Веногепанол 1000 гель 40 г
Виробник | Борщагівський ХФЗ ЗАТ НВЦ (Україна, Київ) |
---|---|
Спосіб застосування | Зовнішній |
Признак | Вітчизняний |
Головний медикамент | Венорутінол, Гепарин, Декспантенол |
Маса | 40 г |
Форма товару | Гель |
Реєстраційне посвідчення | UA/16813/01/01 |
шт. | 1 |
Бренд | Веногепанол |
код моріону | 526818 |
Призначення | Противарікозні засоби |
Температура зберiгання | спеціальних умов зберігання немає |
Веногепанол (Venohepanol) інструкція по застосуванюю
Склад
діючі речовини: венорутинол, гепарин натрію, декспантенол;
- 1 г гелю містить венорутинолу 20 мг, гепарину натрію 1000 МО, декспантенолу 30 мг;
допоміжні речовини: пропіленгліколь, динатрію едетат, карбомери, натрію гідроксид, вода очищена.
Лікарська форма
Гель.
Основні фізико-хімічні властивості: гель жовтого кольору, прозорий, однорідної консистенції.
Фармакотерапевтична група
Ангіопротектори. Засоби, які застосовують при варикозному розширенні вен. Гепарин, комбінації.
Код АТX С05В А53.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Фармакодинамічні властивості Веногепанолу 1000 обумовлені комбінацією трьох діючих речовин: гепарину натрію, венорутинолу та декспантенолу. Веногепанол 1000 – антитромботичний, протинабряковий засіб із протизапальним, вено- та капіляротонізуючим ефектом для зовнішнього застосування.
Гепарин натрію, що входить до складу препарату, є антикоагулянтом прямої дії; він блокує біосинтез тромбіну, активує процес фібринолізу, пригнічує активність гіалуронідази. Гепарин зменшує в'язкість крові та проникність судин, що попереджує виникнення стазу. Адсорбуючись на поверхні мембран ендотелію та клітин крові, перешкоджає адгезії та агрегації тромбоцитів, еритроцитів, лейкоцитів. При місцевому застосуванні чинить антитромботичну, протизапальну та протинабрякову дію.
Венорутинол – біофлавоноїд, що проявляє Р-вітамінну активність, чинить ангіопротекторну, венотонізуючу, протизапальну та протинабрякову дію. Знижує ексудативне запалення у судинній стінці, обмежуючи прилипання до її поверхні тромбоцитів, сприяє підвищенню рівня проникнення кисню у тканини, бере участь в окисно-відновних процесах. Венорутинол зменшує проникність та ламкість стінок капілярів, зміцнює стінки вен та капілярів, підвищує тонус гладких м'язів венозних судин, поліпшує мікроциркуляцію та трофіку тканин, зменшує застійні явища у венах і паравенозних тканинах.
Декспантенол (провітамін В5) за рахунок утворення активного метаболіту – пантотенової кислоти – стимулює процеси регенерації тканин, підвищує міцність колагенових волокон, зберігає пружність та еластичність шкіри, діє як зволожуючий агент, покращуючи гідратацію поверхневих шарів шкіри, усуває сухість, лущення, свербіж шкіри, чинить слабку протизапальну дію. Декспантенол посилює метаболічну активність клітин шкіри, тим самим покращуючи всмоктування гепарину шкірними покривами.
Фармакокінетика.
Не вивчалася.
Клінічні характеристики.
Показання
- Попередження та зменшення вираженості втоми, важкості, болю, набряку та кількості судом нижніх кінцівок, спричинених хронічними захворюваннями вен;
- профілактика та лікування варикозного розширення вен, тромбозу глибоких вен, тромбофлебіту поверхневих вен нижніх кінцівок, флебіту після внутрішньовенних інфузій;
- реабілітація після оперативних втручань, лазерної абляції, склерозуючої терапії при варикозній хворобі;
- тендовагініти, травми м'язів та сухожиль (у т.ч. спортивні) без порушення цілісності шкірних покривів;
- рубцеві індурації та зовнішні запальні процеси без порушення цілісності шкіри.
Протипоказання Веногепанолу
Індивідуальна підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату, гемофілія, геморагічний діатез, ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура, виражена тромбоцитопенія, виразково-некротичні процеси у зоні тромбофлебіту, схильність до кровотеч, кровотечі, травматичні порушення цілісності шкірних покривів, відкриті та/або інфіковані рани.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Парентеральне введення нітрогліцерину разом із застосуванням Веногепанолу 1000, а також одночасне застосування гелю з тироксином, тетрацикліном, антигістамінними засобами, алкалоїдами ріжків, нікотином може послаблювати дію препарату.
Посилює дію аскорбінової кислоти на структуру та проникність судинної стінки.
Декстран, фенілбутазон, кеторолак: одночасне застосування може підвищувати ризик виникнення кровотеч.
Пероральні антикоагулянти (наприклад варфарин, дикумарин, клопідогрель): у разі одночасного застосування з гелем Веногепанол 1000 можуть спричинити подовження протромбінового часу.
Нестероїдні протизапальні лікарські засоби (наприклад диклофенак, ібупрофен, індометацин), венотонізуючі лікарські засоби: при одночасному застосуванні посилюють ефект гелю Веногепанол 1000.
Дипіридамол, ілопрост: підвищують антикоагулянтний ефект діючої речовини Веногепанолу 1000 – гепарину.
Інгібітори АПФ, аліскірен: можлива гіперглікемія.
Одночасне застосування Веногепанолу 1000 з препаратами, які містять суліндак, може спричинити периферичну нейропатію.
Декспантенол, що входить до складу Веногепанолу 1000, може посилювати дію деполяризуючих міорелаксантів (наприклад суксаметонію хлориду, декаметонію броміду) та послаблювати дію недеполяризуючих міорелаксантів (наприклад тубокурарину хлориду) у зв'язку зі здатністю стимулювати синтез ацетилхоліну.
Якщо пацієнт приймає будь-які інші лікарські засоби, слід обов'язково повідомити про це лікаря.
Особливості застосування препарату
Гель наносити тільки на неушкоджену шкіру.
Не наносити на ранову поверхню шкіри, інфіковані ділянки шкіри (у т.ч. з наявністю гнійних процесів).
Стежити, щоб препарат не потрапляв в очі та на слизові оболонки. Можна наносити під оклюзійну пов'язку. Після нанесення гелю необхідно уникати дії сонячних променів на оброблені ділянки шкіри.
Пацієнтам із хронічними захворюваннями вен рекомендується застосування препарату як на початкових, так і на пізніх стадіях захворювання.
При тяжких порушеннях функції нирок не рекомендується тривале застосування препарату.
При потраплянні гелю в очі їх слід рясно промити водою.
З метою запобігання появи небажаних ефектів препарат слід наносити на очищену від інших лікарських засобів, косметики і забруднень шкіру.
При погіршенні стану здоров'я або виникненні будь-яких небажаних явищ на фоні застосування Веногепанолу 1000 необхідно призупинити застосування препарату та звернутися за консультацією до лікаря.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Препарат не застосовувати у період вагітності або годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Застосування препарату Веногепанол 1000 не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Спосіб застосування та дози Веногепанол
Препарат застосовувати зовнішньо. Дорослим гель наносити на неушкоджену шкіру ураженої ділянки 1–3 рази на добу, втираючи легкими масажними рухами до повного всмоктування препарату. За необхідності Веногепанол 1000 можна застосовувати у вигляді пов'язок з гелем. При варикозних виразках гель наносити у вигляді кільця завширшки приблизно 4 см навколо виразки. Уникати безпосереднього нанесення на виразкову поверхню.
Дозування та тривалість застосування лікарського засобу визначає лікар індивідуально, залежно від клінічних показань, ступеня тяжкості та перебігу захворювання, а також досягнутого терапевтичного ефекту. Рекомендована тривалість лікування при хронічному захворюванні вен становить 4 тижні, за необхідності курс лікування можна провести повторно. При лікуванні травм (у тому числі спортивних) застосовувати до зникнення симптомів.
Діти.
Не застосовувати.
Передозування
Симптоми. При дотриманні зазначеного режиму дозування передозування малоймовірне. При застосуванні на великі ділянки шкіри (внаслідок імовірної системної абсорбції) можливі геморагічні ускладнення у вигляді кровотеч різного ступеня тяжкості.
У разі випадкового проковтування препарату слід викликати блювання, промити шлунок та звернутися до лікаря. Терапія симптоматична.
Заходи з усунення симптомів. При невеликій кровотечі слід зменшити дозу або тимчасово припинити застосування препарату. У випадку сильної кровотечі внутрішньовенно повільно ввести 1 % розчин протаміну сульфату. Якщо концентрація гепарину у крові невідома, то одноразова доза протаміну сульфату не повинна перевищувати 1 мл. Терапія симптоматична.
Побічні реакції Веногепанолу
В окремих випадках можливі місцеві реакції гіперчутливості: гіперемія, подразнення шкіри, відчуття печіння, припухлість шкіри, свербіж, висипання, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, дерматит (у т.ч. контактний), екзема, геморагії, іноді виникнення невеликих пустул, пухирців або пухирів. Зазвичай ці симптоми минають самостійно після відміни препарату.
При нанесенні на великі ділянки шкіри можливі системні побічні реакції.
У випадку виникнення будь-яких негативних реакцій слід обов'язково звернутися до лікаря щодо подальшого лікування. Терапія симптоматична.
Термін придатності
3 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка
По 40 г у тубі; по 1 тубі в пачці.
Категорія відпуску з аптеки
Без рецепта.
- Склад
- Лікарська форма
- Фармакотерапевтична група
- Фармакологічні властивості
- Показання
- Протипоказання Веногепанолу
- Особливості застосування препарату
- Спосіб застосування та дози Веногепанол
- Передозування
- Побічні реакції Веногепанолу
- Термін придатності
- Умови зберігання
- Упаковка
- Категорія відпуску з аптеки