід у грудне молоко людини. Дослідження на тваринах продемонстрували екскрецію бринзоламіду у грудне молоко при пероральному застосуванні (див. розділ « Спосіб застосування та дози» ).

&beta -блокатори проникають у грудне молоко людини. Однак при застосуванні терапевтичних доз тимололу в око малоймовірно що його наявність у грудному молоці є достатньою для того щоб спричинити клінічні симптоми &beta -блокади у немовлят. Щоб зменшити системну абсорбцію див. розділ « Доклінічні дані з безпеки» . Однак не можна виключити ризик для дитини у період грудного годування. Рішення щодо припинення грудного годування або утримання від застосування очних крапель АЗАРГА має приймати лікар враховуючи користь для жінки та ризик для дитини.

Репродуктивна функція

Доклінічні дані не продемонстрували жодних ефектів бринзоламіду чи тимололу на репродуктивну функцію у чоловіків або жінок.

При застосуванні очних крапель АЗАРГА не очікується жодних ефектів на репродуктивну функцію чоловіків або жінок.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Очні краплі АЗАРГА мають мінімальний вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати з механізмами.

Тимчасове затуманення зору або розлади з боку зору можуть впливати на здатність керувати транспортними засобами або працювати з механізмами. Якщо затуманення зору виникає під час закапування пацієнту необхідно зачекати поки зір проясниться перш ніж керувати транспортними засобами або працювати з механізмами.

Інгібітори карбоангідрази можуть погіршити здатність виконувати завдання що вимагають розумової активності та/або фізичної координації (див. розділ « Особливості застосування» ).

Спосіб застосування та дози

Застосування дорослим включаючи пацієнтів літнього віку

Доза становить 1 краплю очних крапель АЗАРГА у кон&rsquo юнктивальний мішок ураженого ока (очей) 2 рази на добу.

Системна абсорбція знижується якщо притиснути в ділянці нососльозового отвору або закрити повіки на 2 хвилини. Це знижує системні побічні реакції та підвищує місцеву активність (див. розділ « Особливості застосування» ).

Якщо дозу пропущено лікування слід продовжувати застосовуючи наступну дозу згідно зі схемою застосування. Доза не повинна перевищувати 1 краплю в уражене око (очі) 2 рази на добу.

При заміні іншого офтальмологічного антиглаукомного засобу очними краплями АЗАРГА застосування іншого засобу слід припинити розпочавши застосування очних крапель АЗАРГА з наступного дня.

Пацієнти з порушеннями функцій печінки та нирок

Не проводилось будь-яких досліджень препарату АЗАРГА або очних крапель тимололу 5 мг/мл у пацієнтів з порушеннями функцій печінки та нирок. Немає необхідності у коригуванні дози препарату пацієнтам з порушеннями функції печінки або пацієнтам з порушеннями функцій нирок легкого або середнього ступеня тяжкості.

Не проводились дослідження препарату АЗАРГА при застосуванні пацієнтам з тяжким ступенем ниркової недостатності (кліренс креатиніну < 30 мл/хв) або пацієнтам з гіперхлоремічним ацидозом (див. розділ « Протипоказання» ). Оскільки бринзоламід та його основний метаболіт виводяться головним чином нирками препарат АЗАРГА протипоказаний для лікування цієї категорії пацієнтів (див. розділ « Протипоказання» ).

Препарат АЗАРГАслід з обережністю застосовувати пацієнтам з порушеннями функції печінки тяжкого ступеня (див. розділ « Особливості застосування» ).

Спосіб застосування

Для офтальмологічного застосування.

Пацієнту слід рекомендувати добре збовтувати флакон перед застосуванням.

Після першого відкриття флакона слід зняти захисне кільце призначене для контролю першого відкриття.

Щоб попередити забруднення кінчика крапельниці та вмісту флакона необхідно дотримуватись обережності та не торкатися повік прилеглих ділянок або інших поверхонь кінчиком флакона-крапельниці. Пацієнту слід рекомендувати щільно закривати флакон після застосування крапель.

Якщо місцево застосовується більше одного офтальмологічного засобу інтервал між їх застосуванням повинен становити не менше 5 хвилин. Очні мазі застосовують в останню чергу.

Діти

Безпека та ефективність очних крапель АЗАРГА у дітей віком до 18 років не встановлені. Дані щодо застосування цій категорії пацієнтів відсутні.

Передозування

При випадковому проковтуванні вмісту флакона симптоми передозування &beta -блокаторами можуть включати брадикардію гіпотензію серцеву недостатність та бронхоспазм.

У випадку передозування очними краплями АЗАРГА лікування повинно бути симптоматичним та підтримуючим. Через вміст бринзоламіду може виникнути електролітний дисбаланс розвинутись ацидозний стан а також можливий вплив на центральну нервову систему. Необхідно контролювати рівні електролітів у сироватці крові (особливо калію) та рівень рН крові. Дослідження продемонстрували що тимолол важко виводиться з організму шляхом діалізу.

Побічні реакції

Короткий огляд даних з безпеки

У клінічних дослідженнях найчастішими побічними реакціями були затуманення зору подразнення ока та біль в оці що виникали у приблизно від 2 % до 7 % пацієнтів.

Короткий огляд побічних реакцій наведений у формі таблиці

Під час клінічних досліджень очних крапель АЗАРГА і компонентів бринзоламіду та тимололу та у постмаркетинговий період повідомлялося про наведені нижче побічні реакції що класифікувалися наступним чином: дуже часто (&ge 1/10) часто (&ge 1/100 до < 1/10) нечасто (&ge 1/1000 до < 1/100) поодинокі (&ge 1/10000 до < 1/1000) або одиничні (< 1/10000) або частота виникнення невідома (неможливо оцінити з наявних даних). У межах кожної групи побічні реакції зазначені у порядку зменшення їх ступеня тяжкості.

Види органів та систем

 

Побічні реакції

(відповідний термін MedDRA)

Інфекційні та паразитарні захворювання

Частота невідома: ринофарингіт3 фарингіт3 синусит3 риніт3

Захворювання крові

і лімфатичної системи

Частота невідома: зниження кількості еритроцитів3 підвищення рівня хлоридів у крові3

З боку імунної системи

Частота невідома: анафілаксія2 системний червоний вовчак2 системні алергічні реакції включаючи ангіоневротичний набряк2 локальні та генералізовані висипання2 підвищена чутливість1 кропив&rsquo янка2 свербіж2

З боку обміну речовин

Частота невідома: гіпоглікемія2 зниження апетиту3

Психічні розлади

Нечасто: безсоння1.

Частота невідома: депресія1 втрата пам&rsquo яті2 апатія3 пригнічення настрою3 зменшення лібідо3 нічні кошмари2 3 нервозність3

З боку нервової системи

Часто: дисгевзія1.

Частота невідома: ішемія судин головного мозку2 інсульт2 втрата свідомості2 посилення ознак та симптомів міастенії gravis2 сонливість3 порушення моторики3 амнезія3 погіршення

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Розшифрувати рецепт
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку