Виробник | Merck KGaA (Німеччина) |
---|---|
Форма товару | Розчин |
шт. | 1 |
Об'єм | 10 мл |
Назва (рус) | Вигантол раствор д/перор. прим., масл., 0,5 мг/мл по 10 мл во флак. |
Назва | Колекальциферол |
Фармацевтична форма продукту | Розчин |
Форма продукту | Раствор |
Температура зберігання | Не вище +25 |
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування лікарського засобу
ВІГАНТОЛ
(VIGANTOL® )
Склад:
діюча речовина: cholecalciferol
1 мл (40 крапель) розчину містить 0 5 мг холекальциферолу що відповідає 20  000 МО вітаміну D3 (1 крапля містить близько 500 МО вітаміну D3)
допоміжні речовини: тригліцериди середнього ланцюга.
Лікарська форма.Розчин для перорального застосування олійний
Основні фізико-хімічні властивості: Прозорий жовтуватого кольору вязкий розчин
Фармакотерапевтична група. Препарати вітаміну D та його аналогів. Код ATХ А11С С05.
Фармакологічні властивості.
Холекальциферол (вітамін D3) формується у шкірі під дією ультрафіолетового опромінювання і перетворюється у біологічно активну форму за два етапи. Холекальциферол перетворюється у печінці на гідроксильноактивну форму 25-гідроксихолекальциферол потім перетворюється у нирках на 1 25-гідроксихолекальциферол. Біологічно активна форма вітаміну D3 легко всмоктується у тонкому кишечнику стимулює проникнення кальцію в остеоїд та бере участь у формуванні кісткової тканини. 
Фармакокінетика.
Звичайні дози вітаміну D3 майже повністю всмоктуються з їжею. У високих дозах всмоктується 2/3 вітаміну D3 решта виводиться з фекаліями.
Залишок вітаміну Д3 який не метаболізувався зберігається в жировій тканині саме тому має довгий  біологічний   період   розпаду.   Після   прийому   високих доз концентрація вітаміну D
(25-гідроксивітамін) у плазмі крові може бути підвищеною кілька місяців. Гіперкальціємія спричинена передозуванням може продовжуватися кілька тижнів.
Клінічні характеристики.
Показання.
- Профілактика рахіту
- профілактика дефіциту вітаміну D3 у груп високого ризику які не мають розладів всмоктування
- підтримуюче лікування остеопорозу
- профілактика рахіту у недоношених новонароджених дітей
- профілактика дефіциту вітаміну D3 при мальабсорбції
- лікування рахіту та остеомаляції
- лікування гіпопаратиреозу.
Протипоказання.
Гіперчутливість до компонентів препаратуГіперкальціємія таабо гіперкальціурія гіпервітаміноз Д нефролітіаз
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Фенітоїн барбітурати та глюкокортикоїди  знижують ефект вітаміну D.
Прийом тіазидних діуретиків може призвести до розвитку гіперкальціємії внаслідок зниженого рівня виведення кальцію через нирки. У випадку тривалого прийому препарату необхідно контролювати рівень кальцію в сироватці крові та сечі.
Вігантол збільшує токсичність серцевих глікозидів необхідно проводити контроль рівня кальцію у сироватці крові та сечі ЕКГ.
Комбінований прийом Вігантолу з метаболітами або аналогами вітаміну D можливий тільки у виняткових випадках і тільки під контролем рівня кальцію у сироватці крові.
Рифампіцин та ізоніазид можуть знижувати ефект препарату за рахунок збільшення біотрансформації.
Особливості застосування.
Під час застосування препарату Вігантол необхідно враховувати додаткове надходження вітаміну D (сумісний прийом інших препаратів що містять вітамін D). Комбіновану терапію із застосуванням вітаміну D або кальцію проводити лише під наглядом лікаря спостерігаючи за рівнем кальцію у сироватці крові та сечі.
Необхідно з обережністю застосовувати препарат пацієнтам з порушеною функцією нирок та контролювати рівень кальцію та фосфатів.
Пацієнтам які мають схильність до утворення кальційвмісних каменів у нирках препарат Вігантол не слід застосовувати.
Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам під час лікування похідними бензотіазину та  іммобілізованим хворим (ризик розвитку гіперкальціємії гіперкальціурії).
З особливою обережністю застосовувати препарат пацієнтам із саркоїдозом у зв&rsquo язку з ризиком прискореного перетворення вітаміну D у його активний метаболіт. Необхідно контролювати рівень кальцію у сироватці крові та сечі.
При псевдогіпопаратиреоїдизмі особливу увагу слід приділяти симптомам інтоксикації. Це може бути відповіддю нормальної чутливості при застосуванні вітаміну Д що вимагає застосування відповідної дози. При псевдогіпопаратиреоїдизмі що розвився після оперативного лікування щитовидної залози необхідно припинити застосування препарату до відновлення функцій паращитовидних залоз для попередження інтоксикації вітаміном D.
Довготривалий прийом препарату у дозах більших за 500 МО/добу потребує моніторингу рівня кальцію в сироватці крові і сечі та контролю функції нирок за рівнем креатиніну в сироватці крові. Контроль даних показників особливо важливий для пацієнтів літнього віку які отримують супутнє лікування серцевими глікозидами чи діуретиками. У випадку гіперкальціємії чи ознаками порушення функції нирок дози препарату повинні бути зменшені або лікування припинене. Перевищення рівня кальцію в сечі 7 5 ммоль/24 год (300 мг/24 год) є рекомендацією для зменшення дози препарату чи припинення лікування.
Під час тривалої терапії препаратом із застосуванням добової дози що  перевищує 1000 МО вітаміну D слід проводити моніторинг рівня кальцію в сироватці крові.
У період вагітності або годування груддю вітамін D повинен поступати до організму в необхідній кількості. Слід спостерігати за надходженням вітаміну D до організму.
Добові дози до 500 МО вітаміну D. Ризики при застосуванні вітаміну D  у вказаному діапазоні доз невідомі. Слід уникати довготривалого передозування вітаміном D через можливий розвиток гіперкальціємії.
Добові дози понад 500 МО вітаміну D. Вігантол слід застосовувати у період вагітності лише у разі нагальної потреби у строго рекомендованому дозуванні. Необхідно уникати довготривалого передозування вітаміном D через можливий розвиток гіперкальціємії що призводить до вад фізичного та розумового розвитку плода стеноз аорти і ретинопатії у дітей.
Вітамін D та його метаболіти проникають у грудне молоко. Даних щодо можливого передозування немає.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Не виявлено.
Профілактика рахіту: рекомендована доза становить 1 краплю (близько 500 МО вітаміну D3) на добу.
Профілактика дефіциту вітаміну Д3 у груп високого ризику які не мають розладів всмоктування: рекомендована доза становить 1 краплю (близько 500 МО вітаміну D3) на добу.
Підтримуюче лікування остеопорозу: рекомендована доза становить 2 краплі (близько 1000 МО вітаміну D3) на добу.
Профілактика рахіту у недоношених новонароджених дітей: дозу визначає лікар. Загальна рекомендована доза становить 2 краплі (близько 1000 МО вітаміну D3) на добу.
Профілактика дефіциту вітаміну D3 при мальабсорбції: доза визначається індивідуально лікарем. Загальна рекомендована доза становить 6-10 крапель (близько 3000-5000 МО вітаміну D3) крапель на добу.
Лікування рахіту та остеомаляції: доза визначається індивідуально лікарем залежно від перебігу та тяжкості захворювання. Загальна рекомендована доза лікування дефіциту вітаміну D3 для немовлят та дітей становить 2-10  крапель (близько 1000-5000 МО вітаміну D3) на добу. Доза лікування дефіциту вітаміну D3 визначається індивідуально лікарем залежно від перебігу і тяжкості захворювання.
Лікування гіпопаратиреозу: рекомендована доза залежить від рівня кальцію сироватки крові та становить 20-40 крапель (близько 10000-20000 МО вітаміну D3) на добу. Якщо необхідний прийом більш високих доз холекальціферолу слід застосовувати лікарські засоби у більшому дозуванні.
Під час довготривалого лікування препаратом Вігантол необхідно регулярно контролювати рівень креатиніну у крові та рівень кальцію у сироватці крові і сечі. При необхідності дозу слід відкоригувати залежно від концентрації кальцію у сироватці крові.
Тривалість та спосіб застосування.
Дітям призначають Вігантол з метою профілактики рахіту починаючи з другого тижня життя до кінця 1 року життя. Протягом другого року життя може виникнути необхідність у подальшому застосуванні препаратом Вігантол особливо у зимовий час.
Маленьким дітям краплі давати у чайній ложці води молока або дитячого харчування. Якщо краплі додавати у пляшечку з харчуванням або тарілку необхідно впевнитися у повному споживанні їжі в іншому випадку не можна гарантувати прийому всієї дози препарату. Препарат додавати у їжу одразу перед її споживанням.
Дорослим та дітям старшого віку приймати препарат у ложці з рідиною.
Тривалість лікування залежить від перебігу і тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально. Лікування рахіту та остеомаляції викликаних дефіцитом вітаміну D3 триває протягом 1 року.
Препарат призначають з другого тижня життя.
Передозування.
Симптоми. Гостре та хронічне передозування вітаміном D3 може викликати персистуючу гіперкальціємію таку що потенційно може загрожувати життю. Симптоми можуть бути нехарактерними і проявлятися у вигляді серцевої аритмії спраги зневоднення адинамії порушення свідомості. Хронічне передозування може призвести до відкладання кальцію у судинах та тканинах.
Довготривале передозування вітаміном D у дозах вище 500 МО на добу: ергокальциферол (вітамін D2) і холекальциферол (вітамін D3) мають відносно низький терапевтичний індекс. Інтоксикація у дорослих пацієнтів з нормальною функцією паращитовидних залоз виникає при прийомі доз у діапазоні від 40  000 МО до 100  000 МО на добу протягом 1-2 місяців. Немовлята та маленькі діти більш чутливі до прийому значно нижчих доз тому вітамін D слід застосовувати під наглядом лікаря. При передозуванні може спостерігатися збільшений рівень фосфору у сироватці крові та сечі а також виникнення гіперкальціємії накопичення кальцію у тканинах нирках (нефролітіаз нефрокальциноз) і судинах.
Симптоми інтоксикації проявляються у вигляді нудоти блювання запору втрати апетиту головного болю втоми болю у м&rsquo язах сонливості азотемії полідипсії поліурії зневоднення організму. Типовими біохімічними ознаками є гіперкальціємія гіперкальціурія а також підвищена концентрація 25-гідроксихолекольциферолу у сироватці крові.
Лікування. Добові дози понад 500 МО вітаміну D. Передозування потребує лікування гіперкальціємії. Необхідно припинити прийом препарату. Залежно від ступеня гіперкальціємії рекомендується дієта з низьким вмістом кальцію або без кальцію вживання великої кількості рідини форсований діурез індукований введенням фуросеміду а також прийом глюкокортикоїдів і кальцитоніну.
При нормальній функції нирок рівень кальцію достовірно знижується під час введення інфузійного розчину натрію хлориду (3-6 літри протягом 24 годин) з додаванням фуросеміду у деяких випадках також застосовувати 15 мг/кг маси тіла/годину натрію едетату постійно контролюючи рівень кальцію та ЕКГ. При олігоанурії навпаки гемодіаліз є необхідним. Специфічного антидоту немає.
Побічні реакції.
Частоту виникнення побічних реакцій не можна визначити за наявними даними.
Метаболізм і порушення травлення: гіперкальціємія гіперкальціурія.
З боку травного тракту: запор метеоризм нудота абдомінальний біль діарея.
З боку шкіри та підшкірних тканин: реакції гіперчутливості у тому числі свербіж висип кропив&rsquo янка. 
Термін придатності. 5 років.
Після першого відкриття флакону зберігати не більше 6 місяців.
Умови зберігання.
Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ° С. Зберігати в недоступному для дітей місці!
По  10 мл у флаконі. По 1 флакону в картонній коробці.  
Виробник.
Мерк КГаА Німеччина/Merck KGaA Germany.
                       
Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності. 
Франкфуртер Штрассе 250 64293 Дармштадт Німеччина/Frankfurter Strasse 250 64293 Darmstadt Germany.
                     
- Склад
- Лікарська форма
- Фармакотерапевтична група
- Фармакологічні властивості
- Клінічні характеристики
- Показання
- Протипоказання
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
- Особливості застосування
- Спосіб застосування та дози
- Передозування
- Побічні реакції
- Термін придатності
- Умови зберігання
- Упаковка
- Категорія відпуску
- Виробник
- Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності