Детальніше

Аторвакор 10 мг таблетки №30

Обліковий номер: 355687

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Фармак ОАО (Украина, Киев)

Виробник: Фармак ОАО (Украина, Киев)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/15677/01/01

Назва російською: Аторвакор® таблетки, п/о, по 10 мг №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Аторвастатин

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Аторвастатин

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Опис

Інструкція аторвакор (atorvakor) таблетки

Склад

Показання

Протипоказання

Спосіб застосування та дози

Передозування

Побічні реакції

Склад

діюча речовина аторвакор: atorvastatin

1 таблетка&nbsp містить аторвастатину кальцію тригідрату 10,82 мг, або 21,64 мг, або 43,28 мг, або 86,56 мг в перерахуванні на 100 % речовину (що еквівалентно аторвастатину) 10 мг, або 20 мг, або 40 мг, або 80 мг

допоміжні&nbsp речовини аторвакор: кальцію карбонат лактоза, моногідрат целюлоза мікрокристалічна натрію кроскармелоза полісорбат 80, гідроксипропілцелюлоза магнію стеарат Opadry II 85F18422 white (спирт полівініловий, поліетиленгліколь, тальк, титану діоксид (Е 171)).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою. &nbsp

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що знижують рівень холестерину і тригліцеридів у сироватці крові. Інгібітори ГМГ-КоА-редуктази.

Код АТХ С10А А05.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Аторвакор являє собою синтетичний гіполіпідемічний лікарський засіб. Аторвастатин є інгібітором 3-гідрокси-3-метилглутарил-кофермент&nbsp A (ГМГ-КоА) &ndash редуктази. Цей фермент каталізує перетворення ГМГ-КоА в мевалонат &ndash ранній&nbsp етап біосинтезу холестерину, який обмежує швидкість його утворення.

Аторвакор є селективним конкурентним інгібітором ГМГ-КоА-редуктази &ndash ферменту, від якого залежить швидкість перетворення 3-гідрокси-3-метилглутарил-коферменту&nbsp A в мевалонат, речовину-попередник стеролів, у тому числі холестерину. Холестерин та тригліцериди циркулюють в кровотоку в комплексі з ліпопротеїнами. Ці комплекси розділяються за допомогою ультрацентрифугування на фракції ЛПВЩ (ліпопротеїни високої щільності), ЛППЩ (ліпопротеїни проміжної щільності), ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності) та ЛПДНЩ (ліпопротеїни дуже низької щільності). Тригліцериди (ТГ) та холестерин у печінці включаються до складу ЛПДНЩ та вивільняються в плазму крові для транспортування в периферичні тканини. ЛПНЩ формуються з ЛПДНЩ та катаболізуються шляхом взаємодії з&nbsp високоафінними рецепторами ЛПНЩ. Клінічні та патологоанатомічні дослідження показують, що підвищені рівні загального холестерину (ЗХ), холестерину ЛПНЩ (ХС-ЛПНЩ) та аполіпопротеїну&nbsp В (aпo B) у плазмі крові сприяють розвитку атеросклерозу у людини та є факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань, в той час як підвищені рівні холестерину ЛПВЩ пов'язані зі зниженим ризиком серцево-судинних захворювань.

В експериментальних моделях у тварин аторвастатин знижує рівень холестерину та ліпопротеїнів у плазмі шляхом інгібування в&nbsp печінці ГМГ-КоА-редуктази і синтезу холестерину та шляхом збільшення кількості печінкових рецепторів ЛПНЩ на&nbsp поверхні клітин для посилення поглинання та катаболізму ЛПНЩ аторвастатин також зменшує вироблення ЛПНЩ та&nbsp кількість цих частинок. Аторвастатин зменшує рівень холестерину ЛПНЩ у деяких пацієнтів з гомозиготною сімейною гіперхолестеринемією, тобто у тих, хто рідко відповідає на лікування іншими гіполіпідемічними лікарськими засобами.

Численні клінічні дослідження показали, що підвищені рівні загального холестерину, холестерину ЛПНЩ та aпo&nbsp B (мембранний комплекс для холестерину ЛПНЩ) провокують розвиток атеросклерозу. Подібним чином знижені рівні холестерину ЛПВЩ (та його транспортного комплексу &ndash апо&nbsp A) пов'язані з розвитком атеросклерозу. Епідеміологічні дослідження встановили, що серцево-судинна захворюваність і летальність змінюються прямо пропорційно до&nbsp рівня загального холестерину та холестерину ЛПНЩ та обернено пропорційно до рівня холестерину ЛПВЩ.

Аторвакор&nbsp знижує рівень загального холестерину, холестерину ЛПНЩ та апо&nbsp В у пацієнтів з гомозиготною та гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією, несімейними формами гіперхолестеринемії та змішаною дисліпідемією. Аторвастатин також знижує рівні холестерину ЛПДНЩ та ТГ, а також зумовлює нестійке підвищення рівня холестерину ЛПВЩ та аполіпопротеїну&nbsp A-1.&nbsp Аторвакор знижує рівень загального холестерину, холестерину ЛПНЩ, холестерину ЛПДНЩ, апо&nbsp В, тригліцеридів та ХС-не-ЛПВЩ, а також підвищує рівень холестерину ЛПВЩ у пацієнтів з ізольованою гіпертригліцеридемією. Аторвастатин знижує ХС-ЛППЩ у пацієнтів з&nbsp дисбеталіпопротеїнемією.

Подібно до ЛПНЩ, ліпопротеїни, збагачені холестерином та тригліцеридами, в тому числі ЛПДНЩ, ЛППЩ та решта, також можуть сприяти розвитку атеросклерозу. Підвищені рівні тригліцеридів у плазмі часто виявляються у тріаді з низькими рівнями ХС-ЛПВЩ та маленькими часточками ЛПНЩ, а також у сполученні з неліпідними метаболічними факторами ризику розвитку ішемічної хвороби серця. Не було послідовно доведено, що загальний рівень тригліцеридів плазми як такий є незалежним фактором ризику розвитку ішемічної хвороби серця. Крім того, не&nbsp було&nbsp встановлено незалежного впливу підвищення рівня ЛПВЩ або зниження рівня тригліцеридів на ризик коронарної та&nbsp серцево-судинної захворюваності та летальності.

Аторвакор, так само як і його деякі метаболіти, є фармакологічно активним у людини. Головним місцем дії аторвастатину є&nbsp печінка, яка відіграє головну роль у синтезі холестерину та кліренсі ЛПНЩ. Доза препарату аторвакор, на відміну від системної концентрації препарату аторвакор, краще корелює зі зменшенням рівня холестерину ЛПНЩ. Індивідуальний підбір дози препарату&nbsp аторвакор&nbsp слід&nbsp здійснювати залежно від терапевтичної відповіді (див.розділ&laquo Спосіб застосування та дози&raquo ).

Фармакокінетика.

Всмоктування.Аторвакор&nbsp швидко абсорбується після перорального прийому. Максимальні концентрації у плазмі крові досягаються протягом 1 &ndash 2 годин. Ступінь абсорбції зростає пропорційно дозі. Абсолютна біодоступність аторвастатину (вихідний лікарський засіб) становить приблизно 14&nbsp %, а системна біодоступність інгібуючої активності щодо ГМГ-КоА-редуктази становить приблизно 30&nbsp %. Низьку системну доступність препарату аторвакор пов'язують з передсистемним кліренсом у слизовій оболонці шлунково-кишкового тракту та/або з передсистемною біотрансформацією у печінці. Хоча їжа зменшує швидкість та ступінь абсорбції лікарського засобу приблизно на 25&nbsp % та 9&nbsp % відповідно, виходячи з показників Cmax та AUC, зниження рівня холестерину ЛПНЩ є подібним незалежно від того, приймається Аторвакорз їжею або окремо. При застосуванні аторвастатину ввечері його концентрація в плазмі крові була нижчою (приблизно на 30&nbsp % для Cmax та AUC), ніж&nbsp при ранковому прийомі. Однак зниження рівня холестерину ЛПНЩ є однаковим незалежно від часу прийому препарату аторвакор&nbsp (див. розділ &laquo Спосіб застосування та дози&raquo ).

Розподіл.Середній об'єм розподілу Аторвакору становить приблизно 381&nbsp літр. Понад 98&nbsp % препарату аторвакор зв'язується з білками плазми. Концентраційне співвідношення кров/плазма, що становить приблизно 0,25, вказує на погане проникнення препарату&nbsp аторвакор в еритроцити. На підставі даних досліджень на тваринах вважається, що Аторвакорздатний проникати у грудне молоко людини (див. розділи &laquo Протипоказання&raquo , &laquo Застосування у період вагітності або годування груддю&raquo та &laquo Особливості застосування&raquo ).

Метаболізм.Аторвакор&nbsp інтенсивно метаболізується до орто- та парагідроксильованих похідних і різноманітних продуктів бета-окислення. В дослідженнях in vitro інгібування ГМГ-КоА-редуктази орто- та парагідроксильованими метаболітами еквівалентне інгібуванню аторвастатином. Приблизно 70&nbsp % циркулюючої інгібіторної активності щодо ГМГ-КоА-редуктази пов&rsquo язано з активними метаболітами. Дослідження in vitro свідчать про важливість метаболізму аторвастатину цитохромом P450&nbsp 3A4, що узгоджується з підвищеними концентраціями аторвастатину в плазмі крові людини після одночасного застосування з еритроміцином, відомим інгібітором цього ізоферменту (див.розділ &laquo Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій&raquo ).

Екскреція.&nbsp Аторвакор&nbsp та його метаболіти виводяться, головним чином, з жовчю після печінкового та/чи позапечінкового метаболізму, однак цей препарат аторвакор, очевидно, не зазнає кишково-печінкової рециркуляції. Середній період напіввиведення Аторвакору з плазми крові людини становить приблизно 14&nbsp годин, але період напівзменшення інгібіторної активності щодо&nbsp ГМГ-КоА-редуктази становить від 20 до 30&nbsp годин через внесок активних метаболітів. Після перорального прийому препарату&nbsp аторвакор з сечею виділяється менше ніж 2&nbsp % дози.

Популяції хворих

Пацієнти літнього віку.Концентрація Аторвакору у плазмі є вищою (приблизно 40&nbsp % для Cmax та 30&nbsp % для AUC) у&nbsp здорових осіб літнього віку (віком від 65&nbsp років), ніж у молодих людей. Клінічні дані свідчать про більший ступінь зниження ЛПНЩ при застосуванні будь-якої дози препарату&nbsp аторвакор у пацієнтів літнього віку порівняно з молодими людьми (див.розділ &laquo Особливості застосування&raquo ).

Діти.Фармакокінетичні дані щодо пацієнтів дитячого віку відсутні.

Стать.Концентрація Аторвакору в плазмі крові жінок відрізняється від концентрації у плазмі чоловіків (Cmax приблизно на 20&nbsp % вище, а AUC на 10&nbsp % нижче). Однак немає клінічно значущої відмінності в зниженні рівня холестерину ЛПНЩ при застосуванні аторвастатину у чоловіків та жінок.

Порушення функції нирок. Захворювання нирок не впливають на концентрацію Аторвакору у плазмі або зниження ХС-ЛПНЩ, а отже, коригування дози препарату&nbsp аторвакор пацієнтам з порушеннями функції нирок не потрібне (див.розділи&laquo Спосіб застосування та дози&raquo , &laquo Особливості застосування&raquo ).

Гемодіаліз.Хоча дослідження за участю пацієнтів з термінальною стадією захворювання нирок не проводились, вважається, що гемодіаліз не підвищує значущим чином кліренс препарату Аторвакор, оскільки препарат інтенсивно зв'язується з&nbsp білками плазми.

Печінкова недостатність.Концентрація Аторвакору в плазмі помітно підвищена у пацієнтів з хронічною алкогольною хворобою печінки. Показники Cmax та AUC у 4 рази вищі в пацієнтів із захворюванням печінки класу А за шкалою Чайлда &ndash П'ю. У пацієнтів із захворюванням печінки класу В за шкалою Чайлда &ndash П'ю показники Cmax та AUC підвищуються приблизно 16-кратно та 11-кратно відповідно (див.розділ&laquo Протипоказання&raquo ).

Таблиця&nbsp 1. Вплив одночасно застосовуваних препаратів на фармакокінетику аторвастатину

Одночасно застосовувані препарати та режим дозування

Аторвастатин

&nbsp

Доза (мг)

Зміна AUC&amp

Зміна Cmax&amp

#Циклоспорин 5,2&nbsp мг/кг/добу, стабільна доза

10&nbsp мг 1 раз на добу впродовж 28&nbsp днів

&shy &shy 8,7 раза

&shy &shy 10,7 раза

#Типранавір 500&nbsp мг двічі на добу/ритонавір 200&nbsp мг двічі на добу, 7&nbsp днів

10&nbsp мг РД

&shy &shy 9,4 раза

&shy &shy 8,6 раза

#Телапревір 750&nbsp мг кожні 8&nbsp годин, 10&nbsp днів

20&nbsp мг РД

&shy &shy 7,88 раза

&shy &shy 10,6 раза

#, &Dagger Саквінавір 400&nbsp мг двічі на добу/
ритонавір 400&nbsp мг двічі на добу, 15&nbsp днів

40&nbsp мг 1 раз на добу впродовж 4&nbsp днів

&shy &shy 3,9&nbsp раза

&shy &shy 4,3&nbsp раза

#Кларитроміцин 500&nbsp мг двічі на добу, 9&nbsp днів

80&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 8&nbsp днів

&shy &shy 4,4 раза

&shy &shy 5,4&nbsp раза

#Дарунавір 300&nbsp мг двічі на добу/
ритонавір 100&nbsp мг двічі на добу, 9&nbsp днів

10&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 4&nbsp днів

&shy &shy 3,4 раза

&shy &shy 2,25 раза

#Ітраконазол 200&nbsp мг 1&nbsp раз на добу, 4&nbsp дні

40&nbsp мг РД

&shy &shy 3,3&nbsp раза

&shy &shy 20&nbsp % &nbsp

#Фосампренавір 700&nbsp мг двічі на добу/ритонавір 100&nbsp мг двічі на добу, 14&nbsp днів

10&nbsp мг 1 раз на добу впродовж 4&nbsp днів

&shy &shy 2,53 раза

&shy &shy 2,84 раза

#Фосампренавір 1400&nbsp мг 2&nbsp рази на добу, 14&nbsp днів

10&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 4&nbsp днів

&shy &shy 2,3 раза

&shy &shy 4,04 раза

#Нелфінавір 1250&nbsp мг 2&nbsp рази на добу, 14&nbsp днів

10&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 28&nbsp днів

&shy &shy 74 %

&shy &shy 2,2 раза

#Грейпфрутовий сік, 240&nbsp мл 1 раз на добу*

40&nbsp мг 1&nbsp раз на добу

&shy &shy 37&nbsp %

&shy &shy 16&nbsp %

Дилтіазем 240&nbsp мг 1 раз на добу, 28&nbsp днів

40&nbsp мг 1&nbsp раз на добу

&shy &shy 51&nbsp %

Без зміни

Еритроміцин 500&nbsp мг 4&nbsp рази на добу, 7&nbsp днів

10&nbsp мг 1&nbsp раз на добу

&shy &shy 33&nbsp %

&shy &shy 38&nbsp %

Амлодипін 10&nbsp мг, разова доза

80&nbsp мг 1&nbsp раз на добу

&shy &shy 15&nbsp %

&macr 12&nbsp %

Циметидин 300&nbsp мг 4 рази на добу, 2&nbsp тижні

10&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 2&nbsp тижнів

&macr Менше ніж 1 %

&macr 11&nbsp %

Колестипол 10&nbsp мг 2&nbsp рази на добу, 28&nbsp тижнів

40&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 28&nbsp тижнів

Не визначено

&macr 26&nbsp %**

Маалокс TC 30&nbsp мл 1 раз на добу, 17&nbsp днів

10&nbsp мг 1 раз на добу впродовж 15&nbsp днів

&macr 33&nbsp %

&macr 34&nbsp %

Ефавіренз 600&nbsp мг 1 раз на добу, 14&nbsp днів

10&nbsp мг впродовж 3&nbsp днів

&macr 41&nbsp %

&macr 1&nbsp %

#Рифампін 600&nbsp мг 1 раз на добу, 7&nbsp днів (при одночасному введенні) &dagger

40&nbsp мг 1&nbsp раз на добу

&shy &shy 30&nbsp %

&shy &shy 2,7&nbsp раза

#Рифампін 600&nbsp мг 1 раз на добу, 5&nbsp днів (окремими дозами) &dagger

40&nbsp мг 1&nbsp раз на добу

&macr 80&nbsp %

&macr 40&nbsp %

#Гемфіброзил 600&nbsp мг двічі на добу, 7&nbsp днів&nbsp &nbsp

40&nbsp мг 1&nbsp раз на добу

&shy &shy 35&nbsp %

&macr Менше ніж 1 %

#Фенофібрат 160&nbsp мг 1&nbsp раз на добу, 7&nbsp днів

40&nbsp мг 1&nbsp раз на добу&nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp

&shy &shy 3&nbsp %

&shy &shy 2&nbsp %

#Боцепревір 800&nbsp мг 3&nbsp рази на добу, 7&nbsp днів

40&nbsp мг 1&nbsp раз на добу

&shy &shy 2,3&nbsp раза

&shy &nbsp &shy 2,66&nbsp раза

&amp &nbsp Дані, зазначені як зміна у x разів, являють собою просте співвідношення між кількістю випадків одночасного застосування препаратів та застосування тільки аторвастатину (тобто 1-кратний = без зміни).&nbsp Дані, зазначені&nbsp у процентах, являють собою процентну різницю відносно показників при застосуванні аторвастатину окремо&nbsp (тобто 0&nbsp % = без зміни).

&nbsp #&nbsp Щодо клінічної значущості див.розділи&nbsp &laquo Особливості застосування&raquo і &laquo Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій&raquo .

* Повідомлялося про більше підвищення AUC (до 2,5 раза) та/або Cmax (до 71&nbsp %) при надмірному споживанні грейпфрутового соку (750&nbsp мл &ndash 1,2 літра на добу або більше).

&nbsp **&nbsp &nbsp &nbsp Поодинокий випадок зафіксований через 8 &ndash 16&nbsp год після прийому дози препарату аторвакор.

&nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &dagger Через механізм подвійної взаємодії рифампіну рекомендується одночасне застосування аторвастатину з рифампіном, оскільки було показано, що відстрочене застосування&nbsp Аторвакору після застосування рифампіну пов&rsquo язане зі значним зниженням концентрацій аторвастатин у в плазмі крові.

&Dagger &nbsp Доза комбінації препаратів саквінавір + ритонавір у цьому дослідженні не є клінічно застосовуваною дозою. Підвищення експозиції Аторвакору при застосуванні в клінічних умовах, ймовірно, буде вищим, ніж те, що спостерігалося в цьому дослідженні. Тому слід з обережністю застосовувати препарат аторвакор у найнижчій необхідній дозі.

Таблиця&nbsp 2. Вплив аторвастатину на фармакокінетику одночасно застосовуваних лікарських засобів

Аторвастатин

Одночасно застосовуваний лікарський засіб та режим дозування

Препарат аторвакор/доза (мг)

Зміна AUC

Зміна Cmax

80&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 15&nbsp днів

Антипірин 600&nbsp мг 1&nbsp раз на добу

&nbsp &shy &shy 3&nbsp %

&darr 11&nbsp %

80&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 14&nbsp днів

#Дигоксин 0,25&nbsp мг 1 раз на добу, 20&nbsp днів

&nbsp &shy &shy 15&nbsp %

&shy &shy 20&nbsp %

40&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 22&nbsp днів

Пероральні контрацептиви 1&nbsp раз на добу, 2&nbsp місяці

&ndash норетистерон 1&nbsp мг

&ndash етинілестрадіол 35&nbsp мкг


&shy

&shy 28 %

&shy &shy 19&nbsp %

&nbsp

&shy

&shy 23&nbsp %

&shy &shy 30&nbsp %

10&nbsp мг 1 раз на добу

Типранавір 500&nbsp мг 2&nbsp рази на добу / ритонавір 200&nbsp мг 2 рази на добу, 7&nbsp днів

Без зміни

Без зміни

10&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 4&nbsp днів

Фосампренавір 1400&nbsp мг 2&nbsp рази на добу, 14&nbsp днів

&macr 27 %

&macr 18 %

10&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 4&nbsp днів

Фосампренавір 700&nbsp мг 2&nbsp рази на добу /ритонавір 100&nbsp мг 2&nbsp рази на добу, 14&nbsp днів

Без зміни

Без зміни

# Щодо клінічної значущості див. розділ&nbsp &laquo Взаємодія зіншими лікарськими засобами та інші види взаємодій&raquo .

Показання

Запобігання серцево-судинним захворюванням

Для дорослих пацієнтів без клінічно вираженої ішемічної хвороби серця, але з декількома факторами ризику розвитку ішемічної хвороби серця, такими як вік, тютюнопаління, артеріальна гіпертензія, низький рівень ЛПВЩ або наявність ранньої ішемічної хвороби серця у сімейному анамнезі, Аторвакорпоказаний для:

 • зменшення ризику виникнення інфаркту міокарда
 • зменшення ризику виникнення інсульту
 • зменшення ризику проведення процедур реваскуляризації та стенокардії.

Для пацієнтів з цукровим діабетом II типу та без клінічно вираженої ішемічної хвороби серця, але з декількома факторами ризику розвитку ішемічної хвороби серця, такими як ретинопатія, альбумінурія, тютюнопаління або артеріальна гіпертензія, препарат Аторвакор показаний для:

 • зменшення ризику виникнення інфаркту міокарда
 • зменшення ризику виникнення інсульту.

Для пацієнтів з клінічно вираженою ішемічною хворобою серця Аторвакор показаний для:

 • зменшення ризику виникнення нелетального інфаркту міокарда
 • зменшення ризику виникнення летального та нелетального інсульту
 • зменшення ризику проведення процедур реваскуляризації
 • зменшення ризику госпіталізації у зв'язку із застійною серцевою недостатністю
 • зменшення ризику виникнення стенокардії.

Гіперліпідемія

 • Як доповнення до дієти, щоб зменшити підвищені рівні загального холестерину, холестерину ЛПНЩ, аполіпопротеїну&nbsp В та тригліцеридів, а також для підвищення рівня холестерину ЛПВЩ у пацієнтів з первинною гіперхолестеринемією (гетерозиготною сімейною та несімейною) та змішаною дисліпідемією (типи&nbsp IIa та IIb за&nbsp класифікацією Фредріксона).
 • Як доповнення до дієти для лікування пацієнтів з підвищеними рівнями тригліцеридів у сироватці крові (тип&nbsp IV за&nbsp класифікацією Фредріксона).
 • Для лікування пацієнтів з первинною дисбеталіпопротеїнемією (тип&nbsp III за класифікацією Фредріксона), у тих випадках, коли дотримання дієти є недостатньо ефективним.
 • Для зменшення загального холестерину та холестерину ЛПНЩ у пацієнтів з гомозиготною сімейною гіперхолестеринемією як доповнення до інших гіполіпідемічних методів лікування (такими як аферез ЛПНЩ) або якщо такі методи лікування недоступні.
 • Як доповнення до дієти для зменшення рівнів загального холестерину, холестерину ЛПНЩ і аполіпопротеїну&nbsp В у хлопчиків та у дівчат після початку менструацій віком від 10 до 17 років з гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією, якщо після відповідної дієтотерапії результати&nbsp аналізів такі:

a) холестерин ЛПНЩ залишається &sup3 190&nbsp мг/дл або

б) холестерин ЛПНЩ &sup3 160&nbsp мг/дл та:

 • у сімейному анамнезі наявні ранні серцево-судинні захворювання або
 • два або більше інших факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань присутні

у пацієнта дитячого віку.

Протипоказання

 • Активне захворювання печінки, яке може включати стійке підвищення рівнів печінкових&nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp трансаміназ невідомої етіології.
 • Гіперчутливість до будь-якого з компонентів цього лікарського засобу.
 • Період вагітності та годування груддю.
 • Жінки дітородного віку, що не використовують контрацептиви.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Ризик розвитку міопатії під час лікування статинами підвищується у разі одночасного застосування похідних фіброєвої кислоти, ліпідомодифікувальних доз ніацину, циклоспорину або потужних інгібіторів CYP&nbsp 3A4 (наприклад, кларитроміцину, інгібіторів протеази ВІЛ та ітраконазолу) (див. розділи &laquo Особливості застосування&raquo та&nbsp &laquo Фармакологічні властивості&raquo ).

Потужні інгібітори CYP&nbsp 3A4. Аторвакорметаболізується цитохромом P450&nbsp 3A4. Одночасне застосування препарату Аторвакор з потужними інгібіторами CYP&nbsp 3A4 може призвести до підвищення концентрації Аторвакору в плазмі (див. таблицю 1 та детальну інформацію, наведену нижче). Ступінь взаємодії та підсилення дії залежать від впливу на CYP&nbsp 3A4. Слід по можливості уникати одночасного застосування з потужними інгібіторами CYP3A4 (наприклад з циклоспорином, телітроміцином, кларитроміцином, делавірдином, стирипентолом, кетоконазолом, вориконазолом, ітраконазолом, посаконазолом та інгібіторами протеаз ВІЛ, у тому числі ритонавіром, лопінавіром, атазанавіром, індинавіром, дарунавіром). Якщо неможливо уникнути одночасного застосування цих препаратів з аторвастатином, слід розглянути можливість застосування меншої початкової та максимальної доз аторвастатину. Також рекомендується проводити належний клінічний моніторинг стану пацієнта (див. таблицю 1).

Помірні інгібітори CYP3A4 (наприклад еритроміцин, дилтіазем, верапаміл та флюконазол) можуть підвищувати концентрацію Аторвакору в плазмі крові (див. таблицю 3). Одночасне застосування еритроміцину та статинів супроводжується підвищенням ризику розвитку міопатії. Дослідження взаємодії лікарських засобів для оцінки впливу аміодарону чи верапамілу на аторвастатин не проводились. Відомо, що аміодарон та верапаміл пригнічують активність CYP3A4, а отже одночасне призначення цих препаратів з аторвастатином може призвести до збільшення експозиції аторвастатину. Таким чином, при одночасному застосуванні аторвастатину та цих помірних інгібіторів CYP3A4 слід розглянути можливість призначення менших максимальних доз аторвакору. Також рекомендовано проводити клінічний моніторинг стану пацієнта. Після початку лікування інгібітором або після корекції його дози рекомендовано проводити клінічний моніторинг стану пацієнта.

Грейпфрутовий сік. Містить один або більше компонентів, що інгібують CYP&nbsp 3A4 та можуть підвищувати концентрацію аторвастатину в плазмі, особливо при надмірному споживанні грейпфрутового соку (більше ніж 1,2&nbsp літра&nbsp на&nbsp добу).

Кларитроміцин. Значення AUC аторвастатину значно підвищувалось при одночасному застосуванні його у дозі&nbsp 80&nbsp мг та кларитроміцину (500&nbsp мг двічі на добу) порівняно із застосуванням тільки аторвастатину(див. розділ &laquo Фармакологічні властивості&raquo ). Отже,&nbsp пацієнтам, що приймають кларитроміцин, слід з обережністю застосовувати Аторвакору&nbsp дозі вище 20&nbsp мг (див. розділи &laquo Особливості застосування&raquo та &laquo Спосіб застосування та дози&raquo ).

Комбінація інгібіторів протеаз. Значення AUC аторвастатину значно підвищувалось при одночасному застосуванні препарату Аторвакор з декількома комбінаціями інгібіторів протеази ВІЛ, а також з інгібітором протеази вірусу гепатиту С телапревіром порівняно із застосуванням тільки препарату Аторвакор&nbsp (див. розділ &laquo Фармакологічні властивості&raquo ). Тому пацієнтам, що приймають інгібітор протеази ВІЛ типранавір + ритонавір або інгібітор протеази вірусу гепатиту&nbsp C телапревір, слід уникати одночасного застосування препарату Аторвакор. Препарат аторвакор слід з обережністю призначати пацієнтам, які приймають інгібітор протеази ВІЛ лопінавір + ритонавір, та застосовувати у найнижчій необхідній дозі. Для пацієнтів, що приймають інгібітори протеази ВІЛ саквінавір + ритонавір, дарунавір + ритонавір, фосампренавір або фосампренавір + ритонавір, доза препарату Аторвакор не повинна перевищувати 20&nbsp мг та застосовуватись з обережністю (див. розділи &laquo Особливості застосування&raquo та &laquo Спосіб застосування та дози&raquo ). При застосуванні пацієнтам, які приймають інгібітор протеази ВІЛ нелфінавір або інгібітор протеази вірусу гепатиту&nbsp С боцепревір, доза препарату Аторвакор не повинна перевищувати 40&nbsp мг, також рекомендується проведення ретельного клінічного моніторингу стану&nbsp пацієнтів.

Ітраконазол. Значення AUC Аторвакору значно підвищувалось при одночасному застосуванні препарату Аторвакору дозі 40&nbsp мг та ітраконазолу у дозі 200&nbsp мг (див. розділ &laquo Фармакологічні властивості&raquo ). Отже, щодо пацієнтів, які приймають ітраконазол, слід проявляти обережність, якщо доза Аторвакору перевищує 20&nbsp мг (див. розділи &laquo Особливості застосування&raquo та &laquo Спосіб застосування та дози&raquo ).

Циклоспорин.&nbsp Аторвакор та його метаболіти є субстратами транспортера OATP1B1. Інгібітори OATP1B1 (наприклад циклоспорин) можуть підвищувати біодоступність Аторвакору. Значення AUC аторвастатину значно підвищувалось при одночасному застосуванні його в дозі 10&nbsp мг з циклоспорином у дозі 5,2&nbsp мг/кг/добу порівняно із&nbsp застосуванням тільки аторвастатину (див. розділ &laquo Фармакологічні властивості&raquo ). Слід уникати одночасного застосування препарату Аторвакорта циклоспорину (див. розділ &laquo Особливості застосування&raquo ).

Медичні рекомендації щодо застосування лікарських засобів, що взаємодіють, подано у таблиці&nbsp 3 (див. також розділи &laquo Спосіб застосування та дози&raquo , &laquo Особливості застосування&raquo , &laquo Фармакологічні властивості&raquo ).

Таблиця&nbsp 3. Взаємодії лікарських засобів, пов'язані з&nbsp підвищеним ризиком міопатії/рабдоміолізу

Препарати, що взаємодіють

Медичні рекомендації щодо&nbsp застосування

Циклоспорин, інгібітори протеази ВІЛ (типранавір + ритонавір), інгібітор протеази вірусу гепатиту&nbsp С (телапревір)

Уникати застосування аторвастатину

Інгібітор протеази ВІЛ (лопінавір&nbsp + ритонавір)

Застосовувати з обережністю та&nbsp в найменшій необхідній дозі

Кларитроміцин, ітраконазол, інгібітори протеази ВІЛ (саквінавір + ритонавір*, дарунавір + ритонавір, фосампренавір, фосампренавір&nbsp + ритонавір)

Не перевищувати дозу 20&nbsp мг аторвастатину на добу

Інгібітор протеази ВІЛ (нелфінавір)

Інгібітор протеази вірусу гепатиту С (боцепревір)

Не перевищувати дозу 40&nbsp мг аторвастатину на добу

*Застосовувати з обережністю та в найменшій необхідній дозі

Гемфіброзил. У зв'язку із підвищеним ризиком міопатії/рабдоміолізу при одночасному прийомі інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази з гемфіброзилом слід уникати сумісного застосування препарату Аторвакор з гемфіброзилом (див. розділ &laquo Особливості застосування&raquo ).

Інші фібрати. Оскільки відомо, що ризик розвитку міопатії під час лікування інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази підвищується при одночасному прийомі інших фібратів, Аторвакорслід застосовувати з обережністю при сумісному призначенні з іншими фібратами (див. розділ &laquo Особливості застосування&raquo ).

Ніацин. Ризик виникнення побічних явищ з боку скелетних м'язів збільшується при застосуванні препарату&nbsp аторвакор в&nbsp комбінації з ніацином, а отже, за таких умов слід розглянути можливість зниження дози препарату Аторвакор&nbsp (див. розділ &laquo Особливості застосування&raquo ).

Рифампін або інші індуктори цитохрому P450&nbsp 3A4. Одночасне застосування препарату&nbsp аторвакор з індукторами цитохрому P450&nbsp 3A4 (такими як ефавіренз, рифампін) може призводити до нестійкого зменшення концентрації аторвастатину в плазмі крові. Через механізм подвійної взаємодії рифампіну рекомендується одночасне застосування препарату Аторвакор з рифампіном, оскільки було показано, що відстрочене застосування препарату&nbsp аторвакор після введення рифампіну пов'язане зі значним зниженням концентрацій аторвастатину в плазмі.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Аторвакор 10 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Аторвакор 10 мг таблетки №30

Обліковий номер : 355687

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Фармак ОАО (Украина, Киев)

Виробник : Фармак ОАО (Украина, Киев)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/15677/01/01

Назва російською : Аторвакор® таблетки, п/о, по 10 мг №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Аторвастатин

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Аторвастатин

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО