Сорбекс 250 мг капсули №20
Виробник | ВАЛАРТИН ФАРМА ООО (Украина, Киев) (м) |
---|---|
Форма товару | Капсули |
шт. | 2 |
Кількість в упаковці | 20 |
Назва | Вугілля активоване медичне* |
Форма продукту | Капсулы |
Сорбекс (SORBEX) інструкція по застосуванню
Склад
діюча речовина:  1 капсула містить вугілля активованого 0,25 г
допоміжні речовини:  желатин, заліза оксид чорний (Е 172), діамантовий чорний (Е 151).
Лікарська форма
Капсули.
Основні фізико-хімічні властивості:  тіло капсули чорного кольору, кришечка чорного кольору з нанесеним маркуванням « SORBEX» білим кольором або без нанесення такого маркування. Вміст капсули &ndash сипкий порошок чорного кольору.
Фармакотерапевтична група
Ентеросорбенти. Код АТХ А07В А01.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.  Ентеросорбент СОРБЕКС   чинить детоксикаційну дію.
Активна речовина лікарського засобу СОРБЕКС   &ndash вугілля активоване рослинного походження з розвиненою активною поверхнею, здатне адсорбувати гази та рідкі токсичні сполуки, що утворюються і накопичуються у надлишковій кількості при гострих та хронічних захворюваннях або потрапляють в організм ззовні.
Фармакокінетика.  Вугілля активоване є нетоксичною інертною речовиною. Під час перебування в організмі воно не зазнає хімічних змін та метаболічних перетворень, не всмоктується із просвіту кишечнику, не потрапляє за межі шлунково-кишкового тракту, не виявляється у будь-яких концентраціях у біологічних рідинах і видаляється з організму через кишечник.
Показання
СОРБЕКС   застосовують:
- при хронічних отруєннях побутовими і промисловими токсинами (алкалоїдами, солями важких металів, іншими речовинами), продуктами харчування, лікарськими препаратами, алкогольно-харчових перевантаженнях з метою зменшення поглинання, попередження подальшого всмоктування і прискорення видалення з організму токсичних речовин
- при проживанні у несприятливих екологічних умовах або дії шкідливих виробничих чинників, зміні звичайного способу харчування під час відпустки, відрядження, подорожей
у якості допоміжної терапії:
- при розладах та інфекційних захворюваннях шлунково-кишкового тракту (диспепсія, метеоризм, кишкові інфекції, гострі та хронічні вірусні гепатити)
- при захворюваннях, що супроводжуються синдромом ендогенної інтоксикації: гострих та хронічних ураженнях печінки, нирок, алергічних, аутоімунних та онкологічних захворюваннях, а також при підвищеному вмісті холестерину.
Протипоказання
Індивідуальна підвищена чутливість до сорбенту. Виразкові та ерозивні ураження шлунково-кишкового тракту в стадії загострення, шлунково-кишкова кровотеча, кишкова непрохідність.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Завдяки адсорбуючим властивостям вугілля активоване здатне зменшувати ефективність лікарських засобів, які приймають одночасно з ним. Тому при супутній фармакотерапії СОРБЕКС   приймають за 1 - 1,5 години до або після прийому інших лікарських засобів.
За умови дотримання способу застосування препарат можна застосовувати в комплексній терапії іншими лікарськими засобами.
Особливості застосування.
Жінкам, які приймають протизаплідні препарати, рекомендується у період лікування препаратом СОРБЕКС   використовувати інші протизаплідні засоби.
Одночасне приймання препарату та їжі зменшує адсорбційну активність лікарського засобу, тому СОРБЕКС   приймають за 1 - 1,5 години до або після вживання їжі.
Тривалий прийом (понад 15 діб) може супроводжуватися порушеннями всмоктування та спричиняти в організмі дефіцит вітамінів, гормонів, жирів, білків, що потребує відповідної лікарської або аліментарної корекції.
Кал після прийому лікарського засобу СОРБЕКС   забарвлюється у чорний колір.
При наявності гіповітамінозу, яким може супроводжуватися тривале застосування вугілля активованого, необхідно призначати полівітаміни.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Дані про негативний вплив лікарського засобу СОРБЕКС   у період вагітності або годування груддю не відзначалися.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
СОРБЕКС   не протипоказаний при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Спосіб застосування та дози
При метеоризмі та диспепсії дорослим застосовувати по 1 - 3 капсули 3 - 4 рази на добу.
При отруєннях та інтоксикаціях дорослим застосовувати по 2 - 6 капсул 3 рази на добу.
Дітям віком від 7 років застосовувати по 1 - 3 капсули 3 - 4 рази на добу.
Препарат застосовувати за 1,5 - 2 години до або після їди чи прийому лікарських засобів, запиваючи водою.
Курс лікування при гострих станах становить до 3 - 5 днів, при хронічних захворюваннях, які зумовлені ендогенними інтоксикаціями, &ndash до 10 - 15 днів.
Діти
Дітям до 7 років недоцільно застосовувати препарат у цій лікарській формі.
Передозування
Значне перевищення максимальних разових доз може призвести до побічної дії: нудоти, блювання, запорів.
Побічні реакції
Можливі нудота, блювання та прояви підвищеної чутливості. Тривале застосування може супроводжуватися розладами функцій кишечнику (діарея, запор), що легко усуваються припиненням прийому препарату і призначенням симптоматичної терапії. Тривалий прийом (понад 15 діб) може супроводжуватися порушеннями всмоктування та спричиняти в організмі дефіцит вітамінів, гормонів, жирів, білків, що потребує відповідної лікарської або аліментарної корекції.
При прояві будь-яких побічних ефектів, про які не вказано в інструкції для застосування, терміново повідомте про це лікаря!
Термін придатності
3 роки.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 º С. Зберігати окремо від речовин та матеріалів, які виділяють гази та пари.
Зберігати в недоступному для дітей місці!
Упаковка
Капсули по 0,25 г
по 10 капсул у блістері, № 10 або № 20 у пачці
по 2 капсули у блістері, № 200 у пачці.
Категорія відпуску
Без рецепта.
- Склад
- Лікарська форма
- Фармакотерапевтична група
- Фармакологічні властивості
- Показання
- Протипоказання
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
- Особливості застосування.
- Застосування у період вагітності або годування груддю
- Спосіб застосування та дози
- Діти
- Передозування
- Побічні реакції
- Термін придатності
- Умови зберігання
- Упаковка
- Категорія відпуску