Детальніше

Мертеніл 20 мг таблетки №30

Обліковий номер: 449618

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Gedeon Richter (Венгрия)

Виробник: Gedeon Richter (Венгрия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/11705/01/04

Назва російською: Мертенил таблетки, п/плен. обол., по 20 мг №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Розувастатин

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Розувастатин

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

Мертеніл 20 (Mertenil 20) інструкція для застосування

Склад

діюча речовина: розувастатин
1 таблетка містить 5 мг 10 мг 20 мг або 40 мг розувастатину що еквівалентно 5 2 мг 10 4 мг
20 8 мг або 41 6 мг розувастатину кальцію
допоміжні речовини: лактози моногідрат целюлоза мікрокристалічна магнію гідроксид кросповідон магнію стеарат плівкова оболонка: спирт полівініловий титану діоксид (Е 171) макрогол тальк.

Лікарська форма

Таблетки вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Гіполіпідемічні засоби монокомпонентні. Інгібітори ГМГ-КоА-редуктази. Розувастатин.
Код АТС С10А А07.

Показання

Дорослі

 • Первинна гіперхолестеринемія (тип IIa за винятком сімейної гетерозиготної гіперхолестеринемії) або змішана дисліпідемія (тип IIb)- як доповнення до дієтотерапії коли дієта та інші немедикаментозні методи лікування (наприклад фізичні вправи зменшення маси тіла) виявляються недостатніми.
 • Сімейна гомозиготна гіперхолестеринемія-як доповнення до дієтотерапії та інших методів ліпідознижувальної терапії (наприклад ЛПНЩ-аферезу) або у випадках коли така терапія недостатньо ефективна.
 • Профілактика серцево-судинних порушень. Для зниження ризику виникнення серйозних серцево-судинних порушень у дорослих пацієнтів з підвищеним ризиком розвитку атеросклеротичних серцево-судинних захворювань (наприклад вік артеріальна гіпертензія низький рівень холестерину ліпопротеїдів високої щільності (ХС-ЛПВЩ) підвищений рівень С-реактивного білка в сироватці крові паління та наявність у сімейному анамнезі раннього розвитку ішемічної хвороби серця).
 • Лікування атеросклерозу. З метою уповільнення або відстрочення прогресування захворювання у пацієнтів яким показана ліпідознижувальна терапія.

Діти та підлітки

Діти та підлітки від 10 до 17 років (хлопчики &ndash стадія II за шкалою Таннера і вище дівчата &ndash не раніше ніж через рік після першої менструації)

 • Лікування первинної гіперхолестеринемії (тип IIa за винятком сімейної гетерозиготної гіперхолестеринемії) або змішаної дисліпідемії (тип IIb) як доповнення до дієти коли ефективність дієти або інших немедикаментозних методів (наприклад фізичні вправи зниження маси тіла) є недостатньою.

Протипоказання

 • Гіперчутливість до розувастатину або до будь-якої з допоміжних речовин препарату
 • захворювання печінки в активній фазі в тому числі невідомої етіології зі стійким підвищенням активності печінкових трансаміназ а також підвищенням рівня будь-якої трансамінази у сироватці крові більш ніж у 3 рази відносно верхньої межі норми
 • тяжке порушення функції нирок (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв)
 • міопатія
 • одночасний прийом циклоспорину
 • період вагітності і годування груддю
 • протипоказано жінкам репродуктивного віку які не застосовують надійних засобів контрацепції
 • спадкова непереносимість галактози лактазна недостатність глюкозо-галактозна мальабсорбція.

Призначення препарату в дозі 40 мг протипоказано пацієнтам з факторами що сприяють розвитку міопатії/рабдоміолізу. Такі фактори включають:

 • помірно виражені порушення функції нирок (кліренс креатиніну менше 60 мл/хв)
 • гіпотиреоз
 • наявність в індивідуальному або сімейному анамнезі спадкових м'язових захворювань
 • міотоксичність на тлі прийому інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази (3-гідрокси-3-метилглутарилкоензим А-редуктази) або фібратів в анамнезі
 • зловживання алкоголем
 • стани які можуть призводити до підвищення концентрації розувастатину у плазмі крові
 • приналежність до монголоїдної раси
 • одночасний прийом фібратів (див. розділи &laquo Особливості застосування&raquo та &laquo Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій&raquo ).

Спосіб застосування та дози

Перед початком лікування пацієнту слід призначити стандартну гіполіпідемічну дієту якої слід дотримуватись і під час лікування. Дозу препарату потрібно підбирати індивідуально залежно від мети терапії та ефективності лікування беручи до уваги поточні рекомендації щодо цільових рівнів ліпідів.

Мертеніл приймають перорально в будь-який час дня незалежно від прийому їжі.

Таблетку не слід розжовувати або подрібнювати. Таблетку потрібно ковтати цілою з невеликою кількістю води.

Лікування гіперхолестеринемії

Рекомендована початкова доза становить 5 або 10 мг перорально 1 раз на добу як для пацієнтів які раніше не застосовували статини так і для пацієнтів які до цього застосовували інші інгібітори ГМГ-КоА-редуктази. Підбираючи початкову дозу слід враховувати індивідуальний рівень холестерину у пацієнтів та ризик розвитку серцево-судинних ускладнень а також потенційний ризик розвитку побічних реакцій (див. далі). За необхідності через 4 тижні дозу можна збільшити до наступної. Оскільки у випадку застосування дози 40 мг побічні реакції виникають частіше ніж при застосуванні менших доз титрувати дозу до максимальної 40 мг слід лише для пацієнтів із тяжкою гіперхолестеринемією та високим серцево-судинним ризиком (зокрема в осіб із сімейною гіперхолестеринемією) у яких не вдалося досягти бажаного результату при застосуванні дози 20 мг і які будуть перебувати під наглядом спеціаліста. На початку застосування дози 40 мг рекомендовано спостереження спеціаліста.

Профілактика серцево-судинних порушень

Пацієнтам із гіперхолестеринемією необхідно проводити стандартне визначення рівня ліпідів та дотримуватися рекомендацій із дозування для лікування гіперхолестеринемії.

Застосування пацієнтам літнього віку

Рекомендована початкова доза для пацієнтів віком понад 70 років становить 5 мг. Інша корекція дози залежно від віку не потрібна.

Застосування дітям

Звичайна доза препарату для дітей та підлітків з гіперхолестеринемією становить 5-20 мг на добу. Для досягнення терапевтичного ефекту дозу необхідно належним чином титрувати. Безпека та ефективність доз що перевищують 20 мг у цій популяції не вивчались.

Дозування для пацієнтів з порушенням функції нирок

Для пацієнтів з легким та помірним порушенням функції нирок немає необхідності у корекції дози. Рекомендована початкова доза для пацієнтів з порушенням функції нирок помірної тяжкості (кліренс креатиніну &lt 60 мл/хв) становить 5 мг. Доза 40 мг протипоказана пацієнтам з порушенням функції нирок помірної тяжкості. Пацієнтам з тяжким порушенням функції нирок застосування препарату Мертеніл протипоказано у будь-яких дозах.

Дозування для пацієнтів з порушенням функції печінки

Не спостерігалось зростання системної експозиції розувастатину у пацієнтів з порушенням функції печінки 7 балів за шкалою Чайлда &minus П&rsquo ю. Проте посилення системної експозиції було відзначено у пацієнтів стан яких оцінювався у 8 та 9 балів за шкалою Чайлда &minus П&rsquo ю. Таким пацієнтам слід проводити оцінку функції нирок. Досвід застосування препарату пацієнтам з показником 9 балів за шкалою Чайлда &minus П&rsquo ю відсутній. Мертеніл протипоказаний пацієнтам із захворюваннями печінки в активній стадії. У пацієнтів з тяжким порушенням функції печінки спостерігалося підвищення експозиції розувастатину тому застосовувати Мертеніл у дозі вище 10 мг цій категорії пацієнтів слід з обережністю.

Раса

У пацієнтів монголоїдної раси спостерігалась підвищена системна експозиція препарату. Рекомендована початкова доза для пацієнтів монголоїдної раси становить 5 мг. Застосування дози 40 мг таким пацієнтам протипоказане. Максимальна добова доза становить 20 мг.

Дозування для пацієнтів зі схильністю до розвитку міопатії

Рекомендована початкова доза для пацієнтів зі схильністю до розвитку міопатії становить 5 мг.

Доза 40 мг протипоказана пацієнтам зі схильністю до розвитку міопатії. Максимальна добова доза становить 20 мг.

Генетичний поліморфізм

Відомо що генотипи SLCO1B1 (OATP1B1) c.521CC та ABCG2 (BCRP) c.421AA порівняно з генотипами SLCO1B1 c.521TT та ABCG2 c.421CC асоціюються з підвищенням експозиції (AUC) розувастатину. Для пацієнтів з генотипами c.521CC або c.421AA максимальна рекомендована добова доза препарату Мертеніл становить 20 мг.

Розувастатин є субстратом для різних транспортних білків (наприклад OATP1B1 та BCRP). Ризик міопатії (включаючи рабдоміоліз) підвищується при одночасному прийомі розувастатину разом з певними лікарськими засобами здатними підвищувати концентрації розувастатину в плазмі через взаємодію з цими транспортними білками (наприклад циклоспорин та деякі інгібітори протеази включаючи комбінації ритонавіру з атаназавіром лопінавіром та/або типранавіром). При можливості слід розглянути альтернативне лікування і якщо необхідно тимчасово припинити лікування препаратом Мертеніл. В ситуаціях коли одночасного застосування цих лікарських засобів разом із препаратом Мертеніл уникнути неможливо необхідно зважити всі переваги та ризики супутнього лікування та ретельно підбирати дозу препарату Мертеніл.

Побічні реакції

Побічні реакції що спостерігаються при застосуванні розуваститину зазвичай слабко виражені та транзиторні:

 • з боку імунної системи: реакції гіперчутливості у тому числі ангіоневротичний набряк
 • з боку ендокринної системи: цукровий діабет1
 • з боку нервової системи: головний біль запаморочення
 • з боку шлунково-кишкового такту: запор нудота біль у животі панкреатит
 • з боку шкіри та підшкірної клітковини: свербіж висип та кропив'янка
 • з боку скелетно-м'язової системи та сполучної тканини: міалгія міопатія (в тому числі міозит) та рабдоміоліз
 • загальні розлади: астенія.

Як і у випадку з іншими інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази частота побічних реакцій залежить від дози.

1Частота залежить від наявності факторів ризику (рівень глюкози крові натще &ge 5 6 ммоль/л індекс маси тіла &gt 30 кг/м2 підвищення рівня тригліцеридів артеріальна гіпертензія в анамнезі).

Вплив на нирки

У пацієнтів які застосовували розувастатин сплостерігались випадки протеїнурії переважно канальцевого походження (визначеної за допомогою тестової смужки). Зміни вмісту білка у сечі з відсутності чи слідів до &laquo + +&raquo або більше зареєстровані у пацієнтів які приймали препарат у дозі 10 мг та 20 мг і пацієнтів при застосуванні дози розувастатину 40 мг. Незначне збільшення частоти випадків підвищення білка у сечі з відсутності або слідів до &laquo +&raquo спостерігалось при застосуванні дози 20 мг. У більшості випадків вираженість протеїнурії зменшувалась або зникала спонтанно при продовженні застосування препарату. На сьогодні не виявлено причинного зв'язку між протеїнурією та гострим або прогресуючим захворюванням нирок. Гематурія спостерігалась у пацієнтів які застосовували розувастатин але є дані про низьку частоту її розвитку.

Вплив на скелетну мускулатуру

Зміни з боку скелетної мускулатури такі як міалгія міопатія (в тому числі міозит) та рідко рабдоміоліз із гострою нирковою недостатністю чи без неї спостерігалися при застосуванні будь-яких доз розувастатину а особливо при застосуванні доз &gt 20 мг. Про рідкісні випадки рабдоміолізу що інколи були асоційовані з нирковою недостатністю повідомлялося при застосуванні розувастатину а також інших статинів.

У пацієнтів які приймали розувастатин спостерігалося дозозалежне зростання рівнів креатинфосфокінази (КФК) у більшості випадків явище було слабко вираженим безсимптомним та тимчасовим. Якщо рівні КФК підвищені (більш як у 5 разів від верхньої межі норми (ВМН)) лікування слід припинити.

Вплив на печінку

Як і у випадку застосування інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази у невеликої кількості пацієнтів які приймали розувастатин спостерігалося дозозалежне збільшення рівня трансаміназ в більшості випадків явище було слабко вираженим безсимптомним та тимчасовим.

Вплив на лабораторні показники

Як і у випадку застосування інших інгибіторів ГМГ-КоА-редуктази у невеликої кількості пацієнтів які приймали розувастатин спостерігалося дозопропорційне зростання рівня печінкових трансаміназ та креатинкінази. При застосуванні розувастатину також відмічалося підвищення рівнів HbA1c. У невеликої кількості пацієнтів які застосовували розувастатин та інші інгибітори ГМГ-КоА-редуктази спостерігались патологічні зміни в аналізах сечі (протеїнурія). Виявлений білок був як правило канальцевого походження. У більшості випадків протеїнурія стає менш вираженою або минає спонтанно при продовженні терапії та не свідчить про гостре чи прогресуюче захворювання нирок.

Інші ефекти

Відомо що розувастатин не продемонстрував шкідливого впливу на очні лінзи.

У пацієнтів що приймали розувастатин не було виявлено порушень функції кори надниркових залоз.

Постмаркетинговий досвід застосування

Окрім вищезазначеного в постмаркетинговому періоді застосування розувастатину були зареєстровані такі побічні реакції:

 • з боку нервової системи: поліневропатія втрата пам'яті
 • з боку респіраторної системи органів грудної клітки та середостіння: кашель диспное
 • з боку шлунково-кишкового тракту: діарея
 • з боку гепатобіліарної системи: жовтяниця гепатит підвищення активності печінкових трансаміназ
 • з боку шкіри та підшкірної клітковини: синдром Стівенса &minus Джонсона
 • з боку кістково-м'язової системи: імуноопосередкована некротична міопатія артралгія
 • з боку нирок: гематурія
 • загальний стан та порушення пов&rsquo язані зі способом застосування препарату: набряк
 • з боку репродуктивної системи та молочних залоз: гінекомастія
 • з боку крові: тромбоцитопенія.

При застосуванні деяких статинів повідомлялось про такі побічні реакції: депресія порушення сну в тому числі безсоння та нічні кошмари розлади статевої функції окремі випадки інтерстиціального захворювання легень особливо у випадку тривалої терапії захворювання сухожиль інколи ускладнені їх розривом.

Частота випадків рабдоміолізу серйозних порушень з боку нирок та печінки (переважно підвищений рівень трансаміназ) була більшою при застосуванні дози 40 мг.

Діти та підлітки від 10 до 17 років

Профіль безпеки застосування розувастатину у дітей підлітків та дорослих подібний хоча відомо що у дітей та підлітків після вправ чи значних фізичних навантажень частіше відзначали підвищення КФК&gt 10 &times ВМН та м'язові симптоми що згодом минали без переривання лікування. Проте і для дітей і для дорослих застереження при застосуванні розувастатину однакові.

Передозування

Специфічного лікування при передозуванні немає. У разі передозування рекомендується проводити симптоматичне лікування і підтримувальну терапію. Слід контролювати функцію печінки і ступінь активності КФК. Малоймовірно що гемодіаліз буде ефективним.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Безпечність застосування препарату Мертеніл під час вагітності і годування груддю не вивчалась.

Препарат Мертеніл протипоказаний в період вагітності та годування груддю.

Жінки дітородного віку під час прийому препарату Мертеніл повинні застосовувати адекватні засоби контрацепції.

Оскільки холестерин та інші продукти біосинтезу холестерину суттєво важливі для розвитку плода потенційний ризик інгібування ГМГ-КоА-редуктази перевищує можливу користь від застосування препарату в період вагітності. Якщо пацієнтка вагітніє в період застосування препарату лікування препаратом Мертеніл слід негайно припинити.

Діти

Не рекомендовано застосування препарату Мертеніл дітям віком до 10 років.

Особливості застосування

Вплив на нирки

У пацієнтів які застосовували розувастатин у високих дозах особливо 40 мг відзначалися випадки протеїнурії (визначеної за тестовою смужкою) переважно канальцевої за походженням та у більшості випадків тимчасової або нетривалої. Протеїнурія не свідчила про гостре або прогресуюче захворювання нирок. Небажані явища з боку нирок у постмаркетинговий період відзначали частіше при застосуванні дози 40 мг. У пацієнтів які приймають препарат у дозі 40 мг функцію нирок слід перевіряти регулярно.

Вплив на скелетну мускулатуру

Ураження скелетної мускулатури наприклад міалгія міопатія та рідко рабдоміоліз спостерігалися у пацієнтів при застосуванні усіх доз розувастатину а особливо при дозах більше 20 мг. При застосуванні езетимібу у комбінації з інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази дуже рідко повідомлялось про випадки розвитку рабдоміолізу. Не можна виключати фармакодинамічної взаємодії тому таку комбінацію слід застосовувати з обережністю.

Як і у випадку застосування інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази випадки рабдоміолізу пов'язані із застосуванням розувастатину у постмаркетинговий період траплялися частіше при дозі 40 мг. Є повідомлення про рідкісні випадки імуноопосередкованої некротичної міопатії що клінічно проявляються стійкою проксимальною м&rsquo язовою слабкістю і підвищенням рівня сироваткової креатинкінази під час лікування або після припинення лікування статинами включаючи розувастатин. В такому разі можуть бути необхідними додаткові нейром&rsquo язові і серологічні дослідження лікування імуносупресивними препаратами.

Визначення рівня креатинфосфокінази (КФК)

Рівні КФК не слід вимірювати після значних фізичних навантажень або за наявності можливих альтернативних причин підвищення КФК що можуть заважати інтерпретації результатів. Якщо початкові рівні КФК значно підвищені (&gt 5 &times ВМН) протягом 5-7 днів необхідно зробити додатковий підтверджений аналіз. Якщо результат повторного аналізу підтверджує вихідний рівень &gt 5 &times ВМН починати лікування не слід.

Перед початком терапії

Мертеніл як і інші інгібітори ГМГ-КоА-редуктази слід з обережністю призначати пацієнтам із факторами що сприяють розвитку міопатії/рабдоміолізу. До таких факторів належать:

 • порушення функції нирок
 • гіпотиреоз
 • наявність в індивідуальному або сімейному анамнезі спадкових м'язових захворювань
 • наявність в анамнезі міотоксичності спричиненої іншими інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази або фібратами
 • зловживання алкоголем
 • вік &gt 70 років
 • ситуації що можуть призвести до підвищення рівнів препарату у плазмі
 • одночасне застосування фібратів.

У таких пацієнтів потрібно порівняти ризик та можливу користь при застосуванні препарату також рекомендований моніторинг стану пацієнта. Не слід починати лікування у випадку значно підвищених початкових рівнів КФК (&gt 5 &times ВМН).

В період лікування

Пацієнтів слід попередити про необхідність негайно повідомляти про м'язовий біль нез&rsquo ясовного походження м'язову слабкість або судоми особливо якщо вони супроводжуються нездужанням або підвищенням температури. У таких пацієнтів слід визначити рівні КФК. Слід припинити лікування якщо рівні КФК значно підвищені (&gt 5 &times ВМН) або якщо м'язові симптоми тяжкі та спричиняють дискомфорт у повсякденному житті (навіть якщо рівень КФК &le 5 &times ВМН). Якщо симптоми минають і рівень КФК повертається до норми Мертеніл або альтернативний інгібітор ГМГ-КоА-редуктази можна спробувати застосувати знову але у мінімальних дозах та під наглядом лікаря. Регулярний контроль рівня КФК у пацієнтів без вищевказаних симптомів не потрібний.

Підвищена частота випадків міозиту та міопатії спостерігалась у пацієнтів які застосовують інші інгібітори ГМГ-КоА-редуктази із похідними фіброєвої кислоти в тому числі гемфіброзилом циклоспорином нікотиновою кислотою протигрибковими засобами групи азолів інгібіторами протеази та макролідними антибіотиками. Гемфіброзил підвищує ризик розвитку міопатії при супутньому застосуванні із деякими інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази тому препарат Мертеніл не рекомендовано застосовувати у комбінації із гемфіброзилом. Сприятливий вплив на рівень ліпідів при одночасному застосуванні препарату Мертеніл із фібратами або ніацином потрібно порівняти із потенційними ризиками при застосуванні такої комбінації. Одночасне застосування препарату Мертеніл в дозі 40 мг та фібратів протипоказано.

Препарат Мертеніл слід з обережністю застосовувати пацієнтам із факторами що сприяють розвитку міопатії такими як ниркова недостатність літній вік гіпотиреоз або у ситуаціях коли може збільшитися концентрація розувастатину в плазмі.

Препарат Мертеніл не слід застосовувати пацієнтам із гострими серйозними станами що сприяють розвитку міопатії або підвищують ризик розвитку ниркової недостатності на фоні рабдоміолізу (такими як сепсис артеріальна гіпотензія обширне хірургічне втручання травма тяжкі метаболічні ендокринні або електролітні порушення неконтрольовані судоми).

Вплив на печінку

Як і інші інгібітори ГМГ-КоА-редуктази препарат Мертеніл слід з обережністю застосовувати пацієнтам які зловживають алкоголем та/або мають захворювання печінки в анамнезі.

Функціональні печінкові тести необхідно провести перед початком застосування препарату та через 3 місяці лікування. Якщо рівень трансаміназ у сироватці крові більше ніж утричі перевищує верхню межу норми застосування препарату Мертеніл слід припинити. Про серйозні порушення функції печінки (переважно підвищення рівня печінкових трансаміназ) у період постмаркетингового спостереження повідомлялось частіше при застосуванні дози 40 мг.

У пацієнтів із вторинною гіперхолестеринемією спричиненою гіпотиреозом або нефротичним синдромом спершу слід провести лікування основного захворювання а потім починати лікування препаратом Мертеніл.

Раса

У відомих дослідженнях фармакокінетики спостерігалось зростання системної концентрації розувастатину у пацієнтів монголоїдної раси порівняно з показниками у європейців.

Інгібітори протеази

Одночасне застосування препарату з інгібіторами протеази не рекомендується.

Непереносимість лактози

Препарат Мертеніл містить лактози моногідрат. Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю галактози дефіцитом лактази Лаппа або мальабсорбцією глюкози-галактози не слід застосовувати цей препарат.

Інтерстиціальне захворювання легень

Поодинокі випадки інтерстиціального захворювання легень були зареєстровані при застосуванні деяких статинів особливо у випадку довготривалої терапії. До симптомів порушення належать диспное непродуктивний кашель та погіршення загального стану (втома втрата маси тіла та лихоманка). Якщо підозрюється що у пацієнта розвинулось інтерстиціальне захворювання легень застосування статинів потрібно припинити.

Цукровий діабет

Як і у випадку з іншими інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази при застосуванні розувастатину спостерігалося зростання HbA1c та рівнів глюкози у сироватці крові. В деяких випадках ці показники можуть перевищувати граничне значення для діагностики цукрового діабету насамперед у пацієнтів з високим ризиком розвитку діабету.

Діти та підлітки від 10 до 17 років

Відомо що вплив розувастатину на ріст масу тіла ІМТ (індекс маси тіла) та розвиток вторинних статевих ознак за шкалою Таннера у дітей віком 10-17 років оцінювався лише протягом одного року.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Досліджень що вивчають вплив розувастатину на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводили. Однак на підставі відомих фармакодинамічних властивостей можна припустити що розувастатин ймовірно не впливає на здатність керувати автотранспортом. Разом з тим при управлінні транспортним засобом або іншими механізмами необхідно враховувати що під час лікування може виникати запаморочення (див. розділ &laquo Побічні реакції&raquo ).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Є дані про те що розувастатин не має клінічно значущої взаємодії (як субстрат інгібітор чи індуктор) з ізоферментами системи цитохрому Р450. Розувастатин є субстратом для певних транспортних білків включаючи OATP1B1 що забезпечує печінковий транспорт та рефлюксного переносника BCRP. Одночасне застосування розувастатину з лікарськими засобами &ndash інгібіторами цих транспортних білків може спричинити підвищення концентрації розувастину в плазмі та збільшення ризику міопатії (див. Таблицю 1).

Таблиця 1. Вплив на системну експозицію розувастатину (AUC в порядку зниження) лікарських засобів що застосовуються одночасно (за даними опублікованих клінічних досліджень):

Режим дозування лікарського засобу

Режим дозування розувастатину

Зміна AUC розувастатину

&nbsp

Циклоспорин від 75 мг двічі на добу до

200 мг двічі на добу 6 місяців

10 мг один раз на добу 10 днів

7 1 разу &uarr

Атаназавір 300 мг/ ритонавір 100 мг один раз на добу 8 днів

10 мг разова доза

3 1 разу &uarr

Лопінавір 400 мг/ ритонавір 100 мг двічі на добу 17 днів

20 мг один раз на добу 7 днів

2 1 разу &uarr

Гемфіброзил 600 мг двічі на добу 7 днів

80 мг разова доза

1 9 разу &uarr

Елтромбопаг 75 мг один раз на добу 10 днів

10 мг разова доза

1 6 разу &uarr

Дарунавір 600 мг/ ритонавір 100 мг двічі на добу 7 днів

10 мг один раз на добу 7 днів

1 5 разу &uarr

Типранавір 500 мг/ ритонавір 200 мг двічі на добу 11 днів

10 мг разова доза

1 4 разу &uarr

Дронедарон 400 мг двічі на добу

Дані відсутні

1 4 разу &uarr

Ітраконазол 200 мг один раз на добу 5 днів

10 мг або 80 мг разова доза

1 4 разу &uarr

Езетиміб 10 мг один раз на добу 14 днів

10 мг один раз на добу 14 днів

1 2 разу &uarr

Фозампренавір 700 мг/ ритонавір 100 мг двічі на добу 8 днів

10 мг разова доза

&harr

Алеглітазар 0 3 мг 7 днів

40 мг 7 днів

&harr

Силімарин 140 мг тричі на добу 5 днів

10 мг разова доза

&harr

Фенофібрат 67 мг тричі на добу 7 днів

10 мг 7 днів

&harr

Рифампін 450 мг один раз на добу 7 днів

20 мг разова доза

&harr

Кетоконазол 200 мг двічі на добу 7 днів

80 мг разова доза

&harr

Флюконазол 200 мг один раз на добу 11 днів

80 мг разова доза

&harr

Еритроміцин 500 мг чотири рази на добу 7 днів

80 мг разова доза

28% &darr

Байкалін 50 мг тричі на добу 14 днів

20 мг разова доза

47% &darr

У випадках коли необхідно застосовувати Мертеніл разом з іншими лікарськими засобами що підвищують експозицію розувастатину дози препарату Мертеніл слід коригувати. Слід починати з дози 5 мг один раз на добу якщо очікується зростання експозиції (AUC) приблизно в 2 рази або більше. Максимальна добова доза препарату Мертеніл повинна бути скоригована таким чином щоб очікувана системна експозиція розувастатину не була вище тієї що спостерігається при прийомі добової дози препарату Мертеніл 40 мг при відсутності взаємодії між лікарськими засобами наприклад: доза 5 мг препарату Мертеніл при одночасному застосуванні з циклоспорином (збільшення експозиції в 7 1 разу) доза 10 мг препарату Мертеніл при одночасному застосуванні з комбінацією ритонавір/атаназавір (збільшення в 3 1 разу) та доза 20 мг препарату Мертеніл при одночасному застосуванні з гемфіброзилом (збільшення в 1 9 разу).

Антациди

Одночасне застосування розувастатину із суспензією антациду що містить алюмінію та магнію гідроксид призводить до зменшення концентрації розувастатину в плазмі приблизно на 50 %. Цей ефект зменшувався коли антацид приймали через 2 години після розувастатину. Клінічна значущість цієї взаємодії не вивчалась.

Фенофібрати похідні фіброєвої кислоти

Хоча не спостерігалось ніякої фармакокінетичної взаємодії між розувастатином та фенофібр

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Мертеніл 20 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Мертеніл 20 мг таблетки №30

Обліковий номер : 449618

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Gedeon Richter (Венгрия)

Виробник : Gedeon Richter (Венгрия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/11705/01/04

Назва російською : Мертенил таблетки, п/плен. обол., по 20 мг №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Розувастатин

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Розувастатин

Температура зберiгання : Не вище +25

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО