Детальніше

Арифон ретард 1,5 мг таблетки №30

Обліковий номер: 353753

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Servier (Франция)

Виробник: Servier (Франция)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/1001/01/01

Назва російською: Арифон® ретард таблетки, п/плен. обол., прол./д. по 1,5 мг №30 (30х1)

Мiжнародна назва : Індапамід

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Индапамид

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

АРИФОН&reg РЕТАРД

(ARIFONRETARD)

Склад:

допомiжнi речовини: гіпромелоза (Е 464) лактози моногiдрат магнiю стеарат (Е 470 В) повiдон кремнiю діоксид колоїдний безводний (Е 551) плівкова оболонка:

Лікарська форма. Таблетки вкриті плівковою оболонкою пролонгованої дії.

Основні фізико-хімічні властивості: білого кольору круглої форми таблетки вкриті плівковою оболонкою.

Сульфонаміди прості. Код АТХ C03B A11.

Фармакологiчнi властивості.

Фармакодинаміка.

Індапамід діє на рівні нирок і судин.

Індапамiд інгібує реабсорбцію натрію у кортикальному сегменті нирок. Це підвищує екскрецію натрію та хлоридів у сечу і меншою мірою - калію та магнію підвищуючи таким чином діурез.

Індапамід зменшує гіпертрофію лівого шлуночка.

При перевищенні рекомендованої дози терапевтичний ефект тіазидів та тіазидоподібних діуретиків не збільшується тоді як кількість небажаних явищ зростає. Якщо лікування є недостатньо ефективним підвищувати дозу не рекомендується.

Як було показано у дослідженнях різної тривалості (короткої середньої та довгої) з участю пацієнтів із артеріальною гіпертензією індапамід:

  • не впливає на метаболізм лiпiдiв (тригліцериди холестерин ліпопротеїдів низької щільності та холестерин ліпопротеїдів високої щільності)
  • не впливає на метаболізм вуглеводів навіть у хворих на цукровий діабет та з артеріальною гіпертензією.

Індапамід діє на рівні судин шляхом:

  • зменшення скоротливої здатності гладеньких м' язів судин що пов' язано зі змінами трансмембранного обміну іонів (головним чином кальцію)
  • стимуляції синтезу простагландину PGE2 та простацикліну PGI2 (вазодилататор та інгібітор агрегації тромбоцитів).

Фармакокінетика.

Абсорбція

Вивільнена фракція індапаміду швидко та повністю всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Прийом їжі дещо підвищує швидкість абсорбції але не впливає на кількість препарату що всмокталася.

Максимальна концентрація у плазмі крові після прийому одноразової дози досягається приблизно через 12 годин подальше застосування препарату зменшує коливання рівня індапаміду у плазмі крові у міждозовому інтервалі. Існують інтраіндивідуальні коливання.

Розподіл

Перiод напiввиведення становить вiд 14 до 24 годин (у середньому 18 годин).

Рівень стабільної концентрації досягається через 7 днів. Регулярне застосування не спричиняє кумуляції.

Виведення

Пацієнти високого ризику

У пацієнтів із нирковою недостатністю фармакокінетичні параметри не змінюються.

Клінічні характеристики.

Показання.

Есенціальна гіпертензія.

Протипоказання.

- гіпокаліємія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Нерекомендовані комбінації

Літій. Можливе підвищення рівня літію у плазмі крові та поява симптомів передозування як і при безсольовій дієті (зниження екскреції літію з сечею). Якщо потрібне призначення діуретика необхідно провести ретельний моніторинг рівня літію у плазмі крові та адаптувати дозу літію.

Комбінації що потребують обережності

антиаритмічні препарати класу Іа (квінідин гідроквінідин дизопірамід)

антиаритмічні препарати класу ІІІ (аміодарон соталол дофетилід ібутилід)

деякі антипсихотичні препарати:

oфенотіазини (хлорпромазин циамемазин левомепромазин тіоридазин трифлуоперазин)

oбензаміди (амісульприд сульпірид сультоприд тіаприд)

oбутирофенони (дроперидол галоперидол)

інші лікарські засоби: бепридил цизаприд дифеманіл еритроміцин внутрішньовенний галофантрин мізоластин пентамідин спарфлоксацин моксифлоксацин вінкамін внутрішньовенний.

При застосуванні індапаміду з вищезазначеними лікарськими засобами підвищується ризик виникнення шлуночкових аритмій зокрема torsades de pointes (гіпокаліємія є фактором ризику).

Перед призначенням такої комбінації слід перевірити рівень калію та у разі необхідності відкоригувати його. Слід контролювати клінічний стан пацієнтів електроліти плазми та ЕКГ. При наявності гіпокаліємії рекомендовано призначати препарати що не спричиняють виникнення torsades de pointes.

можуть зменшувати антигіпертензивний ефект індапаміду

у зневоднених пацієнтів підвищується ризик виникнення гострої ниркової недостатності (через зниження гломерулярної фільтрації). Перед початком лікування необхідно відновити водний баланс та перевірити функцію нирок.

Інгібітори АПФ. Можливе виникнення раптової артеріальної гіпотензії та/або гострої ниркової недостатності у пацієнтів зі зниженим рівнем натрію (особливо у пацієнтів зі стенозом ниркової артерії).

Артеріальна гіпертензія. Якщо попереднє застосування діуретика викликало зниження рівня натрію необхідно: за 3 доби до початку лікування інгібітором ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) припинити прийом діуретика та потім при необхідності відновити терапію діуретиком або розпочати прийом інгібітору АПФ з низької початкової дози із наступним поступовим її підвищенням.

При застійній серцевій недостатності застосування інгібітору АПФ слід розпочинати з мінімальної дози та можливо після зниження дози попередньо призначеного діуретика що виводить калій.

У будь-якому випадку необхідно проводити контроль функції нирок (креатиніну плазми) протягом перших тижнів лікування інгібітором АПФ.

Препарати що можуть спричинити виникнення гіпокаліємії: глюко- та мінералокортикоїди (для системного призначення) амфотерицин В (внутрішньовенний) тетракозактид проносні препарати що стимулюють перистальтику підвищують ризик виникнення гіпокаліємії (адитивний ефект). Слід контролювати та при необхідності проводити корекцію калію у плазмі крові особливу увагу слід приділяти одночасній терапії із серцевими глікозидами. Рекомендується призначати проносні препарати що не стимулюють перистальтику.

Серцеві глікозиди. Наявність гіпокаліємії сприяє кардіотоксичності серцевих глікозидів. Слід проводити моніторинг калію у плазмі крові ЕКГ-контроль та при необхідності коригувати лікування.

Баклофен. Посилює антигіпертензивну дію препарату. На початку терапії необхідно відновити водно-електролітний баланс пацієнта та контролювати функцію нирок.

Комбінації що потребують уваги

Калійзберігаючі діуретики (амілорид спіронолактон триамтерен). Якщо існує доцільність призначення такої комбінації деяким пацієнтам не виключається можливість виникнення гіпокаліємії (особливо у хворих на цукровий діабет або із нирковою недостатністю) або гіперкаліємії. Слід проводити моніторинг калію у плазмі крові ЕКГ-контроль та при необхідності коригувати терапію.

Метформін.

Йодоконтрастні засоби. У разі дегідратації спричиненої прийомом діуретиків збільшується ризик розвитку гострої ниркової недостатності особливо при застосуванні великих доз йодоконтрастних засобів. Необхідно відновити водний баланс до призначення йодоконтрастних засобів.

Іміпраміноподібні антидепресанти нейролептики. Посилення антигіпертензивного ефекту та ризику розвитку ортостатичної гіпотензії за рахунок адитивного ефекту.

Солі кальцію. Можливе виникнення гіперкальціємії внаслідок зниження елімінації кальцію через нирки.

Циклоспорин такролімус. Ризик підвищення креатиніну у плазмі крові без впливу на рівень циркулюючого циклоспорину навіть у разі відсутності зниження рівня води/натрію.

Кортикостероїди тетракозактид (системної дії). Зменшення антигіпертензивної дії індапаміду внаслідок затримки води та іонів натрію під впливом кортикостероїдів.

Особливості застосування.

Пацієнти із порушенням функції печінки

У пацієнтів із порушенням функції печінки застосування тіазидоподібних діуретиків може спричинити виникнення печінкової енцефалопатії особливо при порушеннях електролітного балансу. У такому випадку прийом діуретиків слід негайно припинити.

Світлочутливість

Повідомлялося про випадки реакцій світлочутливості у пацієнтів які приймали тіазидні та тіазидоподібні діуретики (див. розділ ). При виникненні таких реакцій лікування діуретиками рекомендовано припинити. Якщо є необхідність у повторному призначенні діуретиків слід захистити вразливі ділянки від сонця або від джерел штучного ультрафіолету.

Допоміжні речовини

Препарат містить лактозу тому його не слід призначати пацієнтам з уродженою непереносимістю галактози синдромом мальабсорбції глюкози та галактози недостатністю лактази Лаппа.

Баланс води та електролітів

Натрій плазми

Калій плазми

В усіх вищезазначених випадках необхідний частіший контроль рівня калію у крові. Перший аналіз має бути здійснений протягом 1-го тижня лікування. У разі виявлення гіпокаліємії слід провести її корекцію.

Кальцій плазми

Тіазидні та тіазидоподібні діуретики можуть зменшувати екскрецію кальцію із сечею та призводити до незначного і тимчасового підвищення рівня кальцію у плазмі крові. Виражена гіперкальціємія може бути наслідком попереднього недіагностованого гіперпаратиреоїдизму. У такому разі лікування слід припинити та обстежити функцію паратиреоїдних залоз.

Глюкоза крові

У хворих на цукровий діабет важливо контролювати глюкозу в крові особливо при наявності гіпокаліємії.

Сечова кислота

У пацієнтів із підвищеним рівнем сечової кислоти може спостерігатися тенденція до підвищення кількості нападів подагри.

Функція нирок та діуретики

У спортсменів індапамід може спричинити позитивну реакцію при проведенні допінг-контролю.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Слід уникати призначення діуретиків вагітним жінкам та ніколи не застосовувати їх для лікування фізіологічних набряків вагітних. Діуретики можуть призвести до фетоплацентарної ішемії із ризиком затримки росту плода.

Годування груддю

У період годування груддю застосування індапаміду не рекомендоване через наявність даних щодо його проникнення у грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Арифон Побічні реакції

Спосіб застосування та дози.

Застосування більш високих доз препарату не призводить до збільшення антигіпертензивного ефекту але діуретичний ефект зростає.

У разі тяжкого порушення функції печінки лікування препаратом протипоказане.

Діти.

АРИФОН РЕТАРД не рекомендовано застосовувати дітям для лікування через недостатню кількість даних щодо безпеки та ефективності для цієї групи пацієнтів.

Передозування.

Симптоми передозування перш за все мають прояви водно-електролітних порушень (гіпонатріємія гіпокаліємія). Клінічно можливе виникнення нудоти блювання артеріальної гіпотензії судом сонливості запаморочення (вертиго) сплутаності свідомості поліурії або олігурії аж до анурії (що спричинена гіповолемією).

Заходи першої допомоги включають швидке виведення препарату шляхом промивання шлунка та/або призначенням активованого вугілля із наступним відновленням водно-електролітного балансу в умовах стаціонару.

Побічні реакції.

Порушення з боку системи крові та лімфатичної системи

Неврологічні розлади

Кардіальні порушення

(torsades de pointes) що може призвести до летального наслідку (див. розділи ).

Шлунково-кишкові розлади

Розлади з боку сечовидільної системи

Розлади з боку гепатобіліарної системи

) гепатит.

Зміни з боку шкіри та підшкірної клітковини

Реакції гіперчутливості головним чином з боку шкіри у пацієнтів які мають схильність до алергічних та астматичних реакцій:

Частота невідома можливе загострення існуючого гострого системного червоного вовчака. Повідомлялося про випадки реакцій фоточутливості (див. розділ

Дослідження

) збільшення рівня сечової кислоти та глюкози у плазмі крові під час лікування діуретиками раціональність призначення яких має бути ретельно зважена перед призначенням пацієнтам із подагрою або цукровим діабетом підвищення рівня печінкових ферментів.

Порушення обміну речовин метаболізму

Дуже рідко: гіперкальціємія.

) гіпонатріємія із гіповолемією може призвести до виникнення дегідратації та ортостатичної гіпотензії супутня втрата іонів хлору може спричинити вторинний компенсаторний метаболічний алкалоз (частота та вираженість цього явища низькі).

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 30 таблеток у блістері по 1 блістеру у коробці з картону (для виробника АНФАРМ Підприємство Фармацевтичне АТ Польща).

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Les Laboratoires Servier Іndustrie France.

Місцезнаходження.

905 рут де Саран 45520 Жіді Франція/

905 route de Saran 45520 Gidy France.

Виробник.

Servier (Ireland) Industries Ltd Ireland.

Місцезнаходження.

Манілендз Горей Роуд Арклоу Ко. Віклоу Ірландія/

Moneylands Gorey Road Arklow Co. Wicklow Ireland.

Виробник.

АНФАРМ Підприємство Фармацевтичне АТ Польща/

ANPHARM Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne S.A. Polska.

Місцезнаходження.

вул. Аннопол 6Б 03-236 Варшава Польща/

ul. Annopol 6B 03-236 Warszawa Polska.

Заявник.

ЛЄ ЛАБОРАТУАР СЕРВ' Є Франція/

LES LABORATOIRES SERVIER France.

Місцезнаходження.

50 рю Карно 92284 Сюрен седекс Франція/

50 rue Carnot 92284 Suresnes cedex France.

Представник заявника в Україні.

Місцезнаходження.

тел.: (044) 490 3441

факс: (044) 490 3440

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Арифон ретард 1,5 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Арифон ретард 1,5 мг таблетки №30

Обліковий номер : 353753

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Servier (Франция)

Виробник : Servier (Франция)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/1001/01/01

Назва російською : Арифон® ретард таблетки, п/плен. обол., прол./д. по 1,5 мг №30 (30х1)

Мiжнародна назва : Індапамід

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Индапамид

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО