Детальніше

Вазар H 160 мг/25 мг таблетки №30

Обліковий номер: 359820

Товару немає в наявності

Виробник: Actavis Group (Ісландія)

Мiжнародна назва : Вальзартан+гідрохлоротіазид

Форма выпуску: Таблетки

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ВАЗАР Н

(VASAR Н)

Склад:

діючі речовини: валсартан гідрохлоротіазид

1 таблетка містить

80 мг

12 5 мг

160 мг

12 5 мг

160 мг

25 мг

320 мг

12 5 мг

320 мг

25 мг

допоміжні речовини: лактози моногідрат целюлоза мікрокристалічна натрію кроскармелоза повідон К29-К32 тальк магнію стеарат кремнію діоксид колоїдний безводний.

Оболонка таблетки 160/12 5 мг: Opadry II 85G25455 Red (спирт полівініловий тальк титану діоксид (Е 171) макрогол 3350 лецитин заліза оксид червоний (Е 172) барвник Sunset Yellow (Е 110)).

Оболонка таблетки 160/25 мг: Opadry II 85G23675 Orange (спирт полівініловий тальк титану діоксид (Е 171) макрогол 3350 лецитин заліза оксид червоний (Е 172) заліза оксид жовтий (Е 172) заліза оксид чорний (Е 172)).

Лікарська форма. Таблетки вкриті плівковою оболонкою.

Клінічні характеристики.

Показання.

  • Артеріальна гіпертензія у разі неефективності монотерапії.

Протипоказання.

-Підвищена чутливість до будь-якої речовини препарату до арахісу чи сої.

-Тяжкі порушення функції печінки цироз печінки і холестаз.

-

-Рефрактерна гіпокаліємія гіпонатріємія гіперкальціємія та симптоматична гіперурикемія.

-Підвищена чутливість до інших сульфонамідів.

-

Спосіб застосування та дози.

Препарат Вазар Н можна застосовувати незалежно від вживання їжі. Таблетки слід запивати невеликою кількістю рідини.

30 мл/хв) регулювання дози не потрібне. У пацієнтів з незначною та помірною печінковою недостатністю небіліарного походження і без холестазу регулювання дози не потрібне.

Побічні реакції.

Можливі такі небажані реакції:

інфекції: вірусні інфекції інфекції верхніх дихальних шляхів фарингіт синусит гастроентерит риніт

з боку кровотворної і лімфатичної системи: нейтропенія тромбоцитопенія

з боку імунної системи: реакції гіперчутливості включаючи сироваткову хворобу

з боку метаболізму: гіперкаліємія

з боку психіки: занепокоєння депресія безсоння зниження лібідо

з боку нервової системи: постуральне запаморочення запаморочення вертимо головний біль

з боку серцево-судинної системи: ортостатична гіпотензія артеріальна гіпотензія серцева недостатність васкуліт аритмія

з боку дихальної системи: кашель бронхіт

з боку системи травлення: діарея біль у животі нудота диспепсія внутрішньопечінковий холестаз або жовтуха

з боку шкіри: ангіоневротичний набряк висип свербіж

з боку опорно-рухового апарату: біль у спині артралгія міальгія біль в кінцівках артитрит розтягнення і напруження зв' язок

з боку сечовивідної системи: порушення функції нирок гостра ниркова недостатність ниркова недостатність часте сечовипускання інфекції сечового тракту

загальні порушення: слабкість астенія набряк тремтіння.

Результати лабораторних досліджень. зниження рівня гемоглобіну і показника гематокриту нейтропенія підвищення рівня креатиніну в сироватці крові калію і загального білірубіну відповідно підвищення показників функції печінки підвищення рівня азоту сечовини в крові.

Наступні побічні реакції можуть бути обумовлені гідрохлоротіазидом:

Порушення балансу електролітів.

Гіпокаліємія гіпомагніємія гіперкальціємія та гіпохлоремічний алкалоз: сухість у роті відчуття спраги зміна настрою м' язовий спазм блювання втомлюваність. Гіперхлоремічний алкалоз може спричинити гепатоенцефалопатію та печінкову кому.

Гіпонатріємія: сплутаність свідомості судоми загальмованість виснаження роздратованість спазми м' язів.

Порушення метаболізму. Гіперглікемія глюкозурія гіперурикемія можуть спровокувати

напад подагри у хворих на подагру без клінічних проявів.

Може знижувати переносимість глюкози спричинити прояв латентного діабету.

При застосуванні високих доз можливе підвищення рівня ліпідів у крові.

Побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту. Холецестит або панкреатит

холестатична жовтуха сіаладеніт запор втрата апетиту.

Серцево-судинні побічні ефекти. Аритмія.

Неврологічні побічні ефекти. Тимчасове порушення зору парестезія.

Гематологічні побічні ефекти (дуже рідко). Лейкоцитопенія агранулоцитоз гемолітична анемія апластична анемія депресія кісткового мозку.

Реакції підвищеної чутливості.

Інші. Сексуальні розлади пневмоніт інтерстиціальний нефрит порушення дихання включаючи пневмонію та набряк легень.

Передозування.

Передозування валсартаном може призвести до вираженої артеріальної гіпотензії що в свою чергу може призвести до зниження рівня свідомості серцевої недостатності та/або шоку.

При передозуванні промивають шлунок (якщо препарат був прийнятий недавно). При артеріальній гіпотензії рекомендується внутрішньовенне введення фізіологічного розчину.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Валсартан

Лікарський засіб протипоказано застосовувати вагітним або жінкам які планують завагітніти. Якщо під час лікування валсартаном підтверджується вагітність його застосування необхідно негайно припинити і замінити іншим лікарським засобом дозволеним до застосування у вагітних.

Остаточних даних щодо ризику тератогенної дії антагоністів ангіотензину ІІ під час першого триместру вагітності немає проте незначне підвищення ризику не виключено.

Лікування антагоністами ангіотензину ІІ протягом другого і третього триместру чинить токсичну дію на плід (ниркова недостатність олігогідрамніоз гіпоплазія кісток черепа) і новонародженого (ниркова недостатність гіпотензія гіперкаліємія). Якщо все-таки антагоністи ангіотензину ІІ застосовувалися після першого триместру вагітності рекомендується проведення ультразвукового дослідження функції нирок та черепа. Немовлятам матері яких приймали антагоністи ангіотензину ІІ необхідно проводити ретельне обстеження на наявність артеріальної гіпотензії.

Гідрохлоротіазид

Досвід застосування гідрохлоротіазида протягом вагітності обмежений. Гідрохлортіазид проникає через плаценту. Враховуючи фармакологічний механізм дії гідрохлоротіазиду його застосування під час вагітності може негативно вплинути на плацентарний кровообіг та може призводити до жовтяниці порушення електролітного балансу та тромбоцитопенії у плода/новонародженого.

Період годування груддю. Не рекомендується застосовувати препарат протягом періоду годування груддю оскільки доступної інформації щодо застосування валсартану протягом даного періоду немає а гідрохлоротіазид проникає в грудне молоко.

Діти.

Немає клінічних даних щодо ефективності та безпеки застосування препарату дітям.

Особливості застосування.

Зміна балансу електролітів крові. Валсартан слід з обережністю застосовувати із солями калію калійзберігаючими діуретиками замінниками солі що містять калій а також із лікарськими засобами що можуть спричинити підвищення калію в крові (наприклад гепарин).

Є дані щодо розвитку гіпокаліємії при лікуванні тіазидними діуретиками тому під час лікування слід контролювати рівень калію в крові.

При застосуванні тіазидних діуретиків може виникнути гіпонатріємія і гіпохлоремічний алкалоз. Тіазидні діуретики стимулюють екскрецію магнію що може призвести до гіпомагніємії.

У випадку розвитку артеріальної гіпотензії пацієнта слід покласти так щоб ноги були трохи догори і за необхідності почати введення фізіологічного розчину. Після стабілізації артеріального тиску лікування Вазаром Н можна продовжити.

Пацієнти з тяжкою серцевою недостатністю або іншими випадками активації ренін-ангіотензин-альдостеронової системи.

Стеноз ниркової артерії.

У хворих з однобічним або білатеральним стенозом ниркової артерії або стенозом артерії єдиної нирки прийом Вазару Н призводить до підвищення концентрації креатиніну в плазмі або сечовини крові.

Первинний гіперальдостеронізм.

За наявності первинного гіперальдостеронізму інгібітори АПФ неефективні тому їх застосування не рекомендується.

Аортальний і мітральний стеноз обструктивна гіпертрофічна кардіоміопатія.

Порушення функції нирок. Пацієнтам з порушенням функції нирок при кліренсі креатиніну більше ніж 30 мл/хв не потрібно коригувати дозу препарату. Періодичний контроль калію в сироватці крові креатиніну і сечової кислоти рекомендується при застосуванні препарату пацієнтам з порушенням функції нирок.

Трансплантація нирки.

Немає даних про безпеку застосування валсартану пацієнтам із нещодавно проведеною трансплантацією нирки.

Порушення функції печінки. Пацієнтам з легким і помірним порушенням функції печінки за відсутності явищ холестазу препарат слід призначати з обережністю.

Системний червоний вовчак. Є дані що тіазидні діуретики можуть спричинити загострення системного червоного вовчаку.

Інші метаболічні розлади. Тіазидні діуретики можуть спричинити зміни у толерантності до глюкози а також підвищення концентрації холестерину тригліцеридів і сечової кислоти в сироватці крові. Хворим на діабет може знадобитися коригування дозування інсуліну чи пероральних гіпоглікемічних препаратів.

Тіазиди можуть зменшити екскрецію кальцію із сечею і можуть призвести до інтермітуючого та невеликого підвищення сироваткового кальцію при відсутності відомих порушень метаболізму кальцію. Вказана гіперкальціємія може свідчити про прихований гіперпаратиреоз. Застосування тіазидів необхідно припинити до проведення тесту функції паращитовидної залози.

Фоточутливість.

Були повідомлення про випадки реакції фоточутливості при прийомі тіазидів та тіазидних діуретиків. Якщо під час лікування виникає реакція фоточутливості слід припинити лікування. Якщо є необхідність у повторному введенні діуретика рекомендується захистити вразливі ділянки від сонця чи штучного ультрафіолетового опромінювання.

Загальні.

Слід бути особливо обережними при застосуванні препарату пацієнтам у яких була відмічена гіперчутливість до інших антагоністів ангіотензину ІІ. Алергічні реакції на гідрохлоротіазид більш імовірно виникають у пацієнтів з алергією та астмою.

Лецитин.
Не слід застосовувати даний препарат пацієнтам з непереносимістю арахісу або сої.

Гіперчутливість.

Таблетки Вазар Н по 160/12 5 мг містять Sunset yellow FCF (E110) що може викликати реакції гіперчутливості.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Водії автотранспортних засобів та особи які працюють з точними механізмами повинні мати на увазі що іноді при застосуванні препарату можуть розвинутися запаморочення чи швидка втомлюваність.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не рекомендується одночасне застосування.

Літій.
Повідомлялося про тимчасове підвищення концентрації літію в сироватці крові і токсичність під час паралельного прийому інгібіторів АПФ і тіазидів у тому числі гідрохлоротіазиду. Досвід одночасного застосування валсартану і літію відсутній тому ця комбінація не рекомендується. Однак якщо застосування препарату необхідне рекомендується перевіряти концентрацію літію в сироватці крові під час їх одночасного застосування.

Одночасне застосування що вимагає особливої обережності.

Інші антигіпертензивні препарати.

Вазар Н може посилювати дію інших препаратів з антигіпертензивними властивостями (наприклад інгібітори АПФ бета-блокатори блокатори кальцієвих каналів).

Пресорні аміни (наприклад норадреналін адреналін).

Може відмічатися зниження відповіді на пресорні аміни однак не такою мірою щоб можна було виключити їх застосування.

НПЗЗ можуть послаблювати гіпотензивний ефект як антагоніста ангіотензину II так і гідрохлоротіазиду при одночасному застосуванні. Крім того супутнє застосування валсартану/гідрохлоротіазиду і НПЗЗ може призвести до погіршення функції нирок і збільшення в сироватці крові калію. Тому рекомендується контроль за функцією нирок на початку лікування а також контроль адекватної гідратації пацієнта.

Не рекомендується одночасне застосування.

Калійзберігаючі діуретики калієві добавки замінники солі що містять калій та інші лікарські препарати які можуть підвищувати рівень калію.

Слід бути обережним і часто вимірювати концентрацію калію якщо є необхідність застосовувати лікарський засіб що впливає на рівень калію у поєднанні з валсартаном.

Відсутня взаємодія.

Не було відмічено клінічно значущих взаємодій при проведенні монотерапії валсартаном на тлі прийому наступних препаратів: циметидин варфарин фуросемід дигоксин атенолол індометацин гідрохлоротіазид амлодипін глібенкламід. Дигоксин і індометацин можуть взаємодіяти з гідрохлоротіазидом у комбінації валсартан/ гідрохлоротіазид.

Одночасне застосування що вимагає особливої обережності.

Серцеві глікозиди.

У разі наявності аритмії серця спричиненої дигіталісом при застосуванні тіазидів як побічна дія може спостерігатися гіпокаліємія або гіпомагніємія.

Солі кальцію і вітамін D.

Одночасне застосування з вітаміном D або солями кальцію може потенціювати підвищення концентрації кальцію в сироватці крові.

Протидіабетичні засоби (пероральні препарати та інсулін).

гідрохлоротіазиду з метформіном при функціональній недостатності нирок може призвести до метаболічного ацидозу.

Бета-блокатори і діазоксид.

Одночасне застосування тіазидних діуретиків у тому числі гідрохлоротіазидів з бета-блокаторами може збільшити ризик гіперглікемії. Тіазидні діуретики в тому числі гідрохлоротіазид можуть підвищувати гіперглікемічний вплив діазоксиду.

Лікарські препарати що застосовуються для лікування подагри (пробенецид сульфінпіразон і алопуринол).

Може бути необхідним коригування дози урикозуричних засобів що стимулюють виведення сечової кислоти оскільки гідрохлоротіазид може підвищувати рівень сечової кислоти в сироватці крові. Може бути необхідним збільшення дози пробенециду або сульфінпіразону. Супутнє застосування тіазидних діуретиків у тому числі гідрохлоротіазиду може збільшувати частоту реакцій гіперчутливості на алопуринол.

Антихолінергічні засоби (наприклад атропін біпериден).

Амантадин.

Тіазиди в тому числі гідрохлоротіазид можуть збільшити ризик небажаних реакцій спричинених амантадином.

Холестерамін і холестерол.

Всмоктування гідрохлоротіазиду змінюється за наявності аніонообмінних смол.

Цитотоксичні препарати (наприклад циклофосфамід метотрексат).

Зменшення виведення нирками цитотоксичних препаратів може призвести до потенціювання їх мієлосупресивної дії.

Недеполяризуючі міорелаксанти (наприклад тубокурарин).

Тіазиди в тому числі гідрохлоротіазид потенціюють дію курареподібних міорелаксантів.

Циклоспорин.

Одночасне застосування циклоспорину та гідрохлоротіазиду може підвищити ризик розвитку гіперурикемії і появи симптомів що нагадують подагру.

Алкоголь анестетики і седативні засоби.

Можуть потенціювати ортостатичну гіпотонію.

Метилдопа.

Були повідомлення про розвиток гемолітичної анемії у пацієнтів які отримували супутнє лікування метилдопою і гідрохлоротіазидом.

Карбамазепін.

Може збільшуватися ризик гіпонатріємії. Необхідний клінічний нагляд за хворим та лабораторний контроль крові.

Контрастні речовини що містять йод.

При дегідратації спричиненій сечогінними засобами може збільшуватися ризик гострої ниркової недостатності особливо при введенні великих доз контрастної речовини.

Перед введенням йоду необхідно відновити водний баланс.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Валсартан є активним і специфічним антагоністом рецепторів ангіотензину ІІ що призначений для внутрішнього застосування. Він діє вибірково на рецептори підтипу АТ1 які є відповідальними за ефекти ангіотензину ІІ. Збільшені рівні ангіотензину II внаслідок блокади АТ1-рецепторів валсартаном можуть стимулювати вільні АТ2-рецептори що врівноважує ефект АТ1-рецепторів. Валсартан не має будь-якої часткової активності агоніста відносно АТ1-рецепторів і має набагато більшу (приблизно у 20000 разів) спорідненість з АТ1-рецепторами ніж з АТ2-рецепторами.

Валсартан не пригнічує АПФ відомий також під назвою кінінази ІІ який перетворює ангіотензин І на ангіотензин ІІ і руйнує брадикінін. Не спостерігається ніяких побічних ефектів зумовлених брадикініном. У клінічних дослідженнях де валсартан порівнювався з інгібітором АПФ частота випадків сухого кашлю була значно меншою (Р 0 05). Валсартан не вступає у взаємодію і не блокує рецептори інших гормонів або іонні канали які як відомо відіграють важливу роль у регуляції функцій серцево-судинної системи.

Призначення препарату пацієнтам з артеріальною гіпертензією призводить до зниження артеріального тиску не впливаючи при цьому на частоту пульсу.

У більшості пацієнтів після внутрішнього застосування разової дози препарату початок антигіпертензивної активності відзначається в межах 2 годин а максимальне зниження артеріального тиску досягається в межах 4 - 6 годин. Антигіпертензивний ефект зберігається більше 24 годин після прийому разової дози. За умови регулярного застосування препарату максимальний терапевтичний ефект зазвичай досягається протягом 2-4 тижнів і утримується на досягнутому рівні в ході тривалої терапії. Комбінація з гідрохлоротіазидом ефективніше знижує артеріальний тиск.

+Cl- що очевидно відбувається за рахунок конкуренції за місця транспорту Cl-

Фармакокінетика

Валсартан. Після внутрішнього прийому препарату всмоктування валсартану і гідрохлоротіазиду відбувається швидко однак ступінь всмоктування варіює в широких межах. Середня величина абсолютної біодоступності Вазару Н становить 23 %. Фармакокінетична крива валсартану має низхідний мультиекспоненційний характер (t1/21/2

Гідрохлоротіазид. Всмоктування гідрохлоротіазиду після прийому внутрішньо відбувається швидко (tmax

Абсолютна біодоступність гідрохлоротіазиду при прийомі внутрішньо становить 60 - 80 %.

При одночасному застосуванні гідрохлоротіазиду з їжею відзначалося як підвищення так і зниження його системної біодоступності порівняно з відповідним показником при прийомі натще.

Діапазон цих змін незначний і не має клінічної значущості.

Валсартан/гідрохлоротіазид. При одночасному застосуванні з валсартаном системна біодоступність гідрохлоротіазиду зменшується приблизно на 30 %. Одночасне призначення гідрохлоротіазиду не чинить істотного впливу на кінетику валсартану. Проте ця взаємодія не впливає на ефективність комбінованого застосування валсартану і гідрохлоротіазиду. У контрольованих клінічних дослідженнях був виявлений чіткий антигіпертензивний ефект даної комбінації який перевищував ефект кожного із компонентів окремо а також ефект плацебо.

Фармакокінетика в окремих групах пацієнтів.

Хворі літнього віку. У деяких хворих літнього віку системний вплив валсартану був дещо більше виражений ніж у хворих молодого віку однак він не був клінічно значущим.

Хворі з порушенням функції нирок.

Немає даних про застосування Вазару Н хворим із вираженими порушеннями функції нирок (кліренс креатиніну

Виведення гідрохлоротіазиду нирками відбувається шляхом пасивної фільтрації і активної секреції у просвіт ниркових канальців. Стан функції нирок відіграє велику роль у фармакокінетиці гідрохлоротіазиду що й зрозуміло враховуючи що цей препарат виводиться лише нирками.

Порушення функції печінки. Системний вплив валсартану у пацієнтів зі слабко вираженими (n = 6) і помірно вираженими (n = 5) порушеннями функції печінки був у 2 рази більший ніж у здорових добровольців. Даних щодо застосування валсартану хворим з тяжкими порушеннями функції печінки немає.

Захворювання печінки істотно не впливають на фармакокінетику гідрохлоротіазиду тому зниження його дози не потрібне.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості:

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Вазар H 160 мг/25 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Вазар H 160 мг/25 мг таблетки №30

Обліковий номер : 359820

Товару немає в наявності

Виробник : Actavis Group (Ісландія)

Мiжнародна назва : Вальзартан+гідрохлоротіазид

Форма выпуску : Таблетки

Температура зберiгання : Не вище +25