Детальніше

Варфарин 2,5 мг таблетки №100

Обліковий номер: 331561

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Nycomed (Австрия)

Виробник: Takeda Pharma (Дания) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/7897/01/01

Мiжнародна назва : Варфарин

Форма выпуску: Таблетки

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ВАРФАРИН НІКОМЕД

(WARFARIN NYCOMED)

Склад:

діюча речовина: Варфарин натрію

1 таблетка містить варфарину натрію 2 5 мг

допоміжні речовини: барвник індиготин Е132 лактоза моногідрат крохмаль кукурудзяний повідон 30 кальцію гідрофосфат магнію стеарат.

Таблетки.

Фармакотерапевтична група.

Клінічні характеристики.

Показання.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату клінічно встановлена кровотеча для уникнення ризику розвитку тяжких кровотеч протягом 72 годин після великих оперативних втручань протягом 48 годин в післяпологовому періоді схильність до кровотеч (гемофілія хвороба Віллебранда тромбоцитопенія та порушення функції тромбоцитів) тенденція до падіння тяжка ниркова недостатність тяжка печінкова недостатність цироз печінки нелікована або неконтрольована артеріальна гіпертензія нещодавній геморагічний інсульт стан здоров' я що зумовлює внутрішньочерепний крововилив наприклад аневризма мозкових артерій аневризма аорти операції центральної нервової системи або очні операції шлунково-кишкові або ниркові кровотечі та їх ускладнення дивертикульоз або злоякісні пухлини варикозне розширення вен стравоходу перикардит (у тому числі ексудативний). Стан при якому терапію не можна проводити достатньо безпечно (наприклад психози деменція алкоголізм).

Спосіб застосування та дози.

Цільовий рівень МНІ (Міжнародний Нормалізаційний Індекс) для пероральної антикоагулянтної терапії:

Дорослі: пацієнтам з нормальною вагою і спонтанним МНІ нижче 1 2 призначають 10 мг варфарину протягом трьох послідовних днів. Потім доза розраховується відповідно до наведеної нижче таблиці заснованої на вимірюванні МНІ на четвертий день.

Для пацієнтів літнього віку пацієнтів з невеликою масою тіла зі спонтанним МНІ вище 1 2 або тих які мають супутні захворювання або одержують будь-які лікарські препарати що впливають на ефективність антикоагулянтной терапії рекомендована початкова доза становить 5 мг варфарину протягом двох наступних днів. Потім доза розраховується відповідно до наведеної нижче таблиці заснованої на вимірюванні МНІ на третій день.

День

МНІ

Доза варфарину мг/день

1

10 (5*)

2

10 (5*)

3

від 2 до 2 4

від 2 5 до 2 9

від 3 до 3 4

від 3 5 до 4

10 (5*)

5

3

2 5

1 5

Пропустити один день

від 1 4 до 1 9

від 2 до 2 4

від 2 5 до 2 9

від 3 до 3 9

від 4 до 4 5

10

7 5

5

4 5

3

Пропустити один день потім 1 5

Пропустити два дні потім 1 5

7

Від 1 1 до 1 4

від 1 5 до 1 9

від 2 до 3

від 3 1 до 4 5

Тижнева доза варфарину:

Підвищується на 20 %

Підвищується на 10 %

Доза зберігається

Знижується на 10 %

Вимірювання МНІ проводиться щодня поки не буде досягнутий стабільний цільовий рівень який зазвичай встановлюється на 5-6-й день лікування. Потім вимірювання МНІ проводять щотижня досягаючи 4-тижневого інтервалу. У разі великих відхилень у рівні МНІ або у пацієнтів із захворюваннями печінки або захворюваннями що впливають на всмоктування вітаміну К інтервали вимірювань можуть бути менше 4 тижнів. Призначення нових або відміна лікарських препаратів що раніше приймалися вимагає проведення додаткових вимірювань МНІ. При тривалій терапії корегування проводиться до тижневої дози варфарину відповідно до наведеної вище таблиці. Якщо доза вимагає корекції то наступне вимірювання МНІ слід проводити через 1 або 2 тижні після корекції. Після цього вимірювання тривають до досягнення 4-тижневих інтервалів.

Діти: терапія антикоагулянтами у дітей проводиться під спостереженням педіатрів. Дози підбираються відповідно до наведеної нижче таблиці.

День 1 якщо спонтанний МНІ

від 1 до 1 3

Початкова доза:

0 2 мг/кг маси тіла

0 1 мг/кг маси тіла при порушенні функції печінки

Дні з 2 по 4 якщо значення МНІ:

від 1 1 до 1 3

від 1 4 до 1 9

від 2 до 3

від 3 1 до 3 5

Підтримуюча доза:

повторити початкову дозу

50 % від початкової дози

50 % від початкової дози

25 % від початкової дози

Підтримуюче лікування якщо значення МНІ:

від 1 1 до 1 4

від 1 5 до 1 9

від 2 до 3

від 3 1 до 3 5

Дії

Підвищити тижневу дозу на 20 %

Підвищити тижневу дозу на 10 %

Без змін

Знизити тижневу дозу на 10 %


20 % меншою за попередню

Планові операції: пре- пере- і постоперативна антикоагулянтна терапія проводиться так як указано нижче.

Визначити МНІ за тиждень до призначеної операції.

Припинити прийом варфарину за 1-5 днів до операції. У разі високого ризику тромбозу пацієнтові для профілактики підшкірно вводять низькомолекулярний гепарин.

Тривалість паузи у прийомі варфарину залежить від МНІ. Прийом варфарину припиняють:

Визначити МНІ увечері перед операцією і ввести 0 5-1 0 мг вітаміну К1

Взяти до уваги необхідність інфузії нефракціонованого гепарину або профілактичного введення низькомолекулярного гепарину у день операції.

Продовжити підшкірне введення низькомолекулярного гепарину протягом 5-7 днів після операції з супутнім відновленим прийомому варфарину.

Продовжити прийом варфарину зі звичайної підтримуючої дози того ж дня увечері після невеликих операцій і в день коли пацієнт починає отримувати ентеральне харчування після великих операцій.

Побічні реакції.

На ризик розвитку кровотеч при лікуванні варфарином впливають наступні фактори: похилий вік висока інтенсивність супутньої антикоагулянтної терапії наявність в анамнезі інсультів та шлунково-кишкових кровотеч комордібні розлади миготлива аритмія а також пацієнти з поліморфізмом гена CYP2C9.

Рівень гемоглобіну та МНІ необхідно ретельно контролювати.

З боку крові та лімфатичної системи.

Дуже часто: кровотечі.

Часто: підвищена чутливість до варфарину після тривалого лікування.

Нечасто: анемія.

Рідко: еозинофілія.

З боку травного тракту.

Нечасто: блювання абдомінальний біль нудота діарея.

З боку гепатобіліарної системи.

Рідко: підвищення рівня печінкових ферментів жовтуха.

З боку шкіри і підшкірних тканин.

Рідко: екзема васкуліт некроз шкіри алопеція висип кропивниця свербіж.

З боку нирок та сечостатевої системи.

Рідко: нефрит уролітіаз тубулярний некроз.

У постмаркетинговому періоді внаслідок застосування варфарину спостерігались наступні побічні реакції: зниження гематокриту гарячка кальцифікація трахеї холестатичний гепатит панкреатит пріапізм алергічні реакції пурпура. Черепно- мозкова кровотеча субдуральна гематома гемоторакс кровотеча з прямої кишки блювання кров' ю мелена. Найчастіший фактор ризику для виникнення внутрішньочерепного крововиливу - це нелікована або неконтрольована гіпертензія. Вірогідність кровотечі підвищується якщо МНІ значно вище за цільовий рівень. Якщо кровотеча почалася при МНІ що знаходиться в межах цільового рівня це означає існування інших супутніх умов які повинні бути досліджені.

Синдром пурпурових пальців - рідкісне ускладнення при прийомі варфарину. Це характерно для пацієнтів-чоловіків з атеросклеротичними захворюваннями. Припускають що варфарин викликає геморагії атероматозних бляшок які призводять до мікроемболії. Зустрічаються симетричні пурпурні ураження шкіри пальців і нижньої поверхні стопи і такі ураження супроводжуються пекучим болем. Прийом варфарину повинен бути припинений і ураження шкіри зазвичай поступово зникають.

Передозування.

Підвищений рівень МНІ є показником передозування варфарином внаслідок цього збільшується ризик виникнення кровотеч. Зменшення вдвічі фактору згуртування крові ІV вказує на підвищення МНІ. Підвищений рівень МНІ проявляється протягом 24 годин і досягає максимального значення протягом 36-72 годин після прийому препарату.

Клінічні прояви наступають через декілька днів або тижнів після прийому препарату і характеризуються носовими кровотечами кровоточивістю ясен блідістю гематомами наявністю крові у сечі та калі. Іншими симптомами можуть бути болі у спині кровоточивість губ кровоточивість слизових оболонок болі у животі блювання і петехія. В подальшому може виникати центральний параліч внаслідок кровотеч рясні кровотечі і смерть.

Лікування.

При гострому передозуванні не рекомендується спорожнення шлунку через небезпеку кровотечі. Для запобігання всмоктуванню доцільно призначити активоване вугілля.

При терапії передозування вживають таких заходів:

При відсутності клінічно значущої кровотечі:

Рекомендації: Пропустити наступну дозу варфарину і відновити терапію нижчою дозою при досягненні цільового рівня МНІ.

Рівень МНІ 5 0-9 0 Рекомендації: Пропустити 1-2 дози варфарину і відновити терапію нижчою дозою при досягненні цільового рівня МНІ або пропустити 1 дозу варфарину і призначити вітамін К1 2 5 мг перорально.

Рівень МНІ Припинити прийом варфарину призначити вітамін К1 від 3 до 5 мг перорально.

Показана швидка відміна (перед операцією):

Рівень МНІ 5 0-9 0 і операція планова. Рекомендації: припинити прийом варфарину і призначити вітамін К1 від 2 до 4 мг перорально. Приблизно за 24 години перед операцією можна дати додаткову дозу від 1 до 2 мг перорально.

Показана дуже швидка відміна:

Рівень МНІ сильна кровотеча або сильне передозування Рекомендації: призначити вітамін К у дозі 10 мг шляхом повільної внутрішньовенної інфузії. Також залежно від терміновості ситуації показані свіжозаморожена плазма або концентрат протромбінового комплексу. За необхідності можна повторити введення вітаміну К1 кожні 12 годин.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Варфарин проникає через плаценту. Терапія варфарином у вагітних жінок може спричинити варфаринову ембріопатію (назальна гіпоплазія і хондродисплазія) якщо варфарин приймають у період органогенезу (з 6 по 12 тиждень) і навіть після цього він може бути причиною порушень у розвитку центральної нервової системи. Варфарин може спричинити геморагії плода особливо у кінці вагітності і під час пологів. Варфаринова ембріопатія як описується зустрічається у 4%-6% випадків якщо варфарин застосовувати під час вагітності і вірогідність її виникнення підвищується при прийомі добової дози понад 5 мг. Таким чином варфарин протипоказаний під час вагітності. Небезпеку прийому варфарину для плоду слід ретельно оцінювати щодо ризику для матері у разі незастосування варфарину. Антитромботичну терапію під час вагітності слід проводити індивідуально під ретельним спостереженням відповідних фахівців.

Варфарин не проникає у грудне молоко тому годування груддю можна продовжувати під час терапії варфарином.

Діти. Терапія антикоагулянтами у дітей проводиться під наглядом педіатрів.

Особливості застосування.

Важливою умовою терапії варфарином

Ризик кровотеч особливо з боку травного тракту збільшується при одночасному застосуванні варфарину з ацетилсаліциловою кислотою та нестероїдними протизапальними засобами.

Антикоагулянтна терапія після щойно перенесеного ішемічного інсульту підвищує ризик вторинного крововиливу у мозок. Виправданою є перерва у лікуванні після ішемічного інсульту і у пацієнтів з довготривалою терапією варфарином з фібриляцією передсердь враховуючи низький ризик ранньої рецидивної емболії. Лікування варфарином слід розпочати заново через 2-14 днів після ішемічного інсульту залежно від розміру інфаркту та артеріального тиску. У пацієнтів з емболічними інсультами лікування варфарином слід припинити на 14 днів.

У пацієнтів зі спадковою недостатністю антитромботичного протеїну С на початку терапії варфарином існує ризик розвитку некрозу шкіри. У таких пацієнтів терапію необхідно розпочинати без навантажувальної дози варфарину навіть якщо пацієнту вводять гепарин. Пацієнтам зі спадковою недостатністю антитромботичного протеїну S також рекомендується розпочинати терапію варфарином повільно.

У період лікування необхідно утримуватись від вживання етанолу (ризик розвитку гіпопротромбінемії і кровотеч).

Лікування пацієнтів літнього віку необхідно проводити з особливою обережністю у зв' язку зі зниженим метаболізмом у печінці та зниженим синтезом факторів згортання крові. Унаслідок цього може легко виникнути надмірний ефект варфарину. Необхідно також упевнитись у здатності пацієнта дотримуватись суворих правил при прийомі препарату.

Гіпертиреоз гарячка і декомпенсована серцева недостатність можуть підсилювати ефект варфарину. При гіпотиреозі ефект варфарину може бути знижений. У пацієнтів з помірною печінковою недостатністю ефект варфарину посилюється. У разі ниркової недостатності або нефротичного синдрому підвищується рівень вільної фракції варфарину у плазмі крові яка залежно від супутніх захворювань може призводити до посилення або до зниження ефекту варфарину. У всіх цих випадках слід здійснювати моніторинг клінічного стану пацієнта і рівня МНІ.

Такі фактори як втрата маси тіла гостре захворювання припинення паління можуть посилювати ефект варфарину і потребувати зміни дози варфарину у бік зменшення. Призвести до зменшення ефекту варфарину та потребувати збільшення дози можуть: збільшення маси тіла діарея блювання.

Пацієнти з мутацією гена який кодує фермент CYP2C9 мають триваліший період напіввиведення варфарину. Такі пацієнти потребують більш нижчих доз препарату так як при прийомі звичайних терапевтичних доз підвищується ризик кровотеч.

Препарат містить лактозу. Варфарин Нікомед не слід застосовувати пацієнтам із спадковою непереносимістю галактози дефіцитом ферменту лактази порушенням всмоктування глюкози/галактози.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не виявлено.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Значна кількість лікарських засобів вступає в дію з пероральними антикоагулянтами.

Найважливіші з них: антибіотики широкого спектру дії саліцилати нестероїдні протизапальні засоби клофібрат барбітурати фенітоїн пероральні протидіабетичні препарати.

Послаблення дії варфарину

вітаміном К глютетимідом гризеофульвіном диклоксациліном карбамазепіном коензимом Q10 міансерином парацетамолом ретиноїдами рифампіцином сукралфатом феназоном холестаміном.

Препарати деяких лікарських рослин також можуть як підсилювати ефект варфарину наприклад гінкго білоба часник дягель лікарський папайя шавлія так і знижувати наприклад женьшень звіробій.

Підсилювати дію варфарину може також хінін який присутній у тонізуючих напоях.

При сумісному застосуванні варфарину з препаратами ацетилсаліцилової кислоти показник МНІ повинен перебувати у межах 2 0-2 5.

При сумісному застосуванні з антитромботичними чи гемостатичними засобами можуть посилюватися фармакологічні ефекти варфарину що підвищує ризик виникнення кровотеч. Стрептокіназа та альтеплаза протипоказані пацієнтам які приймають варфарин. При застосуванні варфарину слід уникати прийому інгібіторів тромбіну не фракціонованих гепаринів та їх похідних гепаринів з низькою молекулярною масою фондапарину ривароксабану антагоністів рецепторів глікопротеїну ІІЬ/ІІІа простацикліну інгібіторів зворотнього захоплення серотоніну ерлотинібу метилфенідату пероральних контрацептивів. Якщо це неможливо ці лікарські засоби повинні призначатися з обережністю під посиленим клінічним і лабораторним контролем. Гостре вживання алкоголю у великій кількості може сповільнити метаболізм варфарину та підвищити МНІ.

Хронічне вживання алкоголю може прискорити метаболізм варфарину. Лактулоза може потенціювати ефект варфарину при довготривалому застосуванні.

У разі потреби тимчасового знеболення пацієнтам які отримують варфарин рекомендується призначати парацетамол або опіати.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Фармакокінетика. Всмоктування. Препарат швидко всмоктується з травного тракту. Залежить від індивідуальних особливостей пацієнта.

Розподіл.

Метаболізм.

Виведення. Метаболіти Варфарину виводяться з жовчю реабсорбуються у травному тракті та виділяються з сечею. Період напіввиведення становить від 20 до 60 год. Для R-енантіомера період напіввиведення становить від 37 до 89 годин а для S-енантіомера - від 21 до 43 годин.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: світло-блакитного кольору двоопуклі таблетки з хрестоподібною рискою.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці!

Упаковка. По 100 таблеток у флаконі по 1 флакону у картонній коробці.

За рецептом.

Виробник.

Такеда Данія АпС Данія / Takeda Danmark ApS Denmark

Такеда Фарма Сп.з.о.о. Польща/Takeda Pharma Sp.z o.o. Poland.

Місцезнаходження.

Лангеб' єрг 1 4000 Роскільде Данія / Langebjerg 1 4000 Roskilde Denmark

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Варфарин 2,5 мг таблетки №100

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Варфарин 2,5 мг таблетки №100

Обліковий номер : 331561

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Nycomed (Австрия)

Виробник : Takeda Pharma (Дания) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/7897/01/01

Мiжнародна назва : Варфарин

Форма выпуску : Таблетки

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО