Налаштування
Шрифт:
 • А
 • А
 • А
Колір:
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
Фото
 • ЧБ
 • Колір
 • Вимк.
Повна версія
Ректодельт 100 мг супозиторії №2
386,70 ₴
Trommsdorff (Германия)
Код товару:
138212
У список

Ректодельт 100 мг супозиторії №2

Упаковка В наявності
386,70 ₴
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Купити в 1 клік
Кур'єром
від 70 грн
від 48 годин
Самовивіз
Безкоштовно
за 15 хвилин
Нова Пошта
від 70 грн
2-3 днi
Укр Пошта
від 39 грн
2-5 днi
Доставка
На сайті
При отриманні
Оплата
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Trommsdorff (Германия)
шт. 1
Діюча речовина препарату Преднизолон
Назва (рус) Ректодельт 100 суппозитории рект. по 100 мг №2 (2х1)
Назва Преднізон
Фармацевтична форма продукту Супозиторії ректальні
Форма продукту Суппозитории
№ Реєстраційного посвідчення UA/0685/01/01
Інструкція

Інструкція Ректодельт (Rectodelt) супозиторії

Склад

діюча речовина Ректодельт: prednisone

1 супозиторій містить 100 мг преднізону

допоміжна речовина Ректодельт: твердий жир.

Лікарська форма

Супозиторії ректальні.

Основні фізико-хімічні властивості:

торпедоподібні супозиторії, з гладкою поверхнею.

Фармакотерапевтична група

Кортикостероїди для системного застосування. Глюкокортикоїди. Код АТХ Н02А В07.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Преднізон &ndash глюкокортикоїд, який не містить фтору, призначений для системного застосування.

Ректодельт  має дозозалежний вплив на метаболізм майже усіх тканин. На фізіологічних рівнях його дія необхідна для підтримки гомеостазу організму у стані спокою та фізичного навантаження, а також для регуляції діяльності імунної системи.

При дозах Ректодельт, що перевищують рівень, необхідний для заміщення,  Ректодельт проявляє швидку протизапальну дію (антиексудативна та антипроліферативна дія) та сповільнений імуносупресивний ефект. Він інгібує хемотаксис та активність клітин імунної системи, вивільнення та ефект медіатора запалення та імунних реакцій, наприклад лізосомальні ферменти, простагландини, лейкотрієни.

При закупорці бронхів преднізон збільшує дію бета-міметиків із бронхорозширювальним ефектом (пермісивна дія).

Тривале лікування високими дозами Ректодельт призводить до інволюції імунної системи та кори надниркових залоз.

Мінералокортикоїдна дія (значна для гідрокортизону, відчутна для преднізону) може потребувати контролю електролітів сироватки крові.

Вплив Ректодельту на порушення прохідності дихальних шляхів балансується на уповільненні запальних процесів, пригніченні або профілактиці набряку слизової оболонки, гальмуванні бронхіального стенозу, гальмуванні або зменшенні утворення слизу та зменшенні в&rsquo язкості слизу. В основі даного ефекту лежить такий механізм: зменшення проникності судин та стабілізація мембрани, нормалізація чутливості м&rsquo язів бронхів до &beta 2-симпатоміметиків, якщо вона зменшилася через їх постійне застосування, пригнічення реакції типу I, починаючи з другого тижня лікування.

Фармакокінетика.

Абсорбція: незабаром після введення супозиторія « Ректодельт 100» можливо визначити рівень кортикоїдів у плазмі крові.

Метаболізм: після введення  Ректодельту швидко метаболізується до преднізолону. Загалом преднізон і преднізолон в організмі взаємно перетворюється один в одного, при цьому більшу частку становить преднізолон. Абсолютна біодоступність становить близько 29 %.

Розподіл:  Ректодельт зв&rsquo язується з транскортином та білками плазми. Об&rsquo єм розподілу становить приблизно 1,5 мл/хв/кг.

Виведення: близько 2&ndash 5 % абсорбованої дози Ректодельт виділяється із сечею у вигляді преднізону, приблизно 11&ndash 24 % &ndash у вигляді преднізолону, а решта &ndash у вигляді інших метаболітів.

Показання

Супозиторії « Ректодельт 100» призначати дітям для інтенсивної терапії псевдокрупу (гострий стенозний ларинготрахеїт), крупу, спастичного бронхіту.

Протипоказання

Гіперчутливість до преднізону або до будь-якого іншого інгредієнта лікарського засобу. При короткочасному застосуванні преднізону для лікування гострих, потенційно загрозливих для життя та ургентних станів інших протипоказань немає.

Паразитарні та інфекційні захворювання вірусної, грибкової або бактерійної етіології, наявні або нещодавно перенесені: простий герпес, оперізувальний герпес (віремічна фаза), вітряна віспа, кір амебіаз, стронгілоїдоз (встановлений або підозрюваний) системний мікоз активний або латентний туберкульоз.

Поствакцинальний період (тривалість 10 тижнів: 8 тижнів до та 2 тижні після вакцинації), лімфаденіт після щеплення БЦЖ.

Імунодефіцитні стани, викликані ВІЛ-інфекцією.

Захворювання серцево-судинної системи: нещодавно перенесений інфаркт міокарда, декомпенсована хронічна серцева недостатність, артеріальна гіпертензія, схильність до тромбоемболічної хвороби.

Захворювання ендокринної системи: цукровий діабет та порушення толерантності до вуглеводів, тиреотоксикоз, гіпотиреоз, хвороба Іценка &ndash Кушинга.

Тяжка хронічна ниркова і/або печінкова недостатність, нефроуролітіаз.

Гіпоальбумінемія. Системний остеопороз. Miasthenia gravis. Гострий психоз. Ожиріння (III&ndash IV ступеня). Поліомієліт (за винятком форми бульбарного енцефаліту). Відкрито- та закритокутова глаукома.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Ферментативні індуктори, такі як барбітурати, фенітоїн, примідон, карбамазепін, рифампіцин, можуть послаблювати ефекти « Ректодельту 100» .

Естрогени можуть посилити клінічні та токсичні ефекти « Ректодельту 100» .

Одночасне застосуванні « Ректодельту 100» та атропіну або інших антихолінергічних препаратів з антигістамінними лікарськими засобами, нітратами може спричинити підвищення внутрішньоочного тиску, зниження ефективності антигістамінних препаратів.

Сумісне застосування  Ректодельт із саліцилатами або нестероїдними протиревматичними засобами збільшує ризик розвитку шлунково-кишкових кровотеч.

Ефекти антидіабетичних засобів, інсуліну та похідних кумарину можуть послаблюватися при сумісному прийомі з « Ректодельтом 100» .

Одночасний прийом Ректодельт та серцевих глікозидів може посилювати глікозидну активність, пов&rsquo язану зі стероїдіндукованою втратою калію.

Одночасне застосування  Ректодельту з антацидами знижує всмоктування преднізону та преднізолону.

При одночасному застосуванні Ректодельт з салуретичними засобами, проносними засобами, амфотерицином В можливе збільшення втрати калію. Посилює ризик розвитку остеопорозу при одночасному застосуванні з амфотерицином В та інгібіторами карбоангідрази.

Кортикостероїди можуть призвести до зменшення концентрації ізоніазиду, мексилетину, празиквантелю в крові.

У випадку одночасного застосування  Ректодельт та  інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) збільшується ризик зміни гемограми. Зниження ефективності гіпотензивних препаратів.

Хлорокін, гідрохлорокін та мефлокін збільшують ризик виникнення міопатій, кардіоміопатій.

Ефект соматотропіну може зменшитися.

Ефект протиреліну щодо підвищення рівня тиреотропного гормона (ТТГ) може зменшуватися.

Збільшується рівень циклоспорину в крові, збільшується ризик судом церебрального генезу.

Трициклічні антидепресанти можуть посилити ознаки депресії, спричиненої прийомом преднізолону, та підвищити внутрішньоочний тиск.

Імуносупресанти підвищують ризик розвитку інфекцій та лімфоми або інших лімфопроліферативних порушень, пов&rsquo язаних з вірусом Епштейна &ndash Барра.

Нейролептики, карбутамід, азатіоприн збільшують ризик розвитку катаракти.

Естрогени, анаболічні препарати, пероральні контрацептиви можуть спричинити прояви гірсутизму та появу вугрів.

Живі противірусні вакцини та на тлі інших видів імунізацій &ndash збільшення ризику активації вірусів та розвитку інфекцій.

Одночасне застосування Ректодельт з міорелаксантами на тлі гіпокаліємії &ndash збільшення вираженості та тривалості м&rsquo язової блокади на тлі застосування міорелаксантів

 • з антихолінестеразними засобами &ndash виникнення м&rsquo язової слабкості у хворих на міастенію (особливо у пацієнтів з miasthenia gravis)
 • з мітотаном та іншими інгібіторами функції кори надниркових залоз &ndash може вимагати підвищення дози препарату Ректодельт
 • з протиблювотними засобами &ndash посилення протиблювотного ефекту
 • з фторхінолонами &ndash пошкодження сухожилля.

При тривалій терапії  Ректодельт підвищує вміст фолієвої кислоти.

Препарат Ректодельт знижує вплив вітаміну D на всмоктування Ca2+ у порожнині кишечнику.

Очікується, що сумісне введення глюкокортикоїдів та інгібіторів CYP3A, у тому числі препаратів, що містять кобіцистат, збільшує ризик виникнення системних побічних реакцій.

Повідомлялося про випадки синдрому Кушинга та пригнічення надниркових залоз.

Необхідно уникати таких взаємодій, якщо тільки перевага не перевищує підвищений ризик розвитку побічних ефектів, пов&rsquo язаних із застосуванням системних глюкокортикоїдів у цьому випадку необхідно контролювати стан пацієнтів на наявність побічних ефектів, пов&rsquo язаних із застосуванням системних глюкокортикоїдів.

Особливості застосування

Препарат « Ректодельт 100» слід застосовувати у першу чергу при гострих станах. Застосування « Ректодельту 100» можливе тільки при ретельному аналізі співвідношення ризик/користь. Тривале застосування (більше 2 днів) можливе тільки під суворим контролем лікаря.

Під час прийому лікарського засобу « Ректодельт 100» можливий позитивний тест на допінг.

Порушення зору може виникати при системному та місцевому застосуванні кортикостероїдів. Якщо пацієнт має такі симптоми, як затуманений зір, або інші порушення зору, пацієнта слід направити до офтальмолога для оцінки можливих причин, які можуть включати катаракту, глаукому або такі рідкісні хвороби, як центральна серозна хоріоретинопатія (ЦСР), про які повідомлялося після застосування системних і місцевих кортикостероїдів.

Склеродермічний нирковий криз: необхідно дотримуватися обережності при лікуванні пацієнтів із системним склерозом через збільшення частоти виникнення склеродермічного ниркового кризу з гіпертонією (можливо смертельного) та через зменшення кількості виділеної сечі при добовій дозі  Ректодельт 15 мг або більше. Артеріальний тиск і функцію нирок (с-креатинін), таким чином, необхідно регулярно перевіряти. При підозрі на нирковий криз слід ретельно контролювати артеріальний тиск.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає достатніх даних щодо застосування лікарського засобу « Ректодельт 100» у період вагітності. У дослідженнях на тваринах систематичне застосування преднізону спричинило ембріотоксичний та тератогенний ефект. Типовими ембріотоксичними та тератогенними ефектами, які спостерігалися у дослідженнях на тваринах із застосуванням інших глюкокортикоїдів, окрім преднізону, були « вовча паща» , аномалії розвитку скелета, уповільнення внутрішньоутробного розвитку, летальність в ембріональному періоді.

Також відзначалося збільшення ризику розвитку « вовчої пащі» зародка у людини у результаті системного застосування глюкокортикоїдів у період I триместру. Досліди на тваринах також показали, що застосування субтератогенних доз  Ректодельт у період вагітності сприяє збільшенню ризику уповільнення внутрішньоутробного розвитку, серцево-судинним захворюванням та метаболічним розладам у дорослих та тривалим змінам щільності рецептора глюкокортикоїду, передачі нервових імпульсів та реакцій.

Якщо глюкокортикоїди застосовувати у III триместрі, існує ризик розвитку атрофії кори надниркових залоз. У такому випадку потрібно зменшити дози Ректодельт замісної терапії новонародженого.

Таким чином, Ректодельт 100 можна застосовувати у період вагітності тільки після ретельного аналізу співвідношення ризик/користь.

Ректодельт  проникає у грудне молоко. Дані про негативний вплив на новонародженого відсутні. Якщо необхідне застосування більш високих доз Ректодельт, годування груддю необхідно припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

« Ректодельт 100» не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Дітям віком від 6 місяців застосовувати 1 супозиторій  Ректодельт на добу, що відповідає 100 мг преднізону. Термін застосування залежить від перебігу хвороби. При гострих станах загалом достатньо короткотермінової терапії. При необхідності лікування повторити один раз. Подальше застосування Ректодельт не рекомендується. Лікування супозиторіями « Ректодельт 100» не має перевищувати 2 днів (що відповідає 200 мг преднізону).

Супозиторії Ректодельт слід вводити глибоко у пряму кишку.

Ректальне застосування Ректодельт особливо рекомендується маленьким дітям, коли внутрішньовенне, внутрішньом&rsquo язове або пероральне введення глюкокортикоїдів спричиняє труднощі і додатковий стрес у дітей.

Забороняється перевищувати дозу препарату Ректодельт та тривалість лікування препаратом. У разі недотримання рекомендацій можливе виникнення тяжких побічних реакцій (див. розділ « Побічні реакції» ).

Діти

Лікарський засіб Ректодельт застосовувати дітям віком від 6 місяців.

Передозування

Гостра інтоксикація  Ректодельт до цього часу не описана. Ризик передозування збільшується при тривалому використанні препарату Ректодельт, особливо у великих дозах.

У разі передозування Ректодельт слід врахувати можливість посилення прояву побічних реакцій, головним чином з боку ендокринної системи, порушення метаболізму та електролітного балансу.

Симптоми: підвищення артеріального тиску, периферичні набряки, збільшення побічних ефектів.

Лікування передозування: негайне промивання шлунка або викликання блювання. Специфічного антидоту немає.

Побічні реакції

У випадку невідкладної терапії єдиною можливою побічною реакцією може бути:

з боку імунної системи: гіперчутливість до « Ректодельту 100» .

Довготривале застосування глюкокортикоїдів може спричиняти такі побічні реакції:

з боку ендокринної системи: синдром Іценка &ndash Кушинга різної інтенсивності з такими проявами, як місяцеподібне обличчя, ожиріння, розвиток діабетичного метаболічного синдрому, гіперглікемія аж до розвитку стероїдного діабету, виснаження (аж до атрофії) функції кори надниркових залоз, затримка росту у дітей, порушення секреції статевих гормонів, гірсутизм, зміна гемограми

з боку обміну речовин: гіпокаліємія, затримка натрію та рідини в організмі, негативний азотистий баланс

з боку серцево-судинної системи: підвищення артеріального тиску

з боку системи зсідання крові: підвищення зсідання крові

з боку кістково-м&rsquo язової системи: асептичний некроз кісток, остеопороз, атрофія м&rsquo язів

з боку травної системи: шлункові або кишкові виразки (внаслідок ульцерогенної дії на шлунково-кишковий тракт та підвищення кислотності шлункового соку), панкреатит

з боку шкіри: зміни шкіри (атрофія шкіри, телеангіектазії, стрії, вугрові висипання гематоми, синці, зміна кольору шкіри)

з боку серцево-судинної системи: ламкість судин

з боку органів зору: стероїдна катаракта, провокування латентної глаукоми

з боку центральної нервової системи: психічні порушення.

Ефекти, зумовлені імунодепресивною дією: зниження опору інфекціям, уповільнене загоєння ран.

Преднізолон

Частота розвитку та вираженість побічних ефектів залежать від тривалості лікування величини використовуваної дози та можливості дотримання циркадного ритму застосування:

з боку серцево-судинної системи: аритмія, брадикардія, артеріальна гіпертензія, розвиток або збільшення проявів хронічної серцевої недостатності, ЕКГ-зміни, характерні для гіпокаліємії. У хворих із гострим та підгострим інфарктом міокарда &ndash розповсюдження вогнища некрозу, уповільнення формування рубця, що може призвести до розриву серцевого м&rsquo яза

з боку системи крові та лімфатичної системи: лейкоцитурія, гіперкоагуляція, що призводить до тромбозів та тромбоемболій

з боку нервової системи: головний біль, запаморочення, псевдопухлина мозочка, підвищення внутрішньочерепного тиску, судоми

з боку органів зору: задня субкапсулярна катаракта, підвищення внутрішньоочного тиску з можливим пошкодженням зорового нерва, схильність до розвитку вторинних бактерійних, грибкових або вірусних інфекцій очей, трофічні зміни рогівки, екзофтальм

з боку травного тракту: нудота, блювання, біль в епігастрії, діарея, панкреатит, « стероїдна» виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, ерозивний езофагіт, кровотечі та перфорації шлунково-кишкового тракту, підвищення або зниження апетиту, метеоризм, гикавка. В окремих випадках &ndash підвищення активності печінкових трансаміназ та лужної фосфатази

з боку шкіри та підшкірної клітковини: сповільнення процесу регенерації, петехії, синці, гематоми, екхімози, стрії, потоншання шкіри, гіпер- або гіпопігментація, вугри, схильність до розвитку піодермії

з боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини: уповільнення росту та процесів окостеніння у дітей (передчасне закриття епіфізарних зон зросту), остеопороз, дуже рідко &ndash патологічні переломи кісток, асептичний некроз голівки плечової або стегнової кістки розрив сухожилків м&rsquo язів, « стероїдна» міопатія, зменшення м&rsquo язової маси (атрофія)

з боку ендокринної системи: зниження толерантності до глюкози, « стероїдний» цукровий діабет або маніфестація латентного цукрового діабету, пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової залозної системи, порушення менструального циклу, уповільнення росту у дітей та підлітків, затримка статевого розвитку у дітей, синдром Іценка &ndash Кушинга (місяцеподібне обличчя, ожиріння гипофізарного типу, гірсутизм, підвищення артеріального тиску, дисменорея, аменорея, міастенія, стрії)

з боку обміну речовин: гіпокальціємія, негативний азотистий баланс (підвищений розпад білків), підвищення маси тіла. Побічні ефекти, зумовлені глюкокортикостероїдною активністю преднізолону: затримка рідини і Na+ (периферичні набряки), гіпернатріємія, гіпокаліємічний синдром &ndash аритмія, міалгія або спазм м&rsquo язів, незвичайна слабкість і стомлюваність

інфекції та інвазії: зниження стійкості до інфекцій

з боку імунної системи: висип, свербіж, гіперемія, кропив&rsquo янка, набряк Квінке, анафілактичний шок

з боку психіки: делірій, дезорієнтація, ейфорія, галюцинації, маніакально-депресивний психоз, депресія, параноя, нервозність, неспокій, безсоння

інше: синдром відміни, набряки, афтозні виразки, підвищення ризику виникнення уролітів

з боку органів зору: затуманений зір (див. розділ « Особливості застосування» )

з боку нирок і сечовивідних шляхів: склеродермічний нирковий криз (див. розділ « Особливості застосування» ). У різних субпопуляцій виникнення склеродермічного ниркового кризу відрізняється. Найбільший ризик спостерігається у пацієнтів з дифузним системним склерозом. Найнижчий ризик був зареєстрований у пацієнтів з обмеженим системним склерозом (2 %) та системним склерозом у молодому віці (1 %).

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати  Ректодельт при температурі не вище 25 ° С.

Зберігати  Ректодельт у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 2 або 6 супозиторіїв  Ректодельт у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Розшифрувати рецепт
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку