Міорелаксанти (розслаблюючі препарати)
Міорелаксантами називаються препарати, які розслаблюють поперечно-посмуговану мускулатуру. В результаті знижується тонус скелетних м'язів і з'являється скутість і млявість в рухах, знижується загальна активність м'язів. Спочатку міорелаксанти використовувалися тільки анестезіологами, щоб зняти м'язовий тонус на період хірургічного втручання. Зараз медикаменти широко використовуються в інших напрямках медицини і в косметології.
Класифікація за дією і хімічним складом
Залежно від дії, виділяють наступні релаксанти:
У першому випадку ліки гнітюче впливають на центральні структури м'язів, впливаючи на відділи центральної нервової системи, мозок і регуляцію м'язового тонусу. Периферичні – розслаблюють довільну мускулатуру і зупиняють сигнал від нерву на м'яз. Купити центральні міорелаксанти можна в якості лікувальних препаратів при порушенні руху, для застосування в хірургії, неврології, анестезіології. Крім того, вони запобігають посттравматичні ускладнення.
Периферичні засоби призначаються для місцевого розслаблення м'язової тканини і для зняття болю і спазмів. Вони знімають тонус при операційному втручанні, використовуються для інтубації трахеї. До периферичних міорелаксантів відносяться Ардуан, Дитилін, Діксон і інші.
Протипоказання
Оскільки ліки серйозно впливають на центральну нервову систему, часто у пацієнтів проявляються такі наслідки, як млявість, нудота, сонливість, головний біль і судоми. Крім того, міорелаксуючі препарати викликають звикання і залежність. Вони небажані для тих, чия професія вимагає концентрації уваги, швидкості і реакції. Не рекомендуються дітям і підліткам. До групи ризику потрапляють також люди з пошкодженням очей, пацієнти із захворюваннями спинного мозку або після опіків. Крім того, заборонено приймати засіб при захворюваннях, що підвищують внутрішньочерепний тиск.
Пам'ятайте, що призначати курс терапії медикаментами цієї групи і регулювати його тривалість може тільки лікар. Правильний вибір засобу і контроль за його прийомом знижує ризик негативних наслідків і ускладнень.