Детальніше

Зодак краплі 20 мл

Обліковий номер: 347563

Товару немає в наявності

Короткий огляд

Zentiva (Чешская Республика)

Виробник: Zentiva (Чешская Республика)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/4070/01/01

Назва російською: Зодак® капли ор., 10 мг/мл по 20 мл во флак.

Мiжнародна назва : Цетиризин

Форма выпуску: Капли

Дiюча речовина : Цетиризин

Фрамацевтична форма : Краплі для внутрішнього застосування

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ЗОДАК&reg

Склад:

діюча речовина: цетиризину дигідрохлорид

1 мл розчину містить цетиризину дигідрохлориду 10 мг

допоміжні речовини: метилпарабен (Е 218) пропілпарабен (Е 216) гліцерин (85 %) пропіленгліколь сахарин натрію натрію ацетату тригідрат кислота оцтова льодяна вода очищена.

Лікарська форма. Краплі оральні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний або ледь жовтуватого кольору розчин.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування. Похідні піперазину. Код АТХ R06A Е07.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Цетиризин метаболіт гідроксизину у людини є потужним селективним антагоністом периферичних H1іn vitro не спостерігалося спорідненості з іншими рецепторами відмінними від H1-рецепторів. Окрім антагоністичного впливу на H1-рецептори цетиризин чинить антиалергічну дію: при дозуванні


У шести-тижневому плацебо-контрольованому дослідженні з участю 186 пацієнтів з алергічним ринітом та таким супутнім захворюванням як бронхіальна астма (від легкої до помірної за тяжкістю) прийом цетиризину у дозі 10 мг 1 раз на добу покращував стан при симптомах риніту та не впливав на функцію легень. Це дослідження підтверджує безпеку застосування цетиризину хворим на бронхіальну астму легкого та помірного ступеня тяжкості.

У плацебо-контрольованому дослідженні призначення цетиризину у високій добовій дозі
60 мг на добу не спричиняло статистично значущої пролонгації інтервалу QT.

При прийомі у рекомендованих дозах цетиризин покращує стан пацієнтів із цілорічним та сезонним алергічним ринітом.

Фармакокінетика.


10 днів кумуляції цетиризину не спостерігалося. Розподіл фармакокінетичних параметрів таких як піковий рівень (C
max) та площа під кривою (AUC) є однорідним у здорових добровольців.

Цетиризин не зазнає екстенсивного метаболізму при першому проходженні. Приблизно
2/3 дози виводиться у незміненому вигляді із сечею. Кінцевий період напіввиведення становить приблизно 10 годин. Цетиризин виявляє лінійну кінетику при дозуванні від 5 до
60 мг.

Окремі групи пацієнтів

Пацієнти літнього віку: після разового перорального прийому 10 мг період напіввиведення збільшувався майже на 50 % а кліренс знижувався приблизно на 40 % у 16 осіб літнього віку порівняно з молодшими особами. Зниження кліренсу цетиризину у добровольців літнього віку було пов' язане з послабленою функцією нирок.

Діти
6-12 років та 5 годин у дітей віком 2-6 років. У дітей віком від 6 до 24 місяців цей показник скорочений до 3 1 години.

Пацієнти з порушенням функції нирок

Пацієнти з порушенням функції печінки

Клінічні характеристики.

Показання.

Протипоказання.

Гіперчутливість до цетиризину до будь-якого компонента препарату до гідроксизину або будь-яких похідних піперазину в анамнезі.

Тяжке порушення функції нирок при кліренсі креатиніну менше 10 мл/хв.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дослідження фармакокінетичної взаємодії проводилися для цетиризину та псевдоефедрину циметидину кетоконазолу еритроміцину азитроміцину фармакокінетичних взаємодій не спостерігалося. У дослідженні багаторазового застосування теофіліну (400 мг 1 раз на добу) та цетиризину спостерігалося незначне (16 %) зниження кліренсу цетиризину у той час як диспозиція теофіліну не порушувалася при одночасному прийомі цетиризину.

У дослідженнях застосування цетиризину з циметидином гліпізидом діазепамом та псевдоефедрином не виявлено доказів побічних фармакодинамічних взаємодій.

У дослідженнях застосування цетиризину з азитроміцином еритроміцином кетоконазолом теофіліном та псевдоефедрином не виявлено доказів побічних клінічних взаємодій. Окрім того одночасне застосування цетиризину з макролідами або кетоконазолом ніколи не призводило до клінічно значущих змін на ЕКГ.

У дослідженні багаторазового застосування ритонавіру (600 мг 2 рази на добу) та цетиризину

(10 мг на добу) тривалість експозиції до цетиризину збільшилася приблизно на 40 % у той час як диспозиція ритонавіру дещо порушувалася (-11 %) при одночасному прийомі цетиризину.

Немає даних щодо посилення ефекту седативних засобів при застосуванні у терапевтичних дозах. Але слід уникати застосування седативних засобів під час прийому препарату.

Особливості застосування.

При прийомі у терапевтичних дозах не спостерігалося клінічно значущих взаємодій з алкоголем (при рівнях алкоголю у крові 0 5 г/л). Проте рекомендовано уникати одночасного вживання алкоголю.

З обережністю застосовувати пацієнтам схильним до затримки сечі (пошкодження хребта гіперплазія простати) тому що цетиризин може підвищити ризик розвитку затримки сечі.

Рекомендовано з обережністю призначати препарат пацієнтам з епілепсією та пацієнтам із ризиком виникнення судом.

Антигістамінні препарати пригнічують шкірну алергічну пробу тому перед її проведенням прийом препарату необхідно припинити за 3 дні до дослідження (період виведення).

З обережністю застосовувати пацієнтам із хронічною нирковою недостатністю (потрібна корекція режиму дозування) та пацієнтам літнього віку з нирковою недостатністю (можливе зниження клубочкової фільтрації).

Метилпарабен та пропілпарабен що входять до складу препарату можуть викликати алергічні реакції (можливо відстрочені у часі).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Недостатньо даних щодо впливу препарату у період вагітності. Дослідження на тваринах не вказують на прямий або непрямий шкідливий вплив на вагітність ембріональний/фетальний розвиток пологи або постнатальний розвиток. Слід з обережністю призначати препарат вагітним жінкам у випадках коли на думку лікаря користь від застосування переважає потенційний ризик для плода.

Період годування груддю. Цетиризин проникає у грудне молоко у концентраціях що становлять 25-90 % від концентрацій у плазмі крові залежно від проміжку часу після застосування препарату. Тому з обережністю слід призначати препарат жінкам які годують груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Пацієнтам які керують автотранспортом задіяні на потенційно небезпечних роботах або обслуговують механізоване обладнання не слід перевищувати рекомендовані дози та необхідно враховувати реакцію власного організму на препарат.

У чутливих пацієнтів одночасний прийом препарату з іншими засобами що пригнічують центральну нервову систему може спричинити додаткове погіршення уваги та виконання робіт.

Спосіб застосування та дози.

Застосовувати внутрішньо.

Дітям віком від 2 до 6 років: по 2 5 мг 2 рази на добу (по 5 крапель 2 рази на добу).

Дітям віком від 6 до 12 років: по 5 мг 2 рази на добу (по 10 крапель 2 рази на добу).

Дорослим і дітям віком від 12 років: 10 мг 1 раз на добу (20 крапель).

Особливі групи пацієнтів

Пацієнти літнього віку. Корекція дози не потрібна (за умови нормальної функції нирок).

Пацієнти із порушенням функції нирок (помірний та тяжкий ступінь). Дозування має бути індивідуальним залежно від стану функції нирок. Слід звернутися до таблиці наведеної нижче та відкоригувати дозу відповідно до наведеної інформації. Щоб скористатися таблицею необхідно визначити кліренс креатиніну (КК) пацієнта у мл/хв. Значення КК (мл/хв) можна визначити за креатиніном сироватки крові (мг/дл) за допомогою наступної формули:

(x 0 85 для жінок)

Корекція дозування для дорослих пацієнтів із порушенням функції нирок

Група

Кліренс креатиніну (мл/хв)

Дозування та частота

Нормальна функція

10 мг 1 раз на добу

Легка форма порушення

50-79

10 мг 1 раз на добу

Помірна форма

30-49

5 мг 1 раз на добу

Тяжка форма

5 мг 1 раз на 2 дні

Протипоказано

Дітям із порушенням функції нирок дозування коригувати індивідуально залежно від значення кліренсу креатиніну пацієнта віку та маси тіла.

Пацієнтам із порушенням функції печінки.

Пацієнтам із порушеннями функції печінки та нирок.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально залежно від перебігу захворювання.

Метод застосування.

Препарат слід накрапати в ложку або розчинити у воді та приймати перорально.

Діти.

Препарат призначати дітям віком від 2 років.

Передозування.

Симптоми.

Лікування. Специфічний антидот цетиризину невідомий. При передозуванні рекомендоване симптоматична та підтримуюча терапія. Промивання шлунка слід проводити якнайшвидше після прийому препарату. Цетиризин неефективно виводиться при проведенні діалізу.

Побічні реакції.

Клінічні дослідження показали що цетиризин при застосуванні у рекомендованих дозах має незначний побічний вплив на центральну нервову систему що включає сонливість підвищену втомлюваність запаморочення та головний біль. У деяких випадках повідомлялося про парадоксальну стимуляцію центральної нервової системи.

Метилпарагідроксибензоат та пропілпарагідроксибензоат що входять до складу оральних крапель можуть спричиняти розвиток алергічних реакцій (можливо відстрочених).

Хоча цетиризин є селективним антагоністом периферичних H1-рецепторів та майже не чинить антихолинергічної дії повідомлялося про поодинокі випадки виникнення утруднення сечовипускання порушення акомодації ока сухості у роті.

У клінічних дослідженнях з показником 1 % та вище повідомлялося про наступні побічні ефекти:

загальні порушення

з боку нервової системи

з боку шлунково-кишкового тракту

з боку дихальної системи

Побічні ефекти що спостерігалися з показником 1 % та вище у плацебо-контрольованих дослідженнях у дітей віком від 6 місяців до 12 років:

з боку шлунково-кишкового тракту

з боку психіки

з боку дихальної системи

загальні порушення

Постмаркетингові спостереження.

Побічні ефекти вказані згідно з КСО (класу системи органів) за MedDRA та за частотою з якою вони спостерігалися протягом постмаркетингового спостереження.

Обстеження

З боку серця

З боку системи крові та лімфатичної системи

З боку нервової системи

З боку органів зору

З боку органів слуху та рівноваги: вертиго.

З боку шлунково-кишкового тракту

З боку нирок та сечовивідної системи

З боку шкіри та підшкірної клітковини

Загальні порушення

З боку імунної системи

З боку гепатобіліарного трактуглутамілтрансферази та білірубіну).

З боку психіки

З боку харчування та обміну речовин:

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Не потребує спеціальних умов зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 20 мл розчину у флаконі з крапельницею по 1 флакону в картонній коробці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

У кабеловни 130 102 37 Прага 10 Долні Мєхолупи Чеська Республіка.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Зодак краплі 20 мл

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Зодак краплі 20 мл

Обліковий номер : 347563

Товару немає в наявності
Zentiva (Чешская Республика)

Виробник : Zentiva (Чешская Республика)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/4070/01/01

Назва російською : Зодак® капли ор., 10 мг/мл по 20 мл во флак.

Мiжнародна назва : Цетиризин

Форма выпуску : Капли

Дiюча речовина : Цетиризин

Фрамацевтична форма : Краплі для внутрішнього застосування