Детальніше

Вальпроком 500 мг таблетки №30

Обліковий номер: 344680

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Фарма Старт ООО (Украина, Киев)

Виробник: Фарма Старт ООО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2169/01/02

Назва російською: Вальпроком 500 хроно таблетки, п/плен. обол., прол./д. №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Вальпроєва кислота

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Вальпроевая кислота

Фрамацевтична форма : Таблетки ретард

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ВАЛЬПРОКОМ 300 хроно

(VALPROCOM 300 chrono)

ВАЛЬПРОКОМ 500 хроно

(VALPROCOM 500 chrono)

Склад:

діючі речовини: вальпроат натрію/вальпроєва кислота

1 таблетка Вальпрокому 500 хроно містить вальпроату натрію 333 мг і вальпроєвої кислоти 145 мг (що відповідає 500 мг вальпроату натрію на 1 таблетку)

допоміжні речовини: етилцелюлоза амонійно-метакрилатний сополімер (тип В) кремнію діоксид колоїдний безводний покриття для нанесення оболонки (гіпромелоза гліцерин амонійно-метакрилатний сополімер (тип А) поліакрилатна дисперсія поліетиленгліколь 1500 тальк).

Лікарська форма. Таблетки вкриті плівковою оболонкою пролонгованої дії.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею з рискою з одного боку вкриті плівковою оболонкою білого кольору.

Фармакотерапевтична група. Протиепілептичні засоби. Похідні жирних кислот.

Код АТХ N03A G01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Протисудомний препарат пролонгованої дії. Інгібує ГАМК-трансферазу гальмує біотрансформацію ГАМК (інактивацію) стабілізує і підвищує її вміст у центральній нервовій системі. Стимулює центральні ГАМК-ергічні процеси (у т.ч. гальмівні стрес-лімітуючі) знижує збудливість та судомну готовність моторних зон головного мозку.

Проявляє транквілізуючі властивості знижує почуття страху покращує психічний стан і настрій хворих. Високоефективний при абсансах і скроневих псевдоабсансах малоефективний при психомоторних нападах.

Фармакокінетика.

Клінічні характеристики.

Показання.

Для дорослих та дітей: як монотерапія або в комбінації з іншими протиепілептичними препаратами:

-для лікування генералізованих епілептичних нападів (клонічних тонічних тоніко-клонічних нападів абсансів міоклонічних та атонічних нападів) синдрому Леннокса-Гасто

-для лікування парціальних епілептичних нападів (парціальних нападів із вторинною генералізацією чи без).

Лікування маніакального синдрому при біполярних розладах.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до вальпроату дивальпроату вальпроміду або до будь-якого з компонентів лікарського засобу в анамнезі.

Гострий гепатит.

Хронічний гепатит.

Випадки тяжкого гепатиту в індивідуальному або сімейному анамнезі пацієнта особливо спричинені лікарськими препаратами.

Печінкова порфірія.

Діти з масою тіла менше 20 кг.

Діти віком до 6 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування з препаратами які можуть спричинити судоми або знижувати судомний поріг повинно бути враховане або не рекомендоване чи взагалі протипоказане залежно від можливого ризику. До таких препаратів належать більшість антидепресантів (іміпраміни селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну) нейролептики (фенотіазини та бутирофенони) мефлохін хлорохін бупропріон трамадол.

з мефлохіном

з препаратами звіробою

Комбінації що не рекомендуються.

натрію вальпроат послаблює метаболізм ламотриджину і майже вдвічі збільшує середній період напіввиведення ламотриджину. Ця взаємодія може призвести до посилення токсичної дії ламотриджину зокрема до виникнення тяжких шкірних реакцій. Таким чином рекомендується здійснювати клінічний моніторинг а також у разі потреби здійснювати коригування дози (зменшувати дозу ламотриджину).

З карбапенемовими засобами (паніпенем меропенем іміпенем)

Комбінації які вимагають особливих застережень при застосуванні.

ризик виникнення судом через зниження концентрації вальпроєвої кислоти у плазмі крові. Необхідне клінічне спостереження за станом хворого визначення концентрацій препаратів у плазмі крові та корекція дози протисудомного препарату під час лікування антибактеріальним препаратом та після його відміни.

З фенітоїном (та як екстраполяція фосфентоїн)

спостерігається збільшення концентрації активного метаболіту карбамазепіну у плазмі поява ознак його передозування. Крім цього зниження концентрації вальпроєвої кислоти у плазмі через посилення її метаболізму в печінці під дією карбамазепіну. При сумісному застосуванні Вальпрокому хроно з карбамазепіном рекомендується клінічне спостереження за станом пацієнта визначення концентрацій обох препаратів у плазмі крові та корекція їхнього дозування.

З фенобарбіталом примідоном препарати

ризик виникнення гіперамоніємії або енцефалопатії під впливом вальпроєвої кислоти при її застосуванні в комбінації з топіраматом. Рекомендований посилений клінічний та лабораторний контроль на початку лікування та у випадку появи будь-яких симптомів що вказують на виникнення цих явищ.

зменшує показник виведення вальпроєвої кислоти на 22-50 % і тому відбувається збільшення концентрації вальпроєвої кислоти у плазмі крові та ризик передозування. Вальпроєва кислота може зменшувати середній показник виведення фелбамату майже на 16 %. Рекомендується клінічне спостереження за станом хворого визначення концентрації фелбамату у плазмі крові та можливо корекція дози Вальпрокому хроно під час лікування фелбаматом та після його відміни.

З рифампіцином

Із зидовудином

Комбінації які слід брати до уваги:

з німодипіном

Інші види взаємодії.

підвищення сироваткових рівнів вальпроату як результат сповільнення печінкового метаболізму при одночасному застосуванні з циметидином еритроміцином та ізоніазидом.

Слід уникати одночасного застосування Вальпрокому хроно і саліцилатів

Одночасний прийом Вальпрокому хроно з антикоагулянтами та ацетилсаліциловою кислотою може призвести до посилення тенденції до кровотечі. Рекомендується регулярний моніторинг коагуляції крові під час супутнього застосування даних препаратів. Натрію вальпроат може також інгібувати метаболізм варфарину.

З літієм

З пероральними контрацептивами вальпроат не спричиняє індукції ферментів тому він не знижує ефективності естроген-прогестагенів у жінок які застосовують гормональні засоби контрацепції.

Натрію вальпроат може потенціювати ефекти інших лікарських засобів (таких як нейролептики інгібітори МАО антидепресанти та бензодіазепіни).

Одночасне застосування вальпроату з оланзапіном може збільшити ризик розвитку нейтропенії.

Рекомендується з обережністю застосовувати натрію вальпроат у комбінації з новими протиепілептичними засобами фармакодинамічні та фармакокінетичні властивості яких можуть бути недостатньо визначені.

Особливості застосування.

Вальпроат натрію що є однією з діючих речовин Вальпрокому хроно в організмі людини перетворюється у вальпроєву кислоту тому не слід застосовувати одночасно інші препарати що піддаються такій же трансформації для уникнення передозування вальпроєвої кислоти (наприклад дивальпроат вальпромід).

Існують поодинокі повідомлення про тяжкі або іноді й летальні ураження печінки. Ранній діагноз гепатотоксичності базується на клінічній картині. Зокрема слід враховувати симптоми які можуть передувати жовтяниці та інші симптоми які свідчать про гепатотоксичність:

  • загальні симптоми та ознаки наприклад сонливість астенія сплутаність свідомості збуджений стан анорексія біль у животі блювання кровоточивість та набряк
  • рецидив епілептичних нападів незважаючи на дотримання розпоряджень лікаря.

Рекомендується поінформувати пацієнта (якщо це дитина то її батьків) про те що при появі описаних клінічних симптомів слід негайно звернутися до лікаря. Крім клінічного обстеження необхідно невідкладно провести функціональні печінкові проби.

При лікуванні цим препаратом особливо спочатку може спостерігатися тимчасове помірне підвищення рівнів трансаміназ без будь-яких клінічних проявів. Рекомендується провести повне лабораторне обстеження (зокрема визначити рівень протромбіну і можливо переглянути дозування препарату та провести повторні аналізи).

Рідко спостерігалися випадки панкреатиту які іноді завершувалися летально. Ці випадки не залежали від віку хворого та тривалості лікування. Панкреатит найчастіше спостерігається у дітей молодшого віку або у пацієнтів із тяжкою епілепсією ушкодженням головного мозку або у пацієнтів які приймають комплексну протиепілептичну терапію. Якщо панкреатит супроводжується печінковою недостатністю ризик виникнення летальних випадків значно зростає.

У пацієнтів із гострим абдомінальним болем чи такими шлунково-кишковими симптомами як нудота блювання та/або анорексія слід провести диференціальну діагностику з панкреатитом і при підвищенні рівнів трансаміназ негайно відмінити препарат та вжити альтернативних терапевтичних заходів.

Пацієнт та/або його родина повинні негайно звернутися за медичною допомогою при появі симптомів панкреатиту (таких як біль у животі нудота та блювання). При наявності симптомів які свідчать про панкреатит слід провести медичне обстеження включаючи визначення рівня ліпази та/або амілази у плазмі крові. При підозрі на панкреатит застосування Вальпрокому хроно слід терміново припинити.

Перед початком терапії або хірургічної операції у випадку спонтанних гематом або кровотеч рекомендується провести аналіз крові (визначити формулу крові включаючи кількість тромбоцитів час кровотечі і коагуляційні тести).

Мета-аналіз рандомізованих плацебо-контрольованих клінічних випробувань протиепілептичних лікарських засобів виявив незначне зростання ризику суїцидальних думок і поведінки. Механізм цього зростання невідомий а доступні дані не виключають можливості підвищення ризику суїциду при прийомі Вальпрокому хроно.

Слід уважно спостерігати за станом пацієнтів для своєчасного виявлення ознак депресії схильності до самоушкодження суїцидальних думок або поведінки.

Необхідно контролювати вільну концентрацію вальпроєвої кислоти в крові хворих із нирковою недостатністю і при її збільшенні відповідно зменшувати дозу препарату.

Вальпроат натрію підвищує ризик гіперамоніємії у пацієнтів із порушенням циклу утворення сечовини. Застосування вальпроату натрію для таких пацієнтів слід уникати.

У таких хворих були описані випадки гіперамоніємії які супроводжувалися ступором або комою.

Хоча у процесі лікування вальпроатами надзвичайно рідко виникають порушення функцій імунної системи можливу користь від застосування Вальпрокому хроно необхідно порівняти з потенційним ризиком при призначенні препарату пацієнтам із системним червоним вовчаком.

Перед початком лікування пацієнтів слід попередити про можливість збільшення маси тіла що може бути фактором ризику розвитку синдрому полікістозу яєчників у жінок. Тому масу тіла пацієнтів слід ретельно моніторувати та необхідно вжити відповідних заходів переважно дієтичного характеру щоб звести це явище до мінімуму.

Оскільки вальпроат натрію виводиться із сечею частково у формі кетонів він може обумовити псевдопозитивні результати при дослідженні сечі на наявність ацетону.

Під час лікування Вальпрокомом хроно протипоказане вживання алкоголю.

Розпочинаючи лікування необхідно переконатися у відсутності вагітності у жінок репродуктивного віку а також у тому що вони користувалися ефективними засобами контрацепції перед початком лікування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Не рекомендується застосовувати вальпроати під час усього періоду вагітності а також жінкам репродуктивного віку які не застосовують ефективні методи контрацепції.

Якщо жінка планує вагітність необхідно розглянути можливість застосування інших методів лікування.

Якщо не можна уникнути застосування вальпроату натрію (або немає альтернативи) рекомендується приймати препарат у мінімальній ефективній добовій дозі та надавати перевагу застосуванню форм пролонгованої дії а якщо це неможливо то розподілити дозу на декілька прийомів щоб уникнути досягнення максимальних концентрацій вальпроєвої кислоти у плазмі крові.

Не отримано доказів що підтверджують ефективність додаткового застосування фолієвої кислоти у жінок які у період вагітності приймали вальпроати. Однак з урахуванням її позитивного впливу в інших клінічних ситуаціях фолієву кислоту можна призначати у дозі 5 мг на добу за місяць до та протягом перших двох місяців після зачаття. Незалежно від того приймає пацієнтка фолієву кислоту чи ні спеціальне обстеження на наявність вад розвитку плода буде однаковим.

У період вагітності якщо продовжується лікування вальпроатами рекомендується приймати препарат у мінімальній ефективній добовій дозі та у разі можливості уникати доз що перевищують 1000 мг на добу.

У матері перед пологами а також у новонародженого слід провести коагуляційні тести зокрема визначити кількість тромбоцитів рівень фібриногену у плазмі крові та час згортання крові (активований частковий тромбопластиновий час (аЧТЧ).

Повідомлялося про випадки гіпоглікемії у новонароджених протягом першого тижня життя при застосуванні матерями вальпроатів.

Період годування груддю.

При застосуванні препарату Вальпроком хроно не дозволяється керувати транспортними засобами та займатися іншими видами діяльності що вимагають підвищеної уваги здатності зосереджуватися та чіткої координації рухів.

Спосіб застосування та дози.

Обираючи дозу слід враховувати що цей лікарський засіб слід призначати дорослим і дітям віком від 6 років та масою тіла понад 20 кг.

Епілепсія.

Початкова добова доза Вальпрокому хроно становить 10-15 мг/кг маси тіла потім дозу слід поступово збільшувати до досягнення оптимальної дози.

Середня добова доза становить 20-30 мг/кг маси тіла. Однак якщо епілепсія при таких дозах є неконтрольованою середню добову дозу можна збільшити за умови ретельного спостереження за станом пацієнта.

Для дітей звичайна підтримуюча доза становить 30 мг/кг маси тіла на добу.

Для дорослих

Хворим літнього віку дозу слід встановлювати залежно від рівня контролю над епілепсією.

Дозу препарату та тривалість лікування визначає лікар залежно від віку та маси тіла пацієнта враховуючи широкий спектр індивідуальної чутливості до вальпроату.

Оптимальна доза Вальпрокому хроно встановлюється на основі клінічної відповіді. Інколи може бути доцільним визначення концентрації вальпроєвої кислоти у плазмі крові наприклад у випадках коли не вдається досягнути адекватного контролю над нападами або є загроза розвитку побічних ефектів. Терапевтичним вважається діапазон концентрації 40-100 мг/л (300-700 мкмоль/л).

Якщо пацієнт не приймає будь-які інші протиепілептичні препарати дозу слід збільшувати поступово з інтервалом у 2-3 доби щоб досягти оптимальної дози приблизно через тиждень.

Для пацієнтів які приймають інші протисудомні препарати лікування Вальпрокомом хроно слід розпочинати поступово щоб досягнути клінічно ефективної дози приблизно впродовж 2 тижнів після чого залежно від ефективності лікування зменшувати дози препаратів що приймаються одночасно.

У разі необхідності застосування комбінації Вальпрокому хроно з іншими протиепілептичними засобами їх слід вводити в схему лікування поступово.

Маніакальний синдром при біполярних розладах.

Профілактичне лікування необхідно встановлювати індивідуально починати лікування з мінімально ефективної дози.

Спосіб застосування.

Препарат приймати внутрішньо бажано під час прийому їжі. Добову дозу рекомендовано приймати в один або два прийоми. Одноразове застосування можливе у випадку добре контрольованої епілепсії. Таблетку ковтати цілою не подрібнюючи і не розжовуючи запиваючи достатньою кількістю рідини.

Діти.

Препарат призначають дітям із масою тіла понад 20 кг. Цю лікарську форму не призначати дітям до 6 років.

Передозування.

Симптоми. При значному передозуванні може

Лікування. Специфічного антидоту немає. Лікування симптоматичне: промивання шлунка якщо після прийому препарату пройшло не більше 10-12 годин забезпечення осмотичного діурезу моніторинг та корекція функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем. У разі необхідності проводять діаліз.

Побічні реакції.

Психічні розлади: дезорієнтація психомоторна гіперактивність агресія роздратованість схвильованість розлади поведінки ажитація.

З боку центральної нервової системи:

З боку органів слуху і рівноваги: зниження слуху втрата слуху як оборотна так і необоротна.

З боку системи кровотворення: Можливі анемія макроцитоз лейкопенія панцитопенія аплазія червоного кісткового мозку або істинна еритроцитарна аплазія агранулоцитоз.

З боку сечовивідної системи:

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості ангіоневротичний набряк синдром DRESS (медикаментозне висипання з еозинофілією і системними проявами) системний вовчак.

З боку шкіри і підшкірної клітковини:

Метаболічні порушення:

Репродуктивні порушення: аменорея порушення менструального циклу ризик виникнення полікістозного синдрому яєчників гінекомастія гірсутизм безпліддя чоловіків.

Інші: васкуліт неважкі периферичні набряки.

Термін придатності. 3 роки. Не рекомендується застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері по 1 або 3 або 10 блістерів Вальпроком 300 хроно у пачці картонній по 1 або 3 блістери Вальпроком 500 хроно у пачці картонній.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник/заявник.

Україна м. Київ б-р І. Лепсе 8.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Вальпроком 500 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Вальпроком 500 мг таблетки №30

Обліковий номер : 344680

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Фарма Старт ООО (Украина, Киев)

Виробник : Фарма Старт ООО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2169/01/02

Назва російською : Вальпроком 500 хроно таблетки, п/плен. обол., прол./д. №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Вальпроєва кислота

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Вальпроевая кислота

Фрамацевтична форма : Таблетки ретард

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО